13.kolo - V dramatickom závere získal polovičný titul Liptovský Mikuláš, za ním tesne Námestovo a Lučenec, na chvoste Kremnička a Fiľakovo, Čelko prvý v streleckej tabuľke so 14 gólmi

26.01.2011 22:55

13.kolo

Kremnička - Námestovo 0:4 (0:0)

Góly: 69´Michal Čiernik - 0:1, 71´Jozef Gorčák - 0:2, 87´Tomáš Zboroň - 0:3, 88´Michal Čiernik - 0:4, čisté konto udržal Jozef Jadroň

Kremnička nedokázala bodovať ani v jednom jesennom kole a to odohrala 15 zápasov. Proti 2.tímu tabuľky to od nej ani nikto nečakal, mohla len prekvapiť. Hostia nastupovali na zápas stále so šancou získať jesenný primát, ale na ihrisku to tak dlho nevyzeralo. Námestovčania hrali príliš profesorsky, možno si mysleli, že súper sa porazí sám. A keď mužstvo nevstúpi do zápasu správnou nohu, veľmi ťažko sa potom rozbieha. Hostia sa o tom presvedčili. Po bezgólovom 1.polčase zapli na vyššie obrátky, lenže Kremnička dokázala odolávať. Hlboký výdych hostí nastal až v 69´min. kedy sa presadil Čiernik - 0:1. Tento gól zlomil odpor domácich a už o dve minúty zvýšil vedenie Námestova Gorčák. Zápas sa už iba dohrával a v samom závere si Kremnička vypila kalich horkosti až do dna. Dvoma zlepenými gólmi Zboroňa a znovu Čiernika stanovili konečné skóre na - 0:4. Jozef Jadroň si pripísal neuveriteľné 10.čisté konto v sezóne a potvrdil pozíciu najlepšieho brankára súťaže. Po zápase hosťom nezostávalo nič iné, len čakať na správy z Liptovského Mikuláša. Ak by tam domáci zaváhali, stalo by sa Námestovo polovičným kráľom 3.ligy.

Fiľakovo - Bánová 0:5 (0:2)

Góly: 7´Dominik Ďurai - 0:1, 41´Juraj Mráz - 0:2, 55´Dominik Ďurai - 0:3, 78´Dávid Paučin - 0:4, 89´Martin Hikaník - 0:5, čisté konto udržal Matej Matejčík

Bánová sa strelecky prebudila v závere jesene. Mužstvo, ktoré sa celú jeseň trápilo, napravilo aspoň čiastočne poslednými dvoma zápasmi dojem zo zbabranej jesene. Po tom, čo vyškolila 10 gólmi Kremničku, nastrieľala ďalších 5 gólov Fiľakovu. Pri streleckej chuti bol autor hattricku z minulého zápasu Ďurai. Tentoraz dal 2 góly a pridali sa k nemu Mráz, Paučin a v závere zápasu aj Hikaník. Brankár Matejčík odchytal druhýkrát v sezóne duel na nulu. Hostia sa výhrou posunuli na 9.miesto po jesennej časti. Fiľakovo si zbabraným posledným zápasom zase pokazilo dojem z celkom vydareného záveru jesennej časti. Hráči už akoby boli mysľou niekde inde a nedokázali dnes Bánovej vážnejšie vzdorovať. Prezimujú na predposlednom mieste s 11 bodmi, ale ich situácia nie je zatiaľ taká kritická ako v prípade Kremničky, lebo strácajú iba bod na miesto zaručujúce záchranu.

