18.kolo - Líder Rajec zakopol v Stráňavách, na 2.miesto poskočili Liptovské Sliače, šláger kola pre Hôrky, súboj posledných tímov jasne pre Liptovský Hrádok, tabuľka strelcov bez výrazných zmien

01.06.2011 10:13

18.kolo

Závažná Poruba - Oravská Jasenica 3:0 - kontumačne - podľa SP čl.100/b

Prezident FK Oravan Oravská Jasenica p.Roman Polák zavolal domácemu FK Závažná Poruba a oznámil poruchu na vozidle, ktorú sa im nepodarilo opraviť. Preto sa na stretnutie nedostavili.

Raková - Krásno 0:0

Čisté konto udržali Tomáš Baránek (Raková) a Miroslav Greňo (Krásno)

Proti na jar stále sa lepšiacim hosťom získali domáci cenný bod, ktorý môže mať v konečnom účtovaní cenu zlata. Najlepšími hráčmi na ihrisku boli brankári domáci Baránek a hosťujúci Greňo. Krásno mohlo v prípade plného bodového zisku staihnuť náskok na lídra súťaže na 6 bodov, ale pozorne hrajúci domáci tím im to nedovolil a v tabuľke poskočil na 11.miesto bod pred nováčika z Trstenej.

Góly: 9´Matúš Tavel - 1:0, 16´Matúš Tavel - 2:0, 20´Dávid Hanula - 3:0, 41´Gabriel Pupiš - 3:1, 88´Roman Mikulec z 11m - 4:1

Zostava 1.OFC: Kováčik – Littva, Mikulec, Dvorský, Hanula, Mišata, Frič (od 82´Krist), Tavel (od 84´Trnovský), Michal Sliacky, Kendera (od 72´Blaško), Martin Sliacky.

Zostava Lietavská Lúčka: Kniha – Krajčík, Vaganský, Grznár, Pupiš, Trnka, Furmánek, Šoška, Frko (od 30´Kocúr), Komanec, Čerňan.

Prvá polhodinka patrila domácim a vyťažili z toho tri góly. V 9´Mišata pekne uvoľnil Matúša Tavela na ľavé krídlo a ten krížnou strelou z 13-tich metrov vymietol šibenicu - 1:0. V 16´ ten istý hráč kopal priamy kop z ťažkého uhla a do tej istej šibenice trafil druhýkrát - 2:0. O dve minúty nato sa po nedorozumení v obrane dostal k lopte Kendera, brankár Kniha však vybehnutím zmenšil strelecký uhol a loptu vyrazil. V 20´ prešiel po ľavom krídle Dávid Hanula, prvú strelu brankár vyrazil, ale na dorážku už nedosiahol - 3:0. V 27´ Tavel trafil spojnicu brány. Potom sa domáci uspokojili a prenechali iniciatívu hosťom, čo sa prejavovalo najmä v stredovej formácii. Hostia pohrozili v 28´, ale strelu Čerňana zo 14 metrov, Kováčik zneškodnil. V 34´ po rohovom kope hlavičkoval hosťujúci Gabriel tesne nad. O sedem minút nato vyslal jedovatú strelu z 20-tich metrov Vagaský, domáci brankár loptu vytlačil na rohový kop. Po jeho zahratí sa k hlavičke dostal Gabriel Pupiš a nekompromisne znížil na - 3:1. Ešte do prestávky Dano Frič pekne uvoľnil Tavela, ten preloboval brankára, ale aj bránu. Po prestávke hostia pokračovali v sympatickej hre, domáci mali občasné záblesky dobrej hry, ale zápas odohrali bez väčšej motivácie. V 47´ zastavilo brvno strelu hosťujúceho Pupiša. V 56´ Kendera po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa. Potom sa 20minút hralo medzi šestnástkami. Až v 85´ Krist vystrelil spoza šestnástky, no brankár si poradil. O minútu nato Trnovský pekne našiel Martina Sliackeho, no jeho strela z voleja šla tesne nad bránu. V 87´ Lukáš Mišata chcel obísť po samostatnom nájazde aj brankára, ten mu loptu vypichol, následnú strelu Davida Blaška pred bránkovou čiarou zastavil úmyselnou rukou  Slavomír Trajčík, za čo bol vylúčený. Pokutový kop Roman Mikulec s prehľadom premenil a uzavrel skóre - 4:1.

Štatistiky zápasu: Strely na bránu 14:5, vedľa brány 9:4, faulovanie 11:12, rohové kopy 3:2, ofsajdy 0:2, žlté karty 2:0 ( Tavel, Littva), červená karta 0:1. Za pekného slnečného počasia (17°C), zápas sledovalo 110 divákov.

