10.kolo - Na čele žiadna zmena, vedie Liptovský Mikuláš pred Badínom a Námestovom, Lučenec zaváhal vo Zvolene, Tvrdošín vezie bod z Bánovej, Žiar vyhral 4x v rade, na vedúceho strelca Čelka sa dotiahol Kútik z Badína

24.01.2011 13:22

10.kolo

Badín - Kremnička 4:0 (2:0)

Góly: 27´Róbert Kútik - 1:0, 30´Patrik Prikryl - 2:0, 55´Dávid Dikacz - 3:0, 75´Tomáš Faltáni - 4:0, čisté konto udržal Zdenko Hruška

Badín patrí opäť k špičke 3.ligy, veď pred týmto duelom sa nachádzal na 3.mieste. V Banskobystrickom derby proti nováčikovi a poslednému tímu ligy Kremničke to mala byť jednoznačná záležitosť. Hostia dokázali vzdorovať iba v úvodných 25 minútach, ale potom vsietil kapitán Badína Kútik už svoj 12.gól v sezóne, dostal domácich do vedenia a dostal sa aj na čelo tabuľky strelcov, keď dobehol Čelka z Kysuckého Nového Mesta. Následne pridal druhý gól Prikryl a Badín už zápas s prehľadom kontroloval. V 2.polčase pridal ďalšie góly Dikacz s Faltánim a povinná výhra bola na svete. Badín tak stále živí 3 kolá pred koncom jesennej časti súťaže šancu na 1.miesto.

Fiľakovo - Žiar nad Hronom 0:1 (0:1)

Góly: 10´Marek Balogh - 0:1, čisté konto udržal Jakub Siekela

Žiar pokračuje vo víťaznom ťažení, aj keď vo Fiľakove to bol tesný zápas. Hosťom pomohol rýchly gól Balogha už v 10´min., ktorý sa neskôr ukázal ako rozhodujúci. Fiľakovo podáva doma dobré výkony a inkasovaný gól ho nezlomil. Domáci vyrovnali hru a vypracovali si niekoľko možností na vyrovnanie, lenže Siekela sa rozhodol, že dnes neinkasuje a pripísal si 4.čisté konto v sezóne. Žiar si výhrou v tabuľke nepolepšil, stále je na 7.mieste, ale pred 8.tímom v poradí má náskok 7 bodov. Fiľakovo zostáva na predposlednom mieste.

Bánová - Tvrdošín 1:1 (0:0)

Góly: 69´Martin Hikaník - 1:0, 88´Matúš Dedinský - 1:1

Nováčik z Tvrdošína podal opäť dobrý výkon a nakoniec si odváža z Bánovej cenný bod a udržal si 9.miesto. Hostia pricestovali do Bánovej s dvoma výhrami v kapse a s dobrou náladou. Bánová uspela naposledy v Banskej Bystrici a tento výsledok chcela potvrdiť aj doma. Vo vyrovnanom 1.polčase sa veľa gólových príležitostí nezrodilo a diváci si na góly museli počkať do druhého dejstva. Ako prví sa presadili domáci v 69´min. Hikaníkom a keď už začínali oslavovať 3 body, zmrazil ich vyrovnávajúcim gólom Dedinský. Vzhľadom na priebeh stretnutia je remíza spravodlivá a oba tímy sa ziskom bodu ešte viac vzdialili tímom, ktoré sú na zostupových priečkach.

Čadca - Dolný Kubín 1:1 (1:0)

Góly: 21´Marek Gavlák - 1:0, 75´Dávid Tješ - 1:1

Zápas tabuľkových susedov s rovnakým počtom bodov priniesol podľa očakávania vyrovnaný futbal. 1.polčas patril viac domácim a tí to potvrdili v 21´min. vedúcim gólom Gavláka. Po zmene strán boli aktívnejší hostia a štvrťhodinu pred koncom sa dočkali vyrovnávajúceho gólu. Presadil sa Tješ svojim 3.gólom v prebiehajúcej sezóne. Čadca zostáva na 10.mieste, Dolný Kubín je o dve priečky nižšie.

