14.kolo - V šlágri kola pripravil nováčik z Brusna prvú prehru Krupine, Krtíš prerušil 29 zápasovú domácu neporaziteľnosť Kalinova, Sliač vyučoval v Hriňovej

30.03.2011 00:20

Brusno - Krupina 3:1 (2:0)

Zostavy:

Brusno: Matúš Hlinka - Ivan Sáliš (80´Lukáš Uhrík), Peter Šebeš, Juraj Kováčik (c), Tomáš Kelemach (66´Viktor Lihan), Tomáš Dutka, Samuel Knižka, Dávid Marko, Jozef Fronc (72´Branislav Sáliš), Tomáš Šagát (62´Radoslav Majer), Ivan Samuelčík

Krupina: Pavel Vician (c) - Viktor Valica, Ján Francisci (75´Marek Výboch), Jaroslav Kindernaj (86´Dávid Veróny), Rudolf Vician, Marek Valca, Peter Kindernaj, Peter Ambroš (58´Jaroslav Priškin), Adam Baculík (46´Vladimír Slosiarik), Jakub Petrovský, Branislav Tomus

Góly: 5´Samuel Knižka - 1:0, 8´Dávid Marko - 2:0, 57´Ivan Sáliš - 3:0, 61´Peter Kindernaj - 3:1

Brusno nastúpilo na prvý jarný zápas s veľkou snahou a odhodlaním vytiahnuť sa na lídra súťaže, doteraz neporazenú Krupinu. Už na jeseň v Krupine podal nováčik sympatický výkon, ale po výsledku 0:1 odchádzal domov bez bodu. Už v 5´min. sa zrodila prvá gólová príležitosť domácich. V strede poľa vybojoval loptu Marko, vysunul Šagáta, ktorý obišiel brankára Viciana, jeho strelu vykopol obranca Krupiny iba pred Knižku a ten chladnokrvne umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre - 1:0. Vo 8´min. vysunul Sáliš dlhou loptou za obranu Šagáta. Brankár Vician vybehol, ale útočník Brusna bol pri lote skôr a preloboval brankára hostí. Lobovanú loptu usmernil v páde do prázdnej brány aktívny Marko - 2:0. Vydarenú úvodnú desaťminútovku domácich ukončil peknou strelou z pravej strany Šagát, ale Vician tentoraz vytlačil loptu na roh. V 20´min. mohol skórovať Šagát po krásnom vysunutí od Samuelčíka, lenže opäť uspel Vician aj s pomocou obrancu Petrovského. V 34´min. mal líder súťaže ideálnu príležitosť na návrat do zápasu. Stopér domácich Šebeš urobil pri rozohrávke chybu, keď prihral priamo na kopačku Petra Kindernaja. Ten sa rútil sám na Hlinku, ale netrafil bránu. Kindernaj to skúšal opäť v 43´min., keď si dobre prebral centrovanú loptu Tomusa, ale v poslednej chvíli jeho pokus zblokoval Šebeš.

2.polčas začali aktívnejšie hostia. V 48´min. sa rútil na Hlinku opäť rýchly Peter Kindernaj, ale brankár Brusna včasným vybehnutím zmaril jeho snahu. V 56´min. sa v čase začínajúceho náporu hostí oprel do lopty Ivan Sáliš a strelou z 30 metrov vymietol pavučinu Vicianovej brány - 3:0. Už o minútu mohol pridať štvrtý domáci gól Samuelčík, ale z uhla neprestrelil Viciana. V 61´min. vysunul hosťujúci Tomus do úniku Kindernaja, ktorý už svoje tretie sólo zakončil gólom - 3:1. Bola to vôbec prvá strela hostí v zápase do priestoru brány Brusna. Záverečná polhodina už toľko vzruchu nepriniesla. Brusno sa zameralo na pozornú defenzívu a udržanie dvojgólového náskoku. Hra sa pritvrdila a hráči inkasovali po dve žlté karty na oboch stranách. Domáci si teda pripísali mimoriadne cenné tri body a skalp lídra súťaže. Krupina už má na čele iba 2 bodový náskok pred Krtíšom a zdá sa, že boj o 1.miesto bude ešte mimoriadne zaujímavý.

Šalková - Žarnovica 3:0 kontumačne

Výkop tohto stretnutia bol naplánovaný na sobotu 26.3. o 12:30. Hostia zo Žarnovice však na stretnutie pricestovali až po 12:50, čiže po 20 minútovej čakacej lehote, keďže si mysleli, že stretnutie má začiatok naplánovaný na 14:00. Zápas bol skontumovaný podľa SP 100/b.

Hodruša Hámre - Banská Štiavnica 2:0 (1:0) pripravené v spolupráci s Jánom Dubajom

Góly: 20´Dávid Pisár - 1:0, 78´Ján Dubai - 2:0, čisté konto udržal Peter Danko

V dôležitom 6 bodovom zápase o záchranu pre oba tímy mali navrch v 1.polčase domáci. Hostia sa snažili podnikať rýchle protiútoky, ale tie obrana Hodruše na čele s gólmanom sprehľadom vyriešila. V 23´min. sa domáci ujali vedenia gólom Pisára a zúročili tak svoju prevahu. Druhý polčas začali opäť aktívnejšie domáci v snahe pridať poistku. To sa im nepodarilo a hostia po prestriedaní prebrali taktovku zápasu. Vytvorili si niekoľko príležitostí, ale nastrelili iba brvno. Domácich upokojil druhý gól z kopačky Dubaia, ktorý zakončil peknú kombináciu s Pisárom. Záver už domáci ubojovali a pripísali si dôležité tri body. Vďaka nim sa súperovi vzdialili na rozdiel 6 bodov. Banská Štiavnica má nad čím premýšľať a jej situácia začína byť veľmi vážna.

