14.kolo - Žilinskí mladíci si na úvod poradili s Hôrkami, šláger kola Tvrdošín - Krásno odložili, Stráňavy po výhre nad Hrádkom už na 3.mieste, remíza v Sliačoch, kde padlo 8 gólov, hattrick zaznamenal domáci Tavel, prvá výhra Černovej v sezóne

26.03.2012 17:14

14.kolo - 24. a 25.3.2012

Žilina U-16 - Hôrky 3:1 (1:0)

Góly: 26´Filip Remek - 1:0, 69´Šimon Klačanský - 2:0, 72´Patrik Nemčík - 3:0, 85´Lukáš Pirošík - 3:1

Góly: 13´Patrik Hric - 0:1, 15´Dávid Homola - 0:2, 31´Matúš Tavel z 11m - 1:2, 45´Jakub Vajdel - 1:3, 55´Michal Vojvoda - 1:4, 55´Matúš Tavel - 2:4, 58´Matúš Tavel z 11m - 3:4, 76´Lukáš Kováčik - 4:4

Zápas sa začal dosť opatrne. Prišla však 13´min., Sliačania nedôrazne odkopli loptu, k nej sa dostal Patrik Hric a technickou prízemnou strelou k žrdi otvoril skóre 0:1. Po tomto momente hostia striasli nervozitu a hrali krajší futbal. O dve minúty bolo už 0:2, keď David Homola strelou z 25 metrov prekvapil Bartíka. V 28´min., po rohovom kope hlavičkoval Kováčik do spojnice žrdí. V 31´min. zahral hosťujúci hráč v pokutovom území rukou, čo Matúš Tavel z 11-ky využil na zníženie skóre 1:2. Homola vyslal v 37´min. “jedovatú“ strelu z 19-tich metrov len tesne vedľa, no jeho spoluhráč Jakub Vajdel v 45´min. využil zmätky v obrane a pohodlne zvyšoval na 1:3. Po prestávke v 55´min. po rýchlom protiútoku Avram ideálne nahral pred bránu Michalovi Vojvodovi a ten pohodlne zvyšoval už na 1:4. O dve minúty nato Kováčik pekne nahral Matúšovi Tavelovi a ten popod padajúceho brankára krížnou strelou k žrdi znižoval na 2:4. V 58´ zastavili hostia prenikajúceho Kováčika v 16-ke nedovolene a z 11m Matúš Tavel svojim tretím gólom znížil na 3:4. Sliačania boli od druhého polčasu bojovnejší a to sa im vyplatilo, súpera viac pritlačili a získali bod po takmer stratenom zápase. V 74´min. ich podržal brankár Miroslav Ivák, keď reflexívne vytlačil hlavičku Homolu na rohový kop. O dve minúty kopal priamy kop Tavel, na loptu si najlepšie nabehol Lukáš Kováčik a nezadržateľne vyrovnal na konečných - 4:4. V 89´min. ešte mohol skóre upraviť Maruna, ale jeho hlavička po rohovom kope išla tesne nad bránu.

Predmier - Oravská Jasenica 0:1 (0:0) - pripravené v spolupráci s Erikom Graňákom, www.fkoravandorast.6f.sk

Góly: 85´Gabriel Kurtulík - 0:1, čisté konto udržal Dušan Miškovič

Žlté Karty: Filip Gura, Gabriel Kurtulík

Červené Karty: -/-

Základná zostava Oravanu: Dušan Miškovič, Erik Graňák, Karol Graňák "C", Michal Zanovit, Juraj Graňák, Ivan Farský, Gabriel Kurtulík, Milan Brontvaj, Kristián Ďurica, Filip Gura, Erik PolákS

triedali: Martin Polák, Jakub Graňák, Matúš Madleňák

Prvý jarný majstrovský zápas sme pricestovali do Predmiera, náš cieľ bol neprehrať tento zápas a pokúsiť sa konečne vyhrať po niekoľko zápasovej serii nevyhratého zápasu. Zápas začal v dobrom tempe hralo sa medzi šestnáskami domáci aj hostia si vytvárali menšie šance no gól v prvom polčase nepadol. Druhý polčas sme sa išli (Or.Jasenica) pokúsiť streliť gól a hlavne gól nedostať. Domáci sa dostávali zriedkavo do šancí, ale v 65 min domáci zahrávali priamy kop, ale lopta trafila konštrukciu hosťujúcej brány. Hostia si tak či tak vytvárali niekoľko dobrých šanci už v prvom polčase mali gól na kopačke Erik Polák či už Ivan Farský, no gól sa im nepodarilo streliť. Ale v 85. minúte sa hosťom podarilo streliť gól na 0:1, z ktorého sa mohol radovať Gabriel Kurtulík, ktorý tak spečatil víťzstvo hostí a konečne prerušil sériu nevyhratých zápasov. Oravan tak po jesennej výhre 3:1 uspel nad Predmierom aj v odvete.

