10.kolo - Súboj o 1.miesto pokračuje, na čele opäť Radoľa, lebo Turzovka prehrala v Belej, tretia výhra Dolného Hričova za sebou, Kotešová naďalej posledná, ale vyhrala, tabuľka strelcov bez zmien

06.01.2012 21:47

10.kolo - 8. a 9.10.2011

Belá - Turzovka 2:0 (1:0)

Góly: 17´Daniel Varada - 1:0, 90´Richard Šugár - 2:0, čisté konto udržal Michal Hriník

Belá síce v Starej Bystrici prerušila víťaznú sériu 4 výhier, ale veľmi rýchlo hodila prehru za hlavu. Čakal ju líder súťaže a to je samo o sebe motivácia. Zápas to bol pomerne vyrovnaný a ako kľúčový okamih zápasu sa ukázala akcia v 17´min. Domáci zakombinovali a Varada vsietil vedúci gól - 1:0. Potom sa hralo vo svižnom tempe, ale šancí sa veľa nezrodilo. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hostia sa snažili vyrovnať, ale domáci narúšali ich útoky už v strede poľa a nepúšťali ich k veľkým šanciam. Perfektný výkon podal aj mladý domáci brankár Hriník, ktorý sa výrazne zaslúžil o výhru Belej. V 90´min. pridali domáci poistku, keď skóroval Šugár - 2:0. Belá sa posunula na 6.miesto a Turzovka opäť stratila pozíciu lídra vplyvom horšieho skóre ako Radoľa.

Radoľa - Rosina 2:0 (1:0)

Góly: 32´Kristián Kováč - 1:0, 71´Maxim Haman - 2:0, čisté konto udržal Manuel Gazdík

Radoľa mala veľkú šancu posunúť sa na 2.miesto, keďže ju v priamom súboji čakal práve druhý tím tabuľky Rosina. Počas zápasu mali domáci navrch, ale o výhru museli tuho bojovať, lebo súper hrozil pri každej príležitosti. Hlavnou otázkou pred stretnutím bolo, či si nie príliš dobre fungujúca obrana Radole dokáže poradiť s 2.najlepším strelcom ligy Grófom a či sa presadí najlepší strelec súťaže domáci Žúbor. Na prvú časť otázky dali odpoveď domáci obrancovia, ktorí odohrali asi svoj najlepší zápas sezóny a Grófa úplne eliminovali. Lenže strelecky sa nepresadil ani Žúbor, ale v 32´min. ho zaskočil Kováč - 1:0 a poistku pridal v 71´min. premiérovým gólom v sezóne Haman - 2:0. V závere si už domáci náskok ustrážili a po 2 kolách sa vrátili na líderskú pozíciu. Rosina klesla na 3.miesto.

Strečno - Čierne pri Čadci 3:1 (1:0)

Góly: 9´Tomáš Smetana - 1:0, 69´Matej Oberta - 2:0, 73´Ján Malík - 2:1, 82´Jakub Ďuriš - 3:1

Strečno po 2 prehrách v rade už potrebovalo bodovať, ale čakal ho náročný súper. Čierne bolo pred týmto zápasom na 4.mieste s druhou najlepšou obranou v lige. Tú však v 10.kole nepotvrdilo. Už v 9´min. sa objavili prvé trhlinky v radoch hostí a Smetana otvoril strelecký účet zápasu - 1:0. Tento stav vydržal pri vyrovnanom priebehu až do 69´min. Vtedy sa k slovu prihlásil najlepší domáci strelec Oberta a 11.gólom upravil na - 2:0. Čierne ešte zdvihlo hlavu v 73´min. gólom Malíka - 2:1, ale Strečno si už zápas odkontrolovalo a v 82´min. spečatil výsledok minuloročný najlepší strelec tímu Ďuriš, ktorý dal len svoj 2.gól v ročníku. Strečno sa výhrou vrátilo na 5.miesto a na Čierne stráca už iba bod.

Zborov nad Bystricou - Teplička nad Váhom 4:3 (2:0)

Góly: 7´Vladimír Frančiak - 1:0, 12´Ján Válek - 2:0, 50´Marek Mrázik - 2:1, 70´Ján Smolka - 2:2, 71´Marek Mrázik - 2:3, 73´Vladimír Frančiak - 3:3, 84´Vladimír Frančiak - 4:3

Zborov mal problémy s vykartovanými hráčmi a tak sa po dlhej dobe objavil v zostave minuloročný najlepší strelec tejto súťaže Frančiak a to sa ukázalo ako rozhodujúci faktor. Už v 7´min. otvoril skóre - 1:0. Keď o 5 minút zvýšil Válek na - 2:0, väčšina by už hostí odpisovala, ale... Po prestávke prišiel veľký comeback Tepličky. Tá po výhrach v Turzovke a s Radoľou nabrala úžasné sebavedomie. V 50´min. znížil Mrázik - 2:1, v 70´min. zrovnal Smolka - 2:2 a v 71´min. Mrázik druhým gólom dostal hostí do vedenia - 2:3. Domáci boli otrasení, ale mali v zostave kanoniera Frančiaka, ktorý už o 2 minúty vyrovnal - 3:3. Začal sa súboj o víťazný gól, ktorý nakoniec vyhrali domáci. V 84´min. skóroval kto iný ako Frančiak a hattrickom strhol výhru - 4:3 na stranu Zborova. Pochvalu si zaslúžia oba tímy, len je škoda, že Vladimír Frančiak príliš nehráva, lebo je to kanonier na pohľadanie a určite by patril k ozdobám súťaže.

