16.kolo - Hriňová si poradila aj s defenzívou Krupiny, hladké domáce výhry Brusna a Bacúcha, Tornaľa s 1.jarnou výhrou, derby v Hliníku nerozhodne, Šagát hattrickom zvýšil náskok v čele strelcov, na jar dal už 8 gólov, celkovo 25

08.04.2012 23:00

16.kolo - 7. a 8.4.2012

Video zo zápasu Hriňová - Krupina nájdete pod tabuľkou súťaže

Brusno - Divín 6:0 (2:0) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 8´Tomáš Šagát - 1:0, 43´Tomáš Šagát - 2:0, 56´Jozef Gallo - 3:0, 58´Tomáš Kelemach - 4:0, 63´Jozef Gallo - 5:0, 65´Tomáš Šagát - 6:0, čisté konto udržal Matúš Hlinka (78´Lukáš Motoška)

Domáci nastúpili proti nováčikovi v úlohe favorita a so zmenami v kádri. Už druhýkrát, z toho prvýkrát doma, nastúpil za Brusno dorastenec Podbrezovej Gašpar a v útoku sa do kádra vrátil po viac ako ročnej pauze Gallo. Divín sa chcel sústrediť na pozornú defenzívu, ale túto taktiku mu zmaril hneď v úvode kanonier Šagát, ktorý týmto naštartoval hattrick. Domáci mali počas celého zápasu hru v rukách a Divín nepustili do vážnejšej šance. Po dlhšej dobe si tak brankár Hlinka pripísal čisté konto. Okrem Šagáta sa do streleckej listiny zapísal dvakrát Gallo a raz Kelemach. Domáci si touto výhrou a predvedeným výkonom udobrili divákov za nevydarený duel s Jesenským a naďalej si udržujú 2.miesto. Divín musí hodiť prehru za hlavu, lebo v boji o záchranu ho už o týždeň čaká náročný duel s Hliníkom. Tomáš Šagát vsietil už 25 gólov v sezóne a zdá sa, že po roku obháji korunu kráľa strelcov.

Hriňová - Krupina 2:0 (1:0) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 45´Martin Chriašteľ z 11m - 1:0, 74´Timotej Nosáľ - 2:0, čisté konto udržal Peter Chriašteľ, v 30´min. nepremenil domáci hráč Jakub Chriašteľ za stavu - 0:0 pokutový kop

Na horúcu pôdu do Hriňovej pricestoval dobre pripravený súper z Krupiny. Začala sa hrať otvorená hra, oba tímy vychádzali z pozornej obrany. Do gólových situácii sa nedostávalo ani jedno z mužstiev. Domáci sa v 32´minúte dostali do veľkej šance, keď bol v pokutovom území faulovaný Lukáš Mitter, ale pokutový kop z kopačky Jakuba Chriašteľa skončil len na žrdi brankára hostí. Hostia si po nepremenenom pokutovom kope začali vytvárať tlak. Vybojovali si pokutový kop, ktorý však neohrozil domáceho brankára. Tesne pred koncom prvého polčasu sa prekľučkoval do pokutového územia domáci hráč Pavel Mičuda, kde bol nedovolene zastavený a rozhodca nariadil pokutový kop. Na biely bod si postavil loptu tento krát Martin Chriašteľ a s prehľadom premenil. Po vsietení domácich dostal hosťujúci hráč žltú kartu, následne po udelení žltej karty ukázal ten istý hráč rozhodcovi nechutne gesto a bol vylúčený. V druhom polčase sa domáci snažili kontrolovať hru, čo sa im aj darilo, no museli si dávať pozor na nebezpečné protiútoky hostí. V 74´minúte sa domáci dostali pred pokutové územie, kde Martin Chriašteľ našiel Timotej Nosáľa, ktorý nechytateľnou strelou do pravého horného rohu brány prekonal brankára hostí a spečatil výhru domácich. Do konca stretnutia domáci mali hru vo svojich rukách a zabezpečili si tak ďalšie víťazstvo. Brankár domácich Peter Chriašteľ sa tak už desiaty krát v sezóne mohol tešiť z čistého konta. Video zo zápasu nájdete pod tabuľkou súťaže.

