16.kolo - Sučany vydreli zápas s Oravským Veselím, duel o 2.miesto pre Liskovú, Ľubochňa a Rabča na chvoste začínajú strácať, v tabuľke kanonierov nič nové, vedie Klačan z Vrútok

23.06.2011 17:28

16.kolo

Sučany - Oravské Veselé 3:2 (1:1)

Góly: 7´Ľudovít Vonšák - 0:1, 34´Dávid Homola - 1:1, 65´Ján Majerčík - 2:1, 67´Marek Majkút - 2:2, 85´Jakub Karcol - 3:2

Sučany sú momentálne z formy, ale práve takto vydreté výhry sú najcennejšie. Oravské Veselé prišlo k lídrovi dobre naladené po 5gólovej výhre s Likavkou. Začalo veľmi dobre a už v 7´min. zaskočilo domácich priaznivcov úvodným gólom Vonšáka - 0:1. Domácim trvalo dosť dlho, kým sa z inkasovaného gólu prebrali. V 34´min. sa však dočkali odmeny, keď sa o vyrovnanie postaral Homola - 1:1. V 2.polčase domáci pritlačili hostí, ale dlho bez efektu. Až v 65´min. prekonal obranu Veselého Majerčík - 2:1. Radosť domácich trvala len 2 minúty, lebo o bleskové vyrovnanie sa postaral Majkút - 2:2. Oba tímy sa v záverečnej dvadsaťminútovke snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 85´min. sa to podarilo Sučanom vďaka gólu Karcola - 3:2. Ťažko vybojované víťazstvo musí domácich tešiť, lebo aj napriek hernej nepohode ukázali svoju morálnu silu a zvýšili náskok na čele na 8 bodov.

Vrútky - Lisková 2:4 (2:1)

Góly: 7´Patrik Lejtrich - 1:0, 12´Michal Forgáč - 1:1, 45´Jakub Šenšel - 2:1, 55´Michal Macík - 2:2, 80´Michal Macík - 2:3, 90´Michal Forgáč - 2:4

Lisková vyhrala aj tretí jarný zápas a potvrdila, že má momentálne asi najlepšiu formu v lige. Pritom Vrútky podávajú tiež výborné výkony, veď naposledy rozstrieľali Sihelné - 11:0. V tomto zápase začali lepšie domáci a úvodnú aktivitu pretavil vo vedúci gól v 7´min. kapitán Lejtrich - 1:0. Hostia veľmi rýchlo odpovedali. V 12´min. vyrovnal na - 1:1 Forgáč. Po úvodných góloch sa hra vyrovnala, oba tímy si vypracovali niekoľko možností, ktoré gólom neskončili. Až v samom závere 1.polčasu strhol opäť vedenie na domácu stranu Šenšel - 2:1. Po prestávke hostia prekvapujúco ovládli hru, zlepšili pohyb, spresnili kombináciu a začali strieľať góly. V 55´min. vyrovnal Macík na - 2:2. Niekoľko ďalších možností neskončilo gólom, ale v 80´min. už po prvýkrát v zápase strhol vedenie na stranu hostí Macík - 2:3. Domáci otvorili hru a v zúfalom záverečnom nápore inkasovali štvrtý gól od Forgáča - 2:4. Súboj o 2.miesto nakoniec zaslúžene ovládol bývalý štvrtoligista, ktorý už asi ako jediný môže ešte potrápiť Sučany v boji o 4.ligu.

Zákamenné - Sihelné 0:2 (0:2)

Góly: 16´Tomáš Vnenčák - 0:1, 20´Matúš Lašťák - 0:2, čisté konto udržal Matúš Jaššák

Sihelné si vstúpilo do svedomia po blamáži vo Vrútkach pri prehre - 0:11 a po dlhej dobe podalo koncentrovaný výkon. V Zákamennom mu pomohli rýchle dva góly zo 16´a 20´min. Presadili sa Vnenčák a Lašťák. V zostávajúcom priebehu hostia kontrolovali dianie na ihrisku a aj keď sa domáci dostali do šance, pozorného Jaššáka nedokázali prekonať. Hostia výhrou udržali kontakt s tímami bojujúcimi o popredné priečky, naopak Zákamenné nevyužilo šancu bodovo sa dotiahnuť na svojho súpera a v tabuľke zostáva na 7.mieste.

Zuberec - Ľubochňa 1:0 (0:0)

Góly: 82´Jakub Šiška - 1:0, čisté konto udržal Andrej Filek

Ľubochňa mala v Zuberci jednu z posledných šancí vrátiť sa do boja o zotrvanie v súťaži. Podala sympatický výkon, ale ťažko môže pomýšľať na body, keď nedokáže vsietiť ani gól. Šance sa rodili na oboch stranách, ale strelci sa príliš nevyznamenali. Rozhodnutie priniesla 82´min. Tri body pre domácich zabezpečil Šiška - 1:0. V tabuľke to znamená, že Zuberec sa vzdialil Ľubochni už na 11 bodov a situácia hostí je už veľmi kritická, najmä keď zatiaľ hostia nazbierali v súťaži len 4 body.

Rabča - Liesek 0:3 (0:0)

Góly: 76´Tomáš Koleják - 0:1, 89´Patrik Kabáč - 0:2, 90´Tomáš Koleják - 0:3, čisté konto udržal Dávid Poláček

Hostia si pripísali v druhom jarnom zápase druhú výhru, druhýkrát po výsledku - 3:0, druhýkrát vsietili všetky góly v 2.polčase. Rabča mala ,,nôž na krku", lebo v tabuľke začína strácať kontakt s miestom zaručujúcim záchranu. Proti Lieseku sa domáci snažili získať 3 body, ale svoje šance nevyužili a v záverečnej štvrťhodine im došli sily. Dobre fyzicky pripravení hostia to dokonale využili. Dvoma gólmi Kolejáka a jedným Kabáča rozhodli o jasnej výhre. Liesek si ziskom 3 bodov udržal šance na 2.miesto v súťaži.

Likavka - Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka 3:0 (1:0)

Góly: 11´Štefan Mišík - 1:0, 52´Štefan Mišík - 2:0, 61´Dávid Kajúch - 3:0, čisté konto udržal Jozef Krakovský

Jasná záležitosť domácich, ktorí na jar ešte nebodovali, proti doteraz 100% Palúdzke. Hrdinom duelu bol domcái Mišík autor prvých dvoch gólov. Pridal sa k nemu jedným presným zásahom aj najlepší domáci kanonier Kajúch. Brankár Krakovský po dlhšej dobe vychytal 4.nulu v sezóne a dostal sa na čelo medzi brankármi v počte vychytaných núl. Palúdzka podala slabý výkon a oproti domácim zápasom je vonku len polovičná.