17.kolo - Tatran vytrápil 3 body v Hnúšti a vedie už o 6 bodov, lebo Tisovec neuspel v Revúcej, Poltár otočil duel s Kokavou a už je na 2.mieste, Vidiná patrí na jar k najlepším tímom, výhru Tomášoviec režíroval 3 gólmi Matúška

16.04.2012 15:45

17.kolo - 14. a 15.4.2012

Vidiná - Halič 1:0 (0:0)

Góly: 49´Tomáš Demok - 1:0, čisté konto udržal Tomáš Václavík

Domáci hrali v 1.polčase aktívnejšie ako hostia a mali dosť šanci, ktoré nevyužili. Hostia mali prvú strelu na bránu z priameho kopu, ale domáci brankár ju výborne zneškodnil. V 2.polčase sa hral obojstranný futbal a v 49min. sa presadil domáci útočník Tomáš Demok, ktorý skóroval po nahrávke a úniku Jána Kokiho. Potom sa domáci už len bránili a udržali výsledok 1:0 až do konca. Vidiná už vyhrala 3.zápas v rade a oddialila sa z výpadovej zóny.

Dolná Strehová - Klenovec 10:1 (4:1)

Góly: 16´Eduard Dobrocký z 11m - 1:0, 29´Martin Stojka - 2:0, 33´Marián Nagy - 3:0, 36´Eduard Dobrocký - 4:0, 45´Tomáš Paššák - 4:1, 48´Eduard Dobrocký - 5:1, 56´Miroslav Bartko - 6:1, 58´Jakub Puspoky - 7:1, 80´Ján Oláh - 8:1, 87´Lukáš Lašan - 9:1, 88´Lukáš Lašan - 10:1

Tomášovce - Cinobaňa 4:1 (3:1)

Góly: 11´Maroš Matúška - 1:0, 29´Maroš Matúška - 2:0, 44´Filip Drugda - 3:0, 45´Dávid Horvát - 3:1, 82´Maroš Matúška - 4:1

Poltár - Kokava nad Rimavicou 3:1 (0:1) - pripravené v spolupráci s Martinom Holasom

Góly: 15´Denis Sendrei - 0:1, 60´Oliver Sabó z 11m - 1:1, 67´Milan Kelement - 2:1, 85´Patrik Oláh - 3:1

Poltársky sen o postupe do 4.ligy diel 17. Poltár-Kokava: Prvý polčas sa hral vo veľmi dobrom tempe, kde hosťujúce mužstvo nepustilo domáci kolektív do žiadnej vyloženej šance až na príležitosť Slavkovského, pri ktorej mu chýbali k otvoreniu skóre len milimetre, ale lopta skončila na tyči. Naopak to boli práve hostia, ktorí sa ujali vedenia -0:1. Výsledok prvej 45minútovky vyzeral pre Poltár zle nedobre. Na druhý polčas nastúpil Poltár s odhodlaním otočiť vývoj zápasu. A všetko sa začalo únikom Obročníka, ktorý bol faulovaný v šestnástke súpera, rozhodca ukázal na biely bod a Oliver Sabó s prehľadom premenil 1:1. V 67 minúte poslal domácich do vedenia po rohovom kope hlavou Kelement 2:1. Poltárčanov podržal v bráne Rončák, keď nohou vyrazil na roh peknú strelu v podaní Kokavy. Zdalo sa, že výsledok 2:1 sa nezmení no v 85 minúte sa dostal k lopte Holas a fantastickou prihrávkou, akú by hádam nevymyslel ani geniálny Xavi poslal do čistej šance Oláha a ten krásnym lobom uzavrel skóre zápasu 3:1. Poltár si pripísal ďalšie veľmi vydreté, ale dôležité víťazstvo.
Poltár: Rončák - Mizera, Valentíny, Kojnok, Findra - Kubuš, Randis, Kelement, Holas - Slavkovský, Sabó (Bara, Obročník, Oláh, Kubaliak, Berky)

Nenince - Hajnáčka 5:2 (3:0)

Góly: 11´Dominik Zaťko - 1:0, 33´Adam Bodszar - 2:0, 42´Patrik Gorog - 3:0, 46´Patrik Gorog - 4:0, 52´Richard Darabi - 4:1, 58´Dávid Očovský - 5:1, 61´Richard Darabi z 11m - 5:2

Revúca - Tisovec 4:2 (2:1)

Góly: 2´Dominik Kuchta - 0:1, 24´Martin Konček - 1:1, 26´Filip Faško - 2:1, 56´Marcel Kasper - 3:1, 78´Martin Konček - 4:1, 84´Marián Oravec - 4:2

Hnúšťa - Tatran Čierny Balog 1:2 (0:2)

Góly: 3´Matej Budovec - 0:1, 42´Miroslav Makovník - 0:2, 63´Martin Kradlák - 1:2

Domáci začali veľmi aktívne od prvej minúty, ale vedenia sa ujali hostia po priamom kope Budovca v 3´min. - 0:1. V tomto zápase sa líder herne trápil, akosi sa nevedel sústrediť na hru a bol rád, že domáci mali vychýlenú mušku. Druhý gól Makovníka tesne pred prestávkou bol pre domácich za 1.polčas až príliš krutý. Hnúšťa pokračovala v dobrom výkone aj po prestávke a napokon sa dočkali aspoň čestného úspechu. Prvým hráčom, ktorý prekonal brankára Bamburu na jar bol Kradlák - 1:2. Tatran vyhral súboj silou vôle a získal možno rozhodujúcu výhru na ceste za postupom.