Stará Bystrica - Čadca B 1:1 (1:0)

Góly: 10´Marek Dubovický - 1:0, 47´Ladislav Vessa - 1:1

Stará Bystrica začala sebavedomo s cieľom vyhrať aj 4.zápas za sebou a počiatočný elán pretavil do prvého gólu v 10´min. Dubovický - 1:0. Čadca B potom prežila bez ujmy ďalšie šance domácich a na prestávku išla za prijateľného stavu - 1:0. 2.polčas priniesol pre domácich schladenie. V 47´min. si nedali pozor na vo forme hrajúceho Vessu, ktorý 4gólom v 2 zápase vyrovnal - 1:1. Aj napriek enormnej snahe nováčika sa už skóre do konca zápasu nezmenilo a hostia si odvážajú cenný bod. Stará Bystrica klesla na 7.miesto, ale na lídra stiahla náskok a stráca 5 bodov. Čadca B je s 8 bodmi naďalej predposledná.

Kotešová - Raková 2:0 (1:0)

Góly: 38´Tomáš Hulín - 1:0, 80´Michal Papšo - 2:0, čisté konto udržal Miloš Malík

Kotešová potrebovala nutne 3 body, lebo jej situácia začína byť kritická a tento duel zvládla na výbornú. Bol to jeden z lepších výkonov Kotešovej a na najhoršie strieľajúci tím súťaže stačil. Domáci vsietili prvý gól v 38´min. Hulínom a potvrdenie výhry obstaral 10 minút pred koncom Papšo - 2:0. Brankár Malík si zaslúži pochvalu. Po dlhšej dobe vychytal svoje 2.čisté konto v ročníku. Domáci sú aj naďalej poslední, ale aspoň stiahli stratu na tímy, ktoré sú pred nimi. Raková po 2 prehrách opäť klesla na zostupové 12.miesto.

Dolný Hričov - Terchová 3:2 (3:1) - pripravené v spolupráci s Martinom Balážom

Góly: 4´Branislav Milo - 1:0, 6´Ján Kačáni - 1:1, 23´Maroš Kramara - 2:1, 38´Patrik Turek - 3:1, 90´Ján Hanuliak - 3:2, v 78´min. nepremenil hosťujúci hráč Ján Kačáni za stavu - 3:1 pokutový kop

Terchová vstupovala do zápasu ako mierny favorit vzhľadom na tabuľkové postavenie, no hra v prvom polčase sa odvíjala úplne inak. Hričov vstúpil do zápasu lepšie, keď už v 4. minúte otváral skóre Milo - 1:0. Po rohovom kope sa lopta odrazila na šestnástku a odtiaľ z voleja poslal domáci hráč loptu do siete - 1:0. Na tento gól však hostia dokázali pomerne rýchlo zareagovať. Voľný priamy kop zahrával kapitán mužstva Cingel st., ten našiel Kačániho, a hlavou oprel loptu do brvna a odtiaľ sa odrazila za chrbát brankára - 1:1. To síce hostí nakoplo, mohli sa dokonca dostať do vedenia, no svoje šance, opäť, nepremenili. A tak sa zas a znova ukázalo staré-otrepané, nedáš-dostaneš. Prudkú strelu Kramaru tečoval Miroslav Hanuliak rovno do protismeru Matušeka, a lopta sa už trepotala v sieti - 2:1. To však nebolo zo strany domácich všetko. I naďalej útočili a odmenou im bol gól na 3:1, keď po kraji ušiel domáci útočník Turek a loptu poslal prízemnou strelou ku vzdialenejšej tyči. Do polčasu sa už nič zaujímavé neudialo, a tak sa do kabín išlo za nepriaznivého stavu z pohľadu Terchovej - 1:3. Druhý polčas však už bol odlišný. Domáci sa museli uzavrieť na vlastnú polovicu pred tlakom Terchovej. No tento tlak akosi nie a nie pretaviť do gólu. Niekoľko pološancí si síce hostia vypracovali, no gól nepadol. Ako tak hostia tlačili, tak v 78´min. domáci zahrali v šestnástke rukou a rozhodca neváhal ukázať na biely bod. Loptu si postavil Ján Kačáni, no jeho strela skončila na brvne! Zopakovala sa tak situácia spred týždňa, keď proti Strečnu nepremenil penaltu Baláž. Veľkú šancu na zdramatizovanie tak hostia nevyužili, no neprestávali hrať. Za každú cenu sa snažili s výsledkom niečo spraviť, čo sa im aj napokon podarilo. No žiaľ, bolo neskoro. V 90. minúte dostal peknú prihrávku do behu Noga, brankár jeho strelu ešte síce vyrazil, no na dorážku Jána Hanuliaka bol už prikrátky - 3:2. Bolo však už neskoro, a takmer hneď po rozohratí rozhodca odpískal koniec. A tak sa v "žilinskom zápase" zrodila výhra domáceho Dolného Hričova - 3:2 nad hosťami z Terchovej. Čo musíme skonštatovať je to, že doma Hričov nepredáva kožu lacno, naopak Terchová od druhého kola v Belej vonku nezískala plný bodový zisk. Ak sa budú chcieť Terchovčania posunúť v tabuľke vyššie, budú musieť začať nosiť body aj z vonku.