Bytča - Kysucké Nové Mesto 1:4 (1:2)

Góly: 23´Filip Čička - 1:0, 31´Erik Gašinec - 1:1, 36´Matúš Hubočan - 1:2, 87´Martin Kopas - 1:3, 90´Ľubomír Chovanko - 1:4

Kysučania pokračujú vo výborných výkonoch a ťahajú šnúru 7 zápasov bez straty bodu a posunuli sa už na 4.miesto. V Bytči síce nezačali najlepšie, inkasovali ako prví, ale potom začali hrať svoju hru a ešte v 1.polčase otočili skóre na svoju stranu po góloch Gašinca a Hubočana. V 2.polčase sa domáci snažili niečo s výsledkom urobiť, lenže Kysucké Nové Mesto bolo jednoducho nad ich sily. V zúfalom záverečnom nápore pozabudla Bytča na zadné vrátka za čo ju potrestali Kopas a Chovanko. Hostia si pripísali už 3.výhru na ihriskách súperov, naopak domáci sa trápia, sú až na 14.mieste a už nebodovali v posledných 4 zápasoch.

Zvolen - Lučenec 1:0 (0:0)

Góly: 65´Peter Koska - 1:0, čisté konto udržal Lukáš Hoger

Zvolen dokázal prerušiť štvorzápasovú sériu Lučenca bez straty bodu a udržal si kontakt s najlepšími. Proti bývalému druholigistovi začali domáci aktívne, ale po 10 - 15 minútach sa hra vyrovnala. Veľa gólových šancí sa v 1.polčase nezrodilo, lebo obrany si dávali veľký pozor. Po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Nasadenie oboch tímov bolo vysoké, no šance sa rodili ťažko. Bolo jasné, že o osude zápasu pravdepodobne rozhodne jedna vydarená akcia. Tá sa podarila domácim v 65´min. Úspešným trojbodovým strelcom bol Koska. Bol to jeho 6.gól v sezóne a pravdepodobne jeho najdôležitejší gól. Zvolen si výhrou udržal 6.miesto, Lučenec po štvrtej prehre v sezóne klesol z 2.miesta na 5.pozíciu. Pochvalu si zaslúži aj brankár Zvolena Hoger, lebo nula proti tak vyspelému tímu ako je Lučenec sa vždy počíta.

Námestovo - MFK Banská Bystrica 5:0 (2:0)

Góly: 33´Tomáš Zboroň - 1:0, 43´Michal Korman - 2:0, 50´Tomáš Zboroň - 3:0, 62´Michal Korman - 4:0, 85´Michal Korman - 5:0, čisté konto Jozef Jadroň

Námestovo sa chcelo svojim divákom revanšovať za nevydarený výkon v Kysuckom Novom Meste a prehru 1:2. Odniesli si to hráči MFK Banská Bystrica. Tí sa začínajú herne trápiť a z posledných troch zápasov vrátane tohto získali iba bod. V Námestove sa ako tak držali iba v prvej polhodine, ale potom odštartoval domácu kanonádu Zboroň a hostia akoby rezignovali. Pred prestávkou zvýšil Korman na - 2:0 a po prestávke zavŕšil ten istý hráč ďalšími 2 gólmi hattrick. Druhý gól v zápase pridal aj Zboroň. Keďže boli hostia počas celého zápasu v koncovke bezzubí, pripísal si Jozef Jadroň už 7.čisté konto v sezóne. Námestovo sa po prehre z minulého týždňa veľmi rýchlo oklepalo a ešte nevzdalo boj o jesenný titul. MFK je síce stále na 8.mieste, ale súperi pod ním sa už doťahujú.

Nová Baňa - Liptovský Mikuláš 0:2 (0:1)

Góly: 43´Michal Uram - 0:1, 80´Filip Legerský - 0:2, čisté konto udržal Matúš Macík

Nič iné ako tri body sa od nového lídra na pôde trápiacej sa Novej Bane nečakali. Liptáci herne nenadchli, ale predsa len boli o niečo futbalovejší a zaslúžene si odvážajú 3 body. Rozhodujúci moment dovtedy celkom vyrovnaného zápasu sa zrodil v 43´min. Hosťom vyšla akcia s presným zakončením Urama a líder sa ujal vedenia - 0:1. Tesný náskok udržiaval až na pár závarov v priebehu celého 2.polčasu a v 80´min. pridal poistku. Kapitán Legerský 8.gólom v ročníku zvýšil na - 0:2. Brankár Macík udržal 7krát čisté konto a je v tejto štatistike na čele spoločne s Jadroňom z Námestova. Nová Baňa po celkom dobrom začiatku nebodovala už 5krát v rade a dostala sa do veľkej krízy, ktorá ju odsunula až na 13.miesto. Liptovský Mikuláš si už 2 kolá vychutnáva 1.miesto v tabuľke.