1.kolo - Kysucké derby ovládlo Kysucké Nové Mesto, 3 body pre vicemajstra zo Zvolena zabezpečil Huďan, Badín nečakane hladko zdolal Rimavskú Sobotu, Žiar uspel aj vďaka 2 gólom Mekíša nad nováčikom z Vrútok

08.08.2012 20:04

1.kolo - 4. a 5.8.2012

Sliač / Kováčová - MFK Banská Bystrica 1:1 (1:0) - dohrávka z 22.8.2012

Góly: 13´Branislav Dubovský - 1:0, 53´Adrián Babeľa - 1:1

Jupie Banská Bystrica B (Badín) - Rimavská Sobota 3:0 (1:0)

Góly: 37´Peter Ondrejka - 1:0, 69´Tomáš Lešták - 2:0, 72´Oliver Ďurta - 3:0, čisté konto udržal Tomáš Sámel

Góly: 77´Dávid Tisovský - 1:0, 89´Ladislav Dubovan

Gól za naše mužstvo strelil po peknej kombinačnej akcii nechytateľnou strelou Dávid Tisovský, kde hostia sa na konci zápasu z trestného kopu spoza šestnástky “revanšovali” podobnou krásnou nechytateľnou strelou Dubovana, kde bol náš brankár bezmocný a výsledok stretnutia takto upravili na záverečnú remízu.

Žiar nad Hronom - Vrútky 3:1 (1:0)

Góly: 35´Miloš Mekíš - 1:0, 59´Miloš Mekíš - 2:0, 68´Rastislav Lacko - 2:1, 82´Miloš Lachký - 3:1

Čadca - Kysucké Nové Mesto 1:2 (1:0)

Góly: 24´Radovan Krenžel - 1:0, 63´Martin Holák - 1:1, 84´Matúš Mozol - 1:2

Hostia si už v prvej minute zápasu vypracovali obrovskú šancu, no Minárik sam zoči-voči domácemu brankárovi neuspel. Dlhšie sa hralo medzi 16kami až napokon domáci v 24minúte udreli z ničoho nič. Hostia strratili loptu na ľavej strane, hráč domácich zatiahol a nacentroval pred opustenu bránu rovno na hlavu domáceho útočnika. Od tohto momentu hostia ovládli hru, začali vyhrávať osobne súboje v strede poľa mali jasne navrh. Do polčasu však už vyrovnať nedokázali. Do druhého polčasu nastúpili hostia s dvoma klasickými útočnikmi a to napokon aj rozhodlo. Tlak od začiatku druhého dejstva vyústil po asi 2-3 nepremenených šanciach do rohového kopu a po nom už bolo zrovnané. Hostia ešte stupňovali tlak a po dvoch nevyužitých šanciach Holáka prišla individuálna akcia Mozola, ktorý prestrelil aj brankára a bolo rozhodnuté. Domáci sa snažili nakopávanými loptami ešte vyrovnať, ale výborne hrajúca obrana hostí už neinkasovala. Hostia si zaslužene v kysuckom derby odvážaju všetky body.

Bánová - Kremnička 2:0 (1:0) - dohrávka z 29.8.2012

Góly: 30´Jakub Papuča - 1:0, 58´Juraj Ševčík - 2:0, čisté konto udržal Filip Kováč

Zvolen - Bytča 1:0 (1:0)

Góly: 9´Martin Huďan - 1:0, čisté konto udržal Michal Hámorník