19.kolo - Staškov zakopol doma s Čiernym pri Čadci a bodovo sa naň dotiahla Turzovka, Čadca B a Dolný Hričov po prvej jarnej výhre v tesnom závese, Kotešová boj o záchranu nevzdáva, Skalité blízko vypadnutiu, čelo tabuľky strelcov bez zmien

15.06.2011 15:53

19.kolo

Staškov - Čierne pri Čadci 1:1 (1:1)

Góly: 27´Juraj Cyprich - 0:1, 37´Erik Perďoch - 1:1

Čierne to na lídra súťaže vie. Na jeseň ho doma zdolalo - 4:1, tentoraz mu uchmatlo 2 body aj na jeho ihrisku. Nováčik sa domácim vyrovnal herne, v bojovnosti a aj v efektivite. Prečkal úvodný nápor a v 27´min. udrel zásluhou Cypricha - 0:1. Domáci stihli pomerne rýchlo odpovedať, keď v 37´min. vyrovnal Perďoch - 1:1. Po prestávke aj napriek domácemu úsiliu ďalší gól nepadol a Staškov tak stratil dvojgólový náskok na čele súťaže. Jeho zaváhanie využili všetci traja prenasledovatelia. Čierne si ziskom bodu ešte viac upevnilo 5.miesto.

Čadca B - Rosina 6:0 (0:0)

Góly: 52´Michal Faťara - 1:0, 59´Štefan Labaj - 2:0, 69´Štefan Labaj - 3:0, 72´Lukáš Slivka - 4:0, 79´Denis Michalina - 5:0, 89´Daniel Kozák - 6:0, čisté konto udržal Lukáš Sedlák

Zápas dvoch rozdielnych polčasov mali možnosť vidieť diváci v Horelici, kde hráva svoje domáce zápasy béčko Čadce. Kým v 1.polčase dokázali hostia vzdorovať domácemu tlaku, v 2.polčase sa úplne rozpadli. Rosinu načal úvodným gólom v 52´min. Faťara - 1:0, najlepší strelec Čadce B a postupne prišli aj ďalšie góly. Dvakrát sa presadil Labaj, po góle pridali Slivka, Michalina a Kozák. Lukáš Sedlák si udržal 4krát v sezóne čisté konto. Domáci tím sa výhrou vrátil do boja o 4.ligu, lebo na lídra zo Staškova stráca už len 1 bod. Pre Rosinu pokračuje boj o záchranu.

Podvysoká - Belá 2:0 (1:0)

Góly: 18´Michal Krnáč - 1:0, 55´Michal Krnáč - 2:0, čisté konto udržal Tomáš Hruška

V zápase tímov bojujúcich o záchranu v 5.lige nenadviazala Belá na gólové hody proti Dolnému Hričovu. V Podvysokej predviedla málo útočnej hry a tak to na body nemohlo stačiť. Podvysokú potiahol v tomto zápase Krnáč, ktorý dvoma gólmi po jednom v každom polčase, rozhodol o cennej výhre a nesmierne dôležitých 3 bodoch. V zostávajúcich 7 kolách však stále pokračuje pre oba tímy boj o záchranu.

Dolný Hričov - Radoľa 3:2 (1:1)

Góly: 45´Peter Vnuk - 0:1, 45´Igor Turták - 1:1, 47´Patrik Turek - 2:1, 52´Miroslav Gašper - 3:1, 84´Erik Kováč - 3:2

