18.kolo - Lučenec ešte na jar neinkasoval a stále vedie, Liptáci prehrali v Žiari, Bánová na jar s treťou výhrou, na čelo tabuľky strelcov sa dostal Fekete z Lučenca

11.08.2011 15:09

18.kolo

Badín - Bytča 3:2 (1:2)

Góly: 20´Patrik Skotnický - 0:1, 21´Ľubomír Willwéber - 1:1, 37´Tomáš Keblúšek - 1:2, 47´Ľubomír Willwéber - 2:2, 57´Patrik Tužinský - 3:2

Badín na jar uspel v Bytči po výsledku - 5:2, ale tentoraz to nebola taká jasná zaáležitosť. Hostia sa síce herne trápia a na jar ešte nebodovali, lenže na Badín sa dôkladne pripravili. Zvládli úvodný domáci nápor a v 20´min. udreli. Autorom otváracieho gólu zápasu bol Skotnický - 0:1. Domáci majú vo svojom strede výraznú osobnosť v podobe Ľubomíra Willwébera, ktorý hneď o minútu vyrovnal - 1:1. Hostia však pokračovali v trpezlivom výkone a nedali sa rýchlym vyrovnaním znechutiť. Odmenou bol ďalší gól od Keblúšeka v 37´min. - 1:2. Willwéber, ktorý už na jar nastupuje aj za áčko Badína v 5.lige, zavelil po prestávke do útoku a v 47´min. svojim druhým gólom v zápase vyrovnal na - 2:2. O 10 minút sa domáci dostali prvýkrát do vedenia, keď skóroval Tužinský - 3:2. Badín mal ešte niekoľko možností na potvrdenie výsledku, ale poistku nepridal. Bytča tak živila šancu na zisk bodu do poslednej minúty, ale vyrovnať sa jej nepodarilo a prehrala aj 3 jarný zápas.

Kremnička - Lučenec 0:6 (0:5)

Góly: 2´Mário Fekete - 0:1, 3´Mário Fekete - 0:2, 20´Pavel Olšiak - 0:3, 25´Martin Marcinek - 0:4, 30´Adam Lelák - 0:5, 60´Pavel Olšiak - 0:6, čisté konto udržal Tomáš Bajzík

Lučenec pokračuje vo víťaznom jarnom ťažení a ani v 3.zápase v rade neinkasoval, vďaka čomu sa dostal brankár Bajzík už na 2.miesto medzi brankármi. Hostia spravili s posledným tímom súťaže rýchly proces a dvoma bleskovými gólmi v 2´a 3´min. od najlepšieho strelca ligy Feketeho získali pohodu - 0:2. V 1.polčase úplne rozvrátili obranu Kremničky ďalšími 3 gólmi a doslova znechutili domácim hráčom ďalší priebeh. Druhé dejstvo sa už iba dohrávalo. Hostia ubrali z plynu a tak sa skóre menilo už iba v 60´min. po zásahu Olšiaka. Lučenec si teda splnil povinnosť a udržal 1.miesto.

Fiľakovo - Zvolen 0:3 (0:2)

Góly: 21´Martin Huďan - 0:1, 27´Martin Huďan - 0:2, 80´Filip Šimkovič - 0:3, čisté konto udržal Lukáš Hoger

Fiľakovo malo veľkú šancu v prípade víťazstva, odpútať sa z dna tabuľky, ale zápas mal úplne iný priebeh. Pánmi na ihrisku boli jednoznačne hostia, ktorí to aj potvrdili gólmi. Po úvodnej dvadsaťminútovke prišli rozhodujúce trefy zápasu od Huďana, ktorý sa presadil v 21´a v 27´min. - 0:2. Fiľakovčania sa prebrali až po zmene strán, ale pozornú obranu na čele s gólmanom Hogerom nedokázali zaskočiť. V závere otvorili hru v snahe zdramatizovať priebeh a 10 minút pred koncom ich potrestal tretím gólom Šimkovič. Zvolen si výhrou udržal 5.miesto v priebežnej tabuľke.

Tvrdošín - Dolný Kubín 1:0 (1:0)

Góly: 35´Dávid Tješ - 1:0, čisté konto udržal Matej Cubinek

Tvrdošín potvrdil, že má úroveň na 3.ligu. V zápase tabuľkových susedov sa najtesnejšou výhrou dotiahol bodovo na Kubínčanov. O jediný gól zápasu sa postaral Tješ v 35´min. Paradoxom tohto strelca je, že ešte na jeseň strieľal góly v drese Dolného Kubína a so 6 gólmi bol aj najlepším strelcom tímu. teraz už dáva góly za nováčika a hneď ten prvý mal trojbodovú hodnotu. Výhrou sa domáci vzdialili pásmu zostupu už na 8 bodov.