Góly: 48´Miloš Klus - 1:0, 52´Róbert Bačík - 2:0, 63´Róbert Bačík - 3:0, 72´Andrej Pobijak - 4:0, čisté konto udržal Alexander Vaculík

Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Po tom prvom hostia bojujúci o záchranu začínali veriť, že by mohli domov priniesť aspoň bod, no toto prianie sa rozplynulo už v 3´min. druhej časti hry po góle Klusa. To, čo nasledovalo potom, bolo pre mnohých z Trstenej asi najhorším futbalovým zážitkom v živote. Gólov v ich sieti bolo stále viac a výkon hostí sa asi iba ťažko dal nazvať futbalom. Po záverečnom hvizde mohli byť radi, že v kolonke inkasovaných gólov mali napísané "iba" číslo 4. A tak si na prvú výhru na ihrisku štvrtoligových súperov musia ešte počkať, no pri podávaní takýchto výkonov to znie skôr ako sci-fi. Alexander Vaculík v domácej bráne potvrdil, že je momentálne najlepším gólmanom súťaže. Pripísal si už 6.nulu v sezóne a v tomto smere jasne vedie.

Hôrky - Černová 2:1 (0:1)

Góly: 36´Jozef Tulinský - 0:1, 57´Maroš Rolček - 1:1, 77´Lukáš Pirošík - 2:1

Šláger kola, súboj štvrtého tímu ligy s druhým priniesol kvalitný futbal. Bol to aj súboj dvoch najlepších strelcov ligy - domáceho Makuku a hosťujúceho Dvorského. Zatiaľ čo kanoniersky súboj skončil bez gólov, z víťazstva sa nakoniec radovali Hôrky. Zverenci trénera Jančiho boli v 1.polčase efektívnejší a zásluhou druhého gólu Tulinského v 36´min. išli do vedenia - 0:1. Minuloročný treťoligista zapol v 2.polčase na vyššie obrátky a pomerne skoro sa dočkal vyrovnania. V 57´min. sa presadil Rolček - 1:1. Hôrky si bol vedomé, že majú jednu z posledných možností udržať kontakt s čelom ligy a preto v zostávajúcich minútach pritlačili hostí. Tí však v pohode odolávali, ale napokon predsa len kapitulovali. V 77´min. neustrážila obrana hostí domáceho Pirošíka a ten rozhodol - 2:1. Hôrky tak vrátili Černovej prehru z jesene - 2:6 a bodovo sa na ňu v tabuľke dotiahli. Na lídra z Rajca strácajú oba tímy 4 body a ich šance na postup do 3.ligy stále žijú.

Stráňavy - Rajec 1:0 (0:0)

Góly: 82´Radoslav Lončík - 1:0, čisté konto udržal Daniel Niník

Jarné strelecké trápenie lídra sa potvrdilo aj v Stráňavách. Rajec neskóroval už v 2.zápase za sebou a jeho náskok sa pomaly zmenšuje. Stráňavy sa na favorita dobre pripravili, keďže mali minulý týždeň voľný, lebo ich zápas v Terchovej sa odložil. Rajcu nedovolili rozvinúť jeho kombinačnú hru a pozorná hra domácich zachytávala nebezpečenstvo už v strede poľa. S pribúdajúcimi minútami boli hostia čoraz viac nervózni a naopak domácim sebavedomie rástlo. Rajec si napokon neodviezol ani bod, lebo v 82´min. sa vydarila domácim gólová akcia, na ktorej konci bol Lončík - 1:0. Záverečný zúfalý nápor Rajca domáci prežili, keď ich podržal gólman Niník a po záverečnom hvizde sa mohli radovať z cenného skalpu lídra ligy a posunu v tabuľke do bezpečnejších zón.

Liptovský Hrádok - Terchová 9:4 (5:0)

Góly: 12´Michal Sajták z 11m - 1:0, 16´Martin Števček - 2:0, 23´Michal Žufaj - 3:0, 36´Michal Žufaj - 4:0, 42´Michal Sajták - 5:0, 47´Ján Ondruš - 5:1, 51´Juraj Noga z 11m - 5:2, 63´Radovan Hudáček - 6:2, 68´Juraj Noga - 6:3, 69´Patrik Kováč - 7:3, 78´Radovan Hudáček - 8:3, 86´Martin Števček - 9:3, 88´Martin Švec - 9:4

Súboj posledných tímov tabuľky priniesol nečakane ofenzívny futbal a 13 gólov. 1.polčas sa niesol v jasnej réžii domáceho tímu, ktorý 5 gólmi rozhodol o osude duelu. Všetko naštartoval v 12´min. premeneným pokutovým kopom Sajták. Po prestávke domáci poľavili, čo snaživí hostia využili na skorigovanie stavu. V priebehu 4 minút skórovali dvakrát. Lenže potom opäť zapli domáci a záverečnú fázu zápasu vyhrali - 4:2. Dvakrát sa gólovo presadili Sajták, Števček, Žufaj a Hudáček. Za hostí skóroval dvakrát Noga. Domáci si jasnou výhrou pripísali dôležité 3 body a stiahli náskok tímov nad nimi na rozdiel 2 bodov. Vrátili sa tak do boja o zotrvanie v súťaži. Terchová ďalšou prehrou opäť zmenšila svoje šance na zotrvanie v 4.lige.