2.kolo - Oravan obrátil ťažký súboj v Tvrdošíne a udržal sa v čele, Erik Polák dal už 5 gólov, Žilina U16 sa potrápila s Predmierom, 3 body pre Sučany vybojoval Vajdel, hattrick hráča Staškova Babiša v Liskovej, Macura režíroval výhru Krásna

13.08.2012 21:11

2.kolo - 11. a 12.8.2012

Tvrdošín - Oravská Jasenica 2:3 (2:1) - pripravené v spolupráci s Jakubom Graňákom / www.fkoravandorast.6f.sk

Góly: 9´Matúš Lajčin z 11m - 1:0, 19´Erik Polák - 1:1, 35´Jakub Jurina - 2:1, 49´Adam Greš z 11m - 2:2, 87´Adam Greš z 11m - 2:3

Dnes v sobotu 11.8. sme neskôr po obede o 16:30 hod odohrali oravské derby v upršanom počasí. Hneď od úvodu bolo tempo kvalitné z oboch strán a hralo sa po celom ihrisku. V 12.min trocha prísne nariadený pokutový kop a brankár Richard Florek so žltou kartou na konte. Tvrdošín sa takto ujal vedenia a otvoril stav stretnutia na 1:0. Tento moment ani trocha nerozhodil hostí Oravskú Jasenicu a tak sa pomaličky dobíjala do domácej brány. V 21.min sa podarilo Patrikovi Kavoňovi nájsť prihrávkou Erika Poláka a ten zaniesol loptu do domácej brány. V 37.min sa domácemu obrancovi naskytol priestor pred našou šestnástkou a nestrážený dostáva prihrávku. Pekná strela spoza šestnástky do šibenice znamenala, že sa stav mení opäť v prospech domácich na 2:1. Po prestávke hostia zamakali. Prevažne sa teraz hralo na domácej polovičke. Strieľali sme a snažili sa presadiť no márne. I krásny prienik po pravej strane od Kristiána Ďuricu a jeho prihrávka do päťky neznamenala gól, keď mal čistú tutovku na kopačke Filip Gura. Nakoniec nám ku gólu dopomohli dva fauly v domácej šestnástke a tak Adam Greš krásne premenil i prvý pokutový kop a potom i druhý. Po tomto fantastickom výkone z Tvrdošína, sme sa tešili z 3 zaslúžených bodov.

Sučany - Turzovka 1:0 (0:0)

Góly: 88´Jakub Vajdel - 1:0, čisté konto udržal Marek Ďubašák

Sučany sa chceli revanšovať za nevydarený vstup do sezóny a pod vedením nového trénera nastúpili na dôležitý duel proti nováčikovi Turzovke. Tá si na úvod poradila so Závažnou Porubou a dobrou hrou sa prezentovala aj tentoraz. Vyrovnaný súboj, v ktorom vynikali obrany nad útokmi rozhodol nakoniec 2 minúty pred koncom domáci Vajdel. Sučany si tak pripísali prvé tohtosezónne body, Turzovku prvú, ale veľmi tesnú prehru.

Černová - Liptovský Hrádok 4:3 (3:2)

Góly: 2´Filip Slavník - 0:1, 19´Marek Pindura - 1:1, 22´Michal Chomo - 1:2, 30´Martin Mišúth - 2:2, 44´Juraj Kucko - 3:2, 47´Tomáš Stano - 3:3, 53´Michal Ferenčík - 4:3

Závažná Poruba - Stráňavy 1:5 (0:2)

Góly: 35´Dávid Mičenec - 0:1, 38´Jakub Škvarna - 0:2, 57´Dávid Mičenec - 0:3, 67´Daniel Koštial z 11m - 1:3, 69´Dávid Mičenec - 1:4, 88´Tibor Stanco - 1:5

Góly: 26´Marek Babiš - 0:1, 45´Jakub Sluka - 0:2, 47´Marek Babiš - 0:3, 74´Marek Babiš - 0:4, čisté konto udržal Miroslav Badura

V sobotu 11.8.2012 sme o 16:30 odohrali 2.kolo na pôde nováčika Liskovej . V tomto zápase sme boli lepším tímom , i keď súper hrýzol a mal 3-4 výborné šance , tie však dokázal zlikvidovať skvelým výkonom brankár M.Badura . V zápase sme mali veľa vyložených šancí , no dokázali sme sieť napnúť len 4 - krát . Z výsledkom a z výkonom sme veľmi spokojný a už sa tešíme na ďalší zápas , ktorý odohráme v nedeľu proti MÁJ Černová .

Góly: 45´Pavol Čička - 0:1, 54´Šimon Marčiš - 1:1, 66´Richard Šesták - 2:1, 75´Adam Galo - 2:2, 90´Šimon Marčiš - 3:2

Zostava MŠK: Kňazovič - Skaličan, Beniač, Pobijak, Brodňan - Minárik (66. Šesták) - Michlík (46. Ondák), Václavík - Koňařík (46. Marčiš), Sedúch - Gorelčík

Od úvodných minút sme mali zápas vo svojej réžii. Dobre sme kombinovali, napádali súpera po strate lopty, aktívny presing v útočnej zóne. Vytvorili sme si množstvo šancí, hlavne Gorelčík, ale trestuhodne ich nepremieňal. Súper sa dostal do vedenia na konci prvého polčasu krásnou strelou zo strednej vzdialenosti. Do druhého polčasu sme išli s cieľom čo najskôr vyrovnať, čo sa nám podarilo v priebehu dvanástich minút striedajúcimi hráčmi Marčišom a Šestákom. Súperovi sa podarilo z ojedinelej príležitosti skórovať a vyrovnať na 2:2. Chlapci boli trpezliví, snažili sa kombinovať a v nadstavenom čase sme dali víťazný gól Marčišom. V zápase mi absentovala streľba zo strednej vzdialenosti a kombinačná hra cez krajné vertikály. Vyzdvihol by som výkony Skaličana, Beniača, Sedúcha, Václavíka a dvojgólového Marčiša. Musíme sa v tréningovej jednotke zamerať na hernú činnosť jednotlivca, streľbu a na herné kombinácie cez krajné vertikály.
Tréner Žiliny Tibor Goljan

Krásno nad Kysucou - Rosina 3:1 (1:1)

Góly: 32´Michal Lysík - 0:1, 41´Branislav Macura - 1:1, 72´Branislav Macura - 2:1, 88´Peter Mahút - 3:1