16.kolo - Dukla získala cenný bod u lídra, Ružomberok zakopol v Nitre, prvý domáci bod sezóny pre Jupie Podlavice, Podbrezová triumfovala v Petržalke

13.03.2012 14:01

16.kolo - 10.3.2012

Slovan Bratislava - Dubnica 3:0 (2:0)

Góly: Tichý, Mikuš a Čambal

Senica - Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 4´Zdenko Filípek - 1:0, 48´Matúš Otruba - 1:1

V prvom zápase jarnej časti sme chceli hrať od začiatku aktívne a streliť góly. To sa nám aj podarilo a už v 4. min po dlhom Kapustovom aute Krutý predĺžil na zadnú žrď a Filípek prudkou strelou otvoril skóre - 1:0. Pokračovali sme znovu aktívne. V 10. min po dobrom presingu stredný obranca hostí zachyboval, Nemec sa rútil sám na bránu hostí, avšak trafil iba gólmana a odrazenú loptu Balážik nedopravil do prázdnej brány. V 28. min po dobrom rohu Vandraška Krutý z 5 m hlavou znovu trafil brankára hostí. Súper sa na našu polku veľa nedostával a ťažil iba z našich nepresností. Po prestávke sme začali pekným prienikom Nemca a jeho prudký center Kačmár na dvakrát v obrovskej šanci nedopravil za chrbát brankára hostí. Hneď z následného rohu nám vyšiel signál, avšak Kačmár v dobrej pozícii trafil znovu brankára a odrazenú loptu Kapusta poslal tesne vedľa. Zákonite prišiel trest, keď prvá strela súpera medzi žrde v 48. min skončila v našej šibenici - 1:1. Tento moment nás trochu zaskočil, ale i tak sme si vypracovali ešte dve vyložené príležitosti. V 69. min po Vandraškovom trestnom kope Kapusta hlavou opečiatkoval žrď, a keď v 77. min po Švolíkovej prihrávke Nemec zoči-voči neprekonal brankára hostí, zápas skončil remízou. Mrzí ma, že z toľkého množstva šancí sme nedokázali streliť víťazný gól. Súper z jednej priamej strely na bránu si odváža bod. Sklamaný som aj z výkonu našej stredovej formácie, ktorá veľmi zaostala za výkonmi z jesene a prípravných zápasov v zimnom období. Stratili sme síce dva dôležité body, ale ideme ďalej a verím, že ešte v boji o špicu tabuľky sme nepovedali posledné slovo!“

Góly: Dický

Po poctivej a veľmi dobrej zimnej príprave sme vstupovali do prvého jarného kola s tým ,že chceme uspieť na ihrisku súpera. Zápas sme začali trochu nervóznejšie nevyhovoval nám aj terén, ktorý bol veľmi tvrdý. V prvých 15minútach mali pozemnú prevahu domáci hráči no postupne sme prebrali iniciatívu my. Vychádzali nám kombinácie a útoky po krídelných priestoroch V 28 minúte prišiel jasný faul v 16tke domácich na Jakubu no rozhodca penaltu neodpískal. Do druhého polčasu sme urobili jednu zmenu technického Gala vystriedal defenzívnejšie ladený Gánovský. Zápas sme úplne ovládli vypracovali sme si 6 čistých gólových príležitostí. Do samostatných nájazdov na brankára sa dostal Vysočan no neuspel. V 60 minúte sa nám konečne podarilo vstreliť gól po vynikajúco zahranej štandardke Furmana. V zápase sme jasne dominovali súper prakticky pohrozil jednou hlavičkou, ktorú vynikajúcim zákrokom zneškodnil Ilavský. Chceli by sme poďakovať celému mužstvu za prístup, za herný prejav a tímového ducha. Mrzieť nás môže jedine to, že sa nám z veľkého počtu šancí nepodarilo skórovať viac krát.