13.kolo - Kremnica je najlepším tímom jesene, čo potvrdila v Sielnici, nevídaných 7 gólov v podaní Odzgana z Detvy a Baliaka z Braväcova, prekvapenie kola v Bzovíku, strelcom jesene Odzgan s 24 gólmi, brankárom Mriška s 5 nulami

03.01.2012 02:22

13.kolo - 29. a 30.10.2011

Sielnica - Kremnica 0:9 (0:5)

Góly: 7´Miloš Lachký - 0:1, 12´Ivan Mriška z 11m - 0:2, 15´Michal Ziman - 0:3, 25´Miloš Lachký - 0:4, 38´Ján Kasza - 0:5, 47´Ján Kasza - 0:6, 65´Miloš Lachký - 0:7, 75´Michal Ziman - 0:8, 83´Miloš Lachký - 0:9, čisté konto udržal Ivan Mriška (46´Kristián Kundrata)

Kremnica vedela, že v prípade zisku 3 bodov prezimuje na čele 5.ligy - C. Od začiatku teda zatlačila posledný tím súťaže pred vlastnú bránu a prvý gól nenechal na seba dlho čakať. V 7´min. sa presadil Lachký, ktorý naštartoval svoj štvorgólový koncert - 0:1. O 5 minút dostali hostia výhodu pokutového kopu a loptu si postavil brankár Mriška. Nezaváhal a bolo - 0:2. O malú chvíľu sa presadil aj Ziman a bolo prakticky rozhodnuté - 0:3. Od tejto chvíle bola otázkou už iba výška skóre. Domáci tím úplne rezignoval a do prestávky inkasoval ešte dvakrát od Lachkého a Kaszu - 0:5. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hostia naďalej diktovali tempo a pridávali ďalšie góly. Postupne sa presadili Kasza, Lachký, Ziman a opäť Lachký, ktorý uzavrel skóre na - 0:9. Čisté konto si pripísali Mriška s Kundratom, obaja chytali 45 minút. Kremnica tak v záverečnom zápase jesene dosiahla najvyššie víťazstvo a naopak Sielnica utrpela najvyššiu prehru. Jesenný primát je zaslúžene v rukách Kremnice.

Hontianske Nemce - Stožok 6:2 (3:2)

Góly: 9´Šimon Šnajder - 1:0, 15´Marek Mikuš - 1:1, 20´Michal Gembický - 2:1, 29´Marek Fekiač - 2:2, 39´Ján Poláček - 3:2, 81´Šimon Šnajder - 4:2, 83´Juraj Marunčiak z 11m - 5:2, 87´Šimon Šnajder - 6:2

Pred návštevou kola 100 divákov sa hral kvalitný, ofenzívny zápas z oboch strán. V 1.polčase domáci stále viedli, ale hostia neustále doťahovali. Na vedúci gól Šnajdera odpovedal Mikuš, na gól Gembického zase Fekiač - 2:2. Tretíkrát dostal Hontianske Nemce do vedenia Poláček v 39´min. - 3:2. V 2.polčase to už taká gólová prestrelka nebola, ale pokračoval zaujímavý futbal. Domáci udržiavali tesný náskok, ale hostia neustále hrozili. Rozuzlenie priniesla až záverečná desaťminútovka. Domáci v nej vsietili 3 góly a rozhodli. Dvakrát sa presadil Šnajder a skompletizoval hattrick, raz sa z penalty trafil Marunčiak. Konečná prehra - 6:2 je pre hostí vzhľadom na priebeh zápasu až príliš krutá. Domáci sú zatiaľ na 2.mieste so 4 bodovou stratou na Kremnicu, ale čaká ich ešte domáca dohrávka 11.kola proti Látkam. Stožok nakoniec po zlom závere jesene zimuje na 6.mieste s 25 bodmi.

