15.kolo - Šláger v Kremnici pre Bacúch, Stožok si poradil s Dudincami, Braväcovo druhýkrát v rade nastrieľalo 5 gólov

06.04.2011 16:13

15.kolo

Kováčová - Braväcovo 2:5 (2:2) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 5´Norbert Blažko - 1:0, 14´Norbert Blažko - 2:0, 17´Martin Divok - 2:1, 33´Matej Baliak - 2:2, 59´Martin Divok - 2:3, 72´Martin Divok - 2:4, 86´Marek Nemčok - 2:5

Súboj tabuľkových susedov priniesol veľmi pekný ofenzívny futbal. Hostia prišli jednoznačne po tri body, no nemali to vôbec ľahké. Začiatok patril domácim. Peknou strelou sa prezentoval kapitán Kováčovej Norbert Blažko a svojim 12.gólom v sezóne otvoril skóre -1:0. Hostia po inkasovanom góle začali hrať futbal. Zahodili zopár dobrých šancí. Za čo ich potrestal aktívný Blažko. Strelou z uhla zvyšoval skóre už na - 2:0. Brävacovo bolo otrasené, ale nezlomilo sa. Po rohovom kope nastal v 16-ke domácich zmätok, v ktorom sa najlepšie zorientoval Divok a peknou srelou z hranice jedenástky znižoval na - 2:1. Hostia pokračovali v nápore. Do polčasu chceli minimálne vyrovnať čo sa im aj podarilo. Tečovaná strela od Dubašáka skončila v bráne - 2:2. Do kábín sa išlo s nerozohodným stavom 2:2 čo vzhľadom na priebeh zápasu vyhovovalo hosťom.

2.polčas patril už len hosťom. Hneď od začiatku sa vrhli do útoku v snahe dostať sa do vedenia. Po peknej medzihre a finálnej prihrávke od Nemčoka skóroval Divok - 2:3. Otrasená Kováčová ako keby prestala hrať futbal a čo bolo horšie, oslabená o jedného hráča, ktorý po druhej žltej musel ísť pod sprchy, rezignovala. Rýchly Baliak ušiel obrancom, prihral pred bránu kde bol osamotený Divok a pohodlne zvyšil na - 2:4. Hosťom futbal chutil čo sa ukázalo aj pri piatom, nádhernom góle do pravého horného rohu, ktorý strelil kapitán Nemčok - 2:5. Hostia si odviezli cenné 3 body z horúcej pôdy Kováčovej a pripísali si už druhý zápas v rade, v ktorom vsietili 5 gólov. Dobrú formu budú chcieť potvrdiť aj v ďalšom kole, keď na vlastnom ihrisku privítajú Horné Hámre. Kováčová stráca dôležité body a pomaly sa môže chystať na boj o záchranu.

Hontianske Nemce - Janova Lehota 5:0 (0:0) - pripravené v spolupráci s Michalom Schvarczbacherom

Góly: 54´Juraj Marunčiak - 1:0, 66´Matej Vyletel - 2:0, 68´Andrej Šille - 3:0, 81´Lukáš Gembický - 4:0, 88´Martin Lihocký - 5:0, čisté konto udržal Šimon Wahlandt

Domáci nastúpili proti nováčikovi súťaže s imperatívom zvíťaziť po nečakanej prehre v Braväcove. Práve táto povinnosť akoby favoritovi zväzovala nohy a aj keď nakoniec výsledok hovorí jasnou rečou, poriadne sa natrápili. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu a umnou hrou marili súperove akcie, ktorých bolo naozaj dosť. Čo prešlo zahadzovali trestuhodne domáci útočníci alebo pochytal výborný brankár hostí. Prvý gól padol až v 65´min. a akoby ich vytrhol z kŕča. Zrýchlili a spresnili kombináciu, z čoho rezultovali ďalšie 4 góly. Za stavu - 1:0 bol hosťujúci záložník Ivanec na hranici šestnástky na malú chvíľu voľný, ale jeho strela išla vysoko nad. Janova lehota podala bojovný výkon, ale v závere jej už došli najmä psychické sily. Jej hráči sa musia prehru hodiť veľmi rýchlo za hlavu a sústrediť sa na mimoriadne dôležitý domáci duel s Kováčovou. Majú jej čo vracať, veď tam na jeseň inkasovali 10 gólov. Nemce teda udržali kontakt s čelom tabuľky a môžu sa pripravovať na ďalší ťažký zápas vonku. V sobotu pocestujú do Detvy.

