17.kolo - Hriňová si splnila povinnosť u posledného, Krupine zabezpečil 3 body proti Brusnu exportným gólom Kindernaj, Bacúch potvrdil dobrú formu pred našou kamerou v Šalkovej, hviezdou zápasu Skaloš, Hodruša ovládla derby vďaka 2 penaltám

15.04.2012 22:00

17.kolo - 14. a 15.4.2012 - Video zo zápasu Šalková - Bacúch nájdete pod tabuľkou súťaže

Tornaľa - Kalinovo 1:0 (0:0)

Góly: 72´Attila Jankóšik - 1:0, čisté konto udržal Adam Válint

Zaujímavý zápas tímov z rozdielnych pólov tabuľky. Zatiaľ čo domáci bojujú o špicu ligy, Kalinovo má plné ruky práce s bojom o záchranu a každý bod má cenu zlata. Stretnutie prinieslo množstvo gólových šancí najmä na domácej strane, ale strelci sa príliš nevyznamenali. Tornaľa mala výraznejšiu hernú prevahu najmä v 2.polčase, ale dlho bol stav bezgólový. Napokon spasil domácich štvrťhodinu pred koncom Jankóšik. Brankár Válint potom podržal domácich a aj on sa značnou mierou pričinil o 3 body pre domácich. Hosťom nemožno uprieť snahu, ale v ďalších zápasoch musia zlepšiť najmä finálnu fázu svojich útokov. Tornaľa si poistila 4.miesto. Hostia sú na zostupovom predposlednom mieste, ale rozostupy medzi tímami nad nimi sú minimálne. Veď na 7.miesto stráca Kalinovo len 3 body.

Šalková - Bacúch 1:5 (0:1)

Góly: 22´Jozef Nikel - 0:1, 46´Andrej Skaloš - 0:2, 56´Marek Čunderlík - 0:3, 59´Jozef Mesík - 1:3, 64´Michal Martinec - 1:4, 71´Andrej Skaloš - 1:5

Úvod zápasu patril domácim, ktorí mali v prvých minútach viacero dobrých príležitostí a dokonca nastrelili aj žrď. Potom sa však hostia prebrali, hra sa vyrovnala a v 22.min sa presadil hosťujúci Nikel - 0:1. Na začiatku druhého polčasu si kapitán FK 09 Skaloš 2x položil domáceho brankára a nekompromisne zakončil. Bacúch bol pri chuti a v 56.min síce domáci brankár peknú Auxtovu strelu vytlačil na brvno, ale nikým nebránený Čunderlík dorazil do prázdnej brány - 0:3. Mesík o 5min neskôr vsietil kontaktný gól, ale hostia kontrolovali vývoj zápasu a po pekných akciách sa ešte presadil Martinec a 2.x aj Skaloš. Pochvalu za výkon si zaslúži aj výborne hrajúci Turňa, ktorý mal prsty vo všetkých góloch hostí. Bacúch vyhral všetky 4 jarné zápasy so skóre 19:3. V zápase zaujal najmä výkonom v 2.polčase Andrej Skaloš, ktorý technickými finesami musel potešiť srdce každého fanúšika. Bacúch má výbornú fazónu a v tabuľke sa doťahuje na druhé Brusno. Stráca naň už iba 1 bod. Šalková síce na súpera nestačila, ale musí zmobilizovať sily, rýchlo sa otriasť a naďalej bojovať v ťažkých záchranárskych zápasoch. Video zo zápasu nájdete pod tabuľkou súťaže.

Banská Štiavnica - Hriňová 0:2 (0:0) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom

Góly: 55´Jakub Chriašteľ z 11m - 0:1, 82´Martin Chriašteľ - 0:2, čisté konto udržal Peter Chriašteľ

Na pôdu outsidera súťaže do Štiavnice pricestoval jesenný majster z Hriňovej. Podľa tabuľky by sa zdalo, že to má Hriňová vopred vyhrané, ale opak bol pravdou. Domáci pozorne bránili a tak hostí nepustili do vážnejšej šance. Hostia boli v prvých dvadsiatich minútach veľmi aktívni najmä v ofenzíve, no svoj tlak nepremenili v gól. V druhej polovici prvého polčasu sa lopty zmocnili domáci a hostia mali čo robiť, aby sa ubránili. Domáci mali niekoľko rohových kopov, ktoré však neohrozili brankára Petra Chriašteľa. V druhom polčas museli hostia streliť gól ak chceli potvrdiť formu. Zobrali loptu na svoje kopačky, a začali kombinovať. V 53´ minúte krásnou prihrávkou spoza pokutového územia našiel Andrej Spodniak nabiehajúceho Lukáša Mittera, ktorý bol nedovolene zastavený a rozhodca nariadil pokutový kop. Jakub Chriašteľ kop z 11 metrov s prehľadom premenil. Premenená penalta "posadila na koňa" hostí a prebrali celú hru. Domáci sa už tak často nedostávali k lopte, ak áno tak hrali na nakopávané lopty. V 82´minúte sa hostia dostali pred pokutové územie domácich, kde si loptu prebral Pavel Mičuda prihral Martinovi Chriašteľovi, ktorý z hranice šestnástky "zakvačil" pod brvno a spečatil výhru hostí. Do konca zápasu sa už nevyskytla ani na jednej strane čistá šanca a tak si Hriňovčania pripísali ďalšie 3 dôležite body. O čiste konto na strane hostí sa postaral Peter Chriašteľ. Je to už jeho v poradí 11.čisté konto. Hriňová si výhrou poistila vedenie a po prehre Brusna v Krupine má už na čele pohodlný 9 bodový náskok.

