16.kolo - Dukla B vydrela na úvod jari výhru s posledným tímom, o gól vyhrali aj Ružomberok B a Liptovský Mikuláš, Martin inkasoval v Košiciach 3 góly, rezerva Podbrezovej zvládla s prehľadom Trebišov

25.04.2012 12:15

16.kolo - 11.3.2012

Dukla Banská Bystrica B - Giraltovce 1:0 (0:0)

Góly: Polievka

Ružomberok B - Vranov 1:0 (0:0)

Góly: Kúkol

Góly: 22´Tomčík - 1:0

Družstvo mladšieho dorastu odohralo svoj zápas proti fyzicky veľmi disponovanému súperovi. Na ihrisku bolo „stále čo vidieť“, hralo sa vo svižnom tempe s množstvom šancí na obidvoch stranách. Náš jediný a tým aj víťazný gól vsietil v 22. minúte stretnutia M. Tomčík, ktorý sa výborne individuálne presadil v súperovej šestnástke a technickou strelou trafil presne pod brvno bránky hostí. Ďalšie naše šance ostali nevyužité a keďže sa aj K. Korýtko v našej bránke „ukázal vo veľmi dobrom svetle“, dotiahli sme zápas do zaslúženého a určite motivujúceho víťazného konca.

Zostava Tatranu:

K. Korýtko, M. Tomčík, M. Lasák (N. Ferleťák), M. Šimún, J. Vrzgula, J. Uličný (M. Račko), A. Glončák, P. Rybanský (M. Majerčík), T. Staš, A. Koštial, M. Revaj.

Tréner Mgr. Martin Pohlod:

Aj v tomto zápase sme pokračovali v dobrých výkonoch z druhej polovice zimnej prípravy. Víťazstvo nám priniesla dobre organizovaná a disciplinovaná hra na všetkých postoch. Som rád, že aj striedajúci hráči výborne zapadli do zápasu, čo zvyšuje konkurenciu v družstve.

Góly: 2x Zachar, Klimo, Varga

Pred prvým majstrovským zápasom ako aj počas celej zimnej príprave nás trápila veľká ,, marodka " v tíme, ale podarilo sa nám doplniť mužstvo z hráčov z U-17 roč. 96 Galo, Sudimák, Gánovský, Blahuta.M a z U-15 Petrík roč.97. Prvý polčas bol z našej strany výborný dobre sme kombinovali, súpera sme nepustili do vyloženej šance a podaril sa nám streliť gól.

V 4.min sa na pravej strane uvoľnil Blahuta.M a trafil pravú tyč Perhačovej brány. V 25.min zahrával priami kop Hruška, brankár hostí neudržal loptu a Klimo pohodlne otvoril skóre zápasu 1:0. Ďalšie šance, ktoré si vytvorili Zachar, Blahuta.M ostali nevyužité. Hostia ohrozili našu bránu len po štandardných situáciách a tie vyriešila naša obrana a brankár.

Druhý polčas sa herne vyrovnal, ale v 46.min sa individuálne presadil Zachar a zvýšil na 2:0. V 62.min po nedorozumení hosťujúcej obrany zvýšil Zachar svojim druhým gólom v zápase na 3:0. Od tohto momentu sme nepochopiteľne poľavili a súper sa dostal do dobrých šancí a dvoch samostatných nájazdov, ktoré zlikvidoval výborný brankár Pariš. V 77.min po ľavej strane potiahol loptu Blahuta.M, pred bránou našiel Vargu a ten pohotovo upravil na konečných 4:0.

Som veľmi rád že sme tento zápas vyhrali a ďakujem chlapcom za predvedený výkon, aj keď tam boli momenty na ktorých budeme musieť pracovať aby sa neopakovali. Ďalší majstrovský zápas nás čaká 18. 03. 2012 na ihrisku vo Vranove nad Topľou.