18.kolo - Hriňová otočila duel so Šalkovou, hostia nedali penaltu a potom rozhodla penalta Chriašteľa, v Brusne strelecké hody, Šagát a Marko s hattrickom, Bacúch si poradil aj s nebezpečnou Tornaľou pred 200 divákmi, na dno klesla Žarnovica

22.04.2012 22:31

18.kolo - 21. a 22.4.2012

Brusno - Banská Štiavnica 9:3 (3:2)

Góly: 9´Dávid Marko - 1:0, 11´Tomáš Šagát - 2:0, 28´Jozef Gallo - 3:0, 30´Radovan Ďurovič - 3:1, 39´Milan Potančok - 3:2, 46´Lukáš Gašpar - 4:2, 48´Tomáš Šagát - 5:2, 60´Tomáš Šagát - 6:2, 77´Dávid Marko - 7:2, 79´Dávid Marko - 8:2, 81´Erich Čík - 8:3, 83´Jozef Gallo - 9:3

V Brusne sa hralo napriek terénu na hranici regulárnosti. Premočené ihrisko však hráčom problémy nerobilo a tak sa bolo od začiatku na čo pozerať. Posledný tím tabuľky domácemu favoritovi v 1.polčase zdatne sekundoval a dvakrát dokázal stiahnuť dvojgólový náskok Brusna na rozdiel 1 gólu. Rozhodujúce okamihy prišli v úvode 2.polčasu. Domáci mali po prestávke raketový štart a dvoma rýchlymi gólmi zlomili odpor snaživého súpera. Za stavu 6:2 sa ešte posledný krát dostala k slovu aj Štiavnica vďaka gólu Potančoka. Následne mali domáci výhodu penalty, ktorú však domáci gólman Hlinka nevyužil. Napriek tomu ešte pridal najofenzívnejší tím súťaže v záverečnej fáze zápasu 3 góly a dosiahol svoje najvyššie jarné víťazstvo. Veľmi dobrým výkonom v domácom drese sa prezentovali autori hattrickov Šagát a Marko, pre ktorého to bol premiérový hattrick v drese dorastu Brusna. Blízko k trom gólom bol aj Gallo, ale svoju záverečnú šancu v závere duelu nepremenil. Brusno dnes predviedol svoju kvalitnú ofenzívnu tvár a dobre sa naladilo pred derby zápasom na ihrisku zostupom ohrozenej Šalkovej. Pre Tomáša Šagáta to boli gólové strely č.26, č.27 a č.28!!!

Bacúch - Tornaľa 3:1 (1:0) - zápas sledovalo 200 divákov

Góly: 30´Andrej Skaloš - 1:0, 58´Jozef Pôbiš - 2:0, 68´Norbert Švajko - 2:1, 88´Jozef Nikel - 3:1

V priamom súboji o 3.miesto začali lepšie hráči Bacúcha. Zatlačili hostí, vytvorili si viacero šancí, ale nevedeli sa presadiť v koncovke. Skaloš nastrelil brvno, nájazd Jankova zneškodnil hosťujúci brankár, Martinec prekopol prázdnu bránu, Smoleň z dobrej pozície minul. Až v 30.min "odklial" súperovú bránu Skaloš, ktorý sa pekne uvoľnil a preloboval brankára Válinta. V druhom polčase domáci hrozili najmä z rohov, pekne kombinovali a nepúšťali Tornaľu do šancí. Pôbiš po rohu zvýšil na 2:0 a aj keď z jedinej šance hostí znížil Švajko, skóre pečatil v 88.min po najkrajšej akcii zápasu a prihrávke Martinca pred prázdnu bránu striedajúci Nikel. Bacúch tak zvládol priamy súboj o 3.miesto a naďalej drží tesný 1 bodový odstup za druhým Brusnom.

Kalinovo - Jesenské 2:1 (0:0)

Góly: 62´Martin Pinter - 0:1, 78´Marián Fungáč - 1:1, 83´Jakub Purdek - 2:1

Hriňová - Šalková 3:1 (0:0) - pripravené v spolupráci s Timotejom Nosáľom, zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 52´Patrik Rýs - 0:1, 54´Pavel Mičuda - 1:1, 60´Jakub Chriašteľ z 11m - 2:1, 89´Jakub Chriašteľ - 3:1, v 34´min. nepremenil hosťujúci hráč Miroslav Janovec za stavu - 0:0 pokutový kop

