14.kolo - Trnava zaváhala doma s Podbrezovou a tak sa o jesennom majstrovi rozhodne až v 15.kole, Dukla stráca na lídra po výhre nad Slovanom už iba bod, šancu na titul má ešte Nitra, na zostupových priečkach Podlavice a Petržalka, Urgela vsietil 12.gól

11.03.2012 15:50

14.kolo - 28.10.2011

Dukla Banská Bystrica - Slovan 2:0 (0:0)

Góly: Urgela, Válovčan

Trenčín - Petržalka 1:1 (0:1)

Góly: Bednárik vs. Kočiš-Kovaľ

Trnava - Podbrezová 0:0

Na pôdu vedúceho mužstva ligy sme cestovali s vedomím, že nemáme čo stratiť, len získať. Súpera sme poznali z prípravného zápasu v lete a toto sme využili aj v príprave na zápas. Od začiatku sme sa snažili o dôkladnú defenzívu na vlastnej polovici a vyrážanie do rýchlych protiútokov. Defenzíva nám vychádzala veľmi dobre, lebo súper sa dostal v prvom polčase len do jednej šance a to po rohovom kope, keď domáci hráč hlavičkoval tesne vedľa žrde. My sme mali náznaky šancí hlavne cez Mózera a Lukáča, ale bez efektu. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci mali tlak, ktorý sme výbornou organizáciou hry eliminovali a my sme sa znova pokúšali o rýchle protiútoky. Rozdiel oproti prvému polčasu bol v tom, že naše protiútoky boli nebezpečnejšie a volali po góle. Bohužiaľ Makar, Gombala ani Lukáč ich nepremenili a keď sa v 73 min. odhodlal k strele Očenáš z 35 metrov, lopta skončila na brvne domácej brány. Domáci kopali veľa štandardných situácii, ktoré sme však odvrátili. Zápas pokračoval takto až do konca a my sme sa po konečnom hvizde rozhodcu Smoláka tešili z bodu. Chválim mužstvo za veľmi dobre zvládnutú taktiku, nasadenie, enormnú bojovnosť a disciplínu. Škoda, že v posledných
zápasoch nám nevychádza premieňanie gólových príležitostí tak, ako by som si predstavoval, mohli sme sa tešiť ešte viac. Súper sa predstavil v dobrom svetle, je vidieť, že toto mužstvo hrá dlhšie temer v nezmenenej zostave a má silné individuality a zaslúžene okupuje prvé priečky. Proti našej zhustenej obrane sa však nedokázalo presadiť. Absolútne však nesúhlasím s hodnotením nášho výkonu zo strany domáceho trénera na ich domovskej stránke. Zrejme pozápasová frustrácia z remízy s mužstvom zo spodu tabuľky spôsobila toto neobjektívne hodnotenie.

Hodnotenie trénera Podbrezovej p.Dubínyho

Nitra - Senica 3:1 (1:0)

Góly: 2x Čéry, Kolony vs. Jorík

Ružomberok - Žilina 0:1 (0:0)

Góly: 73´Tomáš - 0:1

Zápas v Ružomberku sa odohrával plne v našej réžií, keď gólovo sme sa dokázali presadiť až po prestávke. Od úvodných minút stretnutia sme pôsobili kompaktnejším dojmom. Našej hre nechýbala myšlienka, chlapci hrali s chuťou a dobre kombinovali v strede ihriska. V prvom polčase sme sa dostali do troch dobrých streleckých príležitostí no skončili bez gólového efektu. Chýbal nám pokoj a kľud v koncovke a hlavne sme potrebovali viac spresniť predfinálne a finálne prihrávky. Toto sa po prestávke zlepšilo a domácich sme dostávali ešte viac do úzkych v ich zadných radoch. Hra Ružomberčanov bola prakticky založená veľmi často na dlhých nakopávaných loptách na útočiacich hráčov, s čím si naši obrancovia dokázali poradiť. V strede ihriska sme pozbierali množstvo odrazených lôpt, tak isto sme vyhrávali veľa osobných súbojov z čoho sme potom mohli vyrážať do otvorenej súperovej obrany. Tá našej útočnej činnosti dokázala pomerne dlho úspešne odolávať. No v 73.minúte po prieniku Mihálika z pravej strany, keď sa poľahky (ako to on vie) presadil v hre 1:1, vnikol do šestnástky, vystrelil a jeho strelu ktorá mierila pozdĺž brány usmernil do siete nabiehajúci Tomáš 0:1. Táto situácia bola pochopiteľným vyústením nášho narastajúceho tlaku a odmenou za naše zvyšujúce sa úsilie presadiť sa v koncovke. Naše víťazstvo v tomto zápase je úplne zaslúžené, lebo aj v druhom polčase sme boli oveľa aktívnejší a dokázali si vytvoriť viacero dobrých streleckých príležitostí na rozdiel od domácich, ktorí sa do priestorov v okolí našej 16-ky dostávali len veľmi zriedkavo. Chalani si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon v dnešnom zápase a pevne verím, že aj v poslednom jesennom stretnutí na domácom ihrisku proti Banskej Bystrici nadviažeme na dobrý herný prejav z tohto zápasu a dokážeme dať za jeseňou víťaznú domácu bodku .

Košice - Michalovce 0:2 (0:2)

Góly: Jacko, Regáli

Dubnica - Bardejov 3:0 (1:0)

Góly: Števček, Liener, Šmahajčík

Prešov - Jupie Podlavice 3:0 (2:0)

Góly: Schlosser, D.Jacko, Komara