Bacúch - Banská Štiavnica 8:1 (3:0) - zápas sledovalo 150 divákov

Góly: 10´Michal Martinec - 1:0, 19´Andrej Skaloš - 2:0, 38´Milan Jankov - 3:0, 65´Erik Turňa - 4:0, 74´Erich Čík - 4:1, 75´Jozef Nikel - 5:1, 80´Milan Jankov - 6:1, 85´Milan Jankov - 7:1, 90´Andrej Skaloš z 11m - 8:1

Na jar zatiaľ 100%-ný Bacúch chcel vyhrať aj s mužstvom z dna tabuľky - Banskou Štiavnicou.. Prvú vážnu šancu mali hostia, ale domáci brankár Čiliak ju zneškodnil. Potom sa k slovu dostali domáci a po tečovanom centri sa z voleja presadil Martinec - 1:0. Domáci neprestávali útočiť a po Skalošovej peknej strele spoza šestnástky lovil hosťujúci brankár zo siete už druhýkrát. Polčas sa skončil výsledkom 3:0, keďže sa po Martincovom vysunutí presadil Jankov. V druhom polčase sa premiérového gólu dočkal aj Turňa a domácich nezabrzdilo ani zníženie hosťujúceho kapitána Číka na 4:1. Po peknom centri zvyšoval na 5:1 striedajúci Nikel, na 6:1 upravil Jankov. V 85.min skončil Skalošov pokus len na brvne, ale dobre postavený Jankov z dorážky skompletizoval svoj hattrick. V závere ešte skóre zápasu prikrášlil svojim druhým gólom v zápase kapitán Skaloš premenenou penaltou.

Hodruša Hámre - Jesenské 4:2 (1:0)

Góly: 43´Michal Kováčik - 1:0, 49´Róbert Bohó - 1:1, 59´Michal Kováčik - 2:1, 68´Daniel Zagyi - 2:2, 72´Tomáš Tóth z 11m - 3:2, 90´Tomáš Tóth - 4:2

Kalinovo - Sliač 3:2 (1:1)

Góly: 17´Maroš Halaj - 0:1, 34´Jakub Purdek - 1:1, 57´Patrik Kamenský - 2:1, 73´Patrik Kamenský - 3:1, 90´Marián Ratkovský z 11m - 3:2

Sliač začal dôležitý súboj výborne a gólom Halaja išiel do vedenia. Lenže Kalinovo ešte do prestávky duel obrátilo a po zmene strán poistilo náskok. Sliač už dokázal iba skorigovať gólom z penalty v poslednej minúte. Kalinovo si touto výhrou udržalo kontakt s tímami nad ním a naďalej má reálne šance na záchranu. Naopak Sliač, ktorý ešte na jeseň bojoval o špicu ligy má po dvoch prehrách v rade o čom premýšľať, lebo sa naň doťahujú tímy zo spodku a pred zatiaľ zostupovým Kalinovom má náskok iba 4 body.

Tornaľa - Šalková 3:1 (1:1) - pripravené v spolupráci s Adamom Válintom

Góly: 11´Patrik Rýs - 0:1, 30´Tamas Ganaj - 1:1, 57´Juraj Giertl - 2:1, 65´Norbert Švajko - 3:1

Tornaľa doteraz na jar nevyhrala, hostia ešte nestratili ani bod. Prvý gól hostí prišiel z ničoho nič, nakopnutá lopta, nedôraznosť obrancov a od hornej žrde spadla lopta o pár centimetrov za bránkovú čiaru. Ale potom sa domáci rýchlo zobudili a Gajan o pár minút nato zakončil presne hlavou z rohu. Polčas sa skončil 1:1. V druhom polčase spravili domáci všetko pre 3body. Pod velením kapitána Jankóšika sa hra oživala a hneď nato vsietil gól Giertl. Na konci zápasu spečatil víťazstvo domácich Švajko, keď využil chybu hosťujúcej obrany. Šalková podala sympatický výkon a potvrdila, že jej forma má na jar stúpajúcu tendenciu.

Hliník nad Hronom - Žarnovica 2:2 (2:0) - hostia nastúpili na zápas len s 10 hráčmi

Góly: 40´Bohumír Vlačuha - 1:0, 41´Jozef Tokoly - 2:0, 67´Dávid Kúšik - 2:1, 87´Lukáš Žiško - 2:2