12.kolo - Brusno prehralo v Hodruši a Hriňová si výhrou na Sliači vytvorila jesenný mečbal, Jesenské s 2.výhrou v rade, Šalková získala bod v Divíne, B.Štiavnica v Krupine

24.10.2011 14:02

12.kolo - 22. a 23.10.2011

Hodruša Hámre - Brusno 3:1 (3:1)

Góly: 16´Dávid Pisár - 1:0, 17´Anton Pikula - 1:1, 27´Tomáš Tóth - 2:1, 35´Marek Búry - 3:1

Hodruša nemá na Brusno príliš dobré spomienky. V minulej sezóne s ním prehrala oba zápasy. Doma - 0:1 a v Brusne rekordne - 0:16. V tejto sezóne po výbornom štarte postupne stratila formu a pred týmto zápasom mala na konte len 10 bodov. Brusno nastúpilo v pozícii lídra súťaže bez svojho kapitána Šebeša a to sa ukázalo ako citeľná strata. Po oťukávacej štvrťhodine sa presadil za domácich Pisár a otvoril skóre - 1:0. Líder veľmi rýchlo odpovedal, keď v 17´min. zakončil kombinačnú akciu Pikula - 1:1. Lenže stred poľa a obrana hostí nepracovala ako obyčajne a dovolila domácih veľmi ľahký prístup do pokutového územia. Dva dary hostí zúžitkoval najprv Tóth a potom Búry a získali pre Hodrušu sľubný dvojgólový náskok - 3:1. V 2.polčase sa Brusno snažilo skorigovať a zdramatizovať priebeh, ale hra sa mu príliš nedarila. Domáci hrali bojovne a obetavo a nakoniec veľmi cennú výhru ubránili a pripísali si 4.výhru v sezóne. Brusno prehrou prišlo o 1.miesto a v závere jesene si pripísalo 2.prehru na súperovom ihrisku v rade.

Sliač - Hriňová 0:3 (0:1) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 6´Jakub Chriašteľ - 0:1, 59´Martin Chriašteľ - 0:2, 62´Martin Chriašteľ - 0:3, čisté konto udržal Peter Chriašteľ

Od začiatku stretnutia sa hostia s chuťou pustili do domácich. Hneď po rozohrávke zo stredu poľa poslal loptu Pavol Mičuda na Jakuba Chriašteľa, ktorý však len orazítkoval pravú žrď domácej brány a hostia sa mohli už po 20 sekundách hry ujať vedenia. V ďalších minútach mali hostia viac vážnejších šancí, ktoré však neskončili za chrbtom domáceho brankára. V 6´minúte sa do pokutového územia preštrikoval s loptou Jakub Chriašteľ a prestrelil brankára z veľkého uhla - 0:1. Po strelení úvodného gólu sa hra hostí ukľudnila, ale stále mali územnú prevahu a vytvárali si šance. Do konca polčasu sa domáci počas tlaku hostí oslobodzovali iba za cenu odkopávania lôpt. Na začiatku druhého polčasu si domáci vytvorili niekoľko šancí, ale ani jedna vážnejšie neohrozila bránu Petra Chriašteľa. Po menšom tlaku domácich v 59´min. hostia z následného protiútoku strelili druhý gól v zápase, keď Jakub Chriašteľ našiel zo stredu poľa zbiehajúceho Martina Chriašteľa, ktorý v čistej šanci pred brankárom nezaváhal - 0:2. Len po niekoľkých minútach hry sa zopakovala rovnaká situácia a opäť Jakub Chriašteľ našiel zbiehajuceho Martina Chriašteľa a ten sa v rovnakej šanci ani po druhýkrát nemýlil - 0:3. V 83´minúte išiel sám na bránu Andrej Spodniak, ale z vyloženej šance nestrelil 4.gól hostí. Do konca stretnutia si hostia ustrážili svoje vítazstvo a brankár Peter Chriašteľ vychytal už svoje 8.čisté konto v sezóne. Hriňová sa po zaváhaní Brusna v Hodruši dostala na 1.miesto tabuľky a ak zvládne domáci zápas proti Jesenskému, stane sa jesenným majstrom.

Jesenské - Bacúch 2:1 (0:1)

Góly: 16´Juraj Auxt - 0:1, 50´Kristián Kókai - 1:1, 80´Kristián Kókai - 2:1

Jesenské v 1.polčase nepotvrdzovalo dobrý výkon z Tornale a nováčik Bacúch bol lepším tímom. Zaslúžene sa aj ujal vedenia, keď sa v 16´min. presadil najlepší strelec hostí Auxt - 0:1. Lenže ďalší gól už hostia nepridali a po zmene strán vybehlo na ihrisko úplne iné domáce mužstvo. Hneď v úvode v 50´min. dokázalo Jesenské zmazať tesný náskok hostí gólom Kókaia - 1:1. V ďalšom priebehu sa dostali domáci do tlaku sériou priamych kopov, ale dôrazná obrana Bacúcha si s nimi poradila. Hrdinom zápasu sa nakoniec stal dvojgólový strelec domácich Kókai, ktorý 10 minút pred koncom rozhodol o 2.výhre Jesenského v rade - 2:1. Domáci sa tak posunuli na 10.miesto v tabuľke a ešte majú k dispozícii dohrávku so Šalkovou. Bacúch je na 5.mieste so stratou 3 bodov na štvrtý Sliač.

