10.kolo - Krupina iba krok od jesenného majstra, Žarnovica bez Bociana prehrala doma s Krtíšom, Šalková po sérii troch prehier bodovala v Tornali, na Trusku sa doťahuje Koták

15.10.2010 16:38

10.kolo

Jesenské - Brusno 2:4 (2:3)

Zostavy:

Jesenské: Tomáš Szilárdi (46´Marek Pompa) - Dávid Barta, Miroslav Melišík, Adrián Szabó, Štefan Golian, Attila Kis, Martin Pinter, Lukáš Kuna, Adrián Fialka (c), Attila Danyi, Richard Lakatoš

Brusno: Matúš Hlinka - Juraj Kováčik, Peter Šebeš, Lukáš Uhrík, Radoslav Majer, Samuel Knižka, Filip Pšenko (89´Martin Petrík), Dávid Marko, Ivan Samuelčík, Jozef Fronc, Tomáš Šagát

Góly: 12´Richard Lakatoš - 1:0, 21´Adrián Fialka - 2:0, 30´Jozef Fronc - 2:1, 31´Dávid Marko - 2:2, 42´Tomáš Šagát - 2:3, 88´Tomáš Šagát - 2:4

V Jesenskom na malom ihrisku sa hral zaujímavý zápas. Od úvodu sa útoky striedali z jednej strany na druhú, domáci ohrozovali bránu hostí najmä po štandardných situáciách, hostia zase po kombinačných akciách. Už v 3´min. vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Hlinku domáci útočník Danyi. V 6´min. sa dostal do zakončenia Lakatoš, ale jeho zakončeniu chýbala razancia. Vo 8´min. sa ako prvý z hostí zastreľoval Fronc, ale mieril vysoko. O minútu po prvýkrát pohrozil najlepší strelec Brusna Šagát strelou mimo z ľavej strany. Neujal sa ani jeho priamy kop z 10´min. V 12´min. zahrával domáci Szabó priamy kop z polovice ihriska, nakopol loptu do pokutového územia Brusna, kde ju šikovne hlavou podvihol Lakatoš a domáci viedli - 1:0. O minútu predviedli peknú kombináciu Marko so Samuelčíkom, ale Šagát v dobrej pozícii z hranice pokutového územia netrafil dobre loptu. V 15´min. mohol zvýšiť vedenie hlavou po priamom kope z prava opäť Lakatoš, ale tentoraz mieril nad. Čo nevyšlo Lakatošovi, vyšlo v 21´min. kapitánovi Fialkovi, ktorý zvýšil hlavou po rohovom kope na 2:0. Po druhom góle už museli hostia útočiť a vsietiť čo najskôr kontaktný gól. Blízko k nemu bol Šagát v 26´min. Jeho strela z 25 metrov po tom čo domáci odvrátili roh, vyškriabal Szilárdi. V 30´min. už ale kapituloval. Domáci neodvrátili nakopnutú loptu do bezpečia, Fronc bol šikovnejší ako domáci hráč, a s prehľadom chladnokrvne znížil - 2:1. Už o minútu hostia dokonca vyrovnali. Marko obišiel dvoch hráčov, pripravil si pozíciu na strelu a nie príliš razantnou, ale umiestnenou strelou zaskočil dovtedy dobre chytajúceho Szilárdiho - 2:2. Domáci potom zo série priamych kopov nič nevyťažili a udrelo na druhej strane. V 36´min. vybojoval loptu Samuelčík, posunul ju na Marka, ten krásne vysunul Šagáta, jeho strelu vyrazil Szilárdi na opačnú stranu, odkiaľ si nabehol Fronc a skóroval. Gól však pre offsajd neplatil. Kontroverzný moment hostí nedeprimoval. V 42´min. vystihol prihrávku Szabóa Fronc, Barta sa pošmykol a Šagát sa rútil sám na bránu. Zachoval chladnú hlavu a strelou po brvno dostal hostí pred prestávkou do vedenia - 2:3.

V 2.polčase sa domáci v úvode snažili o vyrovnanie, ale nebezpeční boli iba po štandardkách. Hlinka však nemusel zasahovať. V 58´min. zostala bez povšimnutia hra rukou Bartu vo vlastnom pokutovom území. V 60´min. boli domáci blízko vyrovnaniu, keď po ďalšom priamom kope zachraňoval po strele domáceho hráča Hlinka na bránkovej čiare. V 65´min. predviedol nádhernú akciu Samuelčík, obišiel 3 hráčov, vystrelil, ale náhradného brankára Pompu neprekvapil. V 69´min. sa opäť predviedol Marko, krásne vysunul Šagáta a jeho prihrávku neusmernil do prázdnej brány v ťažkej pozícii Fronc. O dve minúty na dvakrát zneškodnil Pompa Šagátov priamy kop. V 72´min. sa mohla po zákroku Pompu na Fronca pískať penalta, ale hralo sa ďalej. V 88´min. domáci v snahe vyrovnať pozabudli na zadné vrátka. Knižka vysunul Šagáta, ktorý svoje sólo tentoraz zakončil presnou strelou a rozhodol vzhľadom na priebeh duelu o zaslúženom víťazstve Brusna 4:2.

