20.kolo - Boj o titul aj o záchranu sa dramatizuje, Hôrky porazili Rajec, Černová uspela v Závažnej Porube, 5gólový koncert Žufaja z Hrádka zničil Trstenú, lídrom strelcov stále Makuka, na 2.miesto poskočil Macura z Krásna

01.06.2011 18:17

20.kolo

Čisté konto udržali Lukáš Kováčik (Liptovské Sliače) a Lukáš Maslaňák (Oravská Jasenica)

Zostava 1.OFC: Kováčik – Littva (od 72´Huntoš), Mikulec, Michal Sliacky, Dvorský (od 46´Graňák), Krist, Tavel, Frič, Hanula, Martin Sliacky, Trnovský ( od 72´Blaško).

Zostava Oravanu: Maslaňák –D. Prielomek, Žofaj, E.Graňák, Zanovit (od 80´J.Graňák), Kavoň (od 90´Trabalík), Greš, Farský (od 69´Polák), J.Prielomek, Brontvaj, K.Graňák.

Zápas bol úrovňou dosť slabý. Obe mužstvá  mysleli viac na bránenie a tak bolo gólových príležitostí ako šafránu. Keď pridáme aj množstvo pokazených nahrávok na oboch stranách, divák vôbec nemal dojem, že sleduje IV. ligu. U hostí sa prejavila väčšia snaha hrať a behať, Sliačania nakopávali lopty a predovšetkým kazili. Zodpovedný výkon podal stopér Roman Mikulec a brankár Lukáš Kováčik, snahu prejavili Miloš Krist a Michal Sliacky. Zvyšok mužstva sklamal. Je pravda, že chýbali dvaja útočníci, ale to nikoho neospravedlňuje. Kríza pokračuje už štvrtý zápas, ak sa nedarí, treba aspoň bojovať… Hostia v 6´min. z kopačky Jakuba Prielomka strelou z hranice šestnástky prvýkrát pohrozili, Kováčik jedovatú strelu chytil. Ten istý hráč nebezpečne zakončoval aj v 15´min. O minútu neskôr domáci Miloš Krist z 22 metrov trafil tyč a v 23´min. po rohovom kope hlavičku Dana Friča Maslaňák chytil. Po prestávke znovu Jakub Prielomek vypálil z 18-tich metrov k žrdi, Kováčik s námahou vytlačil na rohový kop. Najväčšiu šancu hostí spálil v 81´min. Erik Polák, keď sa ocitol sám pred brankárom, no ten jeho pokus zázračne chytil. V nadstavenom čase bol nešetrne zastavený v pokutovom území hosťujúci útočník, no píšťalka zostala nemá. Deľba bodov je spravodlivá.

Štatistiky zápasu: strely na bránu 3:5, strely vedľa brány 4:1, zblokované strely 2:0, faulovanie 9:7, rohové kopy 6:4, ofsajdy 1:1, žlté karty 1:0 ( Mikulec). Za pekného slnečného počasia ( 14°C) zápas sledovalo 80 divákov.

Hôrky - Rajec 4:1 (2:0)

Góly: 22´Maroš Rolček - 1:0, 28´Maroš Rolček - 2:0, 67´Matej Bačinský - 3:0, 86´Lukáš Bôtoš - 3:1, 90´Lukáš Košiar - 4:1

Šláger kola priniesol nečakane jasnú záležitosť pre domácich, ktorí sa tak dokonale revanšovali za jesennú prehru - 1:3. Hôrky potvrdili, že sú doma azda najsilnejším tímom súťaže. Veď v 10.zápase doma vyhrali 10krát. Základ k presvedčivému víťazstvu položil v rozpätí 6 minút v polovici 1.polčasu dvoma gólmi Rolček. Líder bol počas celého zápasu pasívnejším mužstvom a nedokázal nájsť protizbraň na dobre hrajúce Hôrky. V 2.polčase domáci ešte prikrášlili výhru ďalšími dvoma gólmi a líder už len skorigoval výsledok. Prehrou stratil Rajec 4bodový náskok na čele, momentálne už vedie len o bod. Hôrky sa výhrou vrátili znovu do boja o titul. Poskočili na 3.miesto a na Rajec strácajú už len 3 body.

Liptovský Hrádok - Trstená 6:1 (2:0)

Góly: 21´Michal Žufaj - 1:0, 34´Michal Sajták - 2:0, 53´Michal Žufaj - 3:0, 58´Michal Žufaj z 11m - 4:0, 67´Michal Žufaj - 5:0, 79´Michal Žufaj - 6:0, 88´Radovan Vlčák - 6:1

6 bodový zápas mal jednoznačný priebeh a jedného hrdinu. Michal Žufaj si bude tento duel určite pamätať veľmi dlho. Vsietil v ňom 5 gólov a vytvoril rekord ligy v počte strelených gólov v jednom zápase. Jeho streleckú explóziu prerušil len domáci Sajták gólom na - 2:0. Potom nasledovala one man show, na ktorú hosťujúca obrana nedokázala nájsť recept. Trstená utrpela druhú najvyššiu prehru v nováčikovskej sezóne. Viac prehrala už len v 1.kole v Černovej - 0:6. Aj napriek porážke hostia určite nerezignujú a budú naďalej bojovať o zotrvanie v 4.lige. Domáci taktiež bojujú o záchranu a výhrou sa k nej priblížili na rozdiel 2 bodov, práve za Trstenú.

