14.kolo - Zmena na čele, pred Hontianske Nemce sa dostali Bacúch a Stožok, Kremnica uspela v Dudinciach, v Látkach zápas odložili, Gembický drží 1.miesto v tabuľke strelcov

30.03.2011 11:57

14.kolo

Braväcovo - Hontianske Nemce 5:4 (3:2) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 4´Lukáš Gembický - 0:1, 17´Matej Baliak - 1:1, 23´Lukáš Gembický - 1:2, 28´Marek Nemčok - 2:2, 45´Martin Divok - 3:2, 50´Matúš Dekrét - 4:2, 75´Erik Babiak - 4:3, 76´Lukáš Laurinc - 5:3, 78´Juraj Marunčiak - 5:4

Domáci nástúpili v rozostavení 4-4-2 v tejto zostave: Tkáčik,Ambróz,Gašperán,Buvala - Laurinc,Divok,Nemčok,Dekrét - Dubašák,Baliak. Hneď v úvode chceli ukázať lídrovi súťaže, že to nebude mať s udržaním 1.miesta vôbec jednoduché. Mierna prevaha domácich vyvrcholila dvomi zahodenými šancami Baliaka s Dubašákom. Lenže potom prišla nakopnutá lopta, do pokutového územia domácich, ktorú usmernil do siete najlepší kanonier súťaže Lukáš Gembický - 0:1. Domáci ani po inkasovanom góle nezložili zbrane a hneď odpovedali peknou akciou, ktorú zakončil vyrovnávajúcim gólom Baliak - 1:1. Hostia po inkasovanom góle zavelili do útoku a vyplatilo sa im to hneď po 7 minútach od gólu, ktorý inkasovali.
Centrovaná lopta narobila na nerovnom térene obrancom aj brankárovi domáceho tímu problémy a Lukáš Gembický pohodlne dostal hostí opäť do vedenia - 1:2. Od tohto momentu až do záveru 1.polčasu to bola už len hra domácich. Rýchlonohý Baliak ušiel obrancom Nemiec, ale trafil len brvno. O 2 minúty sa už domáci radovali. Nakopnutá lopta od Ambróza do 16tky, do ktorej skákalo naraz viac hráčov Braväcova zakončil hlavou Nemčok - 2:2. Domáci chceli do polčasu streliť ešte jeden gól čo sa im aj podarilo. Po rohovom kope nastala v 16tke hostí "trma-vrma", v ktorej sa najlepšie zorientoval Divok - 3:2.
V 2.polčase pokračoval výborný a pre divákov atraktívny futbal. Nemce chceli jednoznačne tri body a začali hneď od začiatku druhého polčasu náporom.Väčšina akcií išla cez rýchleho Lukáša Gembického, ktorý zahodil hneď na začiatku druhého dejstva veľkú šancu na vyrovnanie. Potom prišiel roh zo strany domácich, prizemná lopta na jedenástku s presným zakončením Dekréta - 4:2. Hostia nerezignovali, zoskupili rady a začali hrať na troch útočníkov, čo im prinieslo ovocie. Krátko po tejto zmene znižili Babiakom na - 4:3. Kontaktný gól ich povzbudil, začali hrať tvrdšie, agresívnejšie a chceli výsledok otočiť. Lenže nevyvarovali sa zbytočných faulov pred 16-kou, ktoré Braväcovo trestalo. Prudkú centrovanú loptú od Dubašáka zrazil do brány Laurinc - 5:3. Zdalo sa byť rozhodnuté, ale H.Nemce neskladali zbrane. 10 minút pred koncom znížili Marunčiakom na - 5:4. Hneď nato striedajúci hráč H.Nemiec prestrelil v jasnej pozícii z málého vápna bránu, ale dopomohol mu k tomu tečom výborne hrajúci Nemčok. Braväcovo už záverečný nápor favorita ustálo, oplatilo mu jesennú prehru 1:5 a získalo v tejto sezóne svoj najcennejší skalp. Hostia začali jarnú časť podobne ako v minulom roku, kedy prehrali v Dudinciach. Razom klesli z 1.miesta na 3.miesto, ale v boji o postup budú určite pokračovať.

Bacúch - Horné Hámre 10:1 (6:0)

Góly: 6´Matúš Ďurica - 1:0, 7´Michal Martinec - 2:0, 13´Michal Martinec - 3:0, 30´Matúš Ďurica - 4:0, 32´Patrik Purgat - 5:0, 44´Michal Martinec - 6:0, 57´Juraj Auxt - 7:0, 75´Milan Jankov z 11m - 8:0, 77´Peter Beraxa - 9:0, 86´Martin Kotrlec - 9:1, 89´Michal Krajči - 10:1

Od začiatku zápasu sa hralo na polovici Hámrov. V rozpätí od 10´do 20´min. vsietil Bacúch 3 rýche góly a rozhodol o osude duelu. Bacúch ešte do prestávky pridal ďalšie tri góly a gólostroj pokračoval aj po zmene strán. Nakoniec sa diváci dočkali aj vytúženej desiatky. Strelecky sa za domácich presadili: Martinec 3x, Ďurica 2x, Purgat, Auxt, Jankov (11m), Beraxa a Krajči. Bacúch poskočil po 5.kolách opäť na 1.miesto a o týždeň cestuje na pôdu 4.tímu súťaže do Kremnice, kde sa odohrá šláger kola a veľmi dôležitý súboj v boji o postup. Horné Hámre sklamali na celej čiare. Svojim prístupom uľahčili prácu domácim a ich situácia v tabuľke sa výhrou Bzovíka poriadne zhoršila. Fanúšikovia Hámrov môžu len dúfať, že v ďalších kolách ich hráči podajú lepšie a bojovnejšie výkony. Dnes jednoducho na vyspelého súpera vôbec nestačili. V ďalšom kole ich čaká existenčný zápas proti Bzovíku.

