10.kolo - Lučenec a Žiar zväčšujú náskok na čele, za nimi sa drží už len Kysucké Nové Mesto, Zvolen vyhral aj v Bytči a naďalej stúpa v tabuľke, Dolný Kubín zachránil bod s Rimavskou Sobotou v 90´min., Holák na čele strelcov s náskokom 2 gólov

14.10.2011 15:12

10.kolo - 8. a 9.10.2011

Dolný Kubín - Rimavská Sobota 1:1 (0:1) - pripravené v spolupráci s Erikom Známom

Góly: 36´Štefan Melicher - 0:1, 90´Ján Krišanda - 1:1

Soboťania cestovali do Kubína v oklieštenej zostave, na zápas prisli presne 11-ti. Chýbali im 4 hráči zo základnej zostavy. Zápas mal vyrovnaný priebeh, šance boli na oboch stranách, brankári podali dobrý výkon. Soboťania sa ujali vedenia v 36. minúte po peknej akcii, na ktorej konci bol Melicher - 0:1. Domácim sa podarilo vyrovnať v nadstavenom čase, keď po štandardnej situácii vyrovnal hráč domácich po nedôraznosti hosťujúceho tímu. Rimavská Sobota potvrdila v tomto zápase, že patrí do hornej polovice tímov 3.ligy.

MFK Banská Bystrica - Čadca 2:1 (1:1)

Góly: 1´Stanislav Valach - 1:0, 36´Ladislav Vessa - 1:1, 85´Róbert Greško - 2:1

Domáci tím nastúpil s odhodlaním vyhrať a udržať kontakt so stredom tabuľky. Úvod mu vyšiel znamenite, keď už v 1´min. otvoril skóre na dvakrát Valach - 1:0. Čadca postupne vyrovnala hru a ešte do prestávky sa jej podarilo vyrovnať. Domáci MFK v 2.polčase pridal a nakoniec strhol 3 body na svoju stranu gólom najlepšieho strelca tímu Greška - 2:1. Čadca po prehre ostala na 14.miesto, ale pomaly začína stráca kontakt so stredom tabuľky, kým domáci po výhre poskočili z 11.miesta na 8.pozíciu.

Góly: 13´Matúš Glab - 0:1, 28´Martin Mazák - 1:1, 71´Juraj Gallo - 1:2

Zápas mal od začiatku vysoké temp , domáci mali veľmi kvalitný pohyb po celom ihrisku, do vedenia však išli hostia už v 13 min. po krásnej akcii, ktorú zakončoval z voleja krížnou strelou do horneho rohu domácej bránky Glab - 0:1. Domáci vyrovnali z rohoveho kopu taktiež krásnou strelou z voleja - 1:1. Zakončoval Mazák. Do polčasu sa už nič nezmenilo. Druhý polčas bol až do 70´min. vyrovnaný a akcie sa striedali na oboch stranách.  V 71 min. rozhodli hostia o víťazstve,  keď dôrazným napádaním v šestnástke sa presadil Gallo, keď prehodil domáceho brankára - 1:2.  Do konca zápasu sa Rajec snažil o vyrovnanie, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

Nová Baňa - Bánová 0:1 (0:1)

Góly: 36´Patrik Frko - 0:1, čisté konto udržal Filip Kováč

V 10.kole súťaže nastúpili starší dorastenci Novej Bane na domácom štadione proti svojim rovesníkom z Bánovej. Hostia sa predstavili ako kvalitný súper a ujali sa vedenia v 36´min. gólom Frka - 0:1. Domáci hráči si bojovným výkonom vytvorili aj niekoľko veľmi dobrých príležitostí na vyrovnanie, ale nepremenili ich, ani keď boli sami pred brankárom a tak skončil zápas konečným výsledkom 0:1 a body putovali v prospech favorizovaných hostí.

