1.kolo - Fantastický štart favoritov do sezóny, Poltár vsietil Vidinej 10 gólov, Revúca Klenovcu dokonca 12 gólov, famózny Jozef Valaštek vsietil 7 gólov, výborný štart nováčika z Málinca v Tomášovciach, Jelšava s Bušincami zmierlivo

06.08.2012 12:59

1.kolo - 4. a 5.8.2012

Kokava nad Rimavicou - Hnúšťa 3:3 (2:2)

Góly: 10´Martin Kradlák - 0:1, 28´Boris Gibala - 1:1, 40´Denis Sendrei - 2:1, 45´Denis Ištók - 2:2, 50´Nikolas Sajdák - 2:3, 63´Denis Sendrei - 3:3

Prvú šancu zápasu mal Sajdák, no po zblokovanej strele sa nakoniec triaslo len brvno domácich. Neskôr po štandardke sa lopta dostala na Kradláka, ktorý z voleja do protipohybu zakončil a otvoril skóre. Domáci vyrovnali hlavičkou z rohu 1:1. Potom po zlej rozohrávke sa lopta dostala k útočníkovi KnR a ten išiel sám na bránu, brankára obišiel a už sa nemýlil. Asi 8 minút nato, Denis Ištók prekonal domáceho brankára krásnou strelou zhruba z 30 metrov. Polčas 2:2. Zhruba v 49' išiel sám na bránu Sajdák a dal na 2:3 pre hostí. Hneď nato mal šancu na pravdepodobne rozhodujúci gól zápasu, ale tentokrát sám proti branárovi zlyhal. Hnúšťa si udržala náskok asi len 3 minúty, keď po štandardke sa lopta dostala na domáceho útočníka a ten s kľudom do rohu zakončil a vyrovnal na 3:3. Za zmienku stojí aj priamy kop domácich, ktorý skončil na brvne. No potom sa domáci dostali na polovicu hostí len zriedkavo a hralo sa väčšinu na polovici domácich. Hnúšťa si vytvárala šance, mala tlak, ale nedokázala ho pretaviť do vytúženého 4 gólu. A tak v zápase už žiadne góly nepadli a skončil sa remízou 3:3.

Jelšava - Bušince 2:2 (2:2)

Góly: 3´Jozef Koštial - 0:1, 14´Peter Niklas - 1:1, 17´Jozef Kováčik - 2:1, 21´Nicolas Kiss - 2:2, v 34´min. nepremenil hosťujúci kapitán René Račko za stavu - 2:2 pokutový kop

Od úvodu zápasu bolo cítiť akúsi nervozitu z oboch strán, samozrejme, hneď v úvodnom kole súboj dvoch nováčikov. Do stretnutia lepšie vstúpili hostia, ktorí sa približne po 15. minútach ujali vedenia 1:0 , odpoveď domácich však na seba nenechala dlho čakať, už o pár minút neskôr po priamom kope ľahká lopta vypadla z rúk brankára hostí a domáci stopér Niklas ju nemal problém asi z metra doraziť do bránky. Jelšavčanov to osmelilo a začali konečne hrať svoj futbal a už zhruba o 10 minút sa ujali vedenia po ďalšej štandardnej situácii, keď po hlavičke Schellinga loptu už tak smerujúcu do siete dokopol Kováčik, 2:1. Lenže odvtedy akoby sa domáci uspokojili s týmto výsledkom a tempo zápasu opäť začali diktovať Bušince, po ďalšej domácej nevydarenej štandardke sa súper pustil do rýchleho protiútoku a po chybe domáceho brankára bolo zrazu 2:2. Ten svoju chybu napravil o par minút neskôr, keď zlikvidoval samostatný nájazd, do konca polčasu hostia ešte zahrávali penaltu, lenže tá smerovala takmer 2 metre vedľa pravej žrde a tak sa šlo do kabín za stavu 2:2. Druhý polčas priniesol ešte opatrnejší futbal, viac z hry mali hostia no sem tam pohrozili aj domáci. Tí si do konca zápasu vypracovali ešte 2 veľké príležitosti, ale bez úspešného konca a tak mohlo udrieť na druhej strane, ba dokonca viackrát, Bušince mali 3 či 4 obrovské príležitosti, domáci brankár bol už viackrát prekonaný, raz ho zachránilo brvno, druhýkrát loptu z bránkovej čiary vyhlavičkoval obranca. Lenže gól už nebolo súdené streliť ani jednému tímu a tak mohli byť domáci radi aj za jeden bod, hostí môže mrzieť hlavne nepremenená penalta a obrovské príležitosti v druhom polčase. V 2. kole Jelšava cestuje na horúcu pôdu Tisovca, na menší derby zápas a Bušince privítajú jedného z favoritov celej súťaže, Poltár.