Bzovík - Látky 3:0 (1:0)

Góly: 5´Peter Kamas - 1:0, 80´Tomáš Kamas - 2:0, 82´Juraj Darida - 3:0, čisté konto udržal Branislav Výboh

Prekvapenie posledného jesenného kola sa zrodilo v Bzovíku. Nevyspytateľný domáci tím zdolal tretí tím tabuľky Látky. Zápas výrazne ovplyvnil rýchly domáci gól Petra Kamasa z 5´min. - 1:0. Látky sa potom snažili o obrat, prípadne aspoň vyrovnanie, ale prestalo sa im dariť v koncovke a výborný výkon podal aj brankár Bzovíka Výboh. Ten držal útočníkov hostí na dištanc počas celého zápasu, čím dodával sily svojim spoluhráčom. Tesný stav vydržal až do 80´min., kedy sa presadil Tomáš Kamas a zvýšil na - 2:0. Hostia vsadili všetko na jednu kartu a o 2 minúty dostali do otvorenej obrany 3.gól od Daridu a bolo rozhodnuté - 3:0. Bzovík napokon po veľmi zlom štarte do sezóny skončil na solídnom 10.mieste. Látky prehrali tretíkrát v sezóne, ale ešte ich čaká dohrávka v Hontianskych Nemciach, kde budú bojovať o 2.miesto, ale ich výkon musí byť diametrálne odlišný.

Horné Hámre - Dudince 1:2 (0:2)

Góly: 4´Dimitrij Farion - 0:1, 21´Štefan Hoško - 0:2, 69´Dušan Repiský - 1:2

Dudinciam vyšiel dokonale vstup do zápasu a už v 4´min. otvoril skóre Farion - 0:1. Keď v 21´min. zvyšoval Hoško už na - 0:2, zdalo sa, že to bude jednoznačná záležitosť hostí. Lenže domáci sa spamätali, vyrovnali hru a do polčasu už udržali dvojgólové manko. Po zmene strán pridali na dôraze a začali si vytvárať aj strelecké príležitosti. V 69´min. sa podarilo domácemu Repiskému skorigovať na - 1:2 a zdramatizovať záverečnú fázu zápasu. Dudince viackrát podržal brankár Varday, ale treba pochváliť aj celú obranu hostí. Od tohto gólu totiž veľa domácim nedovolila a tesnú, ale zaslúženú výhru už hostia ubránili. Dudince prežili v druhej polovici jesene hernú minikrízu, ale záver im opäť vyšiel a nakoniec je z toho pekné 4.miesto so 7bodovou stratou na lídra. Horné Hámre sú na zostupovom 12.mieste a na 11.miesto Trnavej Hory strácajú až 7 bodov. herne podávali solídne výkony, ale chýbali im góly. Dali ich v 13 zápasoch len 14, čo je druhý najhorší útok súťaže. V jarnej časti to budú mať domáci v boji o záchranu mimoriadne ťažké.

Detva - Trnavá Hora 10:0 (5:0)

Góly: 20´Martin Melich - 1:0, 22´Jakub Odzgan - 2:0, 23´Andrej Michálik - 3:0, 26´Jakub Odzgan - 4:0, 40´Jakub Odzgan - 5:0, 49´Jakub Odzgan - 6:0, 60´Miroslav Kucej - 7:0, 63´Jakub Odzgan - 8:0, 70´Jakub Odzgan - 9:0, 84´Jakub Odzgan - 10:0, čisté konto udržal Radomír Šulek

Vynikajúcu jesennú formu potvrdili domáci aj v záverečnom kole proti nováčikovi z Trnavej Hory. Ten stačil držať krok iba 20 minút. Potom už Detva spustila kanonádu a v priebehu 6 minút vsietila 4 góly. K neuveriteľnému výkonu sa rozohral najlepší strelec tímu Odzgan. Postupne pridával jeden gól za druhým a zastavil sa až na čísle 7!!! Obrana hostí si s ním vôbec nevedela poradiť a keď sa k tomu pridali Melich, Michálik a Kucej bola z toho desiatka. Detva sa po zlom štarte do súťaže a výmene trénera rozohrala k neuveriteľným výkonom. Príchodom Jamricha sa posunula až na 5.miesto tabuľky a strata na lídra je 8bodová, čo ešte nemusí byť po polovici sezóny nedostihnuteľné. Trnavá Hora je ako nováčik na 11.mieste s 13 bodmi a aj napriek záverečnej vysokej prehre musí byť v tíme spokojnosť.

