16.kolo - Dolný Hričov druhýkrát prehral a Turzovka sa už bodovo dotiahla, v tesnom závese sú už aj Staškov a Čadca B, na 12.miesto klesla Belá, jarné prebudenie kanoniera Frančiaka zo Zborova

15.06.2011 12:07

16.kolo

Radoľa - Svrčinovec 2:0 (1:0)

Góly: 22´Erik Kováč - 1:0, 89´Marek Konárik - 2:0, čisté konto udržal Róbert Hauptvogel

Radoľa dokázala potvrdiť 3 body získané na ihrisku Zborova, aj keď musela o výhru nad posledným tímom súťaže bojovať do posledných minút. Svrčinovec už nie je takým odovzdaným tímom ako na jeseň, ale ani zlepšený výkon na body nestačil. Domácim veľmi pomohol úvodný gól Erika Kováča, ktorý ich upokojil a mohli sa zamerať na pozornú defenzívu. Svrčinovec sa snažil odpovedať, ale recept na dobre chytajúceho Hauptvogela nenašiel počas celého zápasu. Minútu pred koncom spečatil zaslúženú výhru Radole Konárik.

Čadca B - Podvysoká 1:0 (0:0)

Góly: 85´Lukáš Sedlák (brankár) z 11 m - 1:0, čisté konto udržal Lukáš Sedlák

Čadca B zostáva ako jediný tím v 5.lige A po troch jarných zápasoch bez straty bodu. Proti Podvysokej sa však na výhru poriadne nadrela. Nevyužila niekoľko dobrých príležitostí a hostia vycítili šancu na zisk bodu. V 2.polčase sa domáci cez organizovanú obranu hostí dostávali len veľmi ťažko. Keď sa už zdalo, že hostia vezmú Čadci prvé jarné body, dostali domáci veľkú príležitosť na skórovanie - pokutový kop. Ten v 85´min. bezpečne premenil brankár Sedlák - 1:0. Čadca B sa vydretou výhrou priblížila k čelu tabuľky už len na rozdiel 1 bodu. Situácia na čele súťaže sa veru poriadne zamotáva.

Rosina - Kotešová 1:2 (1:1)

Góly: 20´Igor Rybárik - 0:1, 38´Pavol Židek - 1:1, 69´Michal Bubica - 1:2

Rosina nepodala taký koncentrovaný výkon ako v minulých kolách a jej miniséria bez prehry skončila na čísle 5 proti Kotešovej. Na vedúci gól hostí v 20´min., ktorý vsietil Rybárik, našli ešte hráči Rosiny recept. V 38´min. sa o vyrovnanie postaral kanonier Židek, ale v 2.polčase pokračoval nevýrazný domáci výkon. Hostia vycítili šancu a v 69´min. sa opäť dostali do vedenia. Nečakané 3 body im zabezpečil Bubica. Záverečný nápor Rosiny už totiž vyrovnanie nepriniesol. Kotešová sa výhrou odlepila z pásma zostupu a do ďalších bojov jej môže táto výhra pomôcť najmä psychicky.

Belá - Turzovka 1:4 (0:1)

Góly: 21´Anton Ramšák - 0:1, 53´Tomáš Staník - 0:2, 62´Tomáš Staník - 0:3, 66´Tomáš Staník - 0:4, 75´Radoslav Žingora - 1:4

Turzovka konečne zabrala v jarnej časti naplno a odniesla si to Belá. Prebudil sa najlepší strelec hostí Ramšák a hattrickom sa k nemu pridal v 2.polčase Staník. Belá už dokázala iba skorigovať stav stretnutia v 75´min. na konečných - 1:4. Domáci po prehre klesli na zostupové 12.miesto a musia sa veľmi rýchlo spamätať, aby im vyššie postavené tímy v tabuľke príliš neušli. Turzovka sa výhrou dotiahla na lídra súťaže Dolný Hričov a konečne aj herne potvrdila, že jej postupové ambície sú oprávnené.

Staškov - Dolný Hričov 1:0 (1:0)

Góly: 30´Erik Perďoch - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Slíž

Šláger kola tretieho tímu súťaže s lídrom priniesol dramatický futbal s krajším koncom pre domácich. Staškov dokázal po Turzovke zdolať ďalšieho ašpiranta na postup a sám sa definitívne zaradil medzi tímy bojujúce o 4.ligu - sever. Hrdinom zápasu bol domáci Perďoch, autor víťazného gólu z 30´min. a brankár Slíž. Ten zneškodnil niekoľko šancí lídra a postaral sa o jeho druhú prehru v rade. Dolný Hričov ešte na jar nevyhral a zo 4bodového náskoku už nie je nič.

Skalité - Zborov nad Bystricou 2:3 (1:2)

Góly: 27´Marek Kotschy - 1:0, 32´Vladimír Frančiak - 1:1, 38´Daniel Brňák - 1:2, 54´Ján Holák - 2:2, 66´Vladimír Frančiak - 2:3

Zborov konečne zabral naplno aj vďaka jarnému streleckému prebudeniu najlepšieho kanoniera súťaže Vladimíra Frančiaka. Skalité síce podalo sympatický výkon, ale na body to nestačilo. Na gól Kotschyho v 27´min. dokázal nájsť rýchlu odpoveď práve Frančiak a do prestávky otočil skóre v prospech hostí Brňák. Po prestávke síce Holák vyrovnal, ale posledné slovo v zápase mal opäť Frančiak, ktorý svojim 18.gólom v ročníku rozhodol o cennej výhre Zborova - 2:3. Skalité stále čaká v jarnej časti na prvý bod.

Čierne pri Čadci - Strečno 4:2 (1:0)

Góly: 24´Miroslav Mihalda - 1:0, 50´Frederik Tatarka - 2:0, 53´Miroslav Mihalda - 3:0, 57´Richard Wilinger - 3:1, 63´Miroslav Mihalda - 4:1, 65´Jakub Ďuriš - 4:2, v 80´min. nepremenil domáci kapitán Juraj Cyprich za stavu - 4:2 pokutový kop

Nováčik potvrdil, že je doma mimoriadne silným tímom a poradil si aj so Strečnom, ktoré v predchádzajúcich 2 jarných kolách nestratilo ani bod. Hrdinom zápasu bol domáci Mihalda, autor hattricku, s ktorým si obrana hostí nedokázala poradiť. Strečno sa dotalo k slovu iba za stavu - 3:0 a 4:1, ale to už Čierne kontrolovalo priebeh zápasu. V závere ešte domáci kapitán Cyprich zahodil pokutový kop. Aj napriek tomu si domáci v priamom súboji udržali 5.miesto v tabuľke.