11.kolo - Divín uspel aj v Sklabinej a je iba krok od jesenného titulu, favoriti nezaváhali iba Hnúšťa nečakane prehrala v Klenovci, na vedúceho strelca Krupčiaka sa doťahuje Váradi, Gašparovič udržal už 6.nulu v sezóne

07.01.2011 23:08

11.kolo

Klenovec - Hnúšťa 2:1 (1:0)

Góly: 20´Maroš Cibuľa - 1:0, 65´Tomáš Katreniak vlastný gól - 2:0, 85´Roman Bútor vlastný gól - 2:1

Klenovec bol pred týmto zápasom na poslednom mieste súťaže iba s 3 bodmi za výhru nad Veľkým Blhom. Proti Hnúšti, ktorá v minulom kole nastrieľala 7 gólov Ružinej sa od domácich nečakali žiadne bodové zázraky. Lenže domáci sa vzopli azda k najlepšiemu výkonu sezóny a zaskočili mierneho favorita. Veľmi dôležitý bol vedúci gól Cibuľu v 20´min. Domáci ním ešte viac znervóznili hostí. Po prestávke sa Hnúšťa prebrala a snažila o vyrovnanie, ale v čase silnejúceho tlaku hostí, pridali domáci druhý gól. Nešťastným vlastným gólom im k tomu pomohol Katreniak. Klenovec im síce v závere požičané vrátil. Vlastný gól si strelil aj domáci Bútor, lenže nesmierne cenné víťazstvo už Klenovec ubránil a odpútal sa z dna tabuľky.

Veľký Blh - Poltár 1:8 (1:1)

Góly: 35´Róbert Gál - 1:0, 40´Patrik Oláh - 1:1, 49´Patrik Oláh - 1:2, 57´Adrián Bara - 1:3, 62´Tomáš Sabacký - 1:4, 68´Oliver Sabó - 1:5, 78´Oliver Sabó - 1:6, 79´Patrik Oláh - 1:7, 83´Milan Kelement - 1:8

Ktovie čo sa udialo v kabíne Poltára po 1.polčase. Zrejme padali hromy - blesky. Po nemastnom, neslanom výkone v prvom dejstve, kde outsider duelu dokonca chvíľu viedol gólom Gála a Patrik Oláh vyrovnal, nastúpil po prestávke na ihrisko úplne iný Poltár. Hýril pohybom, nápadmi, vytváral si šancu za šancou a začal strieľať góly. Hattrick dovŕšil Oláh, 2 góly pridal najlepší strelec tímu Sabó, po jednom Bara, Sabacký a Kelement. Bola to totálna 7gólová deštrukcia súpera. Hostia sa jasnou výhrou posunuli na 5.miesto tabuľky, domáci po výhre Klenovca spadli na samé dno.

Ružiná - Tisovec 2:5 (1:3)

Góly: 14´Denis Tyčiak - 0:1, 15´František Majkút - 1:1, 19´Ladislav Pokoš - 1:2, 44´Štefan Melicher - 1:3, 49´Štefan Melicher - 1:4, 63´Erik Berky - 2:4, 79´Patrik Brudiar - 2:5

Tisovec bol v tomto zápase favoritom, ale na súperových ihriskách mu to v rozohranej sezóne nejde. Predchádzajúce 4 zápasy prehral s nepriaznivým skóre 5:14. Čiernu sériu zlomil až na pôde nováčika z Ružinej. Po úvodnom oťukávaní si oba tímy bleskovo vymenili gólové pozdravy. Na vedúci gól Tyčiaka zo 14´min. odpovedal už o minútu Majkút. Lenže Tisovec to nedeprimovalo a už o malú chvíľu mu opäť zabezpečil vedenie Pokoš. Zlomom zápasu bol tretí gól hostí z kopačky Melichera minútu pred prestávkou. V druhom dejstve hostia kontrolovali priebeh a ešte navýšili svoje vedenie. Zaujímavosťou duelu je fakt, že do streleckej listiny sa za domácich i hostí zapísali všetko premiéroví strelci. Nikto z nich v novej sezóne do tohto zápasu ešte neskóroval.

