12.kolo - Lučenec, Žiar aj Kysucké Nové Mesto nadelovali, Olšiak vsietil 4 góly, celkovo už 16, najlepší jesenný výkon MFK Banská Bystrica, Badín uspel v Bytči, súboj o 4.miesto pre Rimavskú Sobotu, Hoger zo Zvolena udržal 6.nulu v sezóne

13.12.2011 20:41

12.kolo - 22. a 23.10.2011

Lučenec - Kremnička 5:0 (3:0)

Góly: 9´Pavel Olšiak - 1:0, 12´Pavel Olšiak - 2:0, 38´Pavel Olšiak - 3:0, 64´Róbert Fízeľ - 4:0, 75´Pavel Olšiak - 5:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Lučenec nenechal proti poslednej Kremničke nič na náhodu a už v prvej štvrťhodine ukázal, kto bude pánom zápasu. Vo výbornej streleckej fazóne hrá v poslednej dobe kapitán Lučenca Olšiak. Minulý týždeň dal hattrick vo Zvolene, tentoraz pridal ešte o gól viac. Obrana Kremničky si s ním nešla poradiť a už do prestávky trikrát inkasovala. Po zmene strán sa presadil ešte mladík Fízeľ a skóre uzavrel opäť Olšiak. Vďaka 4 gólom sa odpútal na čele strelcov. Dal už 16 gólov a na druhého Holáka má náskok 4 gólov. Lučenec splnil povinnosť a ak vyhrá v Badíne, čo nebude ľahké, získa jesenný titul.

Veľký Krtíš - Žiar nad Hronom 1:6 (1:1)

Góly: 8´Frederik Matikovský - 1:0, 19´Rudolf Hudec - 1:1, 55´Tomáš Lipták - 1:2, 63´Tomáš Lipták - 1:3, 65´Filip Vuong - 1:4, 74´Martin Kukučka - 1:5, 76´Miloš Mekíš - 1:6

Aj keď ašpirant na jesenný titul digtoval od prvej minúty tempo a spôsob hry, prvý gol z brejku vo 8´min. predsa len dali domáci. Streleckú formu potvrdil Matikovský - 1:0. Hostia napriek tomu naďalej pokračovali vo svojej hre a čoskoro sa dočkali vyrovnania. V 19´min. sa presadil Hudec - 1:1. Do konca polčasu už z niekoľkých vypracovaných šancí Žiar gól nestrelil. V 2.polčase hostia ešte vystupňovali tempo a začali prichádzať aj góly. 2 vsietil Lipták - 1:3, následne sa presadil Vuong - 1:4 a dva zlepené góly, ktoré úplne demontovali obranu Krtíša vsietili Kukučka a Mekíš. Veľký Krtíš utrpel nečakane vysokú prehru, na ktorú musí veľmi rýchlo zabudnúť a pokúsiť sa uspieť v Čadci. Žiar sa revanšoval za nečakanú prehru s Kysuckým Novým Mestom a udržal nádej na polovičný titul.

Kysucké Nové Mesto - Čadca 3:0 (1:0)

Góly: 22´Marek Belaník - 1:0, 52´Marek Belaník - 2:0, 55´Martin Holák - 3:0, čisté konto udržal Filip Šupej

Kysucké Nové Mesto povzbudené výhrou v Žiari odohralo výborné derby stretnutie proti Čadci. Ťahúňom tímu bol kapitán Belaník, autor prvých dvoch gólov, ktorí svojimi akciami robil obrane hostí značné problémy. Tretí gól pridal druhý najlepší strelec ligy Holák. Brankár Šupej si pripísal po dlhšej dobe čisté konto a celkovo už vychytal 4krát nulu. Domáci si výhrou poistili 3.miesto v tabuľke a na druhý Žiar strácajú len 1 bod. Čadca zostáva na 14.mieste.

