14.kolo - Sučany si výhrou v šlágri vypracovali 10 bodový náskok, z hostí uspela iba Lisková v Likavke, Palúdzka a Rabča odštartovali víťazne, po odhlásení Turčianskych Teplíc vedie upravenú tabuľku strelcov s 13 gólmi Juriga zo Zákamenného

22.06.2011 13:58

14.kolo

Počas zimnej prestávky boli zo súťaže odhlásené Turčianske Teplice, preto muselo dôjsť ku korekcii v tabuľke súťaže, tabuľke strelcov i tabuľke čistých kont brankárov, pretože všetky výsledky Turčianskych Teplíc boli anulované.

Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka - Oravské Veselé 1:0 (0:0)

Góly: 50´Patrik Smerčiak - 1:0, čisté konto udržal Jozef Staroň

Palúdzka sa dostala po odhlásení Turčianskych Teplíc zo zostupovej pozície, ale na Rabču a Ľubochňu mala len mierny náskok. Proti Oravskému Veselému to bol teda pre domácich mimoriadne dôležitý štart do jarnej časti. Zápas priniesol vyrovnaný futbal s miernou prevahou Palúdzky, ktorý rozhodol jediný gól. Ten vsietil v 50´min. na radosť domácich fanúšikov Smerčiak a zabezpečil Palúdzke veľmi cenné 3 body. Zároveň si domáci výhrou udržali 2 bodový náskok pred zatiaľ zostupujúcou Rabčou.

Likavka - Lisková 0:3 (0:1)

Góly: 44´Matúš Daňo - 0:1, 56´Michal Forgáč - 0:2, 87´Jakub Kubala - 0:3, čisté konto udržal Martin Bačík

Lisková potvrdila v Likavke úlohu favorita a tabuľkovo lepšie postaveného tímu až nečakane hladko. 1.polčas síce priniesol vyrovnaný futbal, ale hostia boli pohyblivejší a mali viac príležitostí, ktoré nevyužili. Až v samom závere 1.polčasu sa presadil Daňo - 0:1 a hostia úplne ovládli dianie na ihrisku. Po prestávke pridal poistku Forgáč - 0:2 a domáci už nedokázali odpovedať. Tesne pred koncom zavŕšil jasnú výhru hostí Kubala - 0:3. Lisková si výhrou udržala 4.miesto v lige a dotiahla sa na 2.miesto Sihelného na 1 bod. Likavka bude musieť v ďalších jarných zápasoch zlepšiť herný prejav, ak chce pomýšľať na hornú polovicu tabuľky.

Sučany - Sihelné 5:1 (2:1)

Góly: 31´Lukáš Ferneza - 0:1, 35´Ján Majerčík - 1:1, 38´Jakub Vajdel - 2:1, 60´Michal Vojvoda - 3:1, 61´Lukáš Košinár - 4:1, 90´Dávid Homola - 5:1

Súboj dvoch najlepších tímov v jesennej časti prinieslo hneď na úvod prvé jarné kolo. Od začiatku sa začalo vo svižnom tempe. Hostia hrali prekvapujúco veľmi ofenzívne a zaskočili domáci tím. V prvej polhodine bolo Sihelné lepším tímom a okrem vedúceho gólu Fernezu zahodilo niekoľko ďalších šancí. Inkasovaný gól vyburcoval domácich a odpoveď z ich strany bola veľmi rýchla. Najprv zrovnal v 35´min. Majerčík a o tri minúty dostal lídra do vedenia Vajdel. Po prestávke hostia pokračovali v otvorenej partii a domácich ich po hodine hry opäť potrestali dvoma zlepenými gólmi. Presadili sa kanonieri Vojvoda a Košinár. Hostia rezignovali a záverečná polhodina kvalitného duelu sa už len dohrávala. Záverečnú bodku dal v poslednej minúte Homola. Vzhľadom na priebeh duelu je táto prehra pre hostí až príliš krutá. Sučany sa výhrou dostali už do 10 bodového náskoku na čele, práve pred Sihelným.

Vrútky - Bešeňová 3:0 (1:0)

Góly: 36´Michal Klačan - 1:0, 60´Patrik Lejtrich - 2:0, 80´Michal Klačan - 3:0, čisté konto udržal Lukáš Tomka

Vrútky zvládli vstup do jarnej časti a súboj o 3.miesto na výbornú. Proti Bešeňovej boli lepším tímom a napokon vyhrali rozdielom triedy. Za Vrútky sa presadil dvakrát kanonier Klačan a jedným gólom prispel k hladkej výhre Lejtrich. Premiérovú nulu vychytal Tomka. Vrútky sa výhrou bodovo dotiahli na druhé Sihelné, naopak Bešeňová klesla na 7.miesto, keďže jej zaváhanie využilo Zákamenné.

Zákamenné - Ľubochňa 3:0 (3:0)

Góly: 28´Richard Kakus - 1:0, 30´Andrej Janoťák - 2:0, 35´Marek Florek - 3:0, čisté konto udržal Peter Janota

Zákamenné urobilo s posledným tímom súťaže krátky proces. Po oťukávacom úvode sa domáci do svojho súpera poriadne zahryzli a sériou 3 gólov v rozpätí 7 minút ho položili na kolená. Kakus, Janoťák a Florek boli strelcami prvých jarných gólov Zákamenného. 2.polčas už nebol tak atraktívny ako prvý. Domáci kontrolovali priebeh a hostia sa skoro k ničomu nedostali. Brankár Janota si pripísal 2 čisté konto v ročníku a Zákamenné sa výhrou vrátilo do boja o popredné priečky. Ľubochňa sa musí veľmi rýchlo zobudiť, ak chce pomýšľať na záchranu. Bodový rozdiel medzi ňou a ďalšími tímami sa začína zväčšovať.

Rabča - Zuberec 3:1 (1:0)

Góly: 22´Jozef Gura - 1:0, 58´František Masničák - 2:0, 67´Matej Šiška - 2:1, 87´František Masničák - 3:1

Zápas tímov z dolnej polovice tabuľky priniesol bojovný výkon z oboch strán a nakoniec zaslúženú výhru predposledného tímu súťaže. Rabča vrátila svojmu súperovi jesennú prehru - 1:4. V 1.polčase sa dokázal strelecky presadiť iba domáci Gura v 22´min. - 1:0. Po prestávke najprv zvýšil Masničák na - 2:0, ale v 67´min. zdramatizoval zápas kontaktným gólom Šiška - 2:1. Záverečný nápor hostí vyrovnanie nepriniesol, naopak tri minúty pred koncom poistil výhru Rabče svojim druhým gólom v zápase Masničák. Rabča zvládla 6 bodový duel a jej šance na záchranu sa zdvihli. Zuberec patrí medzi tímy, ktoré asi budú bojovať o záchranu. Zatiaľ mu patrí 10.miesto, ale tímy zo spodu tabuľky sa doťahujú.