Kokava nad Rimavicou - Revúca 0:5 (0:4)

Góly: 13´Jozef Valaštek - 0:1, 16´Milan Vrbjar - 0:2, 30´Jozef Valaštek - 0:3, 34´Jozef Valaštek - 0:4, 80´Ján Huťan - 0:5, čisté konto udržal Peter Antal

Revúca zvládla úlohu favorita v Kokave s prehľadom a natiahla sériu zápasov bez prehry v rade na 5. Hrdinom duelu sa stal strelec hattricku Jozef Valaštek. Podarilo sa mu to v rozpätí 21 minút prvého polčasu. Medzi jeho prvým a druhým gólom sa trafil aj Vrbjar. 4 prvopolčasové góly úplne otupili akékoľvek snahy domácich na dobrý výsledok. 2.polčas sa už len dohrával, lebo oba tímy vedeli, kto je v zápase pánom. V závere ešte prikrášlil skóre Huťan a Peter Antal udržal po prvýkrát v sezóne čisté konto. Kokava musí rýchlo zabudnúť na nevydarený domáci zápas a sústrediť sa na ďalšie jesenné boje, aby sa jej dýchalo v zimnej prestávke pokojnejšie.

Sklabiná - Divín 1:2 (1:1)

Góly: 25´Mário Sekereš - 0:1, 33´Tomáš Zošák - 1:1, 80´Vladimír Havrla - 1:2

Šláger 11.kola medzi minuloročným vicemajstrom 5.ligy a tohtoročným lídrom súťaže priniesol zaujímavý a kvalitný futbal. Išlo o takzvaný 6 bodový zápas. Sklabiná sa v prípade výhry mohla dotiahnuť na Divín na rozdiel 4 bodov, naopak Divín v prípade výhry mohol za istých okolností sláviť jesenný titul. Po vyrovnanom úvode udreli ako prví hostia. V 25´min. ich dostal do vedenia strelec dôležitých gólov kapitán Sekereš. Domáci hodili inkasovaný gól veľmi rýchlo za hlavu a už o 8 minút vyrovnali. Presadil sa najlepší strelec tímu Zošák. Po 1.polčase bol nerozhodný stav zaslúžený. 2.polčas začal podobne ako skončil ten prvý, vyrovnane. Postupne získavali hostia miernu prevahu, ale dlho narážali na pozornú domácu obranu alebo na nepresnosť v zakončení. Rozuzlenie mimoriadne zaujímavého stretnutia zariadil 10 minút pred koncom najlepší strelec hostí. Vladimír Havrla svojim 13.gólom v prebiehajúcej sezóne zabezpečil Divínu ďalšiu cennú výhru na ihrisku súpera. Vzhľadom na výhru Haliča musia hostia ešte oslavy jesenného titulu odložiť. Ale ak zvládnu nasledujúci ťažký zápas v Dolnej Strehovej budú mať 1.miesto po polovici súťaže isté.

Ipeľ Balog nad Ipľom - Dolná Strehová 1:0 (0:0)

Góly: 70´Oto Mics - 1:0, čisté konto udržal Richard Mics

Ďalší zaujímavý zápas tímov zo špice súťaže sa odohral u nováčika z Ipľa. Duel nepriniesol toľko futbalovej krásy smerom dopredu, pretože dominovali obrany. A ak sa domáci alebo hostia prepracovali k nejakej príležitosti boli príliš nervózni pri zakončení a obrana jedného alebo druhého súpera si s nimi poradila. Dolná Strehová podala oveľa koncentrovanejší výkon ako v posledných dvoch zápasoch na súperovom ihrisku. V Revúcej prehrala šokujúco 3:9 a v Čiernom Balogu 0:3. Lenže ani to na body napokon nestačilo. V 70´min. sa domácim vydarila pekná akcia, na jej konci bol Oto Mics a rozhodol. Márna snaha Strehovej v závere už k vyrovnaniu neviedla. Ipeľ si výhrou udržal 4.miesto v tabuľke a dotiahol sa na rozdiel 1 bodu práve na Dolnú Strehovú.

Halič - Čierny Balog 4:0 (1:0)

Góly: 39´Ján Borovec - 1:0, 49´Arpád Váradi - 2:0, 78´Michal Lempochner - 3:0, 85´Arpád Váradi z 11m - 4:0, čisté konto udržal Henrich Gašparovič

Zápas nemal taký jednoznačný priebeh ako sa podľa výsledku zdá. Hostia hrýzli najmä v 1.polčase, kedy si vypracovali aj niekoľko sľubných streleckých pozícií, ale neboli úspešní. Aj Halič sa snažil hrať ofenzívne, ale nedarila sa mu koncovka. Až kapitán Borovec pretrhol 6 minút pred prestávkou streleckú smolu. Domácich definitívne upokojil druhý gól Váradiho po prestávke a potom už viac menej kontrolovali zápas. V závere sa dokonca ešte dvakrát presadili. Arpád Váradi sa ďalšími 2 gólmi dostal na hranicu 18.strelených gólov v sezóne a už iba o gól zaostáva za najlepším strelcom súťaže Krupčiakom z Ipľa. Pre Balog je vzhľadom na priebeh duelu 4gólová prehra príliš krutá.