1.kolo - Úvodné kolo vyšlo Ružomberku i Žiline, Podbrezová zmierlivo s Petržalkou, Dukla vybuchla so Senicou, Podlavice v premiére s dvojgólovou prehrou v Košiciach

07.03.2012 00:23

1.kolo - 6.8.2011

Dukla Banská Bystrica - FK Senica 0:4 (0:4)

Góly: D.Nemec, P.Balážik, Morbacher, Gregurek

Dubnica - Slovan 0:0

MFK Košice - Jupie BB Podlavice 2:0 (0:0)

Góly: vs. Zuziak - 1:1, Škriniar - 1:2

V dohrávke 1. kola sme nastúpili proti Prešovu a bol to ťažký zápas, proti bojovnému súperovi, dôraznému v osobných súbojoch, ktorý nám nič nedaroval a chcel sa na nás vytiahnuť. Prvý polčas bol vyrovnaný, súper mal nejaké šance, aj my sme mali, ktoré však neskončili gólom. Druhý polčas bol už z našej strany kvalitnejší, mali sme loptu pod kontrolou, aj kondične sme boli na to lepšie ako súper, ktorý hrozil už iba po štandardných situáciách. Jednu aj využil, keď v 45. min. priamy kop z pravej strany nikto netečoval a lopta skončila v Bajzovej bráne 1:0 pre domácich. Nám sa podarilo vyrovnať Zuziakom, keď zužitkoval veľmi dobrý center Lupča. Domáci dostali šancu od hlavného rozhodcu, keď v 73. min. kopali pokutový kop, ale Bajza ho chytil. Nedáš dostaneš sa potvrdilo, keď Lupčov roh v 75. zakončil Škriniar 1:2. Veľmi cenné víťazstvo, ktorým sme sa dostali na 1. miesto v tabuľke.

Tréner Žiliny: Tibor Goljan