13.kolo - Kalinovo zmierlivo s Krupinou, Krtíš zimuje na 2.mieste, Sliač uspel v Tornali, derby pre Žarnovicu, Brusno nadelilo Štiavnici tucet, Šagát z Brusna jesenným kráľom strelcov

14.11.2010 22:23

13.kolo

Šalková - Tomášovce 2:0 (0:0)

Góly: 72´Maroš Zimnikoval - 1:0, 76´Maroš Rudnický - 2:0, čisté konto udržal Matej Janek

Trápiaca sa Šalková nakoniec zvládla duel proti poslednému tímu súťaže, ale nemala to vôbec jednoduché. Hostia povzbudení predchádzajúcou domácou výhrou nad Hodrušou Hámre sa na Šalkovú veľmi dobreG pripravili. Hrali organizovane smerom dozadu, už to nebol odovzdaný výkon z predchádzajúcich kôl. Šalkovú spasil až Maroš Zimnikoval v 72´min. svojim štvrtým gólom v jesennej časti. Poistku pridal o niekoľko minút Rudnický. Ak však hostia absolvujú v zime dobrú prípravu a budú bojovať tak ako v posledných dvoch zápasoch jesene aj na jar, ich šanca na udržanie súťaže je stále reálna. Šalková zrejme tiež uvíta zimnú prestávku, lebo táto jeseň jej vôbec nevyšla. Najmä jej druhá polovica, veď od 6.kola, kedy vyhrala nad Brusnom 2:0, získala v 7 zápasoch len 4 body.

Hliník nad Hronom - Jesenské 4:0 (2:0)

Góly: 28´Bohumír Vlačuha - 1:0, 43´Bohumír Vlačuha - 2:0, 75´Dušan Bosák - 3:0, 78´Bohumír Vlačuha - 4:0, čisté konto udržal Tomáš Kúšik

Hliník je zase presne opačný prípad oproti Šalkovej. Absolútne zbabrané úvodné kolá súťaže, ale potom sa mužstvo rozbehlo a nakoniec je z toho 7.miesto. Proti Jesenskému domáci potvrdili dobrú pohodu, vďaka ktorej bodovali na Sliači. Strelecky sa v tomto zápase rozbehol útočník Vlačuha. Jesenskému vsietil 3 góly a je najlepším domácim strelcom po jeseni. Hostia dokázali držať krok so súperom iba do prvého gólu. Prezimujú tesne nad pásmom zostupu a na jar ich čaká boj o záchranu.

Hodruša Hámre - Žarnovica 2:3 (2:2)

Góly: 9´Michal Hock - 0:1, 30´Martin Murko - 1:1, 38´Tomáš Gulaša z 11m - 2:1, 43´Michal Hock - 2:2, 78´Tomáš Izák - 2:3

Žarnovica chcela ešte pred posledným kolom zabojovať o 5.miesto po jeseni, ale musela naplno bodovať proti Hodruši a čakať na zaváhanie Brusna so Štiavnicou. Zápas proti Hodruši sa odohral na neutrálnom ihrisku v Bzenici, lebo Hodruša má svoje ihrisko kvôli trestu zatvorené. Žarnovica začala zápas tak, ako skončila ten proti Brusnu, v pohode, hýrila pohybom, vytvárala si šance a jednu z nich aj Hock využil. Lenže potom prišiel u hostí útlm a domáci po polhodine hry otočili duel. Najprv vyrovnal Murko a potom Gulaša z penalty zvýšil na - 2:1. Chvíľkovú nepozornosť domácej obrany využil v závere 1.polčasu Hock a svojim druhým gólom vrátil hostí do zápasu - 2:2. Po prestávke mali viac z hry hostia, ale niekoľko veľmi dobrých šancí trestuhodne zahodili. Keď sa už zdalo, že domáci sa nadýchnu k záverečnému náporu rozhodol duel svojim 2.gólom v sezóne Izák. Žarnovica získala v závere jesene veľmi cenné víťazstvo z hosťujúcej pôdy a môže ako nováčik spokojne zimovať na 6.mieste. Hodruša je na 12.mieste tesne nad zostupom, ale po katastrofálnom štarte do ligy je aj toto umiestnenie úspechom. Na jar budú v Hámroch bojovať o zotrvanie v súťaži. Pre porovnanie v minulej sezóne nazbierala Hodruša na jeseň 19 bodov, teraz iba 12.