Bánová - Nová Baňa 2:1 (1:0)

Góly: 45´Peter Jasenovský - 1:0, 70´Juraj Ševčík - 2:0, 90´Tomáš Jenis - 2:1

Perfektnú jarnú fazónu potvrdila Bánová aj v tomto kole. Proti na jar tiež dobre hrajúcej Novej Bani mali domáci navrch a prvopolčasovú aktivitu pretavili do úvodného gólu v 45´min. Presadil sa Jasenovský - 1:0. Ani v 2.polčase neutíchla aktivita Bánovej a v 70´min. pridal poistku Ševčík - 2:0. Hosťom nemožno uprieť snahu v zápase, ale domáci boli o niečo lepší. V závere síce znížil Jenis, ale na prípadné vyrovnanie už nezostal čas. Bánová si ďalšou výhrou ešte viac upevnila 8.miesto v tabuľke.

MFK Banská Bystrica - Kysucké Nové Mesto 0:1 (0:1)

Góly: 32´Marek Belaník - 0:1, čisté konto udržal Patrik Chmeliar

MFK nezastihol úvod jarnej časti v optimálnej forme, aj keď tentoraz narazila na silného protivníka, bojujúceho o prvé priečky. Po výprasku v Dolnom Kubíne predviedli domáci hráči zlepšený výkon, ale ani ten na body nestačil. Problémom Banskobystričanov je, že na jar zabudli strieľať góly a bez nich budú bodovať veľmi ťažko. Lekciu z efektivity im dal v 32´min. hosťujúci Belaník, ktorý zaznamenal jediný presný zásah v zápase - 0:1. Kysučania si najtesnejšou výhrou udržali 2.miesto tabuľky a z kola na kolo sa hlásia silnejšie o postup do 2.ligy. MFK už bude musieť zabrať, lebo sa naň v tabuľke doťahujú tímy z dolnej polovice súťaže.

Námestovo - Čadca 2:1 (0:1)

Góly: 10´Ľubomír Pavolko - 0:1, 53´Tomáš Zboroň - 1:1, 70´Matúš Brišák - 2:1, v 33´min. nepremenil domáci kapitán Rastislav Jagnešák za stavu - 0:1 pokutový kop

V derby stretnutí sa potvrdilo, že úloha favorita nehrá významnú rolu. Čadca bola domáci zdatným a vyrovnaným protivníkom. V 1.polčase jej pomohol rýchly gól Pavolka z 10´min., na ktorý domáci nedokázali nájsť odpoveď počas celého prvého dejstva. Najbližšie k vyrovnaniu mal kapitán Jagnešák, ale v 33´min. zahodil penaltu. Polčasová prestávka domácim hráčom pomohla, lebo na 2.dejstvo nabehli s oveľa väčšou túžbou zmazať tesný náskok súpera. V 53´min. sa im to už podarilo, keď sa presadil Zboroň - 1:1. Čadca sa v tejto fáze zápasu stiahla na vlastnú polovicu a začala brániť výsledok. To sa jej nevyplatilo, keďže v 70´min. Brišák svojim 1.gólom v ročníku strhol vedenie na domácu stranu - 2:1. V záverečnej fáze zápasu si už Námestovo rutinérsky udržalo ťažko vybojované vedenie a pripísalo si nesmierne dôležité 3 body na ceste za splnením veľkého cieľa, ktorým je postup do 2.ligy.

Žiar nad Hronom - Liptovský Mikuláš 3:1 (0:1)

Góly: 10´Michal Uram - 0:1, 48´Jozef Janúch - 1:1, 78´Marek Balogh z 11m - 2:1, 85´Matúš Glab - 3:1

V šlágri kola videli prítomní diváci zaujímavý futbal, v ktorom sa najskôr darilo hosťom, ale v 2.polčase prišiel dokonalý domáci obrat. Liptákov poslal do vedenia už v 10´min. ich najlepší strelec Uram - 0:1 a počas celého 1.polčasu pôsobili hostia živšým a kompaktnejším dojmom. Obraz hry sa po zmene strán výrazne zmenil. Žiaru pomohol bleskový vyrovnávajúci gól Janúcha v 48´min. - 1:1. Začínalo sa odznova a na hre oboch tímov bolo sympatické, že sa snažili strhnúť výhru na svoju stranu. Liptákom to velilo tabuľkové postavenie, keďže nechceli stratiť kontakt s čelom ligy. Žiar zase mohol stiahnuť náskok liptákov na 4 body. Rozhodujúci okamih zápasu sa odohral v 78´min. Hlavný rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich, ktorý bezpečne premenil kapitán Balogh a Žiar sa ujal vedenia - 2:1. Hostia v záverečnom tlaku pozabudli na zadné vrátka a v 85´min. inkasovali tretí gól. Úspešným domácim strelcom bol Glab - 3:1. Žiar si výhrou udržal 6.miesto a odrazil útok Badína. Liptáci stratili v boji o postup do 2.ligy dôležité body a klesli na 4.miesto. Stále však majú k dispozícii dohrávané stretnutie 16.kola na ihrisku MFK Banská Bystrica.