10.kolo - Žilina U16 a Krásno naďalej suverénne, súboj nováčikov ovládli aj v oslabení Sučany, vicemajster Černová remizoval v Oravskej Jasenici, ale stále čaká na prvú výhru, na čele strelcov Hudek, hráč poslednej Lietavskej Lúčky s 9 gólmi

13.10.2011 15:20

10.kolo - 8. a 9.10.2011

Krásno nad Kysucou - Liptovský Hrádok 3:0 (1:0)

Góly: 30´Boris Kopásek - 1:0, 61´Peter Zaťovič - 2:0, 75´Jakub Válek - 3:0, čisté konto udržal Miroslav Greňo, v 65´min. nepremenil domáci hráč Tomáš Bros za stavu - 2:0 pokutový kop

Krásno potvrdilo proti Liptovskému Hrádku pozíciu favorita a bodovo sa udržalo na úrovni lídra. Výsledok sa však nerodil ľahko. Hostia pozorne bránili a nedávali domácim hráčom príliš veľa priestoru. Krásno bolo teda rado aj za jediný gól v 1.polčase, ktorý vsietil Kopásek - 1:0. Po zmene strán tempo ešte vystupňovali a poistku pridal po hodine hry Zaťovič - 2:0. Následne nevyužil penaltu domáci Bros, ale Krásno už poľahky doviedlo zápas do váťazného konca. Navyše tretí gól pridal v 75´min. Válek. Pre Liptákov je to 5 prehra v sezóne a v tabuľke im patrí 9.miesto.

Oravská Jasenica - Černová 3:3 (3:1)

Góly: 2´Erik Polák - 1:0, 15´Milan Brontvaj - 2:0, 20´Karol Graňák - 3:0, 25´Jakub Grieš z 11m - 3:1, 50´Pavol Jeleník - 3:2, 60´Patrik Hollý - 3:3

Domáci mali raketový štart do zápasu a po 20 minútach viedli už - 3:0. Postupne sa presadili Polák, Graňák a Brontvaj. Zdalo sa, že majú zápas plne pod kontrolou a nič nenasvedčovalo obratu v skóre ani zníženie Grieša do prestávky - 3:1. Domáci naďalej udávali tón zápasu a ešte do prestávky zahodili šancí na 2 - 3 zápasy. Po prestávke sa hosťom podarilo 2 akciami vyrovnať stav na - 3:3. V Záverečnej polhodine domáci Oravan vystupňoval tlak, skúšal strelecké šťastie z viacerých dobrých pozícií, ale skóre sa už nezmenilo. Minuloročný vicemajster si tak pripísal štvrtú remízu v sezóne a odlepil sa z dna tabuľky. Stále však čaká na prvú výhru.

Hôrky - Tvrdošín 0:2 (0:1)

Góly: 41´Filip Janček - 0:1, 80´Filip Janček - 0:2, čisté konto udržal Richard Kordiak

Tvrdošín zvládol náročný duel na výbornú a udržal si 3.miesto. Hôrky majú síce len 5 bodov, ale doma sú vždy ťažko zdolateľným tímom. Vyrovnaný 1.polčas rozhodol v 41´min. Janček. Tento hráč sa stal zároveň aj hráčom zápasu, keď 10 minút pred koncom poistil výhru bývalého treťoligistu. Brankár Kordiak zneškodnil všetky nebezpečné situácie pred svojou bránou a pripísal si 2.čisté konto v sezóne. Hôrky zostali na 11.mieste a patria do skupiny posledných 4 tímov, ktoré o seba delí len 1 bod.

Lietavská Lúčka - Predmier 0:4 (0:2) - pripravené v spolupráci s Lukášom Čičkom

Góly: 25´Lukáš Čička - 0:1, 34´František Cedzo - 0:2, 50´Miloš Klus - 0:3, 60´Michal Halama - 0:4, čisté konto udržal Alexander Vaculík (85´Jakub Vároš)

Predmier zvládol na výbornú ďalší kľúčový duel a upevnil si 10.miesto tabuľky. V Lietavskej Lúčke boli hostia od začiatku až do konca jednoznačne lepším tímom, čo sa potvrdilo aj na ukazovateli skóre. Už v 1.polčase získali hostia dvojgólový náskok po zásahoch Čičku a Cedza a po prestávke ho ešte zvýraznili gólmi Klusa a Halamu. Brankár Vaculík nemal príliš veľa práce, ale čo bolo treba spoľahlivo pochytal a udržal čisté konto. Predmier získal v posledných 2 zápasoch plný počet bodov a nastrieľal 11 gólov a razom sa to odzrkadlilo aj v tabuľke. Domáci klesli prehrou na samé dno tabuľky a majú nad čím premýšľať.