Látky - Detva 3:2 (1:0)

Góly: 5´Peter Krkoš - 1:0, 60´Peter Florek - 2:0, 66´Jozef Paučo - 2:1, 69´Peter Krkoš - 3:1, 74´Jozef Paučo - 3:2

V dohrávke 14.kola tieklo domácim do topánok. Potrebovali body ako soľ, aby udržali kontakt s tímami bojujúcimi o záchranu. Látkam vyšiel úvod duelu, keď už v 5´min. otvoril skóre domáci strelec Krkoš - 1:0. Látky gól nabudil a boli o niečo lepším tímom. Keď v 60´min. pridal Florek druhý gól zdalo sa, že Detva rezignuje. Lenže v 66´min. skorigoval skóre Paučo - 2:1. O 3 minúty dostal domácich do dvojgólového vedenia opäť Krkoš - 3:1. O ďalších 5 minút opäť zdramatizoval priebeh Paučo - 3:2. V záverečnej štvrťhodine už domáci dokázali prežiť nápor hostí a pripísali si po dramatickom priebehu mimoriadne cenné a zaslúžené víťazstvo, ktoré môže tímu dodať množstvo psychických síl do ďalších zápasov.

Janova Lehota - Očová 1:1 (1:0) - pripravené v spolupráci s Michalom Schvarczbacherom

Góly: 7´Peter Ivanec - 1:0, 56´Peter Huliak - 1:1

Prvý polčas patril jednoznačne domácim, čo sa odzrkadlilo aj na polčasovom výsledku 1:0. Úspešným strelcom bol Peter Ivanec. Domáci okrem gólu nevyužili viacero ďalších gólových šancí. Najväčšiu spálil Schvarczbacher. Jeho pokus vytlačil nádherným zákrokom hosťujúci brankár. Ďalšiu obrovskú šancu mal Kokeny, ktorý predbehol stopéra hostí, preloboval brankára, no lopta sa do siete nedostala. V druhom polčase sa skúsenejší hostia prebrali, zatlačili domácich a vsietili vyrovnávajúci gól, krásnou strelou do šibenice sa prezentoval Huliak - domáci brankár nemal šancu. Záver zápasu bol nervózny, čo sa prejavilo 2 žltými kartami hostí a jednou na strane domácich. So ziskom bodu môžu byť vzhľadom na priebeh zápasu spokojnejší hostia. Domáci stratili dôležité 2 body v boji o záchranu, ale ak budú podávať takéto výkony aj v ďalších zápasoch ich snaha udržať 5.ligu môže byť reálna.

Bzovík - Kováčová 1:0 (1:0)

Góly: 31´Martin Molnár - 1:0, čisté konto udržal Filip Križan

Mimoriadne cenné víťazstvo pre na jeseň trápiaci sa Bzovík. Vo vyrovnanom zápase rozhodol jediný moment z priebehu 1.polčasu. Domáca obrana dokázala ustrážiť kanonierov hostí Blažka a Dávida. Bzovík potvrdil, že na Kováčovú to vie, veď vyhral už 5.vzájomný zápas týchto súperov v rade. Domáci si ziskom 3 bodov zlepšili tabuľkovú situáciu. Zostupom ohrozeným Horným Hámrom sa vzdialili na rozdiel 4 bodov, čo je pred ich vzájomným duelom v Hámroch určite veľká vzpruha.

Pliešovce - Stožok 0:1 (0:1)

Góly: 31´Michal Ďuriš - 0:1, čisté konto udržal Patrik Gondáš

Stožok pokračuje v kvalitných výkonoch aj po zimnej prestávke a v Pliešovciach to len potvrdil. Na ihriskách súperov už hral siedmy zápas a ani raz sa nevracal domov bez bodov. Výhra v Pliešovciach je o to cennejšia, že po prvé znamenala posun Stožka na 2.miesto tabuľky o skóre za Bacúch a po druhé iba prvú prehru Pliešoviec na domácom ihrisku. Opäť sa strelecky presadil najlepší kanonier hostí a celkovo tretí najlepší strelec ligy Ďuriš. Ak si Stožok poradí na domácej pôde s Dudincami, čo sa všeobecne očakáva, môže za istých okolností cestovať na dôležitý zápas do Bacúcha v pozícii lídra súťaže. Pliešovce sa pokúsia revanšovať v ďalšom domácom zápase proti posledným Látkam.

Dudince - Kremnica 0:1 (0:1)

Góly: 8´Michal Ziman - 0:1, čisté konto udržal Ivan Mriška

Kremnica získala v boji o postup mimoriadne cenné a dôležité 3 body na ihrisku Dudiniec, ktoré body len tak ľahko nepúšťajú. O všetko sa rozhodlo už vo 8´min., kedy sa presadil Michal Ziman. Dudince si naopak prehrou sťažili pozíciu a zdá sa, že už tretí rok po sebe budú bojovať v 5.lige o zotrvanie.