18.kolo - Hontianske Nemce zaváhali v Látkach a Bacúch zvýšil náskok na 3 body, Stožok utrpel ďalšiu vysokú prehru a tretia je už Kremnica, Martinec sa hattrickom vzdialil Gembickému na 2 góly

25.05.2011 20:04

18.kolo

Bacúch - Dudince 5:0 (2:0)

Góly: 17´Róbert Libič - 1:0, 22´Peter Beraxa - 2:0, 49´Michal Martinec - 3:0, 54´Michal Martinec - 4:0, 70´Michal Martinec - 5:0, čisté konto udržal Marek Mucha

Líder si bez väčších ťažkostí poradil so zostupom ohrozenými Dudincami 5:0. Strelecký účet otvoril v 17´min. kapitán Libič - 1:0. O 5 minút poistil vedenie domácich Beraxa - 2:0. V 1.polčase sa už skóre aj napriek niekoľkým dobrým príležitostiam na domácej strane nezmenilo. Po prestávke sa rozohral kanonier Martinec a obrana Dudiniec si s ním nevedela poradiť. Hattrickom sa dostal už na hranicu 27 gólov v súťaži a v tabuľke strelcov sa odpútal od Lukáša Gembického z Hontianskych Nemiec. Zároveň si Bacúch vypracoval po zaváhaní Nemiec v Látkach trojbodový náskok na čele súťaže. Pre domáceho gólmana Muchu to bola už 9.nula v ročníku a je v tomto smere najlepší v lige.

Látky - Hontianske Nemce 1:1 (1:0)

Góly: 40´Stanislav Nociar - 1:0, 75´Lukáš Gembický - 1:1

Látky posmelené výhrou z dohrávky 14.kola proti Detve - 3:2, si trúfali aj na ašpiranta na postup, druhé Hontianske Nemce. Hostia mali síce počas 1.polčasu územnú prevahu, ale nadšene hrajúci domáci im veľa príležitostí nedovolili. Naopak boli to oni, kto nečakane udrel. V 40´min. po zaváhaní hosťujúcej obrany otvoril skóre duelu prekvapujúco kapitán Látok Nociar - 1:0. Gól bol studenou sprchou pre aktívnejších hostí. V 2.polčase pokračovali domáci v koncentrovanom výkone. Strelený gól im vlial nové sily a favorit sa dostal do ťažkej situácie. Prípadná prehra v Látkach ich mohla v konečnom účtovaní mrzieť. Hosťujúci tréner vystriedal niekoľko hráčov v snahe oživiť výkon a v 75´min. sa hostia predsa len dočkali. Svojim 25.gólom vyrovnal Lukáš Gembický na - 1:1. V nervóznom závere už domáci ubránili cenný bod, ktorý si za bojovný výkon snáď aj zaslúžili. Hontianske Nemce stratili 2 body na lídra a na chrbát im začína dýchať Kremnica.

Detva - Horné Hámre 2:1 (1:0)

Góly: 34´Martin Melich - 1:0, 67´Dušan Repiský vlastný gól - 2:0, 84´Miroslav Brida - 2:1

Pre Detvu to bol po sérii nevydarených zápasov dosť dôležitý súboj. Ak by totiž prehrala mohla sa ocitnúť v boji o záchranu. 6 bodový zápas začal vyrovnane s miernou aktivitou domácich, z ktorej však nič nevyťažili. Čakalo sa na prvý gól. Ten padol v 34´min. z kopačky Melicha - 1:0 a ukľudnil domácich. Po prestávke Detva kontrolovala priebeh a v 67´min. sa dočkala poistky. Nešťastným vlastným gólom jej pomohol hosťujúci Repiský - 2:0. Záver sa dohrával v pokojnom tempe, ale hostia zdvihli hlavu v 84´min. Kontaktný gól na - 2:1 vsietil Brida. Hosťom už zostalo málo času na vyrovnanie a tak si povinné 3 body pripísal favorit.

Janova Lehota - Kremnica 0:5 (0:1)

Góly: 31´Vladimír Širáň - 0:1, 49´Michal Ziman - 0:2, 51´Ján Kasza - 0:3, 70´Michal Ziman - 0:4, 81´Ján Haluška - 0:5, čisté konto udržal Ivan Mriška

Jasná záležitosť favorita, aj keď v prvej polhodine hľadal streleckú mušku. Po vedúcom góle Širáňa sa dvakrát presadil Ziman a po góle pridali Kasza s Haluškom. Mriška vychytal 8.nulu v sezóne. Kremnica sa výhrou dostala na 3.miesto tabuľky bod pred Stožok a už len 2 body za Hontianske Nemce. Domáci utrpeli ďalší debakel na vlastnej pôde a vidina záchrany je opäť o niečo menšia. Na zatiaľ posledné zachránené Dudince strácajú už 7 bodov.

