13.kolo - Divín otočil aj zápas s Poltárom a zimuje s náskokom 10 bodov pred nováčikom jesene Haličom, najlepším jesenným strelcom je Erik Krupčiak z Ipľa s 20 gólmi

08.01.2011 19:08

13.kolo

Veľký Blh - Tisovec 1:5 (1:1)

Góly: 3´Róbert Gál - 1:0, 38´Patrik Brudiar - 1:1, 54´Štefan Melicher - 1:2, 66´Štefan Melicher - 1:3, 73´Tomáš Urva - 1:4, 76´Jakub Matula - 1:5

Žiaľ Veľký Blh aj v poslednom jesennom zápase potvrdil, že bol najslabším tímom jesennej časti. Proti Tisovcu síce začal vynikajúco a rýchlym gólom Gála sa ujal vedenia, ale postupne prebrali opraty stretnutia do svojich rúk hostia. Do prestávky sa im podarilo vyrovnať zásluhou kapitána Brudiara. Po prestávke už jednoznačne Tisovec dominoval a svoju prevahu pretavil do 4 gólov. Mohlo ich padnúť aj viac, ale hostia ešte niekoľko čistých príležitostí trestuhodne zahodili. Tisovec sa nakoniec po zlom vstupe do súťaže prepracoval po jeseni na pekné 5.miesto, čím splnil predsezónny cieľ skončiť v 1.polovici ligy.

Ružiná - Čierny Balog 2:3 (1:1)

Góly: 29´Filip Tischliar - 0:1, 30´Stanislav Kliment - 1:1, 61´Martin Kupec - 1:2, 80´Lukáš Kupec - 1:3, 85´Stanislav Kliment - 2:3

Zaujímavý duel tímov z dolnej polovice súťaže. Hostia sa ujali vedenia ako prví v 29´min. jubilejným 10.gólom ich najlepšieho strelca Tischliara. Ružiná odpovedala o necelých 60 sekúnd Klimentom. Po vyrovnanom 1.polčase predsa len prebrali taktovku zápasu hostia a ich aktivita bola odmenená v 61´min. vedúcim gólom Martina Kupca. Poistku pridal pre Balog 10 minút pred koncom Lukáš Kupec a hoci Kliment svojim druhým gólom v stretnutí znížil 5 minút pred koncom na rozdiel gólu, Čierny Balog už cennú výhru ubránil. Ružiná prezimuje ako predposledná a čaká ju veľmi ťažká jar. Nováčik ligy z Čierneho Baloga je síce až na 9.mieste s 22 bodmi, ale len s 3 bodovou stratou na druhý tím Halič.

Klenovec - Revúca 3:8 (1:5)

Góly: 2´Lukáš Čellár - 0:1, 20´Patrik Zubák - 0:2, 23´Patrik Zubák - 0:3, 35´Lukáš Čellár - 0:4, 36´Lukáš Čellár - 0:5, 39´Martin Berky - 1:5, 50´Martin Berky - 2:5, 53´Patrik Zubák - 2:6, 59´Lukáš Čellár - 2:7, 68´Martin Berky - 3:7, 90´Patrik Zubák - 3:8

Klenovec sa síce hotoval zastaviť 6 zápasovú sériu hostí bez prehry, ale Revúca veľmi rýchlo ukázala kto bude v zápase pánom. Bol to strelecký koncert dvoch hráčov. Patrika Zubáka a Lukáša Čellára. Obaja vsietili po 4 góly a doslova rozleptali deravú obranu Klenovca. Jediným svetlým momentom domácich v zápase bol Martin Berky, ktorý hattrickom aspoň skorigoval vysokú prehru. Revúca potvrdila výbornú fazónu, zimuje na 4.mieste a nebyť výpadkov v prvej polovici jesene mohla byť na jar Divínu vážnym konkurentom v boji o postup do 4.ligy. Kapitán Revúcej Lukáš Čellár sa 4 gólmi posunul na hranicu 17 gólov v sezóne a v tabuľke strelcov mu patrí 3.miesto.

Kokava nad Rimavicou - Ipeľ Balog nad Ipľom 2:1 (1:1)

Góly: 11´Denis Paulovič - 0:1, 33´Mário Sendrei - 1:1, 81´Michal Murinček - 2:1

Ipeľ nezvládol záverečné kolo jesene. V prípade výhry sa mohol posunúť na 2.miesto. V Kokave pritom začal veľmi dobre a už v 11´min. sa ujal vedenia zásluhou 1.gólu Pauloviča v 5.lige. Hostia sa však akoby zľakli šance poskočiť na 2.miesto, prenechali iniciatívu domácim a tí sa šance chopili. V 33´min. vyrovnal svojim 11.gólom kapitán domácich Mário Sendrei. Čo znamená tento hráč pre Kokavu si môžeme všimnúť pri pohľade na celkový počet strelených gólov Kokavy na jeseň. Dala ich 22 a z toho Sendrei vsietil presnú polovicu. Je ozajstným lídrom tímu a výrazne vyčnieva nad ostatnými hráčmi. Po prestávke svojou bojovnosťou strhol spoluhráčov k veľmi dobrému výkonu, za ktorý boli odmenení v 81´min. víťazným gólom Murinčeka. Kokava si výhrou výrazne pomohla, lebo od zostupových priečok sa vzdialila na rozdiel 9 bodov. Ipeľ prehrou klesol na 6.miesto, ktoré by zrejme pred jesennou časťou v tíme brali, ale vzhľadom na premárnenú šancu byť druhý je to mierne sklamanie.