Tornaľa - Jesenské 1:1 (1:1) pripravené v spolupráci so Štefanom Jacsom

Góly: 13´Attila Danyi - 0:1, 45´Norbert Švajko - 1:1

Prvý polčas derby zápasu sa niesol v réžií nekompaktnosti a rozhádzanosti oboch mužstiev, ako to obyčajne v prvom jarnom zápase sezóny býva. Domácí aj napriek veľkému úsiliu úvodný tlak nepretavili do vedúceho gólu a v 20min. inkasovali z priameho kopu, ktorý po nedorozumení obrannej línie dorazil Danyi. Ešte pred koncom prvého polčasu domácí vyrovnali z rohového kopu po peknej hlavičke Švajku. Na druhý polčas nastúpili domáci s cieľom a odhodlaním získať 3 bodoy. Súpera zatlačili na vlastnú polovicu, ale šance Gazdu, Okosa, Tótha, Jankóšika alebo Drnaja, ktorý trafil konštrukciu brány, zostali nevyužité. Hostia sa po celý druhý polčas iba bránili a snažili sa o brejkové situácie, ktoré domáca obrana s brankárom A.Válintom s prehľadom vyriešila. Druhý polčas sa niesol aj v znamení väčšieho nasadenia, ktoré vyústilo do viacerých žltých kariet. Zápas sa skončil výsledkom 1:1 a spokojnejší odchádzali domov hostia.

Hliník nad Hronom - Tomášovce 1:1 (0:1)

Góly: 43´Daniel Obročník - 0:1, 72´Július Dražo z 11m - 1:1

Zaujímavý zápas medzi 7.tímom súťaže a posledným. Tomášovce potvrdili, že to na Hliník v tejto sezóne vedia. Na jeseň ho doma zdolali 5:0 a teraz si odviezli cenný bod. Hliník nedokázal zúročiť prvopolčasovú územnú prevahu a v jeho závere inkasoval. Hostí postavil na nohy v 43´min. Obročník - 0:1. V 2.polčase sa hostia zamerali na defenzívu a táto taktika im dlho vychádzala. Domáci hráči dokázali prehustenú obranu súpera prekonať iba raz, aj to z penalty v 72´min. Presadil sa Dražo - 1:1. V závere sa už ani jednému tímu nepodarilo strhnúť výhru na svoju stranu. Tomášovce síce strácajú na záchranu 6 bodov, ale tento cenný výsledok naznačuje, že ešte nepovedali v súťaži posledné slovo.

Kalinovo - Veľký Krtíš 0:2 (0:1)

Góly: 45´Erik Krupčiak - 0:1, 73´Vladimír Takáč - 0:2, čisté konto udržal Pavol Kalmár

Hostia počas zimy posilnili káder o najlepšieho jesenného strelca v 5.lige dorast - D. Do kádra pribudol Erik Krupčiak z Ipľa Balogu nad Ipľom. Naopak domáci sa budú musieť vysporiadať so stratou kľúčového hráča tímu Viktora Kotáka, ktorý sa počas jesene a v zimnej prestávke presadil v kádri A-tímu Kalinova a pravidelne hráva 3.ligu. Na domácej hre bolo cítiť Kotákovu absenciu. Hoci sa na začiatku snažili pritlačiť, hostia úvodný nápor bez väčších problémov ustáli a postupne začali diktovať tempo hry. Kalinovo niekoľkokrát podržal v bráne kapitán Kubiš, ale v 45´min. predsa len inkasoval. Presadila sa spomínaná nová akvizícia Krtíša Krupčiak - 0:1. Po prestávke mali hostia hru pod kontrolou a v 73´min. pridali poistku. Na - 0:2 zvýšil Takáč. Krtíšania si už bez problémov ustrážili cennú výhru a zlomili domácu sériu neporaziteľnosti, ktorá sa zastavila na čísle 29.

Hriňová - Sliač 1:6 (0:2

Góly: 7´Martin Dvorský - 0:1, 42´Tomáš Uhaľ - 0:2, 50´Jakub Gajdoš - 0:3, 56´Peter Német - 0:4, 78´Peter Német - 0:5, 81´Andrej Spodniak - 1:5, 90´Kristián Mihál - 1:6

Obrovský debakel utrpel v prvom jarnom kole na domácom ihrisku minuloročný majster a odvetnú časť ligy začal rovnako ako skončil tú jesennú. Pred rokom tu Sliač prehral vysoko 2:7, ale tentoraz bol výsledok úplne opačný. Hostia už na jeseň v domácom prostredí zvíťazili 4:0 a aj v nedeľu začali aktívnejšie. Ich prvopolčasová aktivita vyústila do dvoch gólov, ktoré hráčov ukľudnili. Presadili sa Dvorský a kanonier Uháľ. Po prestávke sa už hostia bavili futbalom, predviedli niekoľko pekných kombinácií a zaslúžene triumfovali takýmto výrazným rozdielom.  Dvakrát sa v zápase strelecky presadil Német. Hriňová sa bude musieť veľmi rýchlo prebrať zo zimného spánku, lebo sa jej môže ľahko stať, že bude bojovať o záchranu 4.ligy.