Braväcovo - Stožok 4:0 (1:0) - pripravené v spolupráci s Petrom Dubašákom

Góly: 27´Peter Dubašák - 1:0, 55´Tomáš Kochan - 2:0, 62´Matej Baliak - 3:0, 88´Marek Nemčok - 4:0, čisté konto udržal Tomáš Šajgalík (69´Marek Oceľ)

Zápas sa začal v kľudnom tempe. Žiadny celok nechcel spraviť zbytočnú chybu. No neskôr sa Braväcovo do svojho súpera zahryzlo a začalo viac útočiť. Pozahadzovalo dosť šancí, tú najväčšiu Divok po rohovom kope. Domáci mali hru pod kontrolou, sériou pekných prihrávok si vypracúvali ďalšie šance no potrebovali streliť gól. Hostia ohrozovali bránu domácich len sporadicky z nakopávaných lôpt na rýchlych útočníkov. Ale ako prví sa dočkali predsa len domáci. Strelou k tyčke spoza hranice 16ky sa presadil v 27´min. Dubašák - 1:0. Domáci išli do vedienia zaslúžene a tesný náskok si už do konca prvého dejstva ustrážili.
Do druhého polčasu išli hostia s tým, že musia streliť minimálne gól, ak chcú pomýšľať na postup. No Braväcovo im to nedovolilo. Pokračovalo vo svojej peknej hre, dobrej kombinácii, dlhých výmien lôpt a dočkalo sa druhého gólu z kopačky Kochana, ktorý si zasekol obrancu a opäť strelou ku tyčke zvyšoval už na - 2:0. Hostia sa snažili s výsledkom niečo urobiť no bezchybná obrana Braväcova ich do ničoho vážnejšieho nepustila. Naopak domáci chceli skóre zvýšiť. Rýchly Baliak zobral loptu takmer na polke ihriska, prešiel celou obranou Stožka a krásnym gólom od brvna zvyšoval už na - 3:0. Pre hostí sa rodil opäť vysoký výsledok ako v súboji s Bacúchom. No domáci sa ešte neuspokojili s výsledkom. Kapitán Nemčok pekným oblúčikom stanovil skóre na - 4:0. Domáci získali ďalší cenný skalp s tímom, ktorý je v tabulke vyššie a aspon čiastočne odčinili vysokú prehru z Kremnice. Hostia sa musia z prehry rýchlo spamätať a ďalej bojovať o postup do 4.ligy, ktorý sa veľmi výrazne vzďaľuje.

Očová - Kováčová 1:0 (0:0)

Góly: 82´Maroš Pádár - 1:0, čisté konto udržal Pavel Sebíň

Vyrovnaný zápas, v ktorom bol o niečo aktívnejší domáci tím a nakoniec vsietil zásluhou Pádára 8 minút pred koncom víťazný gól. Kováčová vychádzala v zápase zo zabezpečenej obrany a čakala na rýchle protiútoky, ktoré jej tentoraz nevychádzali. Po dlhšej dobe vychytal brankár Sebíň cennú nulu a pomohol svojmu tímu opäť o malý kúsok vzdialiť sa zostupovému pásmu. Kováčová po prehre klesla na 7.miesto, lebo ju preskočila Detva. Očová je na 8.mieste 2 body za Kováčovou.

Bzovík - Pliešovce 3:1 (1:1)

Góly: 10´Martin Kyseľ - 0:1, 13´Marián Greško - 1:1, 48´Martin Molnár - 2:1, 66´Peter Kamas - 3:1

Bzovík nastupoval na jeden z existenčných zápasov v značne omladenej zostave a mladíci v tíme domácich sa odvďačili trénerovi za dôveru sympatickým výkonom. Nepoložil ich ani úvodný gól hosťujúceho Kyseľa v 10´min. Rýchle vyrovnanie zabezpečil Greško - 1:1 už o 3 minúty. Zlomový bol druhý domáci gól tesne po prestávke, ktorý vsietil Molnár - 2:1. Hostia museli otvoriť obranu v snahe o vyrovnanie a začali robiť chyby. V 66´min. jednu z nich využil Kamas a gólom na - 3:1 definitívne rozhodol o 3 bodoch pre Bzovík. Domáci sa výhrou trošku vzdialili zostupu a v ďalších kolách im to môže psychicky pomôcť, naopak hostia po prehre klesli na 9.miesto a ešte stále majú len 5 bodový náskok nad pásmom zostupu.