14.kolo - Divín pokračuje vo víťaznom ťažení, Halič suverénny v Kokave, Veľký Blh prekvapil proti Revúcej, Váradi z Haliča sa dostal na čelo strelcov s 21 gólmi

30.03.2011 20:25

14.kolo

Góly: 2´Jakub Matula - 0:1, 60´Marek Drieňovský z 11m - 1:1, 63´Jakub Matula z 11m - 1:2, 70´Jakub Janšto - 2:2, hostia na zápas nastúpili iba s 10 hráčmi

Tisovskí dorastenci cestovali na svoj prvý majstrovský futbalový zápas jarnej časti k súperovi do Sklabinej, ktorého v jesennej časti na svojom ihrisku porazili 4:0. Do Sklabinej mužstvo Tisovca vycestovalo len s desiatimi hráčmi a tak od začiatku hralo v oslabení.

V prvom polčase, aj napriek tomu, že hostia hrali len desiati – hru zobrali na svoje kopačky a súpera hneď v 2. minúte  prekvapili a otvorili stav stretnutia na 0:1, strojcom gólu sa stal Jakub Matula. Po tomto góle hostia aj napriek tomu, že hrali v oslabení dostali ešte väčšiu chuť hrať futbal a držali loptu na svojich kopačkách. Domáci hráči sa väčšinou bránili len vo svojom pokutovom území. V prvom polčase si už ani jedno mužstvo nevypracovalo priamu šancu na skórovanie a tak sa polčas skončil víťazstvom hostí 0:1.

Druhý polčas začali lepšie opäť hostia z Tisovca. Loptu držali na svojich kopačkách, lenže sa nedokázali dostať do priamej situácie, aby ohrozili strelou domáceho brankára.  V 60 -tej minúte v pokutovom území hostí fauloval Radoslav Smugala hráča domáceho mužstva a hlavný rozhodca tak nariadil pokutový kop pre domácich, ktorý s prehľadom premenil Drieňovský. Hostia po tomto góle hrali futbal naďalej a v 63´minúte bol v pokutovom území Sklabinej faulovaný hráč Tisovca Tomáš Urva a hlavný rozhodca tentokrát ukázal na biely bod pre hostí. Tento pokutový kop s prehľadom premenil Jakub Matula a poslal tak hostí opäť do vedenia na 1:2. Po tomto góle sa hral na oboch stranách vyrovnaný futbal. V 70´minúte mali viac šťastia na kopačkách domáci hráči a vyrovnali zásluhou Janšta na 2:2. Hostia z Tisovca mohli v závere stretnutia opäť zvýšiť svoj náskok hráčom Melicherom, ktorý však trafil len spojnicu brány. Keďže v ďalšom priebehu už gól nepadol, mužstvá si pripísali do tabuľky po jednom bode za remízu - 2:2.

Klenovec - Čierny Balog 0:1 (0:0)

Góly: 88´Filip Tischliar - 0:1, čisté konto udržal Michal Bambura

Zápas sa vyznačoval množstvom nepresností na oboch stranách, ktoré vyplývali z nerozohranosti tímov po zimnej prestávke. Miernu územnú prevahu v poli mali hostia, ale do vyložených gólových príležitostí sa nedostali. Po zmene strán prejavili predsa len väčšiu vôľu po víťazstve. Keď sa už zdalo, že si súperi podelia po bode, dostal sa do zakončenia Filip Tischliar a svojim 11.gólom v sezóne zabezpečil hosťom cenné tri body. Balog po výhre poskočil na 6.miesto tabuľky. Klenovec klesol na predposledné miesto a jeho šanca na záchranu sa ešte viac zmenšila.

Veľký Blh - Revúca 1:0 (0:0)

Góly: 52´Róbert Gál - 1:0, čisté konto udržal Adrián Stanko

Nečakanú výhru si v prvom jarnom kole pripísal outsider. Revúca sa nedokázala dostať do tempa počas celého zápasu. Stretnutie sprevádzalo množstvo nepresností na oboch stranách. Domáci šokovali hostí po prestávke, keď sa v 52´min. presadil kanonier Gál. Výborný výkon podal gólman domácich Stanko, ktorý v ďalšom priebehu zápasu pochytal všetky pokusy hosťujúcich hráčov. Veľký Blh sa výhrou posunul z dna tabuľky na 12.miesto a oživil svoje šance na záchranu. Momentálne mu na ňu chýba 8 bodov.

