19.kolo - V priamom súboji o postup vyhral Divín v Haliči a je krôčik od 4.ligy, Klenovec šokujúco rozstrieľal Dolnú Strehovú, Revúca sa dostala do skvelej formy, medzi kanoniermi si polepšil druhý Havrla z Divína a piaty Herceg z Dolnej Strehovej

16.05.2011 21:36

19.kolo

Klenovec - Dolná Strehová 5:1 (3:1)

Góly: 6´Valentín Herceg - 0:1, 25´Lukáš Ulický - 1:1, 29´Martin Pribilinec - 2:1, 36´Vladimír Cibuľa - 3:1, 53´Martin Pribilinec - 4:1, 85´Roman Bútor - 5:1

Azda najlepší výkon v podaní domáceho tímu v sezóne proti jednému z najlepších tímov súťaže. Smelo môžeme tento výsledok označiť za jedno z najväčších prekvapení ročníka. Na začiatku tomu nič nenasvedčovalo. Hostia rýchlo viedli po góle kanoniera Hercega, ale domáci zápas otočili a v priebehu 11 minút úplne ovládli hru. Akékoľvek snahy hostí o obrat úplne odstavil štvrtý gól domácich v úvode 2.polčasu od Pribilinca. V závere ešte zavŕšil krásnu výhru Bútor. Klenovec sa výhrou prepracoval na 12.miesto, ale na 11.miesto znamenajúce záchranu stráca až 9 bodov. Dolná Strehová nevyužila šancu dostať sa na 2.miesto pred Halič a zdá sa, že stratila aj tie najmenšie šance zabojovať ešte o postup do 4.ligy.

Ružiná - Veľký Blh 0:0

Čisté konto udržali Lukáš Daniš (Ružiná) a Richard Cibuľa (Veľký Blh)

Súboj tímov z konca tabuľky skončil nič neriešiacou remízou 0:0. Najlepšími hráčmi na ihrisku boli brankári - domáci Daniš a hosťujúci Cibuľa. Ružiná ďalšou stratou bodou znížila šance na záchranu už len do roviny teórie, vyhliadky hostí na 5.ligu v budúcej sezóne sú tiež dosť malé.

Kokava nad Rimavicou - Sklabiná 2:6 (1:1)

Góly: 36´Marek Varga - 1:0, 39´Tomáš Zošák - 1:1, 46´Martin Gerbáč - 1:2, 58´Marek Drieňovský - 1:3, 62´Marek Varga - 2:3, 63´Marek Drieňovský - 2:4, 67´Tomáš Zošák - 2:5, 71´Tomáš Zošák - 2:6

Kokava chcela nadviazať na víťaznú sériu, vďaka ktorej sa dostala do bezpečnej zóny a trúfala si aj na minuloročného vicemajstra. Spočiatku to vyzeralo, že domáci budú v tejto sérii pokračovať. Podarilo sa im vsietiť vedúci gól Vargom v 36´min. Lenže hostia sú skúseným tímom a už o 3 minúty vyrovnali zásluhou Zošáka. Opraty zápasov zobrali hostia do rúk hneď po prestávke. Pomohol im rýchly vedúci gól Gerbáča, na ktorý onedlho nadviazal Drieňovský. Varga síce druhým gólom vrátil domácich do zápasu, ale už o minútu ich schladil ďalším gólom Drieňovský. Za niekoľko minút zavŕšil Zošák hattrick a zo spočiatku vyrovnaného zápasu sa nakoniec stala jasná záležitosť favorita.

Halič - Divín 0:2 (0:0) - pripravené v spolupráci s Jozefom Martinským

Góly: 71´Vladimír Havrla - 0:1, 77´Jaroslav Záchenský - 0:2, čisté konto udržal Radoslav Fiľo

