13.kolo - Žilina si zastrieľala v Černovej a je polovičným majstrom, Krásno zakoplo v Stráňavách, nováčikovia Staškov a Sučany v prvej polovici súťaže, na dne prekvapujúco Černová a L.Sliače, vyrovnanej tabuľke strelcov vládne s 12 gólmi Hudek z L.Lúčky

28.12.2011 19:31

13.kolo - 29. a 30.10.2011

Góly: 5´Andrej Kadlec - 0:1, 33´Lukáš Kováčik - 0:2, 47´Andrej Kadlec - 0:3, 51´Tomáš Pochyba - 0:4, 55´Tomáš Pochyba - 0:5, 63´Patrik Nemčík - 0:6, 76´Tomáš Pochyba - 0:7, 81´Jaroslav Iliev - 0:8, 90´Filip Remek - 0:9, čisté konto udržal Adrián Tichák (77´?)

Posledný majstrovský zápas odohral líder na ihrisku v Černovej, ktorá bola na spodku tabuľky. Už na začiatku v 5. minúte po prihrávke Nemčíka otvoril Kadlec hlavou skóre zápasu - 0:1. Po tomto góle hra Žiliny upadla do priemeru, jej hráči mali slabý pohyb bez lopty, kazili veľa prihrávok a neskoro pristupovali k hráčom súpera. V 33. minúte Kováčik strelil druhy gól, ale hra bola stále slabá. V druhom polčase v 47. minúte Kadlec po prihrávke Čmelíka strelil tretí gól, po ktorom sa líder herne chytil a bolo ho plné ihrisko. Domáci nevedeli, koho majú brániť, pohybom bez lopty a rýchlymi presnými prihrávkami ich dostali hostia pod tlak, ktorému nedokázali odolať. Strelecky sa presadil Pochyba, ktorý strelil 3 góly, ďalšie pridali Nemčík, Iliev a Remek. Aj keď hostia vyhrali zápas s vysokým skóre, ich tréner bol spokojný len s hrou v druhom polčase. Žilina sa teda stala jesenným majstrom 4.ligy sever s 3bodovým náskokom pred Krásnom.

Stráňavy - Krásno 2:0 (0:0)

Góly: 82´Matej Kuchar - 1:0, 86´Matej Kuchar - 2:0, čisté konto udržal Daniel Niník

Vyrovnaný zápas rozhodla záverečná 10minútovka. Domáci tím podal v závere jesene trpezlivý, bojovný výkon, ktorý stačil an mužstvo bojujúce o jesenný titul. Krásnu zápas nevyšiel podľa predstáv. Nepodarilo sa mu nadviazať na ofenzívnu hru z predchádzajúcich zápasov a s pribúdajúcimi minútami boli jeho hráči čoraz viac nervózni. Rozuzlenie duelu bolo najzaujímavejšie. V 82´min. vsietil vedúci gól domáci Kuchar, ktorý potvrdil výbornú formu na konci jesene aj v 86´min. a druhým gólom poistil cennú výhru Stráňav - 2:0. Domáci sa výhrou dostali na 4.miesto, kým hostia po 2.prehre v sezóne strácajú na lídra súťaže po jeseni 3 body.

Tvrdošín - Oravská Jasenica 2:1 (2:1)

Góly: 12´Ľubomír Pikna - 1:0, 33´Erik Polák - 1:1, 34´Matúš Gregorec - 2:1

Tvrdošín po nečákane vysokej prehre v Sučanoch chcel v poslednom jesennom kole bodovať naplno. Proti trápiacej sa Oravskej Jasenici začali domáci výborne a už v 12´min. otvoril skóre Pikna - 1:0. Lenže hostia už nemali v tomto zápase čo stratiť a poriadne potrápili favorita. V 33´min. zaskočil domácu obranu Polák a vyrovnal - 1:1. Ešteže pre domácich odpovedal okamžite Gregorec - 2:1, lebo v ďalšom priebehu duelu sa hral vyrovnaný futbal bez výraznejších šancí. S blížiacim sa záverom sa hostia snažili urobiť niečo s výsledkom, ale ich strelecké trápenie len podčiarklo jesennú mizériu tohto tímu, ktorý nakoniec zimuje až na 10.mieste.

