18.kolo - Divín deklasoval Ipeľ aj vďaka hattricku Havrlu, Halič neudržal vedenie v Sklabinej, Čierny Balog vybojoval bod v Poltári, Váradiho náskok na čele strelcov sa zmenšil

16.05.2011 11:51

18.kolo

Divín - Ipeľ Balog nad Ipľom 5:0 (3:0) - pripravené v spolupráci s Jozefom Martinským

Góly: 10´Pavol Karlík - 1:0, 12´Vladimír Havrla - 2:0, 16´Vladimír Havrla - 3:0, 65´Dávid Šuška - 4:0, 85´Vladimír Havrla - 5:0, čisté konto udržal Radoslav Fiľo

Náskok Divína sa po 4 jarných kolách scvrkol z 10 bodov na 5 bodov a preto museli domáci bodovať naplno. Psychicky náročný duel zvládli na výbornú a potvrdili, že majú silný tím. Proti ambicióznemu nováčikovi bolo po zápase už na konci prvej štvrťhodiny. V rozpätí 6 minút vsietili domáci 3 góly a doslova zničili hostí. Na vedúci gól Karlíka nadviazal dvoma zásahmi Havrla. Zvyšok stretnutia už domáci s prehľadom kontrolovali a v druhom dejstve sa im ešte podarilo navýšiť skóre. Presadili sa Šuška a hattrick zavŕšil Havrla. Brankára Fiľa určite teší 5.nula v sezóne. V tomto smere sa už dostal na 2.miesto za Gašparoviča z Haliča. Divín mal po tom, čo sa dozvedel výsledok zo Sklabinej určite dvojnásobnú radosť z tejto hladkej výhry. Domáci funkcionári a fanúšikovia však potleskom ocenili aj kvalitnú hru súpera, ktorý sa nevzdával ani za nepriaznivého stavu - Kalmár Bohdan nastrelil žrď, Mics brvno a Kalmár Dominik skvelé sólo zakončil strelou nad. Nadovšetko však boli prekvapení veľmi slušným vystupovaním hráčov hostí - prejavuje sa tu práca Mudr. Krupčiakovej, p.Zaťku a p. Krupčiaka - ktorým podopreli svoj kvalitný výkon, hoci výsledok bol pre nich krutý. Spolu s domácimi pripravili ľuďom príjemne strávené popoludnie.

Sklabiná - Halič 2:1 (0:1)

Góly: 18´Roman Kováč - 0:1, 60´Frederik Matikovský - 1:1, 77´Marek Drieňovský z 11m - 2:1

Halič nastupoval na svoj 5.zápas na ihriskách súperov v jarnej časti v pozícii mierneho favorita. Narazil však na minuloročného vicemajstra, ktorý hrá v tejto sezóne veľmi nevyspytateľne. Halič urobil všetko pre víťazstvo, chcel si udržať 5 bodový odstup od lídra. Začal veľmi dobre. Úvodnú aktivitu pretavil vo vedúci gól zásluhou Kováča - 0:1. Smolou pre hostí bolo, že nedokázali pridať druhý gól. Po prestávke sa domáci prebudili, zatlačili Halič a vyrovnanie nedalo na seba dlho čakať. V 60´min. sa o to postaral najlepší domáci strelec Matikovský - 1:1. Hostia otvorili hru. Šance sa rodili na oboch stranách a bolo jasné, kto strelí gól vyhrá. Podarilo sa to domácemu Drieňovskému v 77´min. z pokutového kopu - 2:1. Halič sa v závere snažil aspoň vyrovnať, ale pozornú obranu domácich už neprekonal ani najlepší strelec ligy Váradi. Šanca Haliča na postup sa po prehre opäť vzdialila.

Poltár - Čierny Balog 0:0

Čisté konto udržali Igor Melicher (Poltár) a Michal Bambura (Čierny Balog)

V Poltári nevideli diváci príliš ofenzívny futbal. Oba tímy strážili najmä stred poľa a celé dianie sa odohrávalo medzi šestnástkami. Strelci to skúšali predovšetkým z diaľky, ale buď nepresne, alebo si s pokusmi poradili brankári. Poltáru sa nepodarilo oplatiť prehru z Čierneho Baloga - 0:2, lebo hostia prekvapili mimoriadne pozornou, kompaktnou a dobre organizovanou obranou. Remíza je vzhľadom na priebeh hry zaslúžená.