Góly: 9´Nikolas Kačmarčík - 1:0, 17´Jakub Malko - 2:0, 79´Dávid Hanula - 2:1, 84´Andrej Kadlec - 3:1, 90´Michal Jakubec - 4:1

Od začiatku zápasu mali Žilinčania hru pod kontrolou, súpera dostali pod tlak, vytvorili si šance, z ktorých strelili dva góly. Prvý po prihrávke Malka skóroval Kačmarčík, druhý po nacvičenom rohovom kope po osi Lojdl, Kačmarčík, Malko strelou ku zadnej tyčke nedal brankárovi šancu. V dvadsiatej minúte sa zranil súperovi brankár, a keď nemal náhradného brankára musel isť do brány hráč. Od tohto momentu sa domáca hra zhoršila, kazili veľa finálnych prihrávok, v koncovke boli nepresní a nedôrazní. V druhom polčase mala Žilina hru neustále pod kontrolou, ale gól nie a nie padnúť. Strely zo strednej  vzdialenosti išli vedľa alebo ponad bránu. Dokonca domáci nepremenili ani pokutový kop, keď Šutého prízemnú strelu brankár vyrazil. Sliače sa do gólových šancí nedostávali, snažili sa ohrozovať bránu favorita strelami z väčšej vzdialenosti. Kontaktný gól padol v 79. minúte po prudkej strele z hranice 35 metrov, keď lopta vypadla brankárovi a súperov hráč Hanula ju vrátil do siete. V závere zápasu išiel do útoku obranca Kadlec, ktorý po Malkovej prihrávke strelil tretí gól a na štvrtý prihral Jakubcovi. Zápas domácim ukázal, kde majú problémy a na čom musia v tréningu popracovať.

Závažná Poruba - Stráňavy 5:2 (3:0)

Góly: 6´Roman Perašín - 1:0, 15´Patrik Perašín - 2:0, 43´Daniel Koštial - 3:0, 59´Martin Šimček - 4:0, 63´Marek Stanco z 11m - 4:1, 70´Filip Janek - 5:1, 87´Matej Kuchar - 5:2

V Porube sa očakával vyrovnaný futbal, ale opak bol pravdou. Domáci zabrali a od úvodnej minúty boli jasne lepším mužstvom. Tabuľkovo vyššie postaveného súpera jednoznačne prehrávali a už v 6´min. z aktivity vyťažil prvý gól Roman Perašín - 1:0. Na konci úvodnej štvrťhodiny pridal druhý gól Patrik Perašín a domáci kontrolovali priebeh. Vydarený 1.polčas Poruby zakončil dve minúty pred prestávkou tretím gólom Koštial - 3:0. Po zmene strán domáci kontrolovali stav a na konci hodiny hry Šimček zvýšil už na - 4:0. Potom síce hosťujúci Stanco využil penaltu, ale onedlho pridal 5.gól domáci Janek. Záverečnú bodku za stretnutím urobil v 87´min. Kuchar - 5:2, ale už len zmiernil nečakane vysokú prehru Stráňav. Závažná Poruba sa výhrou bodovo dotiahla na svojho súpera v strede tabuľky.

Sučany - Staškov 3:1 (1:0)

Góly: 10´Marek Huličiar - 1:0, 65´Michal Vojvoda - 2:0, 85´Jakub Vajdel - 3:0, 90´Jakub Sabela - 3:1

Súboj nováčikov súťaže a vlaňajších víťazov piatych líg priniesol zaujímavý futbal. Už v 1.minúte dostal červenú kartu brankár domácich Marek Ďubašák, keď tesne pred 16-kou zatiahol ručnú brzdu a Sučany hrali prakticky celý zápas len 10-ti. Hostia teda boli celý zápas v početnej výhode. Boli to však domáci, ktorí sa ujali vedenia, keď sa po krížnom centri Dávida Homolu presadil hlavou Marek Huličiar. Potom mohli Sučany pridať aj ďalšie góly, no neuspeli a rovnako pochodil aj ich súper zo Staškova. Potom sa hra trošku ustálila a Sučany sa umnou hrou snažili udržať si jednogólové vedenie. To sa im do polčasu aj podarilo a do kabín sa išlo za stavu 1:0 pre Tatran. V druhom polčase začal aktívnejšie hosťujúci Staškov no vážnejšiu gólovú šancu si nevypracoval. Ďalšie náznaky šancí prišli na opačnej strane, no aj tie zostali nevyužité. V záverečnej 15-minútovke sa však pred 16-kou hostí dostal k lopte Vojvoda a parádnou strelou vymietol pavučinu na bráne Staškova. O malú chvíľu sa vyplatila bojovnosť a aktivita Vajdelovi, keď sa od neho lopta odrazila do brány hostí a Sučany viedli už 3:0. V nadstavenom čase sa presadili aj hostia, keď vyrazenú loptu z priameho kopu dorazil do siete hráč Staškova Sabela a upravil na konečných 3:1, no vzhľadom nato že Staškov hral celý zápas v početnej výhode, musia byť hráči hostí sklamaní. Naopak domáci celok podal skvelý kolektívny výkon s vysokou bojovnosťou a aj v početnej nevýhode dokázal doma bodovať naplno.