Góly: 7´Marek Martan - 0:1, 36´Erik Perďoch - 1:1, 39´Erik Perďoch - 2:1, 42´Erik Perďoch - 3:1, 48´Marek Martan - 3:2, 61´Marek Babiš - 4:2

Staškov inkasoval ako prvý, keď Grečmalovo zaváhanie využil Martan - 0:1. Do zápasu nemohol nastúpiť najlepší strelec domácich Heglas, ktorý má za červenú kartu stop na 4 zápasy, ale proti Liptovskému Hrádku ho skvele zastúpil Perďoch, ktorý v rozpätí 6 minút zaznamenal hattrick a otočil zápas v prospech Staškova. Hneď po zmene strán sa Hrádok opäť vrátil do zápasu, keď Martan znížil na - 3:2. O definitívne víťazstvo Slávie sa postaral Babiš po hodine hry. Po skvelej jesennej časti v ktorej domáci získali 23 bodov, prezimujú ako nováčik 4.ligy na peknom 5.mieste.

Predmier - Sučany 6:1 (2:1)

Góly: 2´Lukáš Čička - 1:0, 8´Dávid Homola - 1:1, 28´Lukáš Čička - 2:1, 57´Lukáš Čička - 3:1, 71´Michal Halama - 4:1, 75´František Cedzo - 5:1, 90´Michal Halama - 6:1

V pohode hrajúci Predmier privítal v poslednom jesennom kole na svojom ihrisku Sučany, ktoré v predchádzajúcom kole zdolali rozdielom triedy Tvrdošín. Už úvod stretnutia naznačil, že by diváci mohli vidieť množstvo gólov. V 2´min. otvoril skóre domáci Čička, ale vo 8´min. odpovedal Homola - 1:1. Domáci sa potom snažili prinavrátiť vedenie na svoju stranu a v 28´min. zúročil ich snahu druhým gólom Čička - 2:1. Po zmene strán už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo. Hostia úplne odpadli a na záver jesene utrpeli vysokú prehru, ktorá trochu pokazila dojem z inak veľmi dobrej jesennej časti. Za domácich postupne strieľali góly Čička, ktorý zavŕšil hattrick, dvakrát Halama a Cedzo. Predmier sa vysokou výhrou prepracoval na 7.miesto a na svojho súpera na 6.mieste stráca 3 body.

Liptovské Sliače - Závažná Poruba 2:5 (1:2)

Góly: 30´Dávid Hanula - 1:0, 41´Tomáš Vyparina - 1:1, 43´Daniel Koštial - 1:2, 58´Martin Šimček - 1:3, 65´Filip Janek z 11m - 1:4, 82´Roman Perašín - 1:5, 84´Lukáš Kováčik - 2:5

Liptáci ani v poslednom zápase jesene nedokázali bodovo zabrať a zimujú na poslednom 14.mieste. Tím, ktorý v minulej sezóne patril k špičke súťaže, tento rok po viacerých zmenách v kádri na súťaž nestačí a čaká ho náročná jar. Proti Závažnej Porube síce domáci viedli gólom Hanulu, ale dva zlepené góly pred prestávkou od Vyparinu a Koštiala ich položili do kolien - 1:2. Pritom po góle Vyparinu na - 1:1 videl strelec gólu po druhej žltej karte červenú a hostia dohrávali zápas s 10 hráčmi. Po prestávke sa čakal nápor domácich, ale opak bol pravdou a Poruba po góloch Šimčeka, Janeka z penalty a Perašína pripravila Sliačom ťažkú rozlúčku s rokom. Na trpkej rozlúčke nič nezmenil už ani gól Kováčika na - 2:5.

Lietavská Lúčka - Hôrky 1:5 (0:4)

Góly: 13´Lukáš Pirošík - 0:1, 17´Maroš Andrisek - 0:2, 30´Martin Šoška - 0:3, 44´Maroš Andrisek - 0:4, 64´Lukáš Pirošík - 0:5, 81´Ján Čerňan - 1:5

Ďalší 6 bodový zápas zvládli Hôrky na výbornú a po 2 kľúčových zápasoch môže v tomto tíme vládnuť spokojnosť aspoň so záverom jesene. Hostia jednoznačne ovládli 1.polčas. V 13´min. otvoril skóre Pirošík, v 17´min. pridal druhý gól Andrisek, na konci prvej polhodiny zvyšoval na - 0:3 Šoška a minútu pred prestávkou zmrazil domácich štvrtým gólom Andrisek - 0:4. 2.polčas sa už iba dohrával a hostia si vychutnávali jasnú výhru, ktorú ešte zvýraznil Pirošík - 0:5. Posledné slovo mal domáci Čerňan, ktorý dal aspoň čestný gól - 1:5. Hôrky teda zimujú na 11.mieste, kým domáci sú na 12.mieste, ale zisk iba 7 bodov je veľkým sklamaním. Jediným pozitívom domáceho tímu na jeseň je 1.miesto Mariána Hudeka v tabuľke strelcov 4.ligy sever.