Dolná Strehová - Tisovec 4:1 (1:1)

Góly: 1´Matúš Bystriansky - 1:0, 6´Patrik Brudiar - 1:1, 61´Ján Oláh - 2:1, 86´Ján Oláh - 3:1, 90´Valentín Herceg - 4:1

Dolná Strehová mala raketový štart do zápasu. Už v 1´min. sa presadil Bystriansky a favorit viedol - 1:0. Hostia však bleskovo odpovedali. Na konci 6´min. sa presadil Brudiar a vyrovnal - 1:1. Domácimi gól otriasol a trvalo im hodnú chvíľu kým sa spamätali. Do vedenia sa opäť dostali až na konci hodiny hry kapitánom Oláhom - 2:1. Tisovec nezložil zbrane a pokúsil sa aj druhýkrát v zápase zrovnať skóre. Otvoril obranu, čo bola voda na mlyn pre domáce brejky. V 86´min. takto zvýšil Oláh na - 3:1 a v poslednej minúte spečatil skóre na - 4:1 Herceg. Dolná Strehová sa výhrou prepracovala už na 3.miesto tabuľky.

Hnúšťa - Revúca 2:5 (1:4)

Góly: 2´Miroslav Jakubec - 1:0, 4´Juraj Ganaj - 1:1, 12´Juraj Ganaj - 1:2, 36´Oliver Štepita - 1:3, 43´Filip Faško - 1:4, 58´Miroslav Jakubec - 2:4, 77´Lukáš Čellár - 2:5

Hnúšťa pred týždňom nečakane hladko uspela v Tisovci. Tentoraz však rovnakým výsledkom nestačila doma na lepšiacu sa Revúcu. Tá sa po zlom štarte dostáva do formy a druhýkrát po sebe vyhrala a vsietila pritom 5 gólov. Vedúci gól Jakubca bol len chvíľkovým potešením na domácej strane. V priebehu 8 minút obrátil skóre 2 gólmi Ganaj a ešte do prestávky rozhodli hostia ďalšími gólmi Štepitu a Faška. Po prestávke síce domáci kanonier Jakubec druhým gólom v zápase znížil, ale na viac sa už Hnúšťa nezmohla. Definitívnu podobu výsledku dal v 77´min. najlepší strelec Revúcej Čellár. Svojim 19.gólom v ročníku upravil na - 2:5.

Veľký Blh - Kokava nad Rimavicou 2:3 (2:2)

Góly: 7´Filip Hrivnák - 1:0, 10´Patrik Bartoš - 1:1, 27´Patrik Bartoš - 1:2, 45´Adrián Stanko - 2:2, 65´Marek Varga - 2:3

Jednu z posledných teoretických šancí mal Veľký Blh v zápase s Kokavou, ale musel bezpodmienečne vyhrať. Domáci dreli, bojovali, ale nestačilo to. Blhu chýba psychická pohoda a tá naopak nechýba hosťom, ktorým sa podarilo niekoľko dobrých výsledkov v rade. Priebeh duelu bol veľmi zaujímavý. Domáci rýchlo viedli, ale hostia skóre otočili. Blh stihol do prestávky vyrovnať, ale rozhodnutie priniesla 65´min. kedy sa presadil Varga a zabezpečil hosťom ďalšiu dôležitú výhru.

Klenovec - Ružiná 4:0 - nedohrané, domáci vyhrali kontumačne, výsledok ponechaný v platnosti

Góly: 10´Vladimír Cibuľa - 1:0, 13´Martin Pribilinec - 2:0, 35´Vladimír Cibuľa - 3:0, 41´Vladimír Cibuľa - 4:0, čisté konto udržal Tomáš Uličný

Hostia na zápas pricestovali s 12 hráčmi. Domáci sa do súpera pustili s chuťou, dali rýchle dva góly. Hosťujúci hráč videl v 19´min. červenú kartu. V presilovke pridali domáci ďalšie 2 góly, pričom Cibuľa zavŕšil hattrick. V polčasovej prestávke nahlásil hosťujúci tréner 4 zranených hráčov. Počet hráčov Ružinej klesol pod 7 a rozhodca musel duel predčasne ukončiť.