Tvrdošín - Čadca 1:1 (1:1)

Góly: 15´Július Žuffa - 1:0, 22´Patrik Jašurek - 1:1

Oba tímy potvrdili pozíciu remízových kráľov jesene. Tvrdošín sa rozišiel so súperom zmierlivo už 5krát, Čadca 4krát. Všetko podstatné zo zápasu sa udialo v prvých 22 minútach. Najprv sa v závere prvej štvrťhodiny presadil domáci Žuffa - 1:0 a o sedem minút stanovil konečné skóre Jašurek - 1:1. Čadca sa ziskom bodu udržala v tabuľke pred Tvrdošínom o 2 body, ale určite chcela byť pred sezónou na lepšej ako 10.pozícii. Domáci nováčik súťaže môže byť v silnej treťoligovej konkurencii spokojný. Dosiahol niekoľko pozoruhodných výsledkov a priebežná 12.priečka so 6 bodovým náskokom pred zostupom ohrozeným Fiľakovom je pekný výsledok. Tvrdošín dokázal získať skalp 4 súperov a pripísal si aj 5 remíz, z toho tri na súperových ihriskách. Uvidíme ako bude tento sympatický tím pokračovať vo svojej púti treťou ligou v jarnej časti.

MFK Banská Bystrica - Nová Baňa 3:2 (2:0)

Góly: 15´Martin Bendík - 1:0, 26´Andrej Turančík - 2:0, 47´Michal Kocian - 2:1, 51´Patrik Murín - 3:1, 68´Tomáš Bielik - 3:2

MFK si výhrou zabezpečilo po jeseni 8.miesto, na ktorom bolo veľkú časť jesene. Ale stratou koncentrácie v 2.polčase si zápas zbytočne zdramatizovalo. 1.polčas bol jasne v réžii domácich. Góly Bendíka a Turančíka zvýraznili prevahu MFK. Čakanie Novej Bane na gól sa zastavilo v 533 minúte. Áno presne tak Nová Baňa naposledy skórovala v 7´min. súboja s Badínom v 7.kole. Úspešným strelcom, ktorý to odklial bol Kocian v 47´min. O 4 minúty pridal tretí domáci gól Murín, ale hostia zdvihli hlavu ešte raz v 68´min. kontaktným gólom Bielika. Vyrovnať sa im síce nepodarilo, no aspoň zdramatizovali celkom zaujímavé stretnutie. 2.polčas by mohol byť pre Novú Baňu prísľubom do vydarenejšej jarnej časti.

Kysucké Nové Mesto - Zvolen 4:1 (2:1)

Góly: 15´Marek Baranec - 1:0, 20´Lukáš Janči - 2:0, 25´Jozef Uličný - 2:1, 60´Jozef Čelko - 3:1, 70´Peter Vavrek - 4:1

Kysučania zvíťazili nad Zvolenom rozdielom triedy a nebyť toho nešťastného vlastenca z poslednej minúty zápasu doma proti Čadci, mohli oslavovať jesenný titul. S veľkou chuťou sa pustili do tímu spod Pustého hradu. V 15´min. otvoril skóre Baranec a už o 5 minút zvýšil na - 2:0 Janči. Zvolen síce z protiútoku v 25´min. skorigoval Uličným na - 2:1, ale toho bolo zo strany hostí všetko. Definitívne rozhodnutie prišlo v 60´min. kedy Čelko 14.gólom v sezóne zvýšil na - 3:1 a poistili si vedenie v tabuľke strelcov. O desať minút stanovil konečné skóre štvrtým gólom Vavrek. Zvolen nezastihol záver jesene v najlepšej forme, aj preto je z toho po jeseni až 7.miesto.

Žiar nad Hronom - Bytča 4:0 (1:0)

Góly: 10´Filip Vuong - 1:0, 59´Marek Bodor z 11m - 2:0, 64´Peter Hlaváč - 3:0, 81´Marek Balogh - 4:0, čisté konto udržal Jakub Siekela

Žiar zakončil mimoriadne vydarenú druhú polovicu jesene suverénnym víťazstvom nad Bytčou. Zároveň natiahol niekoľko sérií. Sériu zápasov bez prehry v rade na 7 (z toho 6krát vyhral) a sériu bez inkasovaného gólu už na 4 stretnutia. Bytča sa nezmohla na vážnejší odpor. Ako tak odolávala iba v 1.polčase, ale Žiar hru kontroloval počas celých 90 minút. Vsietil rýchly upokojujúci gól už v 10´min. Vuongom a po prestávke postupne navýšil skóre až na konečných - 4:0. Siekela, brankár domácich, sa ďalšou nulou definitívne pretlačil do najlepšej trojky medzi brankármi v 3.lige. Žiar zimuje na peknom 5.mieste, Bytča je na 13.mieste a veľká spokojnosť v tomto klube asi nepanuje.

