19.kolo - Lučenec zdolal vo veľkom štýle Bytču a zdá sa, že získal rozhodujúci náskok, Žiar získal prvý jarný bod vo Fiľakove, Zvolen na jar stále bez straty bodu, bystrické derby v Kremničke nerozhodne, nováčik V.Krtíš vezie 3 body z N.Bane

16.04.2012 20:58

19.kolo - 14. a 15.4.2012

Kremnička - MFK Banská Bystrica 1:1 (0:1) - zápas sledovalo 100 divákov

Góly: 7´Martin Bendík - 0:1, 48´Martin Olšiak z 11m - 1:1

Góly: 8´Martin Kyseľ - 1:0, 28´Dominik Golian - 2:0, čisté konto udržal Michal Hámorník

Po dvojtýždňovej pauze čakalo na Zvolenčanov opäť derby s bystrickým mužstvom, tentokrát z Badína. Opäť, ako to už v derby býva, zápas nemal výrazného favorita a to aj z dôvodu, že súperi boli pred týmto kolom tabuľkoví susedia. Od začiatku sa hralo v dobrom tempe a do zápasu vstúpili lepšie domáci. Snaha o úvodný tlak im vychádzala a hostia sa dostávali na útočnú polovicu iba sporadicky. Zvolenčania tlačili a búšili do súpera rohovými a priamymi kopmi. Z centrovaných lôpt vznikal zmätok v obrane Badína a vo 8. minúte sa po rohovom kope presadil hlavou Kyseľ - 1:0. Po góle sa domáci upokojili a naopak hostia začali preberať opraty zápasu. V podstate sa zopakovalo dianie z prvých 10 minút no v opačnom garde. Zvolen však umne čakal na svoju šancu, ktorá sa naskytla po chybnej rozohrávke na polovici Badína. Huďan však svoj nájazd nepremenil. Badín sa snažil ohrozovať bránu súpera, no jeho snaha nemala finálnu fázu. Za zmienku stojí iba priamy kop z hranice 20tich metrov, ktorý však zblokoval múr. Domáci hrali na rýchle brejky a do polčasu sa im jeden gólový podaril. Kollárik sa najprv pohral s obranou súpera, prihral nabiehajúcemu Huďanovi, ktorý predložil gólovú prihrávku Golianovi ako na zlatom podnose. Ten sa nemýlil a nechytateľnou strelou poslal Zvolen do dvojgólového vedenia 2:0.
Druhý polčas sa niesol v bojovnom duchu. Badín za celkom priaznivého stavu cítil svoju šancu, a preto bol neustále aktívny. Domáci sa zamerali prevažne na defenzívu a snažili sa vychádzať do otvorenejšej obrany hostí. Tlak Badína však nebol vôbec produktívny a za celý druhý polčas sa dostali iba k pár strelám z väčšej vzdialenosti, ktoré mladého brankára Hámorníka nemohli zaskočiť. Zvolen si vypracoval niekoľko vyložených šancí, ale ani Huďan a ani Golian už svoje príležitosti nepremenili. Do konca zápasu sa teda už skóre nemenilo, a tak sú Zvolenčania ako jediné mužstvo na jar bez bodovej straty.

Góly: 36´Samuel Truska - 0:1, 42´Ladislav Balász - 1:1, 50´Csaba Rezník - 2:1, 53´Filip Vuong - 2:2

Starší dorast Žiaru v značne pozmenenej zostave podal zodpovedný kolektívny výkon hoci sa prvý polčas chvíľu na nových postoch a v novej zostave hľadali. V 38. minúte sa po peknej kombinačnej akcii presadil Truska, zimná posila zo Žarnovice. Domácim sa však podarilo do polčasu vyrovnať gólom zo 43. minúty.

V druhom polčase začali lepšie domáci a zvýšili skóre na 2:1 po rohovom kope, keď boli dôraznejší pred našou bránou. Našich hráčov to však nezlomilo. Gól Vuonga z priameho kopu bol ukážkový a stanovil konečný výsledok zápasu na 2:2.

Bánová - Čadca 1:1 (0:0)

Góly: 50´Lukáš Čačurák - 0:1, 90´Juraj Ševčík - 1:1

Vzhľadom na vývoj zápasu si domáci cenia aj zisk bodu.

Rimavská Sobota - Rajec 4:1 (3:1)

Góly: 14´Peter Sádecký - 0:1, 16´Róbert Raisz - 1:1, 22´Róbert Raisz - 2:1, 35´Norbert Uličný - 3:1, 60´Richard Illéš - 4:1

Dolný Kubín - Kysucké Nové Mesto 0:2 (0:0)

Góly: 78´Mário Boris - 0:1, 80´Martin Holák - 0:2, čisté konto udržal Martin Ferianc

Nová Baňa - Veľký Krtíš 1:3 (0:2)

Góly: 17´Erik Krupčiak - 0:1, 40´Miroslav Kukolík - 0:2, 55´Martin Švonavec - 0:3, 72´Pavel Pacalaj - 1:3

Nováčik súťaže zvládol veľmi dôležitý zápas proti poslednému tímu súťaže na výbornú a získal dôležité body, ktorými sa odpútal od Kremničky už na rozdiel 11 bodov. Navyše v tabuľke preskočil vďaka lepšiemu skóre Čadcu. O zaslúženú výhru hostí sa postarali strelci gólov Krupčiak a Švoňavec + tretí gól si dali domáci sami. Nová Baňa sa už zrejme zmierila so situáciu a pokúsi sa v zostávajúcich 11 kolách dohrať so cťou túto sezónu, ale v prípade ak by vypadávalo so súťaže len 1 mužstvo by tu bola istá šanca, lebo na Kremničku strácajú domáci 4 body.

Lučenec - Bytča 6:1 (4:0) - pripravené v spolupráci s Atillom Pappom

Góly: 20´Michal Kovanič - 1:0, 26´Adam Lelák - 2:0, 35´Pavel Olšiak - 3:0, 39´Michal Kovanič - 4:0, 69´Lukáš Heuser - 5:0, 84´Matej Gajdošík - 5:1, 89´Filip Kubík - 6:1

Zápas 19.kola staršieho dorastu medzi Lučencom a Bytčou prebiehal podľa predzápasových prognóz. Domáci svojmu súperovi nič nedarovali a s chuťou sa doňho zahryzli, výsledkom čoho bolo 4-gólové vedenie do polčasu, s množstvom šancí, ktoré ostali nevyužité. Do druhého polčasu COACH domácich prestriedal skúsené opory a dal priestor aj hráčom z lavičky. Lučenec upustil tempo a zápas sa dohral v dobrom duchu, domáci si futbal užívali. Ich náskok sa po ďalšej strate Žiaru nad Hronom navýšil už na 10 bodov a zdá sa, že sa nám predčasne črtá nový druholigista.