14.kolo - Rajec zvýšil vedenie na čele na 3 body, Trstená prekvapila majstra, gólová prestrelka v Liptovskom Hrádku - aktualizované

30.03.2011 16:49

14.kolo

Zostavy: 1.OFC:  Ivák- Littva, Mikulec, Huntoš- Michal Sliacky, Frič, Mišata, Dvorský (od 19´Hanula), Martin Sliacky (od 77´Krist) – Kendera, Tavel (od 82´Trnovský).

FC Polom: Baránek – Bukovan, M.Bednárik (od 74´Krížek), Turiak, Rafaj, Kavolák, P.Bednárik, Franek, Krížek, Gulčík, Golis.

Góly: 41´Matúš Tavel - 1:0, 53´Lukáš Mišata - 2:0, 58´Martin Sliacky - 3:0, čisté konto udržal Miroslav Ivák

Sliačania boli favoriti stretnutia a v úvodnej päťminútovke to aj začali potvrdzovať. Hostia hrali tiež snaživo a tak bol prvý polčas vcelku vyrovnaný. V 8´min. priamy kop Tavela z 20-tich metrov len tesne minul ľavú šibenicu. Rakovčania odpovedali v 10´min. nebezpečnou krížnou strelou Gulčíka, ktorá šla tesne vedľa. Po tomto momente bolo na oboch stranách ešte zopár pološancí. Domáci sa snažili tvoriť, ale hrali dosť kŕčovito a veľa lôpt pokazili. Hostia hrali jednoducho, na dlhé odkopy z prvej a ťažiť z dobre stavaných útočníkov. V 38´min. po vzájomnej strkanici rozhodca vylúčil Huntoša a Franeka. Prvý gól padol v 41´min., keď sa k lopte dostal nikým nepokrytý Matúš Tavel, pokojne si spracoval loptu a zo 7-ich metrov pod brvno skóroval - 1:0. Hostia mohli po zaváhaní domácej obrany vyrovnať v 43´min., ale nebezpečnú strelu brankár Miroslav Ivák vytlačil na rohový kop.

Po prestávke Sliačania striasli nervozitu zo svojich kopačiek, kombinačnou hrou si vynútili miernu prevahu a vyťažili z nej ďalšie góly.  V 53´min. po rýchlej akcii, keď Tavel dostal na pravú stranu ideálnu prihrávku, z prvej hneď nahral pred bránu a nabiehajúci Lukáš Mišata z päťky nedal brankárovi šancu - 2:0. O šesť minút nato, si obišiel Martin Sliacky dvoch hráčov a„Robénovským“ ťahom z hranice šestnástky, prudkou prízemnou strelou ľavačkou k žrdi zvyšoval už na - 3:0. V 63´min. sa pekne uvoľnil Tomáš Kendera, ale jeho krížna strela šla tesne vedľa. Po rohu v 78´min. hlavičkoval zo 6-tich metrov Tavel tiež len vedľa brány a tak sa skóre už nezmenilo.

Liptovský Hrádok - Lietavská Lúčka 7:5 (4:1)

Góly: 11´Lukáš Hudec - 1:0, 25´Martin Števček - 2:0, 32´Patrik Kováč z 11m - 3:0, 39´Marián Hudek z 11m - 3:1, 43´Martin Števček - 4:1, 47´Michal Žufaj - 5:1, 66´Michal Žufaj - 6:1, 73´Matej Kocúr - 6:2, 74´Matej Kocúr - 6:3, 80´Gabriel Pupiš - 6:4, 86´Michal Žufaj - 7:4, 90´Marián Hudek - 7:5

Hrádok zvládol mimoriadne dôležitý zápas na ceste za záchranou v súťaži hneď na úvod jarnej časti. Prvý polčas patril jednoznačne domácim, ktorí si vytvorili rozhodujúci 3 gólový náskok. Nováčik sa síce snažil vrátiť v 2.polčase do zápasu, ale náskok domácich sa mu už podarilo iba skorigovať. Za Hrádok sa strelecky presadili 3x Michal Žufaj, 2x Martin Števček a po góle dali Lukáš Hudec a Patrik Kováč. Liptáci stiahli náskok svojho súpera, znamenajúci momentálne záchranu na rozdiel 2 bodov.