Raková - Terchová 5:1 (0:0)

Góly: 58´Juraj Golis - 1:0, 68´Ján Ondruš - 1:1, 70´Peter Goralka - 2:1, 76´Peter Goralka - 3:1, 86´Peter Bednárik - 4:1, 90´Jozef Rafaj - 5:1

Jeden z kľúčových zápasov zvládli domáci výsledkovo veľmi dobre, ale herne sa trápili 2/3 zápasu. 1.polčas veľa pekného futbalu nepriniesol. Domáci, vedomí si dôležitosti duelu, hrali v prílišnom kŕči a tak bol ukazovateľ skóre po 45 minútach rovnaký ako na začiatku - 0:0. Po prestávke sa domácim predsa len podarilo otvoriť skóre. V 58´min. sa presadil Golis - 1:0. Lenže hostia dokázali odpovedať pomerne rýchlo. O 10 minút šokoval domácich divákov Ondruš - 1:1. Ešteže veľmi rýchlo prinavrátil domácim vedenie Goralka a ten istý hráč o pár minút aj definitívne rozhodol. Hostia rezignovali a v závere ešte zbytočne dvakrát inkasovali. Raková zvládla existenčný zápas, poskočila v tabuľke na 10.miesto a udržala si od zostupom ohrozeného Liptovskéh Hrádku náskok 3 bodov.

Závažná Poruba - Černová 0:1 (0:0)

Góly: 62´Dávid Lovasovič - 0:1, čisté konto udržal Václav Poništ

Černová sa mohla v prípade zisku troch bodov prepracovať bližšie k svojmu cieľu, ktorým je titul. Rajec totiž jasne prehral v Hôrkach a tak mohla Černová znížiť jeho náskok na 1 bod. Domáci však boli rozhodne proti a chceli získať skalp dvojnásobného šampióna. Navyše mu mali čo vracať, veď na jeseň prehrali v Černovej - 0:3. Lenže domácim sa duel vôbec nevydaril. Pôsobili nervóznym dojmom a nedokázali si počas celého zápasu vypracovať poriadnu gólovú príležitosť. Hostia sú dosť skúsený tím, ktorý ak vonku neinaksuje väčšinou si odvezie 3 body. Tak sa stalo aj teraz. V 62´min. sa zrodila jediná gólová akcia, na jej konci bol Lovasovič a 12.gólom v sezóne rozhodol - 0:1. V posledných zápasoch podáva kvalitné výkony aj hosťujúci brankár Poništ, ktorý si na jar pripísal už 3.nulu. Černová sa vracia do boja o zlatý hattrick a boj o titul možno vyvrcholí až v poslednom kole, priamym súbojom Černová - Rajec.

Stráňavy - Predmier 1:0 (1:0)

Góly: 30´Jakub Ondák z 11m - 1:0, čisté konto udržal Daniel Niník

Predmier sa mohol prípadnou výhrou dostať do skupiny tímov bojujúcich o celkové prvenstvo v súťaži, ale v Stráňavách podal slabý výkon. Domácim išlo tiež oveľa, lebo ich náskok nad zostupom ohrozenými tímami sa zmenšil. Príliš nervózny zápas rozhodla premenená penalta domáceho Ondáka v 30´min. - 1:0. Po prestávke sa hral predovšetkým medzišestnástkový futbal bez veľkých príležitostí. Podľa priebehu sa zdalo, že Predmier je spokojný s tým, čo v súťaži dosiahol. Stráňavy si pripísali cenné 3 body a môžu opäť dýchať pokojnejšie.

Lietavská Lúčka - Krásno 0:4 (0:2)

Góly: 10´Branislav Macura - 0:1, 38´Branislav Macura - 0:2, 73´Branislav Macura - 0:3, 82´Roman Sýkora - 0:4, čisté konto udržal Miroslav Greňo

Krásno naopak využilo príležitosť priblížiť sa boju o titul a oživilo šance na rýchly návrat do 3.ligy. Zápas v zostupom ohrozenej Lietavskej Lúčke zvládli hostia v absolútnej pohode a natiahli sériu zápasov bez prehry už na 11. Navyše Krásno už neinkasovalo 4 zápasy a brankár Greňo vychytal už svoju celkovo 6.nulu v ročníku a dotiahol sa na vedúceho Vaculíka z Predmiera. Hattrickom sa predviedol Macura a v tabuľke strelcov preskočil Dvorského z Černovej. Na lídra Makuku z Hôrok stráca 6 gólov. Lietavská Lúčka si prehrou skomplikovala záchranárske práce, lebo Hrádok stiahol je náskok už len na 2 body.