Staškov - Máj Černová 1:3 (0:1)

Góly: 3´Marek Pindura - 0:1, 70´Dávid Lovasovič - 0:2, 74´Erik Perďoch - 1:2, 79´Marek Pindura - 1:3

Tvrdošín - Krásno nad Kysucou 2:1 (0:1) - dohrávka z 8.5.2012

Góly: 37´Dávid Rajnoha - 0:1, 52´Maroš Dreveňák - 1:1, 56´Matúš Lajčin z 11m - 2:1

TVRDOŠÍN: Kordiak, Bača, Gregorec, Pňaček /kpt./, Badár, Maslo, Dreveňák, Vrana ( 83.Branický ), Janček, Žuffa, Lajčin
KRÁSNO: Lastovica, Pešan, Ganišin /kpt./, Koleno, Válek, Sýkora, Baltiar, Rajnoha ( 76.Mahút ), Trauer, Tomčala, Ševčík

ŽLTÉ KARTY: 90.minúta Lajčin - 25.minúta Pešan, 35.minúta Koleno, 56.minúta Tomčala, 56.minúta Ganičin, 72.minúta Sýkora, 76.minúta Baltian
ČERVENÉ KARTY: 70.minúta Ševčík ( Krásno )

8.mája sa za slnečného počasia odohrala v Tvrdošíne dohrávka 14.kola 4.ligy skupiny sever a to dohrávka ako lusk, veď sa stretol tretí tím s druhým. Obidva tímy nastúpili v oklieštených zostavách a viac z hry mali prvý polčas domáci no územnú prevahu nedokázali premeniť v žiadnu vyloženú šancu. Naopak na druhej strane najprv hostia tesne minuli, ale v 37.minúte sa za obranou domácich ocitol Dávid Rajnoha a strelou k žrdi nedal domácemu brankárovi šancu - 0:1. Do šatní išli hostia s jednogólovým náskokom. Druhý polčas začali domáci ešte aktívnejšie a v 52.minúte sa domácim darí vyrovnať, keď si loptu na hranici šestnástky prebral Maroš Dreveňák a presnou strelou vyrovnal - 1:1. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 56.minúte keď si loptu v šestnástke hostí spracoval Gregorec, zozadu do neho vrazil Tomčala a pískal sa pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Matúš Lajčin a defakto rozhodol zápas - 2:1. Po tomto momente dovtedy futbalovejší a lepší hostia prestali hrať futbal a venovali sa rozhodcom, z čoho rezultovalo množstvo žltých kariet a následne aj jedna priamo červená, keď hosťujúci Tomáš Ševčík predviedol niečo, čo na futbalové ihriská nepatrí. V afekte chcel najprv podraziť domáceho hráča, no keď sa mu to nepodarilo stiahol ho k zemi, bez úmyslu hrať loptu a po krátkej porade rozhodcov uvidel priamo červenú kartu. Hostia aj napriek tomu mohli v samotnom závere vyrovnaťm, ale päť minút pred koncom nasmeroval hosťujúci Sýkora svoju hlavičku len tesne nad bránu a tak si tesné víťazstvo pripisujú domáci. Treba však podotknúť, že hostia boli futbalovejší a keby sa po penaltovom verdikte sústredili na futbal a nie mimofutbalové veci, mohli si odviezť z Tvrdošína minimálne bod.

Stráňavy - Liptovský Hrádok 2:0 (0:0)

Góly: 65´Maroš Rolček - 1:0, 84´Maroš Rolček - 2:0, čisté konto udržal Matej Tavač

Závažná Poruba mala voľno, lebo Lietavská Lúčka sa pred štartom jarnej časti zo súťaže odhlásila