Žarnovica - Tornaľa 0:2 (0:0)

Góly: 71´Attila Jankóšik - 0:1, 74´Attila Jankóšik - 0:2, čisté konto udržal Dávid Hubay

Tornaľa sa veľmi rýchlo spamätala z nevydareného derby zápasu proti Jesenskému a v Žarnovici predviedla opäť kvalitný, koncentrovaný výkon so zabezpečenou obranou a vyrážali do nebezpečných brejkov. Domáci posmelení výhrou v Šalkovej previedli ďalšie strelecké trápenie a nedokázali sa gólovo presadiť. V 2.polčase hostia vystupňovali svoj tlak a nakoniec sa dočkali zaslúženej odmeny. Dvoma zlepenými gólmi Jankóšika v rozpätí 3 minút získali náskok, ktorý už s prehľadom ubránili a pripísali si ďalšiu výhru na nulu. Brankár Hubay dokonale zaskočil potrestaného Válinta a aj vďaka nemu sa Tornaľa dostala na 3.miesto pred Sliač a len 2 body za Brusno. Žarnovica napriek prehre zostala na 6.mieste.

Divín - Šalková 1:1 (1:1) - pripravené v spolupráci s Jozefom Martinským

Góly: 32´Marek Majkút - 1:0, 35´Šimon Bútora - 1:1

Za sychravého počasia sa pod Divínskym hradom odohral priemerný zápas. Domáci hráči išli do tohto zápasu s myšlienkami na postavenie mužstiev v tabuľke a to sa im veľmi vypomstilo. Svoje tradičné nováčikovské zbrane nechali v kabíne a na ihrisku pôsobili veľmi malátne. Napriek tomu im patril úvod a prvých 15 minút zatlačili hostí na svoju polovicu. Prišli však iba náznaky šancí a ich strely bezpečne likvidoval Janek. Naopak hostia umnou hrou prežili úvod a postupne sa osmeľovali. V 25 minúte prišla ich veľká šanca, keď po peknej akcii sám pred brankárom Rafajom zaváhal Foltáni. Domáci sa nepoučili a mladý behavý útok hostí im robil značné problémy. Keďže obrana domácich mala deň otvorených dverí prišli dve tutovky hostí, ktoré sa ani nedali nepremeniť. Najprv zaváhal pred prázdnou bránou Pertzian a následne Mesík s Foltánom nedopravili loptu do siete ani z 2 krokov! Domáci vyviezli loptu a Majkút prekrásne vymietol šibenicu strelou z 25 metrov - 1:0. Proste sa potvrdilo to staré známe "nedáš... Následne prišla štandardná situácia domácich - tí však rozohrali priamy kop priamo na nohy hostí, lopta sa k dostala k Bútorovi a ten dlhým šprintom z vlastnej polovice prebehol všetkých a prízemnou strelou vyrovnal v 35´minúte na - 1:1. Do konca polčasu prišli ešte náznaky šancí na obidvoch stranách, väčšie na strane hostí, ale stav sa nezmenil. Druhý polčas už mali domáci územnú prevahu, ale šance prichádzali skôr po rohových a priamych kopoch. Postupne prekopli alebo prehlavičkovali bránu Sekereš, Havrla, Smädo a Majkút. Nedokázali si však vypracovať také množstvo šancí ako v predchádzajúcich zápasoch. Naopak najväčšia šanca druhého polčasu prišla v 73´minúte na strane hostí. Foltáni opäť netrafil opustenú bránu domácich. Domáci sa v 86´minúte dožadovali pokutového kopu po zákroku Dobrotu na Majkúta, ale rozhodcovia to posúdili inak. Potom sa už dohralo v strede ihriska. V tábore domácich zavládlo po zápase veľké sklamanie, ani nie tak z výsledku ako z predvedenej hry. Bol to ich najslabší výkon v súťaži. Tým však neznižujú výkon hostí, ktorí veľmi išli za svojím cieľom a len strelecká smola ich pripravila o ešte krajší výsledok.

Krupina - Banská Štiavnica 0:0

Čisté konto udržali: Róbert Želiezka (Krupina) a Dávid Szabó (Banská Štiavnica)

Ďalší nie príliš vydarený zápas Krupiny. V stretnutí niekdajších lídrov 4.ligy sa zrodila zaslúžená remíza. Domáci sa herne trápili a hostia, ktorí prišli s rovnakým receptom ako pred týždňom Kalinovo, pozornou obranou, uspeli. Viac práce mal hosťujúci brankár Szabó, ale jeho spoľahlivé zákroky zabezpečili Štiavnici druhú bezgólovú remízu na ihriskách súperov v rade. Tieto výsledky domácim príliš nepomáhajú. V posledných 3 kolách získali len 2 body a pomaly, ale isto sa na nich doťahujú tímy z dna tabuľky. Predposledná Banská Štiavnica na nich stráca momentálne 4 body.

Kalinovo - Hliník nad Hronom 2:1 (1:0)

Góly: 43´Samuel Mázik - 1:0, 63´Filip Ihradský - 1:1, 75´Marián Fungáč - 2:1

Hostia sa dokázali oklepať s vysokej 9gólovej prehry v Brusne a v Kalinove podali solídny výkon, ktorý však napokon na body nestačil. Vyrovnaný 1.polčas rozhodol v prospech domácich gólom 2 minúty pred prestávkou Mázik - 1:0. Hosťujúci Ihradský však po zmene strán zrovnal skóre - 1:1. Rozhodnutie na seba vzal domáci Fungáč, ktorý štvrť hodinu pred koncom vsietil gól na - 2:1. Kalinovo tak získalo v 3 zápasoch 7 bodov a razom sa dostalo z dna tabuľky na 12.miesto, len 2 body za deviaty Hliník. Boj o záchranu bude v tejto sezóne mimoriadne vyrovnaný a náročný.