Divín - Hnúšťa 2:0 (1:0)

Góly: 16´Mário Sekereš - 1:0, 82´Pavol Karlík - 2:0, čisté konto udržal Radoslav Fiľo

Po dlhej zimnej prestávke sa všetci tešili na majstrovskú jar. Hrboľatý terén viac vyhovoval snaživým hosťom, ktorý zo zabezpečenej obrany prechádzali do rýchlych protiútokov. Naopak domáci sa snažili o nátlakovú hru. Pomerne skoro dosiahli aj vedúci gól, keď na rohový kop Karlíka si v 16. min nabehol Sekereš a rozvlnil sieť 1:0. Zdalo sa, že budú pokračovať v spanilej jesennej jazde, no keď nepremenili svoje samostatné nájazdy Havrla a Šušku, osmelili sa aj hostia a to poriadne Perfektne načasované lopty od zálohy za chrbát domácej obrany – hlavne Kradlák, Jakubec na Žemličku s Legeňom potešili oko fanúšika. Domáci mali prevahu, ale kedˇže sa im nedarila kombinačná hra – góly neprichádzali.

V druhom polčase si už domáci dali pozor na brejky hostí a keďže tí predvádzali technický futbal, ale akoby im chýbala väčšia snaha pobiť sa o výsledok – až na šancu Žemličku neohrozili domácu bránu. Zápas sa odohrával medzi 16-skami a domáci ohrozovali Broža strelami spoza 16-ky. Postupne neuspeli Záchenskovci, Karlík, Sekereš. Po samostatnom úniku ani Havrla. Nakoniec víťazstvo potvrdil v 83. minúte krížnou strelou z 20 m Karlík 2:0. Tento gól definitívne zlomil snaživých hostí a zápas sa len dohrával. Domáci získali očakávané body, ale hostia potvrdili značné zlepšenie.

Dolná Strehová - Poltár 1:0 (1:0)

Góly: 12´Matúš Bystrianský - 1:0, čisté konto udržal Ivan Hudec

Domáci zvládli úvodný jarný súboj na domácej pôde na výbornú, zdolali minuloročného štvrtoligistu z Poltára. Dokázali ho zdolať v oboch tohtoročných zápasoch. Tentoraz rozhodol jediný gól z kopačky Bystrianskeho ešte v 12´min. Pochvalu si zaslúži brankár Hudec, ktorý zneškodnil všetky pokusy Poltára o vyrovnanie.

Kokava nad Rimavicou - Halič 0:4 (0:0)

Góly: 49´Arpád Váradi - 0:1, 68´Arpád Váradi - 0:2, 77´Daniel Linhardt - 0:3, 83´Arpád Váradi - 0:4, čisté konto udržal Michal Lička, v 45´min. nepremenil hosťujúci Arpád Váradi za stavu - 0:0 pokutový kop

Halič bol najpríjemnejším prekvapením jesennej časti 5.ligy - D. Ako nováčik súťaže si vybojoval 2.miesto. Na prvé jarné kolo do Kokavy cestoval už v pozícii jasného favorita. Od úvodných minút zápasu získali hostia prevahu, ale dlho sa v koncovke trápili. Ich prvopolčasová strelecká mizéria vyvrcholila v 45´min. zahodeným pokutovým kopom kanoniera Váradiho. Ten si však všetko vynahradil v 2.polčase. V 49´min. otvoril skóre stretnutia, v 68´min. pridal druhý gól a v 83´min. zavŕšil hattrick. Medzitým sa ešte presadil premiérovo Linhardt. Váradi sa hattrickom prepracoval na čelo tabuľky kanonierov. Po odchode Erika Krupčiaka z Ipľa do Veľkého Krtíša navyše stratil najväčšieho streleckého konkurenta súťaže. Výhrou si Halič ustrážil 2.miesto v tabuľke.

Ružiná - Ipeľ Balog nad Ipľom 1:3 (1:3)

Góly: 11´Tamáš Pobori - 0:1, 22´Tamáš Pobori - 0:2, 28´Štefan Hronec - 1:2, 29´Bohdan Kalmár - 1:3

Súboj nováčikov mal opäť jasný priebeh. Kým hostia patria k najlepším tímom ligy, domáci sú úplne najhorší a zdá sa, že ich účasť v 5.lige bude len jednosezónna. Dvojgólový náskok zabezpečil hosťom premiérový strelec Pobori, ktorý tak dokonale nahradil jesenného kráľa strelcov Erika Krupčiaka. Ten v zime odišiel do Veľkého Krtíša. Domáci strelec Hronec síce v 28´min. znížil, ale už o minútu pridal poistku za hostí Bohdan Kalmár. V zostávajúcom priebehu duelu už hostia s prehľadom kontrolovali priebeh a pripísali si cenné a povinné 3 body.