17.kolo - Sučany uspeli v Palúdzke, Lisková ešte na jar nestratila ani bod, Ľubochňa nečakane bodovala v Lieseku, tabuľka strelcov sa vyrovnáva

23.06.2011 20:49

17.kolo

Oravské Veselé - Vrútky 2:1 (1:1) - dohrávka z 2.6.2011

Góly: 20´Patrik Lejtrich - 0:1, 27´Michal Stašák - 1:1, 76´Matúš Mydlár - 2:1

V dohrávke 17.kola si pripísal domáci tím cennú výhru - 2:1. Lepšie začali hostia, ktorý viedli od 20´min. po góle kapitána Lejtricha - 0:1. Domáci pomerne skoro odpovedali. O vyrovnanie sa postaral v 27´min. Stašák - 1:1. Vyrovnaný zápas rozhodol v 2.polčase domáci hráč Matúš Mydlár štvrťhodinu pred koncom gólom na - 2:1. Vrútkam sa aj napriek veľkej snahe nepodarilo zápas vyrovnať a tak im Oravské Veselé vrátilo jesennú prehru - 0:1.

Bešeňová - Zuberec 4:0 (2:0)

Góly: 21´Martin Ďurovič - 1:0, 29´Martin Ďurovič - 2:0, 54´Patrik Hlavatý - 3:0, 80´Peter Cigaňak - 4:0, čisté konto udržal Marek Laurinc

Bešeňová je doma mimoriadne silná a len veľmi ťažko púšťa body. Proti Zubercu to potvrdila. Počas celého zápasu nedala svojmu súperovi žiadnu šancu a zvíťazila hladko - 4:0. 2 gólmi sa prezentoval kapitán Ďurovič. Po prestávke sa k nemu pridali Hlavatý s Cigaňakom. Keby Bešeňová využila všetky svoje šance, mohol byť výsledok ešte oveľa vyšší.

Liesek - Ľubochňa 3:3 (2:1)

Góly: 14´Tomáš Koleják - 1:0, 22´Filip Sťahulák - 2:0, 45´Filip Chyla - 2:1, 55´Radovan Chorvát - 2:2, 86´Jozef Florek - 3:2, 87´Tomáš Michálek - 3:3

Nečakané zakopnutie domáceho tímu proti poslednému mužstvu súťaže. Na rozdiel od predchádzajúcich jarných zápasov, začali domáci výborne 1.polčas. Po 22 minútach už viedli - 2:0 a zdalo sa, že nebudú mať žiadne problémy. Lenže potom sa gólostroj zadrhol a k slovu sa dostali aj hostia. Asi kľúčovým momentom zápasu bol kontaktný gól Chylu priamo do šatne. Po prestávke boli hostia lepším tímom a v 55´min. sa dočkali vyrovnania. Presadil sa Chorvát - 2:2. Domáci hráči si uvedomili, že sa zahrávajú s ohňom a opäť pridali. Mali niekoľko príležitostí strhnúť vedenie na svoju stranu, ale nedarilo sa im. Až Florek v 86´min. pretrhol streleckú smolu - 3:2. Hostia zbrane nezložili a už o minútu šokovali domácich vyrovnávajúcim zásahom Micháleka. Na tento gól už domáci nemali čas zareagovať a tak nečakane stratili 2 body. Pre hostí je v momentálnej situácii úspechom každý bod, obzvlášť z ihriska súperov.

Liptovský Mikuláš 34 Palúdzka - Sučany 0:3 (0:1)

Góly: 30´Ján Majerčík - 0:1, 59´Ján Majerčík - 0:2, 65´Michal Vojvoda - 0:3, čisté konto udržal Erik Silvester

Zdá sa, že Sučany sú z krízy vonku. Proti Palúdzke predviedli spoľahlivý výkon a s prehľadom zvíťazili rozdielom triedy. Pritom v Palúdzke sa body na jar nerozdávajú. Sučany v súčte oboch zápasov proti 34ke majú celkové skóre 8:0. Na jar sa do výbornej streleckej formy dostal Majerčík, čo ptovrdil aj v tomto zápase dvoma gólmi. Tretí pridal najlepší strelec tímu Vojvoda, ktorý sa dostal zároveň na 2.miesto tabuľky strelcov. Palúdzka aj napriek prehre môže byť pokojná, lebo jej odstup od Rabče zostal nezemenený. Sučany si udržal komfortný 8 bodový náskok.

Likavka - Rabča 1:0 (0:0)

Góly: 71´František Gábor vlastný gól - 1:0, čisté konto udržal Daniel Kásl

Vyrovnaný zápas rozhodol smolný moment zo 71´min. Hosťujúci Gábor si dal nešťastný vlastný gól, na ktorý už jeho tím nenašiel odpoveď. Pre hostí je na škodu, že nezískali aspoň bod, lebo za predvedenú hru si ho azda zaslúžili. Lenže hrá sa na góly a na tie vyhrala Likavka - 1:0. V tabuľke sa posunula na 7.miesto pred Zákamenné. Rabča zostáva predposledná s 8 bodmi.

Lisková - Zákamenné 2:0 (1:0)

Góly: 31´Matúš Daňo - 1:0, 72´Michal Forgáč - 2:0, čisté konto udržal Martin Bačík

Lisková aj naďalej valcuje v jarnej časti svojich súperov a ešte nestratila ani bod. Proti nováčikovi to síce nebolo také jednoznačné ako predtým, ale domáci mali neustále navrch. Hostia pomerne dlho držali nerozhodný stav, ale náporu Liskovej neodolali. V 31´min. dal vedúci gól Daňo - 1:0. V ďalšom priebehu druhý tím súťaže kontroloval priebeh, aj keď jednogólový náskok ešte nič neznamenal. V dôležitej chvilí 20 minút pred koncom poistil vedenie favorita Forgáč jubilejným 10.gólom v sezóne a zostávajúci čas duelu sa už dohral v pokojnom tempe. Liskovú môže veľmi mrzieť zbabraná jeseň, lebo na jar je zatiaľ najlepším tímom 5.ligy B.