Revúca - Klenovec 12:0 (6:0)

Góly: 2´Jaroslav Bohlke - 1:0, 6´Jozef Valaštek - 2:0, 21´Jozef Valaštek - 3:0, 31´Vladimír Očenáš - 4:0, 32´Jozef Valaštek - 5:0, 34´Marek Černický - 6:0, 53´Jozef Valaštek - 7:0, 70´Jaroslav Bohlke - 8:0, 75´Jozef Valaštek - 9:0, 79´Tomáš Alberty - 10:0, 84´Jozef Valaštek - 11:0, 87´Jozef Valaštek - 12:0, čisté konto udržal Andrej Sušila

Jeden z hlavných favoritov súťaže a ašpirantov na postup doslova zmietol na úvod Klenovec. Duel úplne ovládol nielen hráč zápasu, ale aj celého kola - Jozef Valaštek. Postupne v zápase nastrieľal 7 gólov, čím vyrovnal klubový rekord Faška z minulej sezóny, ktorý tiež vsietil v 1 zápase 7 gólov. Do streleckej listiny sa zapísal dvakrát aj najlepší strelec Revúcej v minulom roku v žiackej kategórii Bohlke a naznačil svoj potenciál aj v doraste. Klenovec sa musí nad sebou zamyslieť, lebo toto nebol výkon na úrovni 5.ligy.

Poltár - Vidiná 10:0 (6:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 17´Róbert Kojnok - 1:0, 22´Marek Kanáloš - 2:0, 31´Adam Kubuš - 3:0, 35´Marek Kanáloš - 4:0, 41´Matej Láska - 5:0, 43´Matej Láska - 6:0, 54´Marek Kanáloš - 7:0, 60´Róbert Kojnok - 8:0, 83´Adrián Bara - 9:0, 89´Matej Láska - 10:0, čisté konto udržal Adrián Király

Vicemajster a hlavný favorit súťaže Poltár vstúpil do nového ročníka ako sa na favorita patrí. Vidinej nastrieľal hneď na úvod 10 gólov a zaznamenal výborný štart do sezóny. Poltár len potvrdil obrovský útočný potenciál, ktorý zrejme ani odchodom Sabóa neoslabil. Do streleckej listiny sa hattrickom zapísali Kanáloš a Láska. Poltár v minulej sezóne vsietil 101 gólov a ak bude pokračovať v takomto trende, môže tento počet prekonať.

Nenince - Halič 0:1 (0:1)

Góly: 36´Roman Kováč - 0:1, čisté konto udržal Kristián Košťál

Tomášovce - Málinec 1:4 (0:0)

Góly: 50´Jaroslav Balog - 0:1, 70´Jaroslav Balog - 0:2, 80´Jaroslav Balog - 0:3, 81´Martin Ivic - 1:3, 84´Jaroslav Balog - 1:4

Tisovec - Hajnáčka 5:2 (2:1)

Góly: 13´Jakub Matula - 1:0, 29´Dominik Kuchta - 2:0, 35´Patrik Racz - 2:1, 47´Dominik Kuchta - 3:1, 55´Dominik Kuchta - 4:1, 70´Daniel Farkaš - 4:2, 77´Jakub Matula - 5:2