Očová - Pliešovce 3:3 (1:0)

Góly: 34´Peter Berky - 1:0, 49´Ivan Bitala - 1:1, 55´René Gugh - 1:2, 67´Drahomír Berky - 2:2, 84´Dávid Čerhýň - 3:2, 87´Dušan Papík - 3:3

Súboj tabuľkových susedov priniesol pekný futbal s množstvom akcií a gólov, čo sa muselo divákom páčiť. Pribeh bol ako na hojdačke. Po opatrnejšom rozbehu sa dostali do vedenia po polhodine domáci gólom Petra Berkyho - 1:0. Po zmene strán hostia v priebehu 6 minút obrátili vývoj gólmi Bitalu a Gugha - 1:2. Domáci sa otriasli a po hodine hry opäť prebrali taktovku zápasu. Výsledkom aktivity bol vyrovnávajúci gól Drahomíra Berkyho v 67´min. - 2:2. V závere dokonca strhol kapitán Čerhýň vedenia znovu na stranu Očovej, ale posledné slovo v zápase mal tri minúty pred koncom Papík a zabezpečil spravodlivú deľbu bodov. Kvalitný zápas v závere jesene v podaní oboch tímov rozhodol o tom, že Pliešovce prezimujú na 7.mieste a Očová kvôli horšiemu skóre na 8.mieste. Najmä niektoré výkony Očovej boli na jeseň príjemným prekvapením.

Braväcovo - Kováčová 11:1 (5:0)

Góly: 1´Matej Baliak - 1:0, 16´Matej Baliak - 2:0, 33´Matej Baliak - 3:0, 36´Matej Baliak - 4:0, 40´Matej Baliak - 5:0, 48´Matej Baliak - 6:0, 53´Peter Dubašák - 7:0, 63´Matej Baliak - 8:0, 71´Lukáš Ambróz - 9:0, 72´Tomáš Dávid - 9:1, 74´Tomáš Kochan - 10:1, 76´Matúš Spravač - 11:1

Braväcovo dosiahlo v 5.lige najvyššie víťazstvo v sezóne 2008/2009, keď v Lovčici zvíťazilo 11:2. Tento rekordný výsledok nečakane vylepšilo v závere jesene 2011. Proti predposlednej Kováčovej boli domáci favoritom, ale takýto rozdiel v skóre sa neočakával. Mimoriadny výkon podal domáci kapitán Baliak, ktorý vsietil úvodných 6 gólov v zápase a bol na neudržanie. Skóre otvoril už v 1´min. Ďalšie góly pridal v 16´, 33´, 36´, 40´a 48´min. - 6:0. ďalší gól pridal onedlho Dubašák a v 63´min. sa 7.krát v zápase presadil Baliak - 8:0. Hostia dokázali vsietiť čestný gól až za stavu - 9:0. Na Ambrózov gól odpovedal Dávid. Jediný hráč Kováčovej, ktorý na jar znesie prísnejšie kritériá. Záverečné 2 bodky pridali Kochan a Spravač a bol z toho rekordný výsledok Braväcova - 11:1. Zároveň je to aj najvyššia prehra Kováčovej v histórii 5.ligy. Doteraz to bola prehra v Badíne - 0:8 v sezóne 2007/2008. Kováčová mala veľké problémy počas celej jesene, čoho dôkazom je zisk iba 4 bodov a účasť tímu v 5.lige je výrazne ohrozená.