Sklabiná - Hnúšťa 10:2 (6:1)

Góly: 2´Richard Kováč - 1:0, 13´Jakub Bakoš - 2:0, 19´Ľudovít Koči - 3:0, 29´Jakub Gaštan - 3:1, 31´Jakub Bakoš - 4:1, 40´Jakub Bakoš - 5:1, 43´Denis Fodor z 11m - 6:1, 47´Tomáš Zošák - 7:1, 59´Patrik Kuchársky - 8:1, 65´Martin Gerbáč - 9:1, 73´Erik Kováč - 10:1, 85´Nikolas Sajdák - 10:2

Sklabiná sa aspoň v záverečnom kole jesene revanšovala za sériu nepriaznivých výsledkov a poriadne si to odniesla Hnúšťa. O výsledku bolo rozhodnuté už po 20 minútach hry a otázkou bola už len konečná výška skóre. Domáci si s chuti zastrieľali a aspoň čiastočne udobrili svojich náročných fanúšikov. Hattrickom sa zaskvel Jakub Bakoš. Stal sa s 11.gólmi zároveň najlepším jesenným strelcom Sklabinej. Hnúšťa úplne vybuchla akoby už bola mysľou niekde na prázdninách. Zaznamenala iba 2 čestné góly a je to jej najvyššia prehra v sezóne. Zaujímavosťou je, že aj v minulej sezóne v Sklabinej vysoko prehrala. Vtedy dokonca ešte vyššie - 2:12. Sklabiná nakoniec zimuje na 7.mieste so stratou 3 body na druhý Halič, ale až 13 bodov na lídra z Divína. Je to teda oproti minulej sezóne sklamanie a ústup z pozícií. Hnúšťa si drží približne rovnaký štandard. Je na 10.mieste s bezpečným odstupom od tímov ohrozených zostupom.

Halič - Dolná Strehová 0:2 (0:1)

Góly: 33´Stanislav Kupček - 0:1, 67´Valentín Herceg - 0:2, čisté konto udržal Ivan Hudec

Halič sa aj napriek prehre v náročnom zápase s Dolnou Strehovou stal nováčikom jesene. Nebyť smolnej prehry v Ipli a prvej domácej v poslednom kole mohlo to byť ešte veselšie. V záverečnom jesennom zápase akoby domácim došiel dych z náročnej sezóny, v ktorej postupovali z 1.triedy a vyšvihli sa medzi špičku 5.ligy. Opäť sa strelecky odmlčal najlepší domáci kanonier Arpád Váradi a hneď to bolo v koncovke cítiť. Strehová sa oklepala z posledných dvoch porážok a najmä z poslednej domácej proti lídrovi. Stanislav Kupček vsietil po polhodine hry dôležitý úvodný gól. Hostia sa ukľudnili a predvádzali peknú kombinačnú hru. V 67´min. im vyšla druhá gólová akcia, na ktorej konci bol Valentín Herceg. Potom ich niekoľkokrát podržal brankár Hudec, udržal 2.nulu v sezóne a aj on sa výrazne zaslúžil o cennú výhru. Strehová teda zimuje na 3.mieste tesne za Haličom.

Divín - Poltár 2:1 (0:1)

Góly: 10´Oliver Sabó - 0:1, 68´Jaroslav Záchenský - 1:1, 88´Vladimír Havrla - 2:1

Poltár sa na zápas proti jesennému majstrovi poriadne pripravil. Diváci boli svedkami kvalitného zápasu, lebo hostia výbornou hrou prinútili domácich siahnuť na dno síl. Oliver Sabó prekvapil už v 10´min. sviatočne naladených hráčov a fanúšikov Divína. Domáci sa museli veľmi rýchlo vrátiť do reality a poriadne zabojovať o výsledok. Hosťujúci tím prežil prvopolčasový nápor Divína bez ujmy a zdalo sa, že by mohol lídrovi pripraviť prvú porážku v sezóne. Domáci zapli v 2.polčase ešte na vyššie obrátky a gól vysel vo vzduchu. Ten nakoniec vsietil v 68´min. Jaroslav Záchenský a fanúšikovia si poriadne vydýchli. Lenže po inkasovanom góle hostia pokračovali v dobrej hre a hrozili protiútokmi. V závere sa zdalo, že si tímy podelia po bode, ale Divín opäť raz ukázal, že posledné minúty bývajú jeho najsilnejšie. Najlepší kanonier Divína Vladimír Havrla si schoval svoj azda najdôležitejší gól jesene na samotný záver. V 88´min. strhol 15.gólom sezóny vedenie na stranu lídra a potom už mohli na štadióne v Divíne začať oslavy jesenného titulu. Divín zimuje s náskokom 10 bodov pred Haličom a ak pristúpi k zimnej príprave zodpovedne, nemal by mať problém udržať v jarnej časti veľmi sľubný náskok. Poltár si za predvedený výkon zaslúži pochvalu, aj keď 8.miesto po jeseni je pre minuloročného štvrtoligistu asi veľmi zlé umiestnenie.