Jesenný majster sa dočkal prvého jarného víťazstva až v 6.jarnom kole. Jeho dôležitosť je obrovská. Prišlo po psychicky veľmi ťažkej, vysokej prehre v Belej - 0:7 a vrátilo Dolnému Hričovu šancu na 4.ligu, keďže po zaváhaní Staškova stráca na 1.miesto už len 2 body. 1.polčas nenaznačoval, že sa domácim podarí zlomiť nepriaznivú jarnú sériu. Po ďalšom nie príliš vydarenom polčase inkasovali v poslednej minúte gól od Vnuka - 0:1. Hneď po rozohrávke však stihli odpovedať a to bol asi zlom v zápase. Na - 1:1 vyrovnal Turták. Po prestávke predviedli domáci svoju najlepšiu jarnú pasáž a hneď v úvode rozhodli o zápase. Presadili sa Turek a Gašper. Radoľa sa snažili s nepriaznivým výsledkom ešte niečo urobiť, ale už dokázala len skorigovať v 84´min. Kováčom na - 3:2. Na vyrovnanie už hosťom nezostal čas.

Turzovka - Strečno 3:1 (2:0)

Góly: 36´Matej Hrčka - 1:0, 44´Filip Letavay - 2:0, 67´Marek Mojský - 2:1, 69´Miloš Perďoch - 3:1

Návrat do boja o 4.ligu hlási aj Turzovka. Proti Strečnu predviedla kvalitný výkon a zaslúžene triumfovala. Svoju prvopolčasovú aktivitu pretavila do gólov až v závere polčasu, kedy po góloch Hrčku a Letavaya získala dvojgólový náskok. Po prestávke domáci kontrolovali priebeh duelu, ale v 67´min. spravili chybičku, za ktorú ich potrestal gólom na - 2:1 Mojský. Pokoj na domácu stranu však prakticky okamžite zabezpečil Perďoch gólom na - 3:1. Situácia na čele tabuľky sa teda poriadne zamotala a 7 kôl pred koncom majú šancu na postup reálne 4 tímy. Turzovka je jedným z nich.

Svrčinovec - Zborov nad Bystricou 3:1 (2:0)

Góly: 11´Jozef Tremboš - 1:0, 13´Jozef Čepec - 2:0, 59´Martin Cyprich - 3:0, 88´František Oškrobaný - 3:1

Svrčinovec zabojoval proti Zborovu tak ako sa patrí na tím, ktorý bojuje o záchranu v 5.lige. Oproti predchádzajúcim zápasom predviedli domáci nečakane produktívnu koncovku. Najmä v úvode duelu sa mali diváci na čo pozerať. V 11´min. zabezpečil domácim vedenie - 1:0 Tremboš a o dve minúty zvýšil náskok Svrčinovca Čepec - 2:0. Zborov odohral celý zápas vo veľkom útlme a nedarilo sa ani najlepšiemu strelcovi ligy Frančiakovi. V 2.polčase pridal Cyprich v 59´min. gól na - 3:0 a už sa len dohrávalo. V samom závere zaznamenal čestný úspech hostí Oškrobaný - 3:1. Svrčinovec si výhrou udržal malú šancu na záchranu.

Kotešová - Skalité 2:1 (1:0)

Góly: 4´Adrián Barčák - 1:0, 58´Filip Briš - 1:1, 90´Jakub Beniač - 2:1

Kotešová aj Skalité odohrali zaujímavý zápas a oba tímy hrali na víťazstvo, keďže remíza bola za súčasného stavu pre oba tímy stratou. Úvod patril nováčikovi, ktorý sa už v 4´min. radoval z úvodného gólu Barčáka - 1:0. Tesný náskok udržiavali domáci počas celého 1.polčasu a aj v úvode druhého dejstva. Lenže v 58´min. predviedli aj hostia, že vedia byť nebezpeční a Briš vyrovnal na - 1:1. V záverečnej polhodine sa strhol boj o víťazný gól, ktorý smeroval do remízového konca. Dramatickú koncovku rozlúštil v poslednej minúte pravdepodobne doteraz životným gólom Beniač - 2:1. Pre Kotešovú znamená táto výhra veľmi veľa a v konečnom účtovaní môže nováčika ligy posunúť blízko k záchrane. Pre Skalité, ktoré podalo dobrý výkon znamená táto prehra stratu reálnej šance na zotrvanie v súťaži aj v budúcom ročníku.