13.kolo - Radoľa ovládla jesennú časť, oživením jesene výkony nováčikov, Stará Bystrica je druhá, Teplička na 8.mieste, výborný finiš rezervy Čadce, najlepšími strelcami Žúbor z Radole a Oberta zo Strečna so 14 gólmi, najlepší brankár Kubica so 6 nulami

08.01.2012 20:55

13.kolo - 29. a 30.10.2011

Radoľa - Zborov nad Bystricou 8:2 (5:0)

Góly: 25´Erik Kováč - 1:0, 29´Mário Vnuk - 2:0, 32´Mário Vnuk - 3:0, 40´Ondrej Ščamba - 4:0, 44´Mário Vnuk - 5:0, 50´Ondrej Ščamba - 6:0, 58´Mário Vnuk - 6:0, 62´Ondrej Ščamba - 8:0, 74´Eduard Kubanda - 8:1, 80´Dávid Jedinák - 8:2

Domáci nastupovali na svoj doteraz najdôležitejší zápas histórie bez najlepšieho strelca súťaže Žúbora. V úvode sa domáci herne hľadali, ale po zahrievacej dvadsaťminútovke sa rozbehli. V 25´min. naštartoval gólovú kanonádu Kováč - 1:0. Potom prišli strelecké chvíle pre strelca 13.kola Vnuka. V rozpätí 3 minút pridal 2 góly. Pred prestávkou sa ešte trafil Ščamba a v úplnom závere polčasu zavŕšil hattrick Vnuk - 5:0. O zápase i jesennom majstrovi bolo rozhodnuté. 2.polčas priniesol z domácej strany uvoľnený futbal a ďalšie góly, ktoré potešili žiaľ iba hŕstku domácich skalných. Na zápas ich prišlo len 20. Ščamba 2 gólmi taktiež zavŕšil hattrick a Vnuk pridal svoj 4.gól. Až za stavu - 8:0 sa k slovu dostali aj hostia a gólmi kapitána Kubandu a Jedináka skorigovali na konečných - 8:2. Lepšie zavŕšenie jesennej snahy si domáci mohli sotva predstavovať. Veľmi vyrovnanú jeseň v tejto súťaži nakoniec ovládli a môžu sa tešiť z jesenného primátu. Zborov nebude mať kľudnú zimu. Je na 10.mieste, ale od zostupových pozícií ho delia len 2 body.

Rosina - Dolný Hričov 3:1 (1:0)

Góly: 36´Michal Lysík - 1:0, 47´Jaroslav Kais - 2:0, 53´Pavol Židek - 3:0, 90´Martin Kabašta - 3:1

Rosina sa počas celej jesene držala na popredných priečkach a bola dokonca lídrom. V predposlednom kole však klesla po prehre v Strečne až na 6.miesto. Vylepšiť jesenné postavenie sa pokúsila proti minuloročnému jesennému majstrovi Dolnému Hričovu. Ten po sérii 4 výhier prehral vysoko s Tepličkou. Domáci aj bez potrestaného kanoniera Grófa boli lepším tímom čo v 1.polčase potvrdil vedúcim gólom Lysík. Na začiatku 2.polčasu pridal poistku Kais a onedlho kapitán Židek tretí gól. V záverečnej tretine duelu domáci kontrolovali priebeh a dlho držali čistý štít. Až v poslednej minúte zápasu im ho pokazil Kabašta - 3:1. Aj napriek tomu vyhrali bez problémov a vzhľadom na výsledky ostatných zápasov sa posunuli na 3.miesto. Dolný Hričov vplyvom posledných 2 prehier klesol na zostupovú 12.pozíciu.

Turzovka - Strečno 2:2 (0:1)

Góly: 21´Matej Oberta - 0:1, 54´Jakub Ďuriš - 0:2, 66´Marek Roman - 1:2, 85´Michal Cipko - 2:2

Pred návštevou jesene 286 divákmi bojovala Turzovka so Strečnom o 3.miesto a v prípade istých okolností aj o jesenného majstra. Nakoniec z toho bolo len to prvé. Turzovka prakticky 3/4 jesene viedla, ale v závere jej došiel dych a prišla o jesenný titul. Strata formy sa potvrdila aj v tomto zápase. Hostia boli v 1.polčase jednoznačne lepší a gólom Obertu, ktorý dal 14.gól a dotiahol sa na vedúceho Žúbora z Radole, získali jednogólový náskok. Keď po prestávke zvýšil vedenie Ďuriš, zdalo sa, že o zápase je rozhodnuté. Domáci hnaní peknou kulisou zabojovali a v polovici 2.polčasu znížili Romanom na - 1:2. Strečno potom držalo tesný stav, ale 5 minút pred koncom prišlo o 3.miesto. Presadil sa Cipko a stanovil konečnú remízu - 2:2. Tento výsledok znamená, že Turzovka klesla z 3.miesta na 5.miesto a Strečno zo 4.priečky na 6.pozíciu. Rozdiely medzi prvými 7 tímami sú však minimálne.