Lučenec - Fiľakovo 5:2 (1:1)

Góly: 11´František Tóth - 0:1, 43´Richard Slobodník - 1:1, 55´František Tóth - 1:2, 58´Miroslav Stupár - 2:2, 60´Adam Lelák - 3:2, 68´Miroslav Stupár - 4:2, 82´Ivan Palík - 5:2

Lučenec podal v 1.polčase derby zápasu iba priemerný výkon a tak bol stav nerozhodný - 1:1. Až po prestávke líder zabral naplno a zlepšeným výkonom si zabezpečil pohodlné trojgólové víťazstvo. Najviac sa oň zaslúžil strelec 2 gólov Stupár. Lučenec si teda udržal naďalej pozíciu lídra, bod pred Žiarom nad Hronom, ktorý má však dohrávku na ihrisku MFK Banská Bystrica k dobru. Zaujímavou previerkou pre Lučenec bude už najbližšie kolo, kedy pocestuje do stále sa lepšiaceho Zvolena. Fiľakovu akoby po výbornom štarte do súťaže dochádzali s blížiacim sa záverom jesennej časti sily.

Kysucké Nové Mesto - Badín 3:2 (2:0)

Góly: 29´Matúš Hubočan - 1:0, 41´Marek Belaník - 2:0, 55´Martin Holák - 3:0, 68´Filip Janovský - 3:1, 88´Matúš Kováč - 3:2

Kysucké hralo s Badínom o priebežné 3.miesto v súťaži a dlho to vyzeralo na jasnú záležitosť domácich. Hostia akoby boli v 1.polčase unavení z dlhej cesty a boli vo všetkom pomalší. Kysučania z toho vyťažili 2 góly. Najprv sa na konci polhodiny hry presadil Hubočan, tesne pred prestávkou zvyšoval na - 2:0 Belaník. Keď po zmene strán upravil Holák už na - 3:0 vyzeralo byť rozhodnuté. Badín sa však v záverečnej polhodine spamätal a potvrdil svoje vysoké tabuľkové postavenie. V 68´min. znížil Janovský - 3:1. Domáci sa stiahli v snahe udržať vedenie a vychádzalo im to až do 88´min. Kováč znížil na rozdiel gólu - 3:2 a zdramatizoval záver. Finiš Badín však prišiel neskoro a na zisk bodu nestačil.

Veľký Krtíš - Kremnička 4:0 (0:0)

Góly: 53´Frederik Matikovský - 1:0, 61´Erik Krupčiak - 2:0, 69´Erik Krupčiak - 3:0, 84´Erik Krupčiak - 4:0, čisté konto udržal Pavol Kalmár

Pred nádhernou diváckou kulisou 100 divákov si domáci nepripúšťali proti bezbodovej Kremničke nič iné ako 3 body. Dlho sa im však tento cieľ nedarilo plniť. Kremnička vychádzala zo zabezpečenej obrany a keď prežila niekoľko dobrých šancí Krtíša, povzbudilo ju to a 1.polčas dokázala držať krok s nováčikom. Domáci striasli nervozitu pri zakončení až po zmene strán, keď v 53´min. otvoril skóre svojim 7.gólom Matikovský - 1:0. Od tohto momentu už boli domáci pánmi na ihrisku a vďaka streleckej produktivite Krupčiaka sa dočkali zaslúženej 4gólovej výhry. Navyše kapitán Kalmár si pripísal 3.nulu v sezóne. Kremnička ostáva beznádejne posledná.

Bytča - Zvolen 0:2 (0:1)

Góly: 4´Dominik Golian - 0:1, 87´Matej Babic z 11m - 0:2, čisté konto udržal Lukáš Hoger

V Bytči sa zrodilo jedno z najväčších prekvapení 10.kola. Kým v tabuľke boli domáci s 20 bodmi na 4.mieste, lepšiaci sa Zvolen na nich strácal 6 bodov. Zápas výrazne ovplyvnil rýchly gól Goliana už v 4´min., na ktorý domáci nedokázali nájsť odpoveď počas celého zápasu. Ich tlak väčšinou končil na pozornej obrane hostí, ktorí navyše hrozili nebezpečným brejkami. Rozhodnutie prišlo 3 minúty pred koncom, keď sa z pokutového kopu presadil Babic - 0:2. Zvolen si tak pripísal veľmi cenné a trochu nečakané 3 body, ktoré ho priblížili k 4.miestu už len na 3 body.