Zostavy:

Rajec: Michalec –Púčik, Víttek, Ďurčák, Vlčák (od 71´Kánik), Janotík (od 88´Drgáň),Ulrich, Greššák, Gočál, Železňák (od 65´Hradiský), Vitanovec.

1.OFC: Kováčik – Littva, Mikulec, Krist (od 55´Dvorský), Hanula, Mišata, Frič (od 99´Trnovský), Tavel (od 78´Graňák), Michal Sliacky, Kendera, Martin Sliacky.

Úvodné minúty patrili domácim, hostia nápor vydržali a postupne preberali iniciatívu v zápase. Veľa šancí na oboch stranách nebolo. V týchto fázach po priamom kope Tavela, lopta len tesne obletela šibenicu. Až po polhodinke domáci hráč pekne ušiel po ľavej strane, vystrelil a vyrazenú strelu brankára Tomáš Ulrich pohodlne dorazil do opustenej brány - 1:0. V druhom dejstve sa obraz hry veľmi nezmenil, len iniciatíva Sliačanov sa dočkala ovocia. Najskôr v 61´min. domáci faulovali v 16-ke Martina Sliackeho a nariadený pokutový kop Matúš Tavel s prehľadom premenil - 1:1. O 6 minút neskôr sa ten istý hráč po ideálnej nahrávke rútil sám na bránu a svoju príležitosť premenil strelou do opačného rohu - 1:2. Po tomto góle domáci ožili a do konca zápasu zatlačili hostí, ktorí skôr bránili výsledok a taktickou hrou naťahovali čas a hru kúskovali. Za to si vyslúžili aj 4 žlté karty. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 81´min. striedajúci Róbert Hradiský, ktorý šiel sám na bránu, ale brankár Lukáš Kováčik jeho strelu vyrazil do bezpečia. Sliačania si víťazstvo už nenechali zobrať a poučili sa z nešťastného duelu v Rajci.

Rajec - Predmier 0:0

Čisté konto udržali Matej Fraštia (Rajec) a Alexander Vaculík (Predmier), v 90´min. nepremenil domáci Michal Dubovan za stavu - 0:0 pokutový kop

Líder súťaže nedokázal nájsť recept na druhú najlepšiu obranu súťaže a po prvýkrát na jar stratil body. Predmier sa poučil zo zápasu v Černovej a ešte viac vystužil defenzívu. Aj napriek enormnej snahe sa domáci nedokázali presadiť a prekonať najlepšieho brankára súťaže Vaculíka. Najväčšiu šancu rozhodnúť mali domáci v nadstavenom čase, ale Michal Dubovan nepremenil penaltu. Zaujímavosťou je, že Predmier získal proti lídrovi súťaže v tejto sezóne 4 body. Rajec je aj napriek strate 2 bodov na vedúcej pozícii, ale v ďalšom kole v Stráňavách musí zabodovať naplno, ak chce potvrdiť majstrovské ambície.

Černová - Liptovský Hrádok 5:0 (1:0)

Góly: 20´Dávid Lovasovič - 1:0, 60´Milan Kopáček - 2:0, 62´Dávid Lovasovič - 3:0, 74´Ján Dvorský - 4:0, 84´Milan Kopáček - 5:0, čisté konto udržal Václav Poništ

Jednoznačná záležitosť dvojnásobného majstra ligy proti predposlednému tímu súťaže. Černová motivovaná stratou Rajca začala proti outsiderovi náporom, ale dlho sa jej nedarilo strelecky. Iba 1 gól od Lovasoviča v 1.polčase bol lichotivý výsledok pre hostí. V 2.polčase domáci spresnili streľbu a pridali ďalšie 4 presné zásahy. Dvakrát sa presadili Kopáček a Lovasovič a svoj 16.gól v sezóne pridal druhý najlepší strelec súťaže Dvorský. Hrádok je zdá sa úplne z formy a v zostávajúcich 9.kolách to bude mať v boji o záchranu veľmi veľmi ťažké.

Krásno - Hôrky 7:0 (1:0)

Góly: 1´Branislav Macura - 1:0, 48´Peter Zaťovič - 2:0, 53´Boris Kopásek - 3:0, 55´Branislav Macura - 4:0, 58´Kamil Koleno - 5:0, 59´Branislav Macura - 6:0, 72´Matej Ganišin - 7:0, čisté konto udržal Miroslav Greňo

V zápase bývalých treťoligistov mali navrch jednoznačne hráči domáceho tímu. Hostia dokázali držať krok so súperom akurát v 1.polčase. Po zmene strán to už bola exhibícia. Hôrky v zápase jasne prepadli a po takomto výkone sa zdá ich ambícia vyhrať 4.ligu veľmi nereálna. V dvoch jarných zápasoch vonku majú skóre 0:12 a to je dosť zahanbujúce. Krásno natiahlo sériu zápasov bez prehry na 8 a na jar si pripísalo už 10 bodov do tabuľky, v ktorej sa posunulo už na 5.miesto. Streleckým hrdinom duelu bol Branislav Macura autor hattricku, keď prvý gól vsietil už v prvej minúte.

Terchová - Stráňavy 3:3 (2:2) - dohrávka z 18.5.2011

Góly: 5´Juraj Noga - 1:0, 10´Tomáš Janči - 1:1, 41´Jakub Ondák - 1:2, 43´Juraj Vantúch - 2:2, 48´Tibor Stanco - 2:3, 63´Juraj Noga - 3:3

Dohrávka 17.kola priniesla vyrovnaný futbal, ktorý sa po zaujímavom priebehu skončil zaslúženou deľbou bodov. Posledný tím tabuľky sa na začiatku zápasu ujal vedenia gólom Nogu - 1:0, na ktorý hostia rýchlo odpovedali zásluhou Jančiho - 1:1. O obrat sa postaral v 41´min. Ondák - 1:2, ale do kabín sa išlo za nerozhodného stavu po góle Vantúcha - 2:2. Na začiatku 2.polčasu dostal hostí opäť do vedenia Stanco - 2:3, ale o deľbu bodov sa postaral svojim druhým gólom v zápase v 63´min. Noga - 3:3.

Lietavská Lúčka - Závažná Poruba 2:1 (1:0)

Góly: 10´Marián Hudek - 1:0, 77´Marek Herčut - 1:1, 79´Ján Čerňan - 2:1

Nováčik súťaže si v boji o záchranu pripísal cennú výhru, ktorá sa nerodila ľahko. V 1.polčase videli diváci iba jeden gól. Vsietil ho domáci Hudek, ktorý tak odčinil zahodenú penaltu v minulom kole v Rakovej za stavu - 0:0. Tento duel nakoniec Lúčka prehrala - 0:3. V zostávajúcom priebehu 1.polčasu sa príliš veľa šancí nerodilo a rovnaký scenár pokračoval aj v druhom dejstve. Až v 77´min. sa podarilo hosťom vyrovnať zásluhou Herčuta - 1:1. Lenže o dve minúty strhol víťazstvo na stranu domáceho tímu Čerňan - 2:1. Lúčka sa ziskom troch bodov vzdialila od pásma zostupu už na 8 bodov a s vyhliadkami na záchranu to pre ňu začína byť dobré.