19.kolo - Senica využila zakopnutie Žiliny a Ružomberka a získala 4 bodový náskok, derby Podbrezová - Jupie ovládli domáci, Dukla vezie 3 body z Prešova, Slovan vyhral rozdielom triedy v Trnave, ďalšie kolo už túto stredu

03.04.2012 22:51

19.kolo - 31.3.2012 - pripravil Maroš Zimnikoval

Michalovce – Nitra 4:1 (4:0)

Góly:  3‘ a 17‘ Grič, 10‘ Vožný, 39‘ Turík(11m) - 58‘ Fábry

Súper bol v 1.polčase lepší a efektívnejší, v 2.polčase sa naša hra zlepšila, ale na viac to nestačilo.(fcnitra.sk)

Tréner MFK Zemplín Ján Gajdoščík: "Do zápasu sme vstúpili vo veľkom štýle, už v 3. minúte otvoril skóre po centri Grič a o sedem minút nato pridal Vožný hlavou druhý presný zásah. Hrali sme aktívne a v 17. minúte Grič po rohovom kope hlavičkou zvýšil náš náskok. V závere polčasu po faule na Kolesára premenil pokutový kop Turík a bolo 4:0. Po zmene strán tempo hry opadlo, hostia prebrali iniciatívu a zásluhou Fábryho sa im podarilo znížiť. Potom sme však opäť zapli na vyššie obrátky, šance mali Vožný či Kolesár, ale neuspeli. Pochvalu si zaslúži celé družstvo, najviac vynikali Tomko, Turík a Grič."(mfkzemplin.sk)

Petržalka – Bardejov 1:0 (1:0)

Góly: Ištvančin

Podbrezová – JUPIE B. Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 73‘ Sokol, 76‘ Jakuba

Tréner Podbrezovej Ján Hroš: „Do zápasu s Podlavicami sme išli s tým, že chceme jednoznačne vyhrať a potvrdiť 3 body z Bardejova. Podlavice k nám prišli s jasnou taktikou, brániť s jedenástimi hráčmi na svojej polke. Počas celého prvého polčasu sme dominovali my, až na presnú finálnu prihrávku. Hrali sme kombinačne a loptu sme držali na kopačkách. Do druhého polčasu sme išli s jasným cieľom, dať gól. V 50 minúte sme prešli na troch obrancov a dvoch útočníkov. Začali sme byť nervózny no obraz našej hry sa nezmenil museli sme hrať trpezlivo na veľký počet krátkych prihrávok. Začali sme sa dostávať do čistých gólových šancí, našu dobrú hru odzrkadlili dve brvná. V 72 min. prišiel konečne gól, po peknej kombinácií si Sokol výborne zasekol hráča a ľavačkou presne zakončil. Náš pohyb bol hneď ľahší, súpera sme dostali pod obrovský tlak a v 76 minúte dal Jakuba na 2:0. Musíme pochváliť cele mužstvo vrátane striedajúcich hráčov. Hrali sme disciplinovane, organizovane a trpezlivo. Hostí sme nepustili do žiadnej šance, nekopali ani jeden roh počas celého zápasu. Musíme si ale uvedomiť, že už v stredu hráme na Slovane a preto na uspokojenie nesmieme ani pomyslieť.“(zpfutbal.sk)

Spartak Trnava – Slovan Bratislava 1:4

Góly: Ďuriš, Tichý, Čambal, Mikuš

Trenčín – Žilina 1:1 (0:0)

Góly: Plevka – Klec

Tréner Žiliny Tibor Goljan: „V Trenčíne sme odohrali zápas s množstvom nepremenených šancí, súper nás za to potrestal gólom z pokutového kopu. Do konca zápasu sme boli futbalovejší, vytváral sme si šance, ale bohužiaľ bez gólu. O jediný náš gól sa postaral Klec, keď po peknej kombinačnej akcii a prihrávke Čmelíka zakončil peknou strelou a dostal nás do vedenia. Súper hral tiež dobre, ale myslím si, že tento zápas sme mali zvládnuť a získať tri body.“

MFK Košice – Senica 0:2 (0:2)

Góly: Kačmár, Šimek

Tréner Senice Stanislav Macek: „V Ličartovciach na perfektne pripravenom ihrisku, sme nastúpili k ďalšiemu majstrovskému zápasu proti súperovi z dolnej polovice tabuľky. Chceli sme hneď od úvodu diktovať tempo hry a pokúsiť sa streliť gól. V našich snahách nám pomáhal aj silný vietor. V 12. min po rohu Šusteka si Šimek výborne naskočil a krásnou hlavičkou otvoril skóre - 0:1. V 22. min vysunul Balážik rozbehnutého Kačmára a ten zo či voči domácemu gólmanovi nezaváhal a s prehľadom zvýšil na 0:2. Diktovali sme tempo hry a na konci polčasu po góle ešte volala Filípkova jedovka z 20 m, ktorá tesne minula šibenicu brány. 2. polčas sme hrali proti veľmi silnému vetru, ktorý prakticky znemožňoval pohyb hráčov a nie ešte nejakú kombináciu. I tak sme mohli zvýšiť svoj náskok, keď stopérovi Švolíkovi po jeho hlavičkách chýbal 2 krát kúsok šťastia. Dobrou organizáciou hry sme nepustili súpera absolútne do ničoho a zaslúžene sme doviedli duel do víťazného konca. Pochválil by som celú obrannú štvorku, ktorá dnes pôsobila veľmi kompaktným a istým dojmom počas celého stretnutia. Z hráčov cítim veľkú súdržnosť a pocit zodpovednosti tak, ako k svojmu výkonu, tak i k samotnému výsledku!“

Dubnica – Ružomberok 0:0 (0:0)

Mladí Ružomberčania mali síce herne jasne navrch, skórovať sa im ale nepodarilo.

Tatran Prešov – Dukla 0:2 (0:0)

Góly:  Fajčík, Kupec