Kremnica - Bacúch 0:2 (0:0)

Góly: 58´Juraj Auxt - 0:1, 85´Michal Martinec - 0:2, Marek Mucha vychytal čisté konto

Bacúch: Mucha - Horanský, Košičiar, Senko, Pôbiš - Skaloš, Auxt, Purgát (61. min. Libič), Ďurica - Jankov (50.min. Beraxa), Martinec (88.min. Krajči)

Hráči Bacúcha zvládli aj náročný zápas na nerovnom teréne v Kremnici a pred ,,zápasom jari" doma proti Stožku si udržali vedúcu pozíciu. Po vyrovnanom 1.polčase, v ktorom zahodili hostia dve čisté šance, nastala rozhodujúca chvíľa zápasu v 58´min. Po centrovanej lopte stopéra Košičiara vsietil hlavou Juraj Auxt svoj druhý gól v sezóne, ktorý mal mimoriadnu cenu. Po inkasovanom góle domáci pritlačili, ale narážali na koncentrovanú defenzívu lídra súťaže. Kremnica v snahe aspoň vyrovnať a nestratiť kontakt s čelom súťaže pootvorila zadné vrátka a v 85´min. druhýkrát inkasovala. Víťazstvo hostí zavŕšil po Skalošovom vysunutí kanonier Michal Martinec svojim jubilejným 20.gólom sezóny. O výbornú atmosféru zápasu sa postarali aj fanúšikovia hostí, ktorí pricestovali do Kremnice extra autobusom. Bacúch tak naďalej zostáva na 1.mieste 5.ligy dorast skupina C a v ďalšom kole privíta druhý Stožok. Očakávame výborný futbal, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Stožok - Dudince 5:2 (2:1)

Góly: 5´Patrik Gondáš - 1:0, 7´René Raček z 11m - 1:1, 12´Maroš Suja - 2:1, 50´Patrik Gondáš - 3:1, 76´Juraj Páterek - 3:2, 88´Marek Kuric z 11m - 4:2, 90´Patrik Gondáš - 5:2, v 80´min. nepremenil za stavu - 3:2 hosťujúci brankár Lukáš Varday pokutový kop

Domáci potvrdili úlohu favorita a natiahli sériu zápasov bez prehry už na 12. Tentoraz sa nepresadil domáci kanonier Ďuriš, lebo bol preradený do A-tímu Stožku hrajúceho v 1.triede, ale zastúpili ho spoluhráči. Hattrick zaznamenal Gondáš a stal sa hrdinom duelu. Sympatické na hre Dudiniec bolo, že sa nezamerali len na bránenie a odmenou im boli 2 strelené góly. Stožok si spravil dobrú náladu pred ,,zápasom jari" v Bacúchu, s ktorým ako jediným tímom v súťaži prehral. Pre Dudince prídu dôležité zápasy v najbližších dvoch týždňoch. Na domácej pôde privítajú Pliešovce a Látky.

Horné Hámre - Bzovík 3:2 (2:1) - hostia nastúpili na zápas iba s 10 hráčmi

Góly: 25´Milan Mokrý - 1:0, 26´Michal Dlhopolec - 1:1, 33´Marek Majsniar - 2:1, 57´Michal Dlhopolec - 2:2, 75´Miroslav Brida - 3:2

Horné Hámre zvládli dôležitý zápas o záchranu, aj keď súper nastúpil len s 10 hráčmi. Bzovík to však nezabalil a dvakrát dokázal zmazať tesný náskok domácich. Odpoveď nenašiel iba na víťazný zásah Bridu v 75´min. Zo Bzovíka treba za výkon a bojovnosť vyzdvihnúť celý kolektív, ale najmä dvojgólového strelca Dlhopolca.

Očová - Detva 2:2 (2:1)

Góly: 9´Jakub Babic vlastný gól - 0:1, 11´Peter Huliak - 1:1, 34´Drahomír Berky - 2:1, 74´Jakub Odzgan - 2:2

Diváci videli v Očovej pekný zápas so 4 gólmi. Vedenia sa ujali hostia nešťastným vlastným gólom Babica už v 9´min. O dve minúty odpovedali domáci vyrovnávajúcim gólom najlepšieho domáceho strelca Huliaka. 10 minút pred prestávkou strhol vedenie ofenzívne ladeného zápasu na stranu Očovej Berky. V 2.polčase pokračoval kvalitný útočný futbal, ktorý sa nakoniec skončil remízou. V 74´min. sa pre zmenu presadil najlepší strelec Detvy Odzgan. Po minulosezónnej remíze 1:1 sa tímy opäť rozišli zmierlivo, ale diváci tentoraz videli o dva góly viac. Za predvedenú hru musíme pochváliť oba tímy.

Pliešovce - Látky 3:0 kontumačne podľa SP čl. 100/e

Zápas bol za stavu - 0:1 tesne pred koncom 1.polčasu predčasne ukončený. Hosťujúci hráči po udelení druhej červenej karty opustili hraciu plochu a nepokračovali v zápase.