13.kolo - Jesenný titul v rukách Dolného Hričova, Turzovka je druhá, stred tabuľky mimoriadne vyrovnaný, Frančiak zo Zborova lídrom medzi strelcami so 16 gólmi

12.01.2011 14:45

13.kolo

Rosina - Zborov nad Bystricou 3:2 (2:0)

Góly: 19´Dušan Zemiak - 1:0, 42´Pavol Židek - 2:0, 51´Martin Kuljovský - 2:1, 54´Pavol Židek - 3:1, 88´Dávid Jedinák - 3:2

Rosina potvrdila aj v poslednom jesennom zápase vzostup formy a vyhrala tretíkrát v rade. Proti húževnatému súperovi bol rozhodujúci 1.polčas. V ňom získali domáci dvojgólový náskok zásluhou Zemiaka a Žideka. V priebehu 2.polčasu náskok kontrolovali, aj keď hostia pritlačili a dvakrát sa dotiahli na rozdiel gólu. Kontaktný gól Jedináka však prišiel dosť neskoro a hosťom už na prípadné vyrovnanie nezostal čas. Rosinu treba za výkony v závere jesene pochváliť, pretože sa tromi výhrami vrátila reálne nielen do boja o záchranu, ale aj o šancu dostať sa v jarnej časti do hornej polovice tabuľky. Zborov získal z posledných troch zápasov iba bod, aj keď dvakrát prehral najtesnejším rozdielom, a zimná prestávka mu padne vhod.

Radoľa - Skalité 3:0 (1:0)

Góly: 25´Ondrej Ščamba - 1:0, 68´Erik Kováč - 2:0, 72´Ján Gajdošík - 3:0, čisté konto udržal Róbert Hauptvogel

Aj Radoľa potvrdila v poslednom zápase, že záver jesene ju našiel v dobrej pohode, čo si odnieslo trápiace sa Skalité. Za domácich sa presadili tradiční strelci Ščamba, Kováč a Gajdošík, ktorí odzrkadlili prevahu Radole v stretnutí. Pochvalu si zaslúži za druhé čisté konto v sezóne aj domáci brankár Róbert Hauptvogel. Pre 5.tím minulej sezóny, Radoľu, je 10.miesto po jeseni určite sklamaním, ale prísľubom k zlepšeniu sú výkony z posledných kôl. Strata na 5.miesto je len 6 bodová a ak budú domáci pokračovať v jarnej časti tak, ako skončili jeseň, je v ich silách vrátiť sa do hornej polovice súťaže. Skalité zimuje ako predposledné a ak v zime nepopracuje a nezačne na jar získavať body, šanca na záchranu sa bude vzdaľovať každým kolom.

Belá - Strečno 3:1 (1:0)

Góly: 43´Roman Daniška z 11m - 1:0, 62´Radoslav Žingora - 2:0, 71´Roman Daniška - 3:0, 73´Roman Hanuljak - 3:1, v 77´min. nepremenil hosťujúci Jakub Ďuriš za stavu - 3:1 pokutový kop

Podobný prípad ako v predchádzajúcom zápase. Belá zaznamenala druhú výhru v rade, Strečno prehralo tretíkrát po sebe. Domáci potrebovali bodovať naplno, aby boli pred jarnou časťou nad pásmom zostupu, Strečno sa chcelo vzdialiť tímom bojujúcim o záchranu, ktoré sa k nemu približovali. Vôľa domácich vyhrať zápas sa ukázala ako silnejšia. Vo vyrovnanom 1.polčase dostal Belú do vedenia z penalty Daniška. Po prestávke sa prejavila väčšia pohoda a lepšia forma domácich. Gólmi Žingora a opäť Danišku ušli súperovi na rozdiel troch gólov. Hostia okamžite po treťom góle domácich znížili Hanljakom a v 77´min. sa im naskytla príležitosť zdramatizovať záver zápasu. Lenže Ďuriš ponúknutý pokutový kop nepremenil. Belá zimuje na 9.mieste s náskokom 2 bodov pred zostupovým pásmom, Strečno je na 7.mieste, ale iba o bod pred Belou.

