10.kolo - Líder Brusno padlo v Kalinove, Sliač doma s Tornaľou, ich zaváhanie využila Hriňová, Bacúch po 5 zápasoch konečne vyhral, Divín po výhre s Krupinou stúpa v tabuľke, medzi strelcami si polepšil druhý Chriašteľ z Hriňovej

13.10.2011 02:02

10.kolo - 8. a 9.10.2011

Hodruša Hámre - Bacúch 1:3 (1:1)

Góly: 6´Michal Martinec - 0:1, 18´Dávid Valenta - 1:1, 56´Zdeno Švantner - 1:2, 79´Teodor Lenďák - 1:3

V súboji tabuľkových susedov sa hostia ujali vedenia už v 6´min., keď krásnou hlavičkou skóroval Martinec - 0:1., ale v 15´min. musel byť vystriedaný pre zranenie. Bacúšania sa dostali do útlmu, čo využili domáci a v 18´min. vyrovnali Valentom na - 1:1. Úvod druhého dejstva však opäť patril hosťom, keď z množstva šancí skončili v sieti dve. Hráči Bacúcha sa tak mohli po 5 kolách opäť tešiť z víťazstva a zisku plného počtu bodov. Naopak Hodruša natiahla sériu zápasov bez zisku bodu na 5.

Hliník nad Hronom - Hriňová 0:2 (0:1) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 22´Jakub Chriašteľ - 0:1, 84´Andrej Spodniak - 0:2, čisté konto udržal Peter Chriašteľ

Do stretnutia nastúpili hostia s úmyslom, že chcú dohnať stratené body z predošlého zápasu. Od úvodu začali hrať svoju typickú kombinačnú hru, ale len zriedka sa dostávali do vážnejšej šance. V úvodnej štvrťhodine hry si domáci vytvorili niekoľko šancí, no ani jedna vážnejšie neohrozila bránu hostí. Z následného protiútoku hostí, keď zo stredu poľa našiel Timotej Nosáľ pred pokutovým územím Jakuba Chriašteľa a ten sa ocitol v čistej šanci pred brankárom, viedli hostia - 0:1. Do konca polčasu si už ani jeden z tímov nevypracoval väčšiu šancu na skórovanie. Od úvodu druhého polčasu domáci začali viac napádať rozohrávku hostí a mali územnu prevahu aj niekoľko šancí, ale hostí podržal v bráne Peter Chriašteľ. V 74´min., keď po druhej žltej karte uvidel červenú kartu hráč domácich Kuzma za verbálne napadnutie rozhodkyne, hrali hostia v početnej výhode. A to sa aj odzrkadlilo na ich hre. V 84´min. našiel v strede poľa Timotej Nosáľ Jakuba Chriašteľa, ktorý potiahol loptu pred pokutové územie, tam dal peknú prihrávku Andrejovi Spodniakovi, ktorý z uhla zvýšil na - 0:2. Do konca stretnutia si hostia svoj náskok ustrážili a Peter Chriaštel si udržal už svoje 6. čisté konto v sezóne.

Sliač - Tornaľa 0:2 (0:2) - pripravené v spolupráci s Adamom Válintom

Góly: 37´Attila Jankóšik - 0:1, 41´László Tóth - 0:2, čisté konto udržal Adam Válint

Obidve mužstvá na zápas pristúpili v dobrej nálade, nakoľko sa im herne i bodovo v predchádzajúcich zápasoch darilo. V prvom polčase si obidve mužstvá vytvorili niekoľko gólových šancí. Najprv to boli domáci, keď obrancovia hostí spravili chybu a útočník domácich prenikol do pokutového územia, ale brankár hostí Válint túto strelu vytlačil na roh. Po tejto šanci si následne vytvorili šancu skórovať aj hostia a v 37.min. ju aj využili, keď hostujúci hráč Jankóšik vnikol do šestnástky a z rohu do vzdialenejšieho rohu bránky zavesil - 0:1. Po tomto góle boli hostia iniciatívnejší. Domáci sa dostali do krízy. V 41.min nasledoval další gól hostí, keď po peknej centrovanej lopte nasledovala hlavička Tótha a už bolo - 0:2. Tento výsledok zostal do konca polčasu. V druhom polčase domáce mužstvo začalo hrať oveľa agresívnejší futbal, lebo chcelo čím skôr streliť kontaktný gól. Hostia sa v druhom polčase zamerali na obranu a preto domáci útočili oveľa viac. Svoje šance však nevyužili a hostia prekvapujúco vyhrali 0:2, natiahli sériu zápasov bez prehry na 4 zápasy a dotiahli sa v tabuľke na rozdiel 1 bodu práve na svojho súpera.

Jesenské - Šalková 5:2 (3:0) - dohrávka z 6.11.2011

Góly: 19´Miroslav Melišík - 1:0, 34´Martin Pinter - 2:0, 42´Martin Pinter - 3:0, 52´Peter Dobrota - 3:1, 62´Miroslav Melišík - 4:1, 71´Miroslav Janovec - 4:2, 77´Kristián Kókai - 5:2

V dohrávke 10.kola ťahali od začiatku za dlhší povraz domáci. Pred týždňom takmer pokazili majstrovské oslavy v Hriňovej a tentoraz rozstrieľali Šalkovú. O osude zápasu sa rozhodlo už v 1.polčase. Domáci sa po góloch Melišíka a dvakrát Pintera dostali do trojgólového trháku, ktorý už s prehľadom udržali. Sympatické na hre hostí je, že sa aj napriek nepriaznivému stavu snažili niečo s výsledkom urobiť a v 2.polčase sa pričinili o kvalitný futbal. Dvakrát znížil na rozdiel 2 gólov, ale posledné slovo mal Kókai a gólom na - 5:2 uzavrel strelecký účet Jesenského v jesennej časti. Jesenské teda zimuje na 9.mieste, kým Šalková je predposledná, čo je pre tento tím zvyknutý pohybovať sa v hornej polovici tabuľky, sklamanie.