Banská Štiavnica - Krupina 1:3 (0:1)

Góly: 14´Branislav Tomus - 0:1, 66´Peter Kindernaj - 0:2, 83´Lukáš Melišek - 0:3, 89´Dávid Budinský - 1:3

Krupina je po ďalšej jasnej výhre iba krok od jesenného titulu. Stačí jej vyhrať jeden z posledných troch zápasov a môže oslavovať. Sériu neporaziteľnosti už hostia natiahli na 11 zápasov. Štiavnica opäť sklamala a iba Budinský v závere pokazil ďalšie čisté konto Vicianovi. Štiavnica zostáva na 12.mieste a v zostávajúcich jesenných zápasoch bude bojovať o to, aby nemala v rukách čierneho Petra.

Sliač - Hodruša - zápas bol zrušený

Tomášovce - Kalinovo 0:6 (0:4)

Góly: 2´Lukáš Juriga - 0:1, 15´Viktor Koták - 0:2, 21´Tomáš Hronec z 11m - 0:3, 41´Marián Fungáč - 0:4, 77´Viktor Koták - 0:5, 86´Viktor Koták - 0:6

Derby zápas ovládol nováčik z Kalinova, ktorý od prvej minúty dokazoval, že je lepším tímom. Po úvodnom góle Jurigu, už bola otázkou len výška skóre. Hattrickom sa blysol najlepší strelec Kalinova Koták, ktorý sa zároveň dotiahol aj na najlepšieho strelca súťaže Trusku zo Žarnovice. Pavel Kubiš vychytal čisté konto. Zápas bol poznačený tragickou udalosťou. V Tomášovciach sa stala nehoda a zápas bol na niekoľko minút prerušený, lebo na ihrisku musela pristáť helikoptéra, aby odviezla zraneného. Po prerušení pokračovala prevaha hostí a domáci predviedli výkon, ktorý bude len ťažko stačiť na udržanie 4.ligy.

Tornaľa - Šalková 1:1 (0:0)

Góly: 65´Šimon Bútora - 0:1, 78´Lászlo Tóth - 1:1

Šalková konečne po sérii troch prehier bodovala. Tornaľa doma body ľahko nepúšťa a už v druhom domácom zápase po sebe ukázala morálnu silu, keď dokázala zrovnať nepriaznivý vývoj. Po Bútorovom góle sa o zaslúženú remízu postaral 12´min. pred koncom Tóth. Tornaľa sa týmto gólom udržala v tabuľke pre Šalkovou. Domáci už nedokázali vyhrať tretí zápas doma za sebou.

Žarnovica - Veľký Krtíš 0:2 (0:0)

Góly: 66´Adam Láskavý - 0:1, 71´Martin Horváth - 1:1

Jediný tím, ktorý ešte môže ako tak pomýšľať na atak Krupiny na jeseň je Veľký Krtíš. Musel však vyhrať v Žarnovici, čo sa príliš na základe výsledkov domácich v poslednom období príliš nečakalo. Rozhodujúcim sa ukázala absencia tvorcu hry domácich kapitána Bociana. Krtíš tak získal v strede poľa miernu prevahu, ktorú využil na strelenie rýchlych gólov v rozpätí 5 minút a rozhodol zápas. Opäť sa strelecky presadil Láskavý a jeho 6.gól v sezóne sa ukázal ako rozhodujúci. Kapitán hostí Pavol Kalmár vychytal nulu.

Hriňová - Hliník nad Hronom 6:0 (3:0)

Góly: 30´Peter Bariak - 1:0, 35´Martin Ľupták - 2:0, 43´Jakub Chriašteľ - 3:0, 45´Jakub Chriašteľ - 4:0, 50´Pavel Mičuda - 5:0, 88´Timotej Nosáľ - 6:0

Hriňová sa zlepšuje od zápasu k zápasu, aj hostia podávali v poslednej dobe výborné výkony a tak sa čakal dobrý futbal. Lenže po úvodnej 30´minútovke sa zápas po vedúcom góle Bariaka zmenil na jednoznačnú záležitosť domácich. Hriňová zvíťazila najvyšším rozdielom v sezóne a neustále stúpa v tabuľke vyššie. V strede týždňa ju čaká dohrávka proti Hodruši a je jasným favoritom. Hriňová už začína pripomínať mužstvo z minulého ročníka, keď valcovala súpera za súperom. Hliník sklamal, ale na jeho obhajobu musíme povedať fakt, že hostia nastúpili bez svojho brankára a chytať musel hráč. Za domácich opäť vychytal nulu Peter Chriašteľ.