17.kolo - Lučenec potvrdil 1.miesto, ale vyhrali všetci z prvej štvorky, Nová Baňa uspela aj proti Fiľakovu a stúpa v tabuľke, Bánovej sa darí tiež, Fekete z Lučenca 2 gólmi stiahol náskok Čelka na rozdiel 1 gólu, Jadroň z Námestova vychytal 11.nulu

07.04.2011 00:35

17.kolo

Lučenec - Žiar nad Hronom 3:0 (1:0)

Góly: 7´Pavel Olšiak - 1:0, 70´Mário Fekete z 11m - 2:0, 86´Mário Fekete - 3:0, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Lučenec nastúpil na šláger 17.kola s odhodlaním vyhrať a jednoznačne si udržať 1.miesto v tabuľke. Hostia boli smerom dopredu bezzubí a nedokázali sa vysporiadať s agresívnou a kombinačnou hrou domácich. Lídra opäť podržal kanonier Fekete autor dvoch gólov a v súťaži ich nastrieľal už 14. Žiar touto prehrou zrejme stratil reálne šance postúpiť do 2.ligy a bude musieť popracovať na koncovke, lebo v ostatných dvoch zápasoch vyšiel strelecky naprázdno.

Zvolen - Kremnička 7:0 (3:0)

Góly: 16´Martin Huďan - 1:0, 25´Filip Šimkovič - 2:0, 32´Jozef Uličný - 3:0, 58´Matej Babic - 4:0, 60´Matej Babic z 11m - 5:0, 63´Matej Babic - 6:0, 72´Marek Borgoň - 7:0, čisté konto udržal Lukáš Hoger (73´Jozef Kuric)

Domáci favorit potvrdil bez väčších problémov papierové predpoklady a uštedril hosťom 7 gólový debakel. Výhrou sa dotiahol na 5.miesto Žiaru nad Hronom. Defenzíva domácich nemala v tomto zápase veľa práce, ale aj tak si zaslúži pochvalu, lebo už v druhom jarnom zápase neinkasovala. Pre hráčov Kremničky je každý takýto náročný zápas obrovskou školou na ceste k progresu. Ďalšou školou bude domáci duel proti lídrovi z Lučenca. Zvolen skúsi bodovať na pôde zostupom ohrozeného Fiľakova.

Nová Baňa - Fiľakovo 2:1 (1:0)

Góly: 3´Michal Budinský - 1:0, 50´Dominik Štrba - 2:0, 70´Csaba Rezník - 2:1

Nová Baňa začala aktívne a bola odmenená gólom Budinského z 3´min. stretnutia. V priebehu celého prvého dejstva mali domáci prevahu, ale tú nakoniec pretavili do druhého gólu až na začiatku druhého dejstva. V 50´min. sa presadil Štrba - 2:0. Fiľakovo sa potom prebralo. Za zmienku stojí, že v 1.polčase netrafilo ani raz priestor domácej brány. Do zápasu sa dostalo v 70´min. kontaktným gólom Rezníka na - 2:1. V záverečnej dvadsaťminútovke aj napriek enormnej snahe hostí už domáci náskok ubránili a pripísali si druhé jarné víťazstvo, po ktorom môžu spávať pokojnejšie, lebo sa odpútali z dna tabuľky.

Liptovský Mikuláš - Tvrdošín 6:1 (3:0)

Góly: 13´Martin Halaj - 1:0, 29´Michal Uram - 2:0, 37´Andrej Rezník - 3:0, 52´Martin Halaj - 4:0, 64´Filip Janček - 4:1, 85´Andrej Rezník - 5:1, 86´Jozef Grieš - 6:1

Jesenný majster prvé jarné kolo nehral a prišiel o 1.miesto. Proti Tvrdošínu nastupoval s jasným cieľom získať 3 body a udržať kontakt s vedúcim Lučencom. To sa domácim ľahko podarilo, lebo nováčik neodohral dobrý zápas a po úvodných dvoch góloch od Halaja a Urama už pôsobil odovzdaným dojmom. Kvalita na strane domácich sa prejavovala každou pribúdajúcou minútou až z toho bol výsledok 6:1.