Brusno - Banská Štiavnica 12:0 (4:0)

Zostavy:

Brusno: Matúš Hlinka (46´Patrik Citara) - Michal Klinčík (46´Ivan Sáliš), Peter Šebeš (c), Juraj Kováčik, Tomáš Dutka, Radoslav Majer, Samuel Knižka (56´Filip Pšenko), Dávid Marko, Ivan Samuelčík, Jozef Fronc, Tomáš Šagát (46´Martin Petrík)

Banská Štiavnica: Mário Lichner - Filip Kúš, Milan Potančok, Radovan Ďurovič, Peter Ladický, Lukáš Židík (c), Martin Cibuľa, Erich Čík, Dávid Sabo, Martin Ferenčík, Miroslav Gregáň

Góly: 31´Tomáš Šagát - 1:0, 33´Jozef Fronc - 2:0, 42´Dávid Marko - 3:0, 44´Jozef Fronc - 4:0, 48´Jozef Fronc - 5:0, 52´Martin Petrík - 6:0, 55´Dávid Marko - 7:0, 60´Ivan Samuelčík - 8:0, 65´Peter Šebeš - 9:0, 80´Tomáš Dutka - 10:0, 85´Ivan Samuelčík - 11:0, 89´Peter Šebeš - 12:0

V poslednom jesennom domácom zápase chcelo Brusno potvrdiť proti predposlednému tímu súťaže 5.miesto a svojou hrou potešiť fanúšikov. Od úvodu sa do Banskej Štiavnice zahryzlo a za celý zápas jej dovolilo iba jeden strelecký pokus mimo bránu v 35´min. Už v 3´min. pohrozil prvýkrát z pravej strany Fronc. V 6´min. práve po faule na Fronca mal výhodu pokutového kopu Šagát, ale Lichner jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 10´min. sa dostal do podobnej pozície ako predtým Fronc, ale z pravej strany Šagát, no netrafil bránu. V 13´min. našiel Knižka milimetrovou prihrávkou Šagáta, ktorý v behu trafil hlavičkou žrď. V 15´min. po akcii Samuelčík - Šagát, zakončoval nedôrazne Marko. Šagát sa nepresadil ani v 17´min. a tesne minul bránu hostí aj v 19´min. Dutkov priamy kop v 23´min. natiahol Lichnera, ale stále to bolo bez gólu. V 26´min. Majer vysunul Šagáta, ale ten si zle prebral loptu. V 28´min. vychytal Šagáta Lichner v spolupráci s obrancami. V 31´min. si domáci konečne mohli zakričať gól, keď po akcii Klinčík - Marko sa do úniku dostal opäť Šagát, tentoraz zvolil blafák na Lichnera a potom strelou do prázdnej brány otvoril skóre - 1:0. Od tohto momentu to už domácim začalo sypať a hostia nakoniec inkasovali rovný tucet. Pre Šagáta to bol 14.gól v ročníku a stal sa tak jesenným kráľom strelcov. V 33´min. sa po Majerovej prihrávke pohral s hosťujúcim obrancom Fronc a presnou strelou ľavačkou zvýšil na - 2:0. Najkrajšiu akciu zápasu predviedli domáci v 42´min. Zapojili sa do nej Samuelčík, Dutka, Fronc, Šagát a zakončovateľ Marko - 3:0. Pred prestávkou zvýšil ešte Fronc po akcii Kováčik - Šagát na - 4:0.

1.polčas

V 2.polčase pokračoval gólostroj domácich zo záveru prvého polčasu. V 48´min. po dlhom autovom vhadzovaní Petríka a prihrávke Marka zavŕšil hattrick Fronc - 5:0. V 53´min. svojim premiérovým gólom upravil Petrík na - 6:0. V 55´min. po ďalšom dlhom aute tentoraz zprava od Sáliša upravil Marko po Šebešovej prihrávke na - 7:0. V 60´min. po nádhernej lobovanej prihrávke Dutku zvýšil Samuelčík na - 8:0. V 65´min. sa dočkal aj kapitán domácich Šebeš, keď ho vysunul Marko - 9:0. Po sérii niekoľkých zahodených šancí vsietil jubilejný 10.gól v 80´min. Dutka. V 85´min. svojim druhým gólom v zápase upravil Samuelčík po individuálnej akcii Fronca na - 11:0. Záverečné slovo mal v 89´min. Šebeš, keď ho krásne našiel Samuelčík - 12:0. Domácim tak vyšiel posledný zápas nad očakávanie a akciami určite pobavili fanúšikov. Ako nováčik súťaže môže byť Brusno až na niektoré zápasy (doma s Hliníkom a vonku v Kalinove, Šalkovej a Žarnovici) spokojné. Naopak hostia, víťazi tejto súťaže v ročníku 2008/2009, majú nad čím premýšľať pred jarnou časťou.