Podvysoká - Kotešová 4:2 (1:0)

Góly: 8´Peter Bibora - 1:0, 49´Peter Kamas - 1:1, 54´Peter Bibora - 2:1, 60´Peter Kamas - 2:2, 62´Michal Chrobák - 3:2, 68´Peter Bibora - 4:2

Azda najkrajší zápas 13.kola odohrali tabuľkoví susedia - Podvysoká s Kotešovou. Oba tímy mali pred zápasom 14 bodov a oba chceli v poslednom jesennom kole zvíťaziť, aby sa vzdialili zostupovému pásmu. Lepšie do zápasu vstúpili domáci a od 8´min. vyhrávali po góle kapitána Biboru. Ale aj hostia predvádzali ofenzívny futbal, ktorý ešte v 1.polčase góly nepriniesol. Tie prišli po zmene strán. Najprv Kamas v 49´min. vyrovnal, potom domáci Bibora strhol v 54´min. opäť vedenie na stranu Podvysokej, aby v 60´min. Kamas po druhýkrát vyrovnal. Už o 2 minúty dostal domáci tím po tretíkrát do vedenia Chrobák. Ako sa neskôr ukázalo, išlo o víťazný gól, lebo v 68´min. pridal poistku a zavŕšil svoj hattrick v zápase Bibora. podvysoká sa výhrou prepracovala na 8.miesto, nováčik z Kotešovej klesol na 11.miesto, ale ak bude na jar podávať rovnaké výkony ako na jeseň, nemal by mať so záchranou v 5.lige problémy.

Čadca B - Turzovka 3:0 (1:0)

Góly: 3´Ladislav Vessa - 1:0, 48´Rudolf Laš z 11m - 2:0, 87´Daniel Kozák - 3:0, čisté konto udržal Lukáš Sedlák

Tajničku o jesennom majstrovi vyriešil zápas v Čadci B. Turzovka ašpirovala na titul, ale posledné kolo jej vôbec nevyšlo a tak sa musí uspokojiť s 2.miestom. Čadca B sa na favorita dobre pripravila a hneď v úvode ho zaskočila náporom. V 3´min. ho dokázala aj zúročiť gólom Vessu. Zlomovým momentom bola 3´min. 2.polčasu. Domáci dostali výhodu pokutového kopu a Rudolf Laš ho bezpečne premenil - 2:0. Turzovka sa vrhla do útoku, ale zrejme aj pod dojmom dvojgólového manka sa už nedokázala vrátiť späť do zápasu. Zaslúženú výhru lepšie pripraveného tímu na tento zápas prikrášlil v závere Kozák. Čadca B sa výhrou dostala na 4.miesto pred Čierne. Turzovka bude chcieť určite čo najrýchlejšie zabudnúť na vysokú prehru a v odvetnej časti ešte zabojuje o 1.miesto.

Staškov - Svrčinovec 5:0 (3:0) - hostia na zápas nastúpili len s 10 hráčmi

Góly: 5´Matej Čambora - 1:0, 26´Erik Perďoch - 2:0, 33´Juraj Ivanovič - 3:0, 56´Jakub Slúka - 4:0, 60´Erik Perďoch - 5:0, čisté konto udržal Tomáš Slíž

Staškov splnil jednoznačnú rolu favorita a prezimuje na 3.mieste. Hostia to favoritovi značne uľahčili, keďže na zápas pricestovalo iba 10 hráčov. Od prvej minúty Staškov pritlačil Svrčinovec na jeho polovicu a postupne zvyšoval svoje vedenie. 2 gólmi sa na jasnej výhre podieľal Erik Perďoch a Tomáš Slíž má už 3.nulu v ročníku. Situácia hostí sa zdá byť po jeseni beznádejná, lebo na záchranu strácajú 10 bodov. Nie je to nezmazateľné manko, ale Svrčinovec by sa musel na jar zaradiť medzi najlepšie tímy súťaže. Staškov je určite s 3.miestom spokojný a vlastne si udržal pozíciu z minulej sezóny.

Dolný Hričov - Čierne pri Čadci 3:1 (2:0)

Góly: 13´Patrik Turek - 1:0, 19´Ján Turek - 2:0, 50´Pavol Jašúrek - 2:1, 70´Denis Uhlarik - 3:1

Dolný Hričov mal všetko vo svojich rukách a šance sa chopil. Na príjemné prekvapenie, nováčika z Čierneho, sa poriadne pripravil a už v úvodnej 20 minútovke urobil hlavný krok k víťazstvu a zisku jesenného titulu. Turekovci dvoma gólmi získali pre lídra rozhodujúci náskok, ktorý už nedokázali snaživí hostia zlikvidovať. Síce gólom Jašúreka v 50´min. zdramatizovali zápas, ale definitívne ich poslal do kolien gól Uhlarika v 70´min. Dolný Hričov aj v poslednom zápase potvrdil, že si jesenný titul zaslúžil, veď v 13 zápasoch nenašiel premožiteľa a keďže Turzovka nezvládla zápas v Čadci B, je polovičný titul v správnych rukách. Nováčik z Čierneho je určite spokojný, veď 5.miesto so ziskom 21 bodov je pekná vizitka.