Krupina - Brusno 1:0 (0:0)

Góly: 69´Jaroslav Kindernaj - 1:0, čisté konto udržal Róbert Želiezka

Druhý tím tabuľky cestoval do Krupiny po hladkej domácej výhre s Divínom - 6:0 so snahou stiahnuť odstup od vedúcej Hriňovej, ktorá v sobotu vyhrala v Štiavnici a odraziť atak tretieho Bacúcha. Krupina bola v zložitej situácii, keď od zostupových pásiem ju delilo len lepšie skóre ako malo Kalinovo. Očakával sa dobrý futbal, ktorý bol k videniu vo všetkých doterajších 3 vzájomných zápasoch 4.ligy. Lenže zápas bol pre prítomných divákov sklamaním. Obrany vynikali nad útokmi a šancí bolo veľmi málo. Polčasové skóre - 0:0 nebolo žiadnym prekvapením. Po prestávke malo Brusno 2 gólové príležitosti, ktoré však Šagát ani Kováčik nevyužili a tak prišiel trest na opačnej strane. Po faule Hudáka dostali domáci výhodu priameho kopu. Loptu si postavil kapitán Kindernaj a vymietol šibenicu Hlinkovej brány - 1:0. Krupina sa stiahla do defenzívy v snahe udržať cenný výsledok. Hostia už v záverečných minútach nedokázali nájsť recept na dobrú obranu súpera a tak si pripísali druhú jarnú prehru, po ktorej sa zvýšil ich odstup od lídra na 9 bodov. Pre Krupinu majú tieto 3 body v boji o záchranu cenu zlata.

Divín - Hliník nad Hronom 1:1 (1:0)

Góly: 41´Vladimír Havrla z 11m - 1:0, 58´Patrik Ďuriš - 1:1

V Divíne sa hral od začiatku vyrovnaný zápas. Oba tímy si vypracovali niekoľko gólových príležitostí, ale bez efektu. Do vedenia išli domáci gólom z pokutového kopu, ktorý bol nariadený po faule brankára Hliníka Draža. Hostia vyrovnali v 58´min. Ďurišom po rohovom kope a až do 70 min. mali navrch. Potom akoby hosťom došli fyzické sily a už sa iba sústredili na ubránenie nerozhodného výsledku.

Žarnovica - Hodruša Hámre 2:3 (1:2)

Góly: 30´Marek Búry - 0:1, 32´Tomáš Izák - 1:1, 38´Tomáš Tóth z 11m - 1:2, 53´René Zmitko - 2:2, 71´Miroslav Vozár z 11m - 2:3

Ďalší dôležitý zápas tabuľkových susedov zo spodnej polovice tabuľky. Lepšie začali hostia, ktorí prakticky svoju prvú vážnejšiu príležitosti využili. V 30´min. otvoril skóre Búry - 0:1. Odpoveď domácich nenechala na seba dlho čakať, keď sa presadil Izák - 1:1. Hostia išli do prestávky opäť do vedenia, keď hlavný rozhodca posúdil zákrok mimo šestnástky ako pokutový kop a Tóth zabezpečil Hodruši vedenie - 1:2. Úvod 2.polčasu patril domácim. Z tlaku vyťažili gól Zmitka - 2:2. Lenže Žarnovica v snahe strhnúť vedenie na svoju stranu urobila chybu. Domáci stopér si nedal pozor na útočníka Hodruše, zatiahol záchrannú brzdu, ale bolo to v šestnástke a nasledoval ďalší pokutový kop. Ten premenil a dôležité 3 body pre hostí zabezpečil Vozár - 2:3. Hodruša potvrdila dobrú jarnú fazónu a pripísala si už 3 výhru. Žarnovica sa trápi a jej situácia sa z kola na kolo komplikuje.

Jesenské - Sliač 4:2 (1:0)

Góly: 26´Kristián Kókai - 1:0, 48´Richard Lakatoš - 2:0, 51´Kristián Kókai z 11m - 3:0, 56´Marián Ratkovský z 11m - 3:1, 77´Kristián Mihál - 3:2, 85´Kristián Kókai - 4:2, v 50´min. nepremenil domáci hráč Martin Pinter za stavu - 2:0 pokutový kop

Domáci dohrávali od 10.min. zápas len s 10 hráčmi potom čo jeden z hráčov videl červenú kartu, ale Sliač potvrdil, že je v hernej kríze, pretože prevahu nielen že nevyužil, ale inkasoval 4 góly. Jesenské už viedlo 3:0. Sliač zdvihol hlavu po premenenej penalte Ratkovského. 13 minút pred koncom sa zápas zdramatizoval kontaktným gólom Mihála, ale o všetkom rozhodli domáci v závere po presnej hlavičke Kókaia z priameho kopu. Jesenské si zaslúži pochvalu za výkon v 10 hráčoch. Na Sliači bolo sympatické, že duel nezabalil, ale stále mu k úspechu niečo chýba. Najbližší súboj proti Žarnovici bude pre Sliač nesmierne dôležitý, lebo obom začína tiecť do topánok a Sliač potrebuje najmä získať stratené sebavedomie.