Teplička nad Váhom - Kotešová 6:0 (6:0) kontumačne, podľa SP čl.100/e, hostia nastúpili len s 9 hráčmi, v 48´min. bol zápas predčasne ukončený, lebo počet hráčov v tíme hostí klesol pod 7

Góly: 12´Peter Bielik - 1:0, 14´Martin Jurčo - 2:0, 18´Roman Majerčík - 3:0, 28´Martin Jurčo - 4:0, 35´Peter Bielik - 5:0, 45´Milan Jurčo - 6:0, čisté konto udržal Tomáš Sovič

Kotešová ani v poslednom jesennom kole nedokázala zohnať 11 hráčov a na ihrisko nováčika pricestovala len s 9 hráčmi. Od začiatku bolo teda jasné, že bude len otázkou času kedy inkasuje. Po počiatočnom oťukávaní sa tak stalo v 12´min. Strelcom otváracieho gólu bol Bielik - 1:0. Od tejto chvíle sa domáci rozbehli. V 14´min. Martin Jurčo - 2:0, v 18´min. Majerčík - 3:0, v 28´min. Martin Jurčo - 4:0, v 35´min. Bielik - 5:0 a v 45´min. Milan Jurčo - 6:0. Hostia ešte nastúpili aj na druhý polčas, ale v 48´min. po zranení klesol počet hráčov v tíme Kotešovej pod 7 a duel sa predčasne ukončil. Teplička si na záver jesene pripísala poľahky 3 body. Aj napriek tomu, že zimuje "až na 8.mieste" bola príjemným oživením súťaže, veď nastrieľala 40 gólov. Kotešová musí byť sklamaná. Je posledná a má veľké problémy s kádrom. V zime tam budú mať čo robiť, aby sa mužstvo ešte popasovalo o záchranu v 5.lige.

Čierne pri Čadci - Stará Bystrica 1:3 (1:0)

Góly: 43´Maroš Krenželák - 1:0, 78´Anton Fekula - 1:1, 84´Marek Dubovický - 1:2, 87´Marek Dubovický - 1:3

Najpríjemnejším prekvapením jesennej časti sezóny sú výkony nováčika zo Starej Bystrice. Nenápadne sa tento tím prepracúval až na 2.miesto tabuľky a v Čiernom oň nechcel prísť. Ale aj domáci poškulovali po 2.priečke a tak sa očakával kvalitný zápas. V 1.polčase sa však toho príliš neudialo a väčšinou sa dianie odvíjalo medzi šestnástkami. O to prekvapujúcejší bol úvodný gól zápasu v 43´min., o ktorý sa postaral domáci Krenželák - 1:0. Gól do šatne poriadne prekvapil hostí a tým trvalo v druhom dejstve hodnú chvíľu, kým sa spamätali. Čierne patrí k najlepšie brániacim tímom súťaže a v zadu má oporu Kubicu. Hostia sa nevzdávali a nakoniec potvrdili svoju streleckú produktivitu, keď vsietili najviac gólov v súťaži. V 78´min. sa podarilo vyrovnať Fekulovi - 1:1. Hostí to nakoplo a chceli rozhodnúť. V záverčných minútach sa teda bolo na čo pozerať. V 84´min. podnikli hostia ďalší útočný pokus a Dubovický strhol vedenie na ich stranu - 1:2. Dokonalý obrat a 2.miesto v súťaži potvrdil ten istý hráč v 87´min. - 1:3. Čierne tesný náskok neudržalo a nakoniec sa musí uspokojiť so 7.miestom.

Raková - Belá 0:3 (0:3)

Góly: 21´Milan Gažo - 0:1, 23´Marek Kubík - 0:2, 31´Milan Gažo - 0:3, čisté konto udržal Michal Hriník

Raková nestačila ani na Belú a opäť hladko prehrala. Hostia rozhodli o svojej jasnej výhre veľmi skoro. 2 zlepenými gólmi v polovici 1.polčasu, kedy skórovali kapitán Gažo s Kubíkom naklonili misky váh na svoju stranu - 0:2. Pri jesennej streleckej impotencii domácich už bolo prakticky rozhodnuté. Poistku ešte pridal po polhodine opäť Gažo. Pád Rakovej v roku 2011 je výrazný. Nielenže zostúpila zo 4.ligy, ale po jesennej časti je v 5.lige predposledná a na miesto znamenajúce záchranu stráca už 7 bodov. Tímu chýba strelec a to je aj hlavná príčina nelichotivého postavenia Rakovej. V zimnej časti musia zrejme tím doplniť o nových hráčov. Belá sa výhrou posunula o 3.miesta a zimuje na peknom 4.mieste. Mladý brankár Hriník vychytal na jeseň 4 nuly a patrí mu 3.miesto.

Terchová - Čadca B 0:3 (0:2)

Góly: 32´Daniel Kozák - 0:1, 35´Jakub Macura - 0:2, 72´Jakub Macura - 0:3, čisté konto udržal Milan Ľuptovec

Ešte 4 kolá dozadu to s rezervou Čadce nevyzeralo veľmi dobre. Bola na chvoste súťaže. Ale potom sa herne a výsledkovo zdvihla a gradujúcu formu potvrdila aj v Terchovej, kde nečakane uspela. Domáci záverečný zápas jesene vôbec nevyšiel a už do prestávky prehrávali po góloch Kozáka a Macuru - 0:2. V bráne Čadce chytal spoľahlivo Ľuptovec a po prestávke nedovolil domácim zdramatizovať zápas. V 72´min. definitívne rozhodol o jasnej výhre hostí druhým gólom Macura - 0:3. Hostia sa skvelým jesenným finišom prepracovali až na 9.miesto a preskočili aj Terchovú. Tá si touto nečakanou prehrou skomplikovala situáciu a zimuje na 11.mieste len s jednobodovým náskokom pred zostupovými priečkami.