Šláger jarnej časti sa odohral na veľmi tvrdom a nerovnom ihrisku, čo spôsobovalo hráčom obidvoch mužstiev veľké problémy pri snahe o kombinačnú hru. Hostia prišli so snahou neprehrať a tomuto prispôsobili začiatok zápasu. Domácich mali veľmi dobre prečítaných a ich hlavnou úlohou bolo eliminovať najlepšie útočné duo súťaže Kováč – Váradi. Ich osobné bránenie Belkom a Gálom, ako aj pokrytie ich zásobovača Lempochnera Sekerešom a Karlíkom spôsobilo, že domáci sa nedostávali k svojej najsilnejšej zbrani – rýchlemu protiútoku a postupný útok zachytávali vždy spoľahliví bratia Záchenskovci, ktorí kraľovali pred 16-tkou hostí. Domáci začali aktívne, ale prví pohrozili hostia v 4. minúte – trestným kopom Gála. V 9. minúte sa rútil sám na bránu hostí Kováč – zakončil strelou vedľa. V 14.minúte hostia Karlíkom a v 16. minúte domáci Váradim nevyužili priame kopy. Následný rohový kop Karlíka hlavičkou tesne minul M.Záchenský. V 26.minúte opäť po rohovom kope domácich Kováč zakončil strelou nad bránu. Podobne aj v 28. minúte. Následne aktívny Haško strelou zo 16. metrov tesne minul domácu bránu. V 35. minúte mali domáci výhodu priameho kopu, ale Fiľo bol namieste. V 44. minúte sa zrodila šanca domácich, ale M. Záchenský výborne zblokoval Kováča. Polčas sa tak skončil 0:0, čo viac vyhovovalo hosťom. Domáci preto museli v 2. polčase ešte viac otvoriť hru. Začali ešte aktívnejšie a už v 50. minúte musel Fiľo likvidovať hlavičku Lempochnera. V 56. minúte prišla opäť zaujímavá situácia, keď trestný kop  z 20 metrov výborne vystihol Fiľo a vytlačil ho na rohový kop. Vyvrcholením tlaku domácich bola 66. minúte, keď strela Kováča skončila na brvne hostí. Potom začali stále viac vystrkovať rožky hostia a v 71. minúte po nacvičenom signále po rohovom kope Karlíka Havrla hlavou otvoril skóre 0:1. Domácich to zaskočilo a v 77. minúte mali hostia výhodu priameho kopu – opäť nacvičený signál a Jaroslav Záchenský prestrelil všetko čo mu stálo v ceste 0:2. To bol šok pre snaživých domácich, keď ich úporná snaha nepriniesla úspech a hostia už do konca kontrolovali priebeh stretnutia. Prišli už iba strely Sekereša a Havrlu a potom veľká radosť hráčov hostí, ktorí vedia k čomu sa týmto víťazstvom priblížili. Domáci potvrdili svojim výkonom postavenie v tabuľke, ale tentokrát sa ich útočné tromfy nepresadili a vo futbale rozhodujú hlavne góly a tie dokázali dať iba hostia.

Ipeľ Balog nad Ipľom - Poltár 0:2 (0:1)

Góly: 1´Martin Holas - 0:1, 71´Marek Kanáloš - 0:2, čisté konto udržal Igor Melicher

Zápas poznačil rýchly vedúci gól hostí už v 1´min. Na Holasov gól domáci nedokázali nájsť recept počas celého zápasu. Hrali v kŕči, akoby sa na nich prejavoval nevydarený zápas v Divíne v predchádzajúcom kole. Poltár hral zo zabezpečenej obrany a vychádzal do brejkov. Dlho sa mu nedarilo poistiť náskok a tak bol výsledok na vážkach. Až v 71´min. definitívne rozhodol druhým gólom Kanáloš - 0:2. Cennú nulu vychytal Melicher, veď je vôbec prvý brankár v 5.lige, ktorému sa to na pôde Ipľu podarilo.

Čierny Balog - Hnúšťa 2:0 (0:0)

Góly: 52´Matej Budovec - 1:0, 64´Martin Kupec - 2:0, čisté konto udržal Michal Bambura

Domáci potvrdili úlohu favorita a fakt, že doma sú na jar mimoriadne silní. Pripísali si v 3.domácom jarnom zápase 3.výhru. 1.polčas divákov príliš nenadchol, ale po zmene strán domáci zapli a veľmi rýchlo rozhodli o osude duelu. Strelecky sa presadil kapitán Budovec, podávajúci v jarnej časti skvelé výkony a Martin Kupec. Spoľahlivý výkon podal opäť gólman Bambura, ktorý sa postupne dostáva na horné priečky medzi brankármi tejto ligy. V počte vychytaných núl už dobehol najlepších Gašparoviča z Haliča a Fiľa z Divína.

Revúca - Tisovec 7:2 (1:0)

Góly: 35´Filip Faško - 1:0, 48´Filip Faško - 2:0, 60´Filip Faško - 3:0, 61´Martin Figuli - 3:1, 65´Filip Faško - 4:1, 66´Milan Vrbjar - 5:1, 70´Milan Vrbjar - 6:1, 75´Marek Stasík - 6:2, 85´Ján Huťan - 7:2

Tisovec prehral vzhľadom na priebeh duelu až príliš vysoko. Prvá polhodina priniesla vyrovnaný futbal, ale potom sa zápas zmenil na exhibíciu jedného hráča. Domáci mladík Faško čistým hattrickom rozhodol o zápase. Na chvíľu ho síce prerušil hosťujúci Figuli, ale už o malú chvíľu pridal Faško aj štvrtý gól. Vrbjar sa k nemu pridal dvoma gólmi a hostia odišli z Revúcej s debaklom. Sympatické na hosťoch je, že sa aj za nepriaznivého stavu snažili útočiť a dočkali sa ešte jedného gólu zásluhou vekom ešte staršieho žiaka Stasíka. Definitívnu bodku za vydareným zápasom Revúcej dal Huťan 5 minút pred koncom.