17.kolo - Bacúch mal v Pliešovciach domáce prostredie a udržal si 1.miesto, H.Nemce sú však v tesnom závese, Kremnica rozstrieľala oslabené Braväcovo, súboj kanonierov Martinca a Gembického zatiaľ vyrovnaný

21.04.2011 23:48

17.kolo

Pliešovce - Bacúch 0:2 (0:1) - pripravené v spolupráci s Jánom Molentom

Góly: 6´Michal Martinec - 0:1, 48´Michal Martinec - 0:2, čisté konto udržal Marek Mucha

Zostava Bacúcha: Mucha - Horanský, Senko, Košičiar, Pôbiš (60. min. Bubelíny ), - Purgat, Ďurica, Auxt, Skaloš (75.min. Švantner), - Beraxa, Martinec (53. min Jankov )

Hráči Bacúcha od začiatku zápasu zatlačili domácich na vlastnú polovicu. Už v 6´ min. po vyhratom súboji skóroval Martinec. Ten istý hráč mal v prvých 30. minútach ďalších päť čistých šancí, ktoré však gólmi neskončili. Na začiatku druhého polčasu pridal Martinec druhý gol. Domáci hráči v druhom dejstve pritvrdili, hra sa vyrovnala, ale mužstvo FK 09 bez problémov udržalo víťazstvo. Bacúch si zároveň udržal pozíciu lídra súťaže a to je tá najlepšia pozvánka na najbližšie dva domáce zápasy proti Dudinciam a Látkam. Opäť sa mohli hostia oprieť o výdatnú divácku podporu, rovnako ako naposledy v Kremnici. Pre Michala Martinca to už bol 23. a 24.gól v prebiehajúcej sezóne.

Kremnica - Braväcovo 7:1 (2:1) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 2´Erik Urgela - 1:0, 18´Matej Baliak - 1:1, 32´Ján Kasza - 2:1, 56´Róbert Palík - 3:1, 73´Tomáš Vozár - 4:1, 75´Šimon Novodomec - 5:1, 84´Štefan Stupár - 6:1, 89´Ján Haluška - 7:1

Hostia prišli do Kremnice s viacerými absenciami, čo sa odzrkadlilo aj na vývoji zápasu. Citelne bolo vidno absenciu Nemčoka a Divoka a v zadných radoch Ambróza. Hneď na začiatku domáci po štandardke otvorili skóre Urgelom - 1:0. Domáci naďalej útočili, ale streliť gól im nebolo súdené. Potvrdilo sa pravidlo nedáš dostaneš, prišiel roh na opačnej strane a Baliak vyrovnal na - 1:1. Lenže domáci stihli do polčasu streliť opäť vedúci gól Kaszom - 2:1. To hostí položilo.
Braväcovčania išli do druhého polčasu s cieľom ustrážiť prijateľný výsledok. No nepodarilo sa im to. Dostali dva zlepené identické góly po štandardkách a bolo rozhodnuté. Bola to už len otázka skóre. Domáci naďalej útočili, futbal im chutil. Aktívny bol najmä domáci kapitán Vladimír Širáň, ktorý robil hosťom problémy. Kremnica ešte strelila 3 góly a tešila sa z vysokého vítazstva 7:1, najvyššieho v sezóne a môže naďalej pomýšľať na postup do 4.ligy. Braväcovo sa musí z vysokej prehry rýchlo spamätať a pokračovať v dobrých výkonoch z prvých 3 jarných kôl.

Horné Hámre - Janova Lehota 0:0 - pripravené v spolupráci s Michalom Schvarczbacherom

Čisté konto udržali Radoslav Meliš (Horné Hámre) a Peter Piterka (Janova Lehota)

V 1.polčase mali väčšiu prevahu a niekoľko gólových šancí hostia, no nepodarilo sa im dotlačiť loptu do siete ani z najväčších príležitostí. Druhý polčas začali aktívnejšie domáci a prebrali opraty zápasu do svojich rúk. Ale ani im sa nepodarilo skórovať, keď hostí opäť podržal brankár Piterka. Diváci, ktorí sledovali tento zápas a nevideli postavenie tímov v tabuľke si museli myslieť, že to bol zápas tímov z hornej polovice tabuľky. Celkom pekná kombinačná hra z oboch strán. Podľa celkového priebehu sa napokon zrodila zaslúžená remíza. Keby hrali oba tímy s takýmto nasadením každý zápas určite by nemali na starosti záchranárske práce.