Kalinovo - Brusno 2:1 (1:0)

Góly: 14´Gabriel Dováľ - 1:0, 69´Andrej Husár - 2:0, 81´Peter Šebeš - 2:1

Najväčšie prekvapenie 10.kola 4.ligy pripravilo posledné Kalinovo na úkor vedúceho Brusna. Domácemu tímu výrazne pomohol rýchly vedúci gól Dováľa v 14´min., na ktorý hostia aj napriek enormnej snahe a veľkému množstvu šancí nedokázali v 1.polčase odpovedať. Bol to vlastne vlastný gól hostí, keď si nerozumela hosťujúca dvojica brankár Hlinka a Klinčík. Veľké príležitosti nepremenili za hostí postupne Knižka, ktorý išiel sám na domáceho brankára, Marko, ktorému gólovú strelu vytlačil brankár Kalinova na brvno, kapitán Šebeš z výhodnej pozície sám pred bránou prestrelil bránu a niekoľko sľubných zakončení mal aj najlepší strelec ligy Šagát, ale neujala sa ani jedna. Po prestávke domáci predsa len eliminovali tlak hostí a nečakane zvýšili vedenie po druhej priamej strele na bránu v 69´min. Líder nezložil zbrane a ešte viac pritlačil domácich na ich polovicu. Blízko ku gólu bol Kováčik, ale jeho zakončenie vykopol domáci obranca z bránkovej čiary. To isté sa udialo aj pri zakončení Šebeša. Viackrát sa vyznamenal domáci brankár. Až 9 min. pred koncom sa hostia dočkali, keď sa presadil kapitán Šebeš - 2:1. Brusno dokonca aj vyrovnalo, ale gól nemohol platiť pre nedovolenú hru vysokou nohou zakončujúceho Šagáta. A tak si Kalinovo pripísalo na svoj účet aj s potrebnou dávkou šťastia skalp lídra súťaže a odlepilo sa z dna tabuľky. Pre Brusno je to druhá a po výhre v Hriňovej veru nečakaná prehra, ale bývajú aj takéto zápasy, keď do brány nič nepadne.

Divín - Krupina 3:1 (2:1) - pripravené v spolupráci s Jozefom Martinským

Góly: 5´Marek Majkút - 1:0, 32´Vladimír Havrla - 2:0, 36´Tomáš Murín - 2:1, 85´Vladimír Havrla - 3:1

Pod Divínskym hradom privítali v X. kole ďalšieho ambiciózneho súpera s bohatou futbalovou tradíciou, ktorý prišiel bodovať naplno. Futbalová kvalita mala byť na strane hostí a preto domáci nováčik vsadil na futbalové srdiečko. Tentokrát im vyšiel úvod nad očakávanie a už v piatej minúte sa prekrásne trafil Majkút - 1:0. Táto udalosť veľmi otriasla sebavedomím hostí - naopak domáci sa ukľudnili a v úvode eliminovali technickú dominanciu hostí. Hlavne Matej Rafaj úplne eliminoval Jaroslava Kindernaja a tým sa otupila útočná efektivita hostí - tí sa takto presadzovali v poli ale pred 16-kou domácich prichádzali o lopty. Takto domáci prechádzali do rýchlych protiútokov, ktoré boli oveľa nebezpečnejšie. Po viacerých šanciach prišla 34´minúta a Vladimír Havrla zakončil peknú kombinačnú akciu strelou k tyči - 2:0. Zrazu domáci ovládli ihrisko, ale po dlhom odkope sa pred brankárom objavil Murín a loptu usmernil do siete - 2:1. Domáci sa začali obávať, že sa bude opakovať scenár z minulých domácich zápasov, keď stratili vedenie. Veľmi im pomohla polčasová prestávka, keď sa ukľudnili a do druhého polčasu vybehli veľmi sústredene. Hostia sa naďalej pokúšali o technickú hru, kombinovali v strede ihriska, ale domáci ich do šancí vôbec nepustili. Naopak po brejkoch mali šance Majkút, Havrla, Karlík. Neplodná prevaha hostí vyvrcholila v 85´minúte, keď opäť stratili loptu prišlo k vysunutiu Havrlu a ten nezaváhal a prekonal brankára hostí umiestnenou strelou - 3:1. To hostí zlomilo a domáci v kľude doviedli zápas do víťazného konca, keď ešte mohli zvýšiť svoje vedenie. Keďže za technický dojem sa body nedávajú, tentokrát zvíťazilo futbalové srdiečko a tak body ostali pod Divínskym hradom. Ale hostia nesklamali domácich fanúšikov, ktorí sa tešili z výhry svojich chlapcov, a pripravili im príjemný futbalový zážitok z mládežníckeho zápasu.

Žarnovica - Banská Štiavnica 0:0

Čisté konto udržali: Adam Benko (Žarnovica) a Dávid Szabó (Banská Štiavnica)

Nie príliš pohladný futbal previedli oba tímy. Domáci sa opäť strelecky trápili a hostia sa od začiatku zamerali na pozornú defenzívu s cieľom získať aspoň bod. Vďaka streleckej nemohúcnosti Žarnovice a výbornému výkonu brankára hostí Szabóa sa im to napokon podarilo. Žarnovica opäť potvrdila, že nemá v tejto sezóne strelcov a body uhráva najmä vďaka precíznej obrane. Veď v 10 zápasoch dala len 10 gólov. Pre hostí je zisk bodu cenný výsledok, lebo sa bodovo dotiahli na 10.miesto Hodruše.