2.polčas

Tornaľa - Sliač 0:3 (0:0)

Góly: 74´Jakub Gajdoš - 0:1, 78´Matej Suja - 0:2, 81´Tomáš Uhaľ - 0:3, čisté konto udržal Matej Šulek

Nečakane jasný výsledok mal duel tímov z hornej polovice tabuľky. Pritom priebeh duelu bol až do prvého gólu hostí mimoriadne vyrovnaný. Hostia však po Gajdošovom góle vsietili veľmi rýchlo druhý a následne aj tretí gól a rozhodli. Nebyť tohto výpadku mohla Tornaľa hodnotiť jesennú časť ako veľmi vydarenú. Takto je z toho 8.miesto. Sliač po fantastickom štarte do súťaže, keď vyhral úvodných 5 kôl, prešiel menšou krízou, ktorá vyvrcholila prehrou v Brusne 0:4, ale od tohto zápasu sa opäť výsledkovo i herne zodvihol a dokázal zvládnuť ťažké zápasy na súperových ihriskách v Šalkovej i v Tornali. Nakoniec prezimuje na 3.mieste iba s jednobodovým mankom na druhý Veľký Krtíš. Oproti minulej sezóne je to obrovský krok vpred, veď pred sokom bol Sliač po jeseni na chvoste súťaže.

Veľký Krtíš - Hriňová 5:0 (2:0)

Góly: 1´Daniel Ondrejkov - 1:0, 21´Adam Láskavý - 2:0, 51´Marek Koš z 11m - 3:0, 54´Benjamín Šiket - 4:0, 84´Vladimír Takáč - 5:0, čisté konto udržal Pavol Kalmár

Akékoľvek obranné plány Hriňovej zmaril v Krtíši hneď v 1´min. Ondrejkov vedúcim gólom. Domácich to upokojilo, predvádzali peknú kombinačnú hru, na ktorú hostia nestačili. Po zápase bolo prakticky už v 21´min. po druhom góle z kopačky Láskavého. Tesne po prestávke sa presadil aj najlepší strelec domáceho tímu Koš, ktorý gólom z penalty svojim 8.gólom v sezóne zvýšil na - 3:0. Onedlho pridal ďalší gól Šiket a s Hriňovou to nevyzeralo dobre. Našťastie jej hráči ešte zmobilizovali sily a dohrali duel so cťou. Domácim sa podarilo vsietiť už iba jeden gól, jeho autorom bol 6 minút pred koncom Takáč. Veľký Krtíš sa postupne počas celej jesene predieral v tabuľke na horné pozície až je z toho 2.miesto. Zvládol aj ťažký zápas u lídra v Krupine a 5 bodové manko pred jarnou časťou nemusí byť pre bývalého treťoligistu neriešiteľný problém. Dôležité bude ako Krtíš zvládne štart do odvetnej časti, lebo začne v Kalinove. Hriňová je asi vďačná za zimnú prestávku lebo po katastrofálnom štarte, výbornom strede prišiel veľmi nevýrazný jesenný záver. 10.miesto je pre obhajcu prvenstva v 4.lige určite sklamaním.

Kalinovo - Krupina 1:1 (1:0)

Góly: 25´Peter Kret - 1:0, 65´Jaroslav Kindernaj - 1:1

Šláger kola a jeden zo šlágrov jesene priniesol zaujímavý futbal s množstvom šancí na oboch stranách, aj keď viac ich mal líder súťaže. Obom tímom chýbali strelecké opory. Domácim 12gólový Viktor Koták, hosťom 9gólový Branislav Tomus. Po úvodnom oťukávaní sa ako prví radovali domáci v 25´min. zásluhou Petra Kreta. Po góle prebrali taktovku duelu do rúk hostia, ale domáca obrana na čele s výborným Kubišom v bráne do prestávky odolala. Kalinovo je teda prvým tímo v súťaži, ktorý dokázal vyhrať nad Krupinou 1.polčas. Po zmene strán hostia pokračovali v aktivite, ale do zúfalstva ich privádzal výbornými zákrokmi Kubiš. Prekonal ho až Jaroslav Kindernaj v 65´min. Záverečný úsek zápasu priniesol vyrovananý futbal, akoby sa oba tímy uspokojili s bodom. Kalinovo tak natiahlo domácu sériu neporaziteľnosti na 27 zápasov. Krupina ťahá sériu 14 zápasov v rade bez prehry. Kalinovo zimuje na krásnom 4.mieste, ako najlepší nováčik, s minimálnou stratou na druhý Krtíš (2 body) a tretí Sliač (1bod). Oba tímy navyše privíta na jar doma. Krupina zvládla aj posledný jesenný zápas a do odvetnej časti vstúpi s náskokom 5 bodov pred Veľkým Krtíšom. Netají sa postupovými ambíciami, ktoré dobre rozbehla, ale na jar to bude ešte veľmi ťažké, lebo každý tím sa bude chcieť proti lídrovi vytiahnuť a získať konečne jeho skalp.