Dolný Kubín - MFK Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: 14´Michal Gajdoš - 1:0, 70´Tomáš Gregor vlastný gól - 2:0, 89´Vladimír Jašica - 3:0, čisté konto udržal Adrián Drígeľ

Domáci tím zvládol nesmierne dôležitý duel proti tabuľkovému susedovi a aj keď to spočiatku tak jasne nevyzeralo pripísal si trojgólovú výhru. Hostia počas celého zápasu nedokázali na domácu obranu nič vymyslieť a tak mohli ťažko pomýšľať na bodový zisk. V 1.polčase sa zrodila jediná gólová akcia. V 14´min. bol na jej konci Gajdoš - 1:0. Po zmene strán domáci prečkali jalový tlak súpera a v záverečnej dvadsaťminútovke potvrdili víťazstvo. Najprv sa trafil do vlastnej brány v 70´min. Gregor - 2:0 a skóre uzavrel minútu pred koncom Jašica - 3:0. Dolný Kubín sa ziskom 3 bodov vzdialil tímom z chvosta tabuľky a urobil rázny krok k tomu, aby sa vyhol záchranárskym prácam.

Bytča - Námestovo 0:2 (0:0)

Góly: 48´Lukáš Vnučák - 0:1, 74´Michal Čiernik - 0:2, čisté konto udržal Jozef Jadroň

Námestovo potvrdilo úlohu favorita na pôde tímu, ohrozeného zostupom. Aj keď v 1.polčase sa strelecky trápilo a nedokázalo využiť žiadnu svoju šancu. Upokojenie do radov favorita priniesol až poprestávkový gól Vnučáka - 0:1. Bytča nemala dostatočnú kvalitu na obrat v zápase a Námestovo svoj náskok ešte poistilo. V 74´min. gólom Čiernika - 0:2. Záver už v pohode ubránilo a pripísalo si prvú jarnú výhru a navyše s čistým kontom. Pre brankára Jadroňa to už bola 11.nula v sezóne. Bytča zostáva aj naďalej tesne nad zostupom.

Kysucké Nové Mesto - Badín 3:2 (0:1)

Góly: 28´Róbert Kútik - 0:1, 55´Marek Belaník - 1:1, 62´Martin Kopas - 2:1, 85´Martin Kopas - 3:1, 89´Patrik Prikryl - 3:2

Kysučania odohrali podobný zápas ako v predchádzajúcom kole. Vtedy tiež prehrali 1.polčas - 0:1 a v 2.polčase zápas proti Dolnému Kubínu otočili. Aj proti Badínu mali slabší začiatok a v 28´min. prehrávali po zásahu Kútika - 0:1. Štart do druhého dejstva bol už zo strany domácich úplne o niečom inom a v 55´min. Belaník vyrovnal - 1:1. Tlak domácich vyvrcholil v 62´min., v ktorej Kopas obrátil skóre - 2:1. V záverečnej polhodine domáci tím kontroloval priebeh a v závere stretnutia pridal ešte poistku Kopas - 3:1. Dobre pre domácich, že dal tretí gól, lebo hostia ešte v 89´min. zdramatizovali záverečné minúty kontaktným gólom Prikryla - 3:2. Kysučania vydreli dve úvodné jarné výhry na domácom ihrisku a v tabuľke sa zaradili medzi kandidátov na postup do 2.ligy.

Čadca - Bánová 1:2 (1:1)

Góly: 6´Martin Hikaník z 11m - 0:1, 45´Miroslav Blahovec - 1:1, 74´Lukáš Červený - 1:2

Bánovej vyšiel dokonale štart do jarnej časti a po jasnej domácej výhre s Bytčou, uspela aj v Čadci. Hostia sa pomerne rýchlo ujali vedenia, keď Hikaník v 6´min. premenil nariadený pokutový kop - 0:1. Čadca sa herne trápila a zdalo sa, že by ju mohla nakopnúť nejaká vydarená akcia. V 45´min. prišiel takýto moment a Blahovec vyrovnal - 1:1. Lenže opak bol pravdou. Domáca hra sa príliš nezmenila ani v 2.polčase. Bola príliš kŕčovitá a hostia začínali mať s blížiacim sa záverom zápasu viac z hry. Potvrdil to moment zo 74´min. kedy sa presadil Červený a svojim 2.jarným gólom zabezpečil Bánovej výhru - 1:2. Hostia sa ziskom 6 bodov v 2 zápasoch razom posunuli do pokojnejších vôd tabuľkya na jar by mohli predvádzať pekný futbal. Čadca dnešným výkonom nepotvrdila bod, ktorý si priviezla z Fiľakova.