Dolný Kubín - Lučenec 2:3 (2:1)

Góly: 8´Matej Vorčák - 1:0, 31´Dávid Tješ - 2:0, 37´Tomáš Dóša - 2:1, 89´Adam Lelák - 2:2, 90´Mário Fekete - 2:3

Aj Lučenec patril pred zápasom v Dolnom Kubíne do okruhu tímov, živiacich nádej na jesenný titul. Musel však bodovať naplno a spoliehať sa na zakopnutie dvojice Námestovo, Liptovský Mikuláš. Lenže v úvode boli jasne lepší domáci a svoju aktivitu pretavili vo 8´min. vo vedúci gól. Presadil sa Vorčák - 1:0. Ani tento moment spiacich hostí nezobudil a pokračovali v pomalej, nekoncentrovanej hre. Až gól domáceho strelca Tješa na začiatku druhej polhodiny, ktorým zvýšil na - 2:0, prebudil Lučenec k životu. Už o tri minúty vrátil hostí do zápasu kontaktným zásahom Dóša - 2:1. V 2.polčase sa hostia snažili všemožne vyrovnať a obrátiť výsledok, ale obrana Kubína stála na pevných nohách a udržiavala tesný náskok. S blížiacim sa záverom rástla na ihrisku nervozita, s ktorou si však rozhodcovia bez problémov poradili. Na posledné 2 minúty domáci dlho nezabudnú. Nekoncentrovanosťou nielenže prišli o výhru, ale napokon nezískali ani bod. V 89´min. vyrovnal Lelák - 2:2 a o minútu šokovaných domácich dorazil víťazným gólom kanonier hostí Fekete - 2:3. Dolný Kubín prehospodáril dvojgólový náskok a namiesto 9.miesta zimuje na 11.pozícii. Lučenec sa dramatickým záverom vrátil do boja o titul, ale musel čakať na správy z Kremničky a Liptovského Mikuláša.

Liptovský Mikuláš - Badín 1:0 (0:0)

Góly: 90´Tomáš Maťko - 1:0, čisté konto udržal Matúš Macík

Dramatický boj o jesenného majstra vyvrcholil v poslednom zápase scenárom, ktorý by nenapísal ani sám Hitchcock. Badín sa vypol k výbornému výkonu a domácim bol viac ako vyrovnaným súperom. Badínu išlo o veľa, síce už nemohol pomýšľať na 1.miesto, ale v prípade výhry by strácal na 1.miesto po jeseni iba 2 body a nechcel, aby táto strata narástla. Liptáci vedeli, že si udržia 1.miesto len ak vyhrajú, lebo mali správy z Kremničky, kde sa Námestovo síce 70´min. trápilo, ale nakoniec zlomilo odpor najslabšieho tímu 3.ligy. Šláger kola priniesol šance na oboch stranách, lenže strelcom nebolo súdené skórovať. V 2.polčase sa predsa len viac tlačili dopredu domáci, no s pribúdajúcimi minútami boli čoraz viac nervózni. Keď sa už zdalo, že sa jesenným majstrom stane Námestovo, prišla záverečná minúta. Domáci v zúfalej snahe vsietiť víťazný gól pritlačili hosti do ich pokutového územia a šťastie sa unavilo. Tomáš Maťko dokázal pretlačiť loptu za chrbát brankára Badína a na štadióne vytryskla obrovská radosť. Liptovský Mikuláš heroickým záverom strhol víťazstvo na svoju stranu a získal jesenné prvenstvo, bod pre Námestovom a Lučencom. Je to cenný, ale len polovičný úspech a v jarnej časti je všetko otvorené.