Hontianske Nemce - Očová 6:0 (2:0)

Góly: 34´Lukáš Gembický - 1:0, 36´Lukáš Gembický - 2:0, 78´Roman Babiak - 3:0, 87´Roman Babiak - 4:0, 89´Andrej Šille - 5:0, 90´Lukáš Gembický - 6:0, čisté konto udržal Šimon Wahlandt

V minulej sezóne zdolali Nemce Očovú 6:1. Bolo to v poslednom kole ročníka a znamenalo to, že aj napriek výhre H.Nemce nakoniec nepostúpili do 4.ligy. Tentoraz bol výsledok podobný, len Očová nedala ani čestný gól, ale Hontianske Nemce povinnou výhrou živia postupové šance. Na Bacúch strácajú stále len 1 bod a v najbližších 2 kolách ich čaká ťažká skúška - dvojzápas vonku proti zachraňujúcim sa Látkam a nevyspytateľnej Kováčovej, kde Nemce nevyhrali v posledných 4 rokoch ani raz. Hattrickom sa zaskvel kanonier Gembický a dotiahol sa na lídra Martinca z Bacúcha.

Dudince - Látky 3:2 (3:1)

Góly: 13´Marek Horváth - 1:0, 18´Samuel Šťastný - 2:0, 24´Jozef Škopík - 2:1, 37´Marek Horváth - 3:1, 53´Peter Krkoš - 3:2

Dôležitý zápas o záchranu zvládli napokon po dramatickom priebehu domáci a v ďalšom priebehu súťaže sa im budú veľmi hodiť. Látky sa po kontumácii zápasu v Pliešovciach dostali do zložitej situácie, ale určite zbrane neskladajú. Pevne však veríme, že sa nováčik ešte pokúsi zaťať zuby a o zotrvanie v 5.lige bude aj naďalej bojovať. Hrdinom duelu sa stal domáci Horváth autor dvoch gólov.

Kováčová - Detva 4:2 (3:1)

Góly: 4´Slavomír Dlhopolec - 1:0, 16´Lukáš Lauč - 2:0, 40´Norbert Blažko - 3:0, 42´Martin Melich - 3:1, 66´Jakub Odzgan - 3:2, 80´Norbert Blažko - 4:2

Kováčová to na Detvu vie. Z posledných 4 vzájomných súbojov pustila tímu spod Poľany iba 1 bod. Po jesennej výhre vonku - 1:0 si poradila aj doma. Základ úspechu položila už v 1.polčase, v ktorom si vybudovala dvojgólový náskok. Zdá sa, že po malátnom vstupe do jarnej časti sa domáci rozbehli. Veď po dvoch prehrách prišli dve výhry so skóre 10:2. Detva stále čaká na svoju prvú jarnú výhru v súťaži a v tabuľke sa prepadá nižšie a nižšie. Momentálne je až na 8.mieste. Domácich opäť podržal kapitán Blažko autor dvoch gólov.

Stožok - Bzovík 2:1 (1:1)

Góly: 14´Michal Ďuriš - 1:0, 35´Michal Dlhopolec - 1:1, 87´Michal Ďuriš - 2:1

Stožok vstupoval do zápasu so Bzovíkom v neľahkej situácii po vysokej šesťgólovej prehre na Bacúchu. Proti húževnatému súperovi, ktorý má tiež množstvo starostí, medzi iným aj kontumáciu výsledku 16.kola doma proti Kremnici v neprospech Bzovíka, sa domáci presadzovali veľmi ťažko. Napokon sa predsa len prejavili väčšie kvality na strane favorita, ktorý si ziskom dôležitých 3 bodov udržal kontakt s vedúcim duom. Na lídra súťaže stráca stále iba 3 body a do konca súťaže ostáva stále ešte 9 kôl. K cennému a ťažko vybojovanému víťazstvu pomohol domácim kanonier Ďuriš, ktorý sa vrátil do zostavy a dvoma gólmi rozhodol zápas.