14.kolo - Dolný Hričov zvýšil náskok na čele na 4 body, Staškov sa v priamom súboji dotiahol na Turzovku, zabrali aj Čadca B a Rosina, Gajdošík zo Staškova sa 11.gólom dostal na 2.miesto v tabuľke strelcov

14.06.2011 11:39

14.kolo

Čierne pri Čadci - Skalité 2:1 (1:1)

Góly: 5´Peter Dubášik - 0:1, 38´František Cyprich - 1:1, 72´Peter Staňo - 2:1

Kandidát na zostup Skalité začal na pôde 5.tímu súťaže sebavedomo a dokonale zaskočil domácich. Už v 5´min. dohrávaného duelu otvoril skóre Dubášik a hostia viedli - 0:1. Domácim trvalo celý 1.polčas kým dokázali nájsť recept a odpoveď na vedúci gól hostí. Až v 38´min. sa podarilo vyrovnať Cyprichovi - 1:1. V 2.polčase naklonil misky váh na stranu Čierneho v 72´min. Staňo - 2:1 a zabezpečil utrápenú výhru pre favorita zápasu.

Podvysoká - Dolný Hričov 3:3 (1:1)

Góly: 19´Michal Krnáč - 1:0, 28´Pavol Pavlík - 1:1, 50´Dávid Kocúr - 2:1, 58´Dušan Maslík - 2:2, 64´Miroslav Gašper - 2:3, 75´Peter Bibora z 11m - 3:3

Pre lídra tabuľky je remíza z dohrávky 14.kola málo. Hostia si totiž prišli do Podvysokého pre 3 body, ale domáci im po bojvnom výkone 2 body uchmatli. V strelecky bohatom zápase sa ako prví radovali domáci po zásahu Krnáča, ale do prestávky vyrovnal Pavlík. Po prestávke dostal domácich opäť do vedenia Kocúr, ale o niečo futbalovejší líder dokázal v rozpätí 6 minút obrátiť vývoj po góloch Maslíka a Gašpera. Lenže v 75´min. dostali domáci možnosť zahrávať pokutový kop a kapitán Bibora sa z bieleho bodu nepomýlil - 3:3. Pre Podvysokú je zisk bodu veľmi cenný, hostia zrejme s bodom nemôžu byť spokojní, keďže ašpirujú na postup do 4.ligy.

Radoľa - Strečno 1:2 (0:0)

Góly: 58´Patrik Žúbor - 1:0, 67´Roman Hanuliak z 11m - 1:1, 89´Jakub Ďuriš - 1:2

Dlho to vyzeralo na remízový zápas. Stretnutie bolo poznačené mnohými nepresnosťami na oboch stranách, ktoré značili začiatok jarnej časti. Po bezgólovom 1.polčase sa ako prvý k slovu dostali domáci a Žúbor vsietil v 58´min. prvý jarný gól domácich. Hostia odpovedali o 10 minút po strele Hanuliaka z penalty. Záverečné slovo patrilo hosťujúcemu Ďurišovi, ktorý 10.gólom v sezóne zabezpečil 3 body hosťom. Pre Strečno je to vydarený vstup do odvetnej časti, veď sa v tabuľke posunulo už na 6.miesto. Radoľa klesla na 11.miesto iba bod na zostupom ohrozenou Kotešovou.

Belá - Zborov nad Bystricou 2:2 (1:1)

Góly: 3´Marcel Mravec - 0:1, 8´Marek Kubík - 1:1, 51´Marcel Mravec - 1:2, 81´Tomáš Chabada - 2:2

Zápas tabuľkových susedov priniesol vyrovnaný súboj a zaslúženú deľbu bodov. Hostia dvakrát viedli, ale domáci stihli vždy odpovedať. Na prvý jarný gól v 5.lige A od Mravca z 3´min. stihol veľmi skoro odpovedať Kubík. Mravec svojim druhým zásahom tesne po prestávke opäť strhol vedenie na stranu Zborova, ale 9 minút pred koncom vyrovnal prvým sezónnym gólom Chabada. Zborov tak nedokázal vrátiť Belej jesennú prehru z domáceho ihriska - 0:1.