Rimavská Sobota - Bánová 2:1 (1:1)

Góly: 10´Dávid Bodnár - 1:0, 39´Richard Lorincz vlastný gól - 1:1, 68´Jozef Gazda - 2:1

Rimavská Sobota potrebovala proti 4.tímu súťaže bodovať naplno, ak ho chcela v tabuľke preskočiť. Úvod zápasu tomu nasvedčoval. Domáci začali aktívne, čo zúročil v 10´min. vo vedúci gól Bodnár - 1:0. Hostia však postupne hru vyrovnali a niekoľkokrát zahrozili obrane Rimavskej Soboty. V koncovke to však viazlo. Čo sa nepodarilo útočníkom Bánovej, podarilo sa domácemu Lorinczovi, ktorý si v 39´min. dal nešťastný vlastný gól - 1:1. Po zmene strán sa domáci snažili o ďalší gól, ale obrana Bánovej strážila nebezpečné priestory a vyzeralo to na remízu. V 68´min. predsa len pridal druhý gól Gazda - 2:1. V posledných minútach domáci odolali tlaku hostí a pripísali si ťažko vydretú, ale veľmi cennú výhru nad kvalitným súperom a kolo pred koncom jesene poskočili na 4.miesto.

Bytča - Badín 1:3 (0:0)

Góly: 72´Róbert Sovák - 0:1, 77´Róbert Sovák - 0:2, 80´Ivan Lulák - 1:2, 85´Juraj Golecký - 1:3

Bytča sa dostala v závere jesene do krízy. Herný kŕč sa prejavil aj v zápase s Badínom. Hostia pôsobili lepším dojmom od úvodných minút. Aj keď sa do vyložených šancí príliš nedostávali, bolo len otázkou času kedy príde veľká šanca. Všetko podstatné sa udialo napokon až v záverečnej 20 minútovke. Najprv sa presadil dvakrát v rozpätí 5 minút Sovák - 0:2, následne vykresal domácu nádej kontaktným gólom Lulák, aby 5 minút pred koncom definitívne rozhodol Golecký. Badín si teda pripísal cenný skalp a v tabuľke poskočil na pekné 5.miesto.

Dolný Kubín - Fiľakovo 2:0 (1:0)

Góly: 27´Peter Rypák - 1:0, 52´Marek Sojka - 2:0, čisté konto udržal Adrián Drígeľ

Dolný Kubín potvrdil na domácom ihrisku svoju silu a po slušnom výkone vyhral zaslúžene - 2:0. Prvý gól padol na konci prvej polhodiny hry od Rypáka, ten druhý poisťujúci pridal na začiatku 2.polčasu Sojka. Keďže domáci gólman Drígeľ nemal počas celého zápasu príliš veľa práce, vyznel priamy súboj o 9.miesto jasne v prospech Dolnokubínčanov.

Nová Baňa - Zvolen 0:2 (0:2)

Góly: 4´Dominik Golian - 0:1, 7´Martin Kucbel - 0:2, čisté konto udržal Lukáš Hoger

Nová Baňa nezachytila úvod zápasu, ktorý bol v tomto súboji rozhodujúci. Už v 4´min. otvoril skóre Golian - 0:1. Domáci sa ešte nestihli otriasť a už prehrávali - 0:2. O ďalšie 3 minúty sa presadil Kucbel. Otrasení domáci príliš nezamestnali kapitána hostí Hogera počas celého 1.polčasu. Keďže ani po zmene strán sa situácia príliš nezmenila a ani Zvolen už svoje šance nevyužil, zápas sa len dohrával. Zvolen si pripísal dôležité 3 body a udržal si 10.miesto v tabuľke.

MFK Banská Bystrica - Rajec 5:0 (4:0)

Góly: 13´Martin Bendík - 1:0, 31´Róbert Greško - 2:0, 36´Filip Rafanides - 3:0, 45´Róbert Greško - 4:0, 78´Martin Bendík - 5:0, čisté konto udržal Zdenko Hruška

Jeden z najlepších výkonov MFK na jeseň mohli vidieť diváci v zápase proti tabuľkovému susedovi, nováčikovi z Rajca. Zápas sa mimoriadne vydaril domácemu triu Bendík, Greško, Rafanides, ktorí sa postarali o všetkých 5 domácich gólov. Rajec utrpel najmä v 1.polčase studenú sprchu, ale v 2.polčase sa stihol ako tak spamätať a so cťou dohrať nie príliš vydarený zápas. Keby bol MFK rovnako efektívny aj v iných zápasoch mohol byť v tabuľke vyššie, ako je momentálne 8.miesto.