Stráňavy - Oravská Jasenica 1:1 (1:1)

Góly: 2´Jakub Škvarna - 1:0, 17´Milan Brontvaj - 1:1

Zápas tabuľkových susedov, ktorých delia iba 2 body priniesol vyrovnaný futbal. Domáci išli do vedenia bleskovým gólom Škvarnu. Hostia však stihli pomerne rýchlo odpovedať vyrovnávajúcim zásahom Brontvaja. Oba tímy si v ďalšom priebehu vytvorili niekoľko šancí, ktoré nepremenili. V zápase sa prejavilo, že ide o prvý jarný duel a na oboch stranách sa ešte vyskytlo viacero nepresností. Remíza je zaslúžená.

Rajec - Terchová 1:0 (1:0)

Góly: 34´Branislav Očko - 1:0, čisté konto udržal Matej Fraštia

Líder súťaže Rajec nastupoval proti poslednému tímu súťaže v pozícii jasného favorita. Hostia však v zimnej prestávke na sebe popracovali a poriadne favorita na úvod potrápili. Rajec bol nakoniec vďačný aj za jednogólové víťazstvo, ktoré zabezpečil svojim 6.gólom v sezóne Branislav Očko. Keby Terchová podávala podobné výkony aj v ďalších zápasoch, mohla by sa pokúsiť o malý futbalový zázrak v podobe záchrany 4.ligy. Domáci budú musieť v ďalšom kole pridať, veď ich čaká druhý tím súťaže Liptovské Sliače.

Predmier - Krásno 0:0

Čisté konto udržali Alexander Vaculík (Predmier) a Miroslav Greňo (Krásno)

Predmier nedokázal vrátiť bývalému treťoligistovi porážku z 1.kola 1:2 a len remizoval. Aj keď sa remíza možno očakávala. Krásno sa prezentovalo dôraznou hrou, niekedy až na hranici pravidiel, ale dosiahlo svoje, čím zisk bodu určite bol.  Hráči Krásna videli 7 žltých a 1 červenú kartu. Predmier stratou bodov stratil kontakt s lídrom. Rozdiel je už 8 bodový. Navyše v ďalšom kole cestuje na pôdu majstra, ktorý má čo naprávať. Líder tabuľky vychytaných čistých kont domáci Alexander Vaculík si pripísal už 4.nulu v sezóne.

Hôrky - Závažná Poruba 3:0 (2:0)

Góly: 6´Tomáš Mičuda - 1:0, 14´Stanislav Makuka - 2:0, 59´Stanislav Makuka - 3:0, čisté konto udržal Dávid Poliak

Ďalší bývalý treťoligista zvládol úlohu favorita na výbornú a na ťažkom teréne zdolal Porubčanov rozdielom triedy. Zdá sa, že domáci hráči počas zimnej prestávky poriadne zamakali a chcú sa reálne pobiť o návrat do 3.ligy. Porube premiéra nevyšla, ale jej hráči ju musia hodiť veľmi rýchlo za hlavu a pripraviť sa na dôležitý domáci duel proti Rakovej. Strelecky sa v zápase dvakrát presadil najlepší strelec súťaže Makuka.

Trstená - Máj Černová 4:2 (1:2)

Góly: 7´Mário Kamody - 1:0, 23´Jakub Grieš - 1:1, 39´Ján Dvorský - 1:2, 47´Ľubomír Lepáček - 2:2, 58´Mário Kamody - 3:2, 74´Peter Gočal - 4:2

Najväčšie prekvapenie kola a možno aj doterajšej sezóny sa zrodilo u nováčika z Trstenej. Domáci natiahli sériu neporaziteľnosti už na neuveriteľných 36 zápasov a túto bilanciu nedokázal zastaviť ani dvojnásobný šampión 4.ligy. Jednoducho Trstená je doma ,,neporaziteľná". Favorit ešte stihol odpovedať na rýchly vedúci gól domáceho Kamodyho, ale Trstená poriadne vyletela v 2.polčase na súpera a v priebehu 13 minút otočila skóre. Definitívny odpor majstra zlomil v 74´min. Gočal gólom na - 4:2. Černová musí naprávať povesť a hlavne udržať kontakt s čelom ligy v domácom zápase s Predmierom. Trstená cestuje do Terchovej, ktorá podala kvalitný výkon v Rajci a diváci sa môžu tešiť na dobrý zápas.