Staškov - Turzovka 1:0 (1:0)

Góly: 20´Vladimír Gajdošík - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Slíž

Šláger kola, na ktorý sa pripravili dobre oba tímy priniesol zaujímavý futbal. Domáci sa do tabuľkového vicemajstra poriadne zahryzli a ich prvopolčasovú aktivitu korunoval vo vedúci gól kanonier Gajdošík. Svojim 11.gólom v sezóne sa dostal na 2.miesto tabuľky strelcov a dostihol Ramšáka z Turzovky, ktorý sa tentoraz strelecky odmlčal. Odpoveď na Gajdošíkov gól nenašli ani ďalší hráči Turzovky a tak si Tomáš Slíž v domácej bráne pripísal 4.nulu v sezóne a Staškov sa výhrou dotiahol na jediný bod na Turzovku. Zdá sa, že domáci v zimnej prestávke poriadne zamakali a chcú zamiešať postupovými kartami. Na lídra Dolný Hričov momentálne strácajú 5 bodov a pred nami je ešte 12 kôl.

Čadca B - Kotešová 4:0 (2:0)

Góly: 23´Denis Michalina - 1:0, 45´Andrej Tremboš - 2:0, 70´Jakub Macura - 3:0, 79´Ladislav Vessa - 4:0, čisté konto udržal Lukáš Sedlák

Jednoznačná záležitosť rezervy Čadce proti nováčikovi súťaže. Kotešová po tejto prehre klesla na 12.miesto tabuľky a momentálne by zostúpila naspäť do 1.triedy. Čadca predčila svojho súpera po všetkých stránkach a takmer k ničomu ho nepustila. Spoľahlivý výkon podal gólman Sedlák, ale výrazne mu pomohla aj domáca obrana. Čadca B si výhrou upevnila 4.miesto v tabuľke a stiahla náskok lídra na 7 bodov. Aj domáci zrejme ešte budú chcieť zabojovať o popredné priečky súťaže. Kotešová sa musí veľmi rýchlo spamätať a začať bojovať o zotrvanie v súťaži.

Rosina - Svrčinovec 9:0 (7:0) - hostia nastúpili len s 10 hráčmi, zápas bol v 62´min. predčasne ukončený

Góly: 16´Ján Miho - 1:0, 17´Jakub Raždík - 2:0, 23´Marek Turský - 3:0, 29´Richard Grof - 4:0, 30´Dušan Zemiak - 5:0, 36´Ján Miho - 6:0, 38´Pavol Židek - 7:0, 47´Pavol Židek - 8:0, 58´Martin Dikoš - 9:0, čisté konto udržal Patrik Niník

Rosina nadviazala na výborný záver jesennej časti, kde vyhrala posledné 3 duely. Pravda proti poslednému Svrčinovcu to mala značne uľahčené. Hostia na zápas pricestovali len s 10 hráčmi a neboli schopní vzdorovať silnejšiemu súperovi. Iba v prvej štvrťhodine držali bezgólový stav, ale potom domáci rozbehli gólovú kanonádu. Začal ju v 16´min. Miho a zastavila sa až v 58´min. po 9.góle od Dikoša. Patrik Niník v domácej bráne nemal prakticky žiadnu prácu. Postupom času sa hosťom zranilo niekoľko hráčov a v 62´min. musel byť zápas predčasne ukončený, lebo Svrčinovcu klesol počet hráčov na ihrisku pod povolenú normu 7 hráčov. Rosina si ziskom 3 bodov výrazne vylepšila tabuľkové postavenie a už je na 10.mieste. Situácia Svrčinovca začína byť kritická.