V prvom polčase si ani jedno mužstvo nevedelo vytvoriť gólovú šancu. Domáci slabo kombinovali a hostia sa nevedeli presadiť vo svojich protiútokoch. Jedinou väčšou príležitosťou v prvom polčase bol pokutový kop hostí, ktorý však Peter Chriašteľ zneškodnil a následnou dorážkou už hostia bránu netrafili.
Druhý polčas už bol o niečo živší domáci viac kombinovali, ale stále tomu niečo chýbalo. Zato na druhej strane po nedôraznom odkope domácich svoju šancu využili hostia a strelili vedúci gól Rýsom. No hostia sa dlho neradovali, domáci sa dostali pred pokutové územie boli faulovaní a Pavel Mičuda ukážkovo premenil priamy kop. Domáci sa dostávali čoraz viac pred bránu hostí, ktorým to brnkalo na nervy. V 60´ minúte bol v pokutovom území tvrdo faulovaný Pavel Mičuda a Jakub Chriašteľ "panenkovsky" premenil pokutový kop. Od tejto chvíle mali domáci jednoznačne navrch, nakopávané lopty hostí s kľudom riešila obrana. V 89´minúte sa hrubej chyby dopustil jeden z obrancov pri rozohrávke, Jakub Chriašteľ so šťastím si posunul loptu a v súboji s brankárom nezaváhal obišiel ho a spečatil víťazstvo domácich. Hriňová zvládla ďalší náročný krok na ceste za titulom a drží si komfortný 6 bodový náskok.

Video zo zápasu z dielne PeatBarry nájdete pod tabuľkou 18.kola v spodnej časti tejto stránky.

Hliník nad Hronom - Krupina 1:0 (0:0)

Góly: 84´Patrik Ďuriš - 1:0, čisté konto udržal Július Dražo

Sliač - Žarnovica 3:1 (2:0)

Góly: 11´Daniel Jackuliak - 1:0, 26´Kristián Mihál - 2:0, 72´Daniel Jackuliak - 3:0, 75´Martin Urblík - 3:1

Domáci začali od úvodu stretnutia hrať dosť ofenzívny futbal, čoho dôsledkom bol pomerne rýchly gól, po krásnej akcii, v 11´ sa zapísal do tabuľky strelcov Daniel Jackuliak. Po tomto góle opadla z kopačiek domácich hráčov nervozita a snažili sa hrať pekný futbal. Ani Žarnovica neprišla brániť a snažila sa hrať taktiež otvorenú hru, ktorej výsledkom bolo pár zaujímavých akcií, ale tie stroskotali na domácej obrane. V 26´našiel výrazný Jackuliak voľného Mihála a ten nemal problém pred brankárom rozvlniť sieť - 2:0. V 43´min. sa hostia snažili prekvapiť domácu obranu kolmou prihrávkou, ale obrana si s touto akciou poradila. Do šatní sa išlo za stavu - 2:0. V druhom polčase, ak sa chceli hostia udržať ešte v hre museli začať hrať viac ofenzívnejšie, ale mali to ťažké, keď od 50´min. hrali s desiatimi hráčmi v poli. V období okolo 65´-70´ si domáci vytvorili väčší tlak na hosťujúceho brankára, ktorý bol pod ostrou paľbou od rohových zástaviek. V 72´min. sa po odrazenom rohu dostal na šestnástke k lopte Jackuliak a s prízemnou strelou k tyči si brankár už nevedel poradiť - 3:0. Následne sa domáci upokojili a začali hrať uvoľnene čo sa im stalo osudným. V 75´min. po chybe išiel hráč Žarnovice po ľavom krídle sám a križoval ho len stopér. Ale skúsil nahrať do šestnástky a hostia mohli znížiť skóre a tak sa aj stalo 3:1. Hostia začali viac útočiť a prekvapili domácu obranu. Hosťujúci hráč išiel sám na bránu, ale vďaka skvelému zákroku domáceho brankára Jakuba Zamboja, ktorý vybehol zo svojej brány a zachránil tak jasný gól sa skóre nezmenilo. Zápas skončil 3:1 a Žarnovica si nesie ďalšiu prehru pričom domáci budú chcieť v ďalšom kole na tento výsledok nadviazať. Hostia po tejto prehre klesli na zostupové 13.miesto tabuľky.

Hodruša Hámre - Divín 3:1 (3:0)

Góly: 11´Tomáš Tóth z 11m - 1:0, 20´Michal Kováčik - 2:0, 28´Dávid